Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

lucie5779
17. kvě 2010

marsi, tak já Aleška vozím do školky to jiné vesnice, pač tam budeme bydlet a stavíme si tam dům, a kde teď bydlime tak stejně nebrali, takže kámošky mi to nezděli, ale stejně by mě z toho hráblo, tak potkám ju, ptá se malého tak v ponděli dorazíš a o focení žádná zmínka 😠 děs běs jak říkám 😠
nooooo mají jít do divadla ve středu ale jdeme k zubaři takže nepůjde 😝 to by mě taky štvalo, ale co naděláme že?

draga
17. kvě 2010

luci to máš ještě dobrý, já tuhle pro malýho došla do školky(jeslí) a teta mi povídá...maminko pak nám dáte 50,- Kč byli jsme v divadle...Dála v teplákách 🙂))) no nic byla jsem ráda, že měl kulturu co už záleží na tom v čem tam byl 😀

lucie5779
17. kvě 2010

drago tak to je fakt úlet ty jo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 promin to jsi mě teď rozesmála 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
tak jsou jako normální v těch školkách 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

draga
17. kvě 2010

luci já jsem právě přemýšlela, jestli ho třeba nepřibrali jako navíc, oni jsou to jesle u denního stacionáře pro postižený dětičky, tak jestli jim třeba nezbylo pár míst a nevzali ty větší dítka z jeslí no ale i tak 🙂

lucie5779
17. kvě 2010

no to jo všechno možné ale že jsem se nasmála 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martinka79
17. kvě 2010

holky co mě to zase čeká??? 😀 to budou dny. a já si ke všemu nečtu žádné nástěnky... to bude mazec...

lucie5779
17. kvě 2010

marti nejhorší je že my to máme na dveřích vylepenééééééééééé a jo je smažení vajec hehehe v pátek ale s počasím to moc dobře nevidím 😉

lucie5779
18. kvě 2010

holkyyyyyyyyyyyyyyyyyyy dneska jsem dorazila do školky a jedna mamina co je na materske tak balila svoji holcicce veci a ze prej zacne chodit do skolky od 4 let!!! tak nechapu, co se stalo, rikala ze ji rekli ze je dost nemocna a ze dostala zprda jak jednou zakaslala a tak vubec nechapu co to jako je, pritom ta mala jeji tam chodi od lonskeho zari
tak to jako mam cekat taky vyhazov jak ted budu na materskeeeeeeeeeeeeee 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

marselina
18. kvě 2010

cožeeeeeeeeee???má na to školka vůbec právo když už jednou dítě přijali???

lucie5779
18. kvě 2010

marsi no to nevím právě aby mi to taky neudělali jak ted nastoupím na mateřskou kuraaaaaaaaaaaaaaa 😠

marselina
18. kvě 2010

snad ne,mě to taky neudělali,na to podle mě právo nemají apokud nemají místo ve školce,jednou je tvoje dítě řádné přijato a nemůžou ti ho vrátit domů a vzít někoho jiného,to nejde,bych jim to tam sakra řekla,měla ses mamči zeptat proč?

lucie5779
18. kvě 2010

no ona říkala, že prej jí řekli, že je ta její dost nemocná, měla 6 týdnů doma a pak jí dala do školky a zakucala a že jí vedoucí seřvala že to tak nejde, že nakazí všechny děti že má zelenou rýmu nebo co, tak nevím no 😒 tak nachcípanou jí tam dávala to vím ale není jediná, možná tam bylo něco víc.
já si taky myslím že jak mi ho řádně přijali tak by mi ho neměli vrátit ale co když mají nedostatek místa že? tak může říct, že třeba já jsem na mateřské a ostatní pracujou, ale jak k tomu pak příjde to dítě to tam jako bylo jen na zkoušku to nevím jak bych to malému vysvětlovala a určitě bych ho tam už nedala ani ve 4 letech.
Mě se zase na oplátku ptala dneska uča kdy budem bydlet už, jsem jí řekla v létě nebo zimě, ale s tím počasím to vidím na léto 2011 co se furt starají kura drbny 😠 😠 😠 😠 😠

martinka79
19. kvě 2010

holky ahoj skolila mě opět angína no šílené.
Jinak k té MŠ pokud bylo vydáno rozhodnutí tak vyřazení z Mš může být jedině na základě porušení... nějakého opatření což nevím zda dotyčná Mamina porušila... 😀 ale to víte nikdy nevíme.
Luci možná se starají, jelikož když jsi trvale hlášena u nich tak dostávají dané dotace na dítko větší... 😉 jinak jsou to prostě slepice....
moc moc se opatrujte a držte se v tomto počasí.

draga
19. kvě 2010

u nás vyloučili z mš chlapečka co děsně zlobil (asi víc než ti naši pacholci) z důvodu nepřipůsobivosti....tak nevím, dle mě pokud potřebujou, vždycky si něco najdou.... 😉 jo a dokonce znám i případ, že vrátili malýho kluka z první třídy Zš zpět do Mš 😎 to je zase kluk sousedky od mojí známý 😀

martinka79
19. kvě 2010

no někdy se dá toto považovat za porušení, ale i tak je to ojedinělé a vrácení do MŠ to nebudu kometovat o tom vím své.. pracuji roky ve školství... ☹

07111980
19. kvě 2010

o tom neposluchani mam skusenosti tiez maly mi chody do skolky a maju tam chlapca s ktorym si nevedia rady byje deti ale ked sa ozvaly rodicia deti ze im nechcu chodit do skolky tak to nijako neriasily lebo ze jeho mama im chody kreslit do skolky na steny ked potrebuju.a zacinam met doma s melim problemy zacinasa strasne zle spravat.uz niekedy mam pocit ze mu nepomaha ani dohovaranie.

draga
20. kvě 2010

marti však tě tu máme jako zpravodajku 🙂 já jsem nikdy o vrácení do školky neslyšela ...ale teď už to vím, že to fakt je 🙂 si vždycky vzpomenu na My všichni školou povinní ...na malýho Jirku 🙂 tak přesně si představuju mého synka 🙂

marselina
20. kvě 2010

ahojky,marti brzo se uzdrav,nějak se tě to drží a ne a ne tě angínka opusit asi je jí u tebe dobře 😀
já zírám teda s vrácením dítěte z první třídy zpět do školky tak o tom jsem už někde slyšela,ale aby vyloučili dítě ze školky to mi přijde hloupí,vždyt se přece dítě hodně ve školce naučí,hlavně v případě jedináčka co se dělení týče a různých důležitých věcí.to je síla.
a když chtějí vrátit dítě ze školy není k tomu zapotřebí nějaké pedag.psych. vyšetření??a z té školky by to mělo být obdobné,některé děti nejsou zlé,jen třeba tou nehodností chtějí na sebe upoutat pozornost,no nevím,ale stát se to mně tak asi se školkou budu hodně bojovat.

draga
20. kvě 2010

marsi ten chlapeček, co ho *vyloučili* ze školky, strašně brečel, ráno dělal scénky, řval už cestou do školky,v šatně ho nemohli uklidnit, doma jim vyváděl...takže ho prostě uznali nezralým...ale nevím co jako dělat, když jsi zaměstnaná matka...podle mě ti nikdo nic nedá..a pokud nejsou babičky je to na ....i když osobně si říkám, že mi ty dětičky připadaj ve 3 letech strašně maličkatý....a najednou mají být celý dny bez nás...kdo ví co se jim honí v hlavičkách... 😔

martinka79
20. kvě 2010

holky jako ze školky vrátit či vYloučit dítko vážně jde a je to mnohem jednodušší než ze školy. tam to je už vážně o psych a pohovorecha samo někdy sám rodič vidí, že to přepískl a dá dítko do školky,a le to je v krajních situacích.. spíše je to opak... ☹ no některá dítka jsou fakt nezralá Nikolka šla do Mš v necelých dvou letecha ave dvou a půl jela na Mš v přírodě a fakt holky pohoda.. ani nestrádala.- Mišák je jiný takže vám pak poreferuji jak chodí do školky přes ves, zda s muzikou či se smíchem... 😀 😝 to bude mazec já do práce syn do školyk a Nikol se sama vypravovat, asi ze šedivým a koupím si paruku...

lucie5779
24. kvě 2010

martinkoooooooooooooooooo mám prosbu, dá se do školky napsat něco jako prosba žádost nebo tak něco nevím jak bych to nazvala jako o stravování dítěte víš jako ať mu nedávají kakao nic kde je to kakao, dneska mají rohlík s čokoládovým krémem řekla jsem prej dostane suchý ale známe víme takže si to chci nějak ještě pojistit, prosím Tě o radu díky L.
můžeš mi napsat do Ip nebo i tady záleží na Tobě 🙂

lucisa
24. kvě 2010

luci, myslíš kvůli alergie?

u nás se hned u zápisu vyplňuje takový papír (nebo třeba v průběhu docházky, když se něco objeví), a kuchařky to hlásí do jídelny. tam pak pošlou pro alergické dítě jídlo jinak uvařené nebo bez alergizujících ingrediencí a vím, že má kuchařka vyvěšený i seznam dětí ještě ve výdejně, které je na co alergické, aby se to nezapomnělo.

lucie5779
24. kvě 2010

luci díky to vše jsem při zápisu udělala, ale bohužel se stalo že dostal kakao a já na to nemám nervy pořád kontrolovat jídelníček a připomínat jim to ☹ prej jo nebojte se Alešek bude chodti do školy a my to budeme pořád vedět ale stalo se to už víš takže asi tak a v jídelně to vyvěšené je !!!!

martinka79
24. kvě 2010

Luci máš to někde z alergologie napsané, pokud máš papír dones jim ho do Mš a pokud ne tak si sama napiš o té alergii co se vše může stát na co to má vliv a dones to do MŠ s tím, že to chceš, aby to založili do jeho docházkového listu.. klasika každná schopná dětská mudra ti to kldině písne... 🙂 jo určitě chtěj podpis Mš a se seznámením... jo... 😉 držím pěsti. M.

lucie5779
24. kvě 2010

marti díky to udělám 😉

martinka79
25. kvě 2010

JJ držím ti pěstičky..

martinka79
25. kvě 2010

dnes jedu na kontrolu.

draga
25. kvě 2010

tak holky opět stejná písnička 🙂)) včera dojde manža pro Dálu do jeslí a prý že se fotili 🙂)) no ještě, že si ráno ten můj chlapeček oblékl čistý tričko 🙂)) jsem mu chtěla dát takový starý ale on si vybral Nema....já nevím proč to nemůžou napsat na tu nástěnku....navíc tam Dála neměl svojí lásku Anežku a odpo na písku jsme jí potkali, tak jsem mamince říkala, že se fotili a taky byla docela smutná, že kdyby to věděla tak by jí tam dala....no chápete to?

marti ať máš kontrolu ok 😉

lucie5779
25. kvě 2010

@martinka79 tak se drž já jdu s miminkem zítra na kontrolu 😉
@draga tak to je fakt marné tak jsou prdlé ty učitelky, no holky u nás zase ve školce řádí nějaká viróza včera slyším u svačiny a co Tě bolí v krku a co ještě, tak se ptám malého a on jo David je nachlazený a stejně ho tam tak jeho matka dala dneska ráno kráva fakt, takže Alík jde po obedě a do pátku nejde páč máme jet do Prahy pokud mi zítra Mudr. napíše ty neomezené vycházky takže ho nechci mít nachcípaného ach jo, to je mi fakt nezodpovědnost !!! Navíc jsem se těšila že tam bude do čtvrtka ve školce já se v klidu zbalím zajdu na kontrolu s miminkem, protože zase má období že neposlechne a vzteká se no tak to si zase ani neodpočinu 😒
dneska to vypadá na krásnější počasí tak snad to vydrží 🙂

martinka79
25. kvě 2010

čusík holky kontrola Ok.a Míšu musím pochváli pokaždé jde se mnou k MUDr. a i když tam klidně přes hodinu čekáme je milionový.. hraje si s autíčky či svačí.
@lucie5779 no to je šílené, ty maminy josu děs běs. držím palečky na kontrolu, a dobře se sbal a vše zvládněte. jedete za příbuznými do Prahy? nepjdete do ZOO? 😉
@draga tedy u vás fakt bodují, ale Dála to vyhrál, měl Nema ten se na focení hodí.... 😀