Maminy, v kolik by měl chodit večer spát 5měs. kojenec?

gosa22
3. lis 2013

náš miláček usíná až kolem 22 hod...

abalajda
23. lis 2013

Uz si presne nepamatuju jak to se spankem mela nase mala,ale urcite driv jak ve 22.00 jsem ji neudyndala. V te dobe spala jeste dvakrat pres den,takze to ani driv neslo. Zhruba od roka uz spi jen jednou,takze ji davame spat v pul osme a vydrzi spat tech dvanact hodin,vyjimecne i dele. Na druhou stranu,pokud mame navstevu,nebo jsme se pokouseli u znamych prespat v ramci nejake oslavy,mala ponocovala s nami klidne do jedne do rana,odmitala jit spat...

melca
23. lis 2013

Obě dcery,jak starší tak i teď mladší v šest koupání,pak do postýlky,kaše do lahvičky a spinká se celou noc až do rána do cca 7-8h,obě to mají stejné jako miminka i starší do teď. Starší teď chodí spát v sedm,o hodinu později než mladší,takže napřed si obstarám malou a pak jde větší na řadu a my jako rodiče,máme večer klid a času pro sebe dost 😀 Nemohla bych,aby mi tu jedna či pak obě poletovali až nevím do kdy,to fakt ne a jsem ráda,že máme u obou daný jasný režim už od 1.měsíce. Starší teda už nemá odpol.spánek,když měla spát šla večer v osm,takže tím,že odpoledne si hodinku nedá,tím jde spát už v sedm a v pohodě,usne po večeři a koupání hned na to že má 2 a půl roku,tak nezkouší mě,že by spát nešla,vyhovuje to nám všem 😵

misinka_00
24. lis 2013

náš malej má ted taky 5 m a máme to podobné, chodí spáž cca kolem 22, někdy i později, předtím třeba usne v 20h, ale spí tak půl hodinky a pak se zase zbudí a je čilej a chce si hrát atd a zaboha ho ne a ne uspat, někdy i pláče, je vidět že je přetaženej, ale nemůže nějak zabrat, takže to kolikrát táhneme fakt dlouho, ale zase ráno vydrží spát se mnou i do 9 hod, což mě na druhou stranu vyhovuje víc, než kdyby chodil spát např. v 19 a vstával už v 6hod.. no ale doufám, že se mu to časem nějak upraví, snažíme se uspávat dřív, třeba kolem té 20hod, ale nevydrží takto spát dlouho, vždycky se ještě zbudí a pak následuje další uspávání... je to docela únavné, ale budiž, rozhodně ho nebudu nechávat plačícího někde samotného v pokoje čekajíc až usne, to by stejně nefungovalo.. jinak přes den spí většinou 2x dopoledne a pak odpo-ale to už ted mín..celkově se mi zdá, že spí ted i přes den nějakmálo🙂 a to se v noci ještě budí když mu vylítnou ručičky a vůbec mu ted ručičky lítaj, jak mávátka, takže někdy opravdu těžko usíná:(

werinka1
24. lis 2013

@misinka_00 Jako když čtu o našich holkach 🙂