Moje dítě hodně zlobí. Jak to zvládat?

simalex
26. bře 2010

Ahojte,
mému synovi jsou 4 roky a bývá hodně zlobivý. Vzteká se, nechce pochopit, že něco nejde, začíná být trucovitý. Ve 2,5 letech prohodil skleněné dveře košem. V poslední době se to zlepšuje, ale pořád se objevují "špatná" období se záchvaty. Vztekání částečně souvisí s opožděným vývojem řeči, resp. se smíšenou dysfázií, kterou má.

Částečně se ale jedná taky o povahový rys (zřejmě genetika). Přivítám zkušenosti ostatních maminek, jak vzteky zvládat, případně úplně eliminovat. 😕

martinka79
9. pro 2010

@marselina venku a za sněhového proletování to je jiná podívaná...
holky já tedy něco mám, ale ne vše a pomalu dokupuji přes net jelikož o véíkendu jedu na vysočinu.... a nevím zda tam budud mít chuť do obchodu... ale v hlavě mám co chci.... a v týdnu to nějak spáchám pokud nepadnu. bolí mě v krku... 😒 jinak mám dva druhy upečené a dva druhy udělám teď a v týdnu napeču zbytek.... to se nějak z mákne... ještě kopit nádherný stromek ať z toho mám něco já.... 😀

paolin
9. pro 2010

@martinka79 Marti, frčíte na Vysočinu? já budu v Přibyslavi 😉

simalex
autor
10. pro 2010

ahojte,
taky mám dva druhy - linecké a perníčky. Teď už to jenom zkazit nějakým tím zdobením : 😀 😀 -D Protože já fakt nechápu, jak ty perníčky všichni můžou mít tak hezky nazdobené, jen já je musím mít polité jakousi strašnou neidentifikovatelnou polevou 😀 😀 😀

Zítra se chystám ještě na ořechy a rohlíčky. Možná úlky a marcipán. Držte mi palce.

lucie5779
10. pro 2010

@simalex 😀 😀 😀 😀 😀 😀 taky jsem delala pernicky, jak je nazdobim jeste nevim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
jak se jinak vsechny mate ?

marselina
10. pro 2010

holky moje vy jste šikovný,jinak perníčky nezdobím páč mi to nejde,tak je bud celé namočím do čokolády a nebo do bílkového snžku.
dnes mi držte palce,jdu večer na prodloužení vlásků tak snad vše dopadne dobře,bojím bojím...

draga
10. pro 2010

perníčky mám taky, jsou tvrdý jak beton a každý rok čekám zda do Vánoc změknou, nezměkly zatím nikdy, nechápu proč si nenajdu jiný recept a každoročně dávám nové šance tomu stejnému receptu 🙂) o zdobení nemůže být ani řeč...taky nechápu ty krásy co někdo umí vytvořit 🙂

lucie5779
10. pro 2010

@marselina tesim se na foto !!

@draga no to jsem zvedava na ty moje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marselina
11. pro 2010

draga:draguško mám doma recept na perníčky co jsou hned měkké

marselina
11. pro 2010

lucie5779:lucinko foto dám,jen změna ne blond ale téměř černá

marselina
11. pro 2010
draga
11. pro 2010

@marselina tak to je fakt změna od podlahy a jak se cítíš v dlouhých vláskách? sluší ti to 🙂, a prosím ten recept na ty perníčky... 😀

martinka79
12. pro 2010

@marselina dobrý, no změna to je... 🙂 a co sáně a sob...? jinak já mám receptů na perníky hodně a po pravdě letos jsem dělala z mimibazaru a musím říci jsou měkké a chutné. jinak moje perníčky vždy měkkeé mám recept zase co se míchá v míse a potom jen šup vyválet a vyjkrajovat a ten miluji i během roku.

martinka79
12. pro 2010

@draga perníčky...
20 dkg cukru
2 vejce
2 žloutky
20 dkg medu
20 dkg hery
perníkové koření 2 lžičky
soda 2 lžičky
80 dkg mouka

marselina
12. pro 2010

holky děkuju,na fotce nejsem nalíčená tak to není ono,ale ted už je to lepší,hned jak to půjde dodám lepší fotečku.
recept dodám taky hned večer,nestíhám

draga
12. pro 2010

@martinka79 martinko díky 🙂 a to je ten recept co se míchá všechno rovnou?
@marselina v pohodě stejně to už bude až na příští rok...času dost 🙂

lucie5779
12. pro 2010

@marselina ty joooooooooo uplne jiná ženaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 🙂

martinka79
13. pro 2010

@draga jj to je ten miskový

paolin
15. pro 2010

holky, tak jsme zase kus pokročili. dostala jsem doporučení na psycholožku, co se zabývá poradenstvím zaměřeným na raný vývoj u dětí. tak se na kluky jukne a pak nás kdyžtak poposune do rodičovské skupiny, pokud se jí nebude něco zdát. tak uvidíme, na kdy nás objedná a jaký to bude..

simalex
autor
16. pro 2010

@paolin
jéé, tak to je fajn, že jsi sehnala takový kontakt a možnost. Já jsem dnes ráno zase šílela. Přijde mi, že Alexek je v těch emocích a zvládání situací tak na úrovni 3letého dítěte. Dostal záchvat, protože nám od trolejbusu "utekl" jeden chlapeček, který šel taky k nám do školky. On to neudělal schválně, jen se mu prostě nechtělo čekat na Alexka. Táhla jsem ho až do školky se šíleným křikem. Ani tak, ani tak. Prostě v takových situacích na něj nic neplatí.
Já jsem už dopředu vynervovaná, co ho zase naštve a je to takový začarovaný kruh. V pondělí jdeme na psychologické vyšetření do Speciálního pedagogického centra, tak to s nimi musím probrat. Fakt mi v tomhle přijde strašně nezralý.

paolin
16. pro 2010

@simalex Vítka tohle taky vykolejuje. jak ho někdo do školky předběhne nebo je oblečený dřív..tak spustí histerii 😒
v ponděli jdete, jo? tak to držíme pěstičky!
musím zaťukat, že Adámka momentálně extrémní vzdorovitost pustila, už vzdoruje jen v únosné míře 😀 vypustil hodinové řvaní při odchodu z domu, dokonce ho jsem schopná i v klidu oblíct. sice opocená, až za ušima, ale spíš strachem, že to zase přijde 😉 užívám si každé chvilky, kdy mi to projde bez řevu 😉

draga
16. pro 2010

@simalex tak tohle znám od kamarádky, její synek je úplně mimo když nejede na kole (motorce, jde pěšky) , do schodů (bydlíme ve stejným domě) jako první...je schopnej sebou fláknout o zem a ječet, dělat scénky...takže když jdeme společně ven, tak já schválně Dálu zdržuju ať se podívá na klacek, za plot...aby nebyl první...ono to je dost těžký, protože Dalí je šíleně živej ...tak moc držím palečky ať něco vymyslíte 😉

simalex
autor
16. pro 2010

@draga
@paolin
jééé, holky, děkuju za podporu. Jste hodné. Mě mate to, že v tom není nějaké jasné pravidlo, že to tak prostě není vždycky (co je Alexkovi jednou jedno, jindy ho strašně vykolejí). Takže člověk má problém vyvarovat se jim.

Ale určité věci ho naštvou vždycky: třeba musí v trolejbuse dát peníze do kasičky on (u nás se jezdí na peníze - jako ve středověku 😀). Řidič je z nás už na nervy, protože teď mají samozřejmě pořád zpoždění a do toho Alexek s jeho neohrabanýma ručkama a drobnýma mincema. 😀 😀 Nebo musíme jít na návštěvu k tátovi určitou cestou a musí obcházet těsně kolem určitých domů - prostě rituál, kdy je z 10 minut ráem 20.

No, je to ale zvláštní - tahle potřeba být první. Psycholog na schůzce v MŠ vykládal o chlapečkovi autistovi, který měl taky tuhle šílenou potřebu. V oblékání to Alexkovi nevadí - ve školce má plno věcí, které ho v té chvilce zajímají mnohem víc. To má asi spíš potřebu být poslední 😀 😀

jajik25
17. pro 2010

Ahoj hoky,už sem sem psala že o synovi ve školce tvrdí že je agresivní a že nechce mluvit.Tenhle týden jsme byly u psychologa a řekly nám že když do dětí strká tak je to tím že nemluví,je to jeho způsob dorozumívání.Je třeba mu to vysvětlovat že to nesmí dělat a dětem ve školce vysvětlit že to dělá protože nemluví.Ujistila mě že je to na dobrý cestě když už sem tam něco řekne,že to chce jen čas.Jinak do školky má chodit a dále prohlížet,povídat,vyprávět.Pokud by byly problémy máme přijít dřív,jinak až v únoru.Takže doufám že až tam v únoru půjdeme řekne toho zase o něco víc. 😉

sisstin
17. pro 2010

@jajik25 promiň, ale já už ti to prostě musím napsat...ty jsi přesně ten případ - komu není rady, tomu není pomoci 🙄 🙄 🙄 takže dle předpokladů jste šli k nějakému psychologovi z horní dolní, který nemá vůbec šajna o nějakých vývojových vadách řeči atd. Neudělali mu vývojový profil, nezhodnotili, jak je na tom ve všech oblastech vývoje...no a když už něco říká, tak se přece rozmluví že 🙄 🙄 🙄

jenže to je omyl jako hrom, utíká vám drahocený čas a budeš toho litovat...kontakt na Krejčířovou jsem ti dala, na to jsi napsala, že na to nemáte peníze???...k logopedce nechodíte, Ranou péči jsi taky nekontaktovala..s chlapečkem nic neděláte...jen prostě čekáš, že se to samo zlepší...jenže nezlepší...to, že 3,5leté dítě občas něco řekne je fakt velký problém..a měla by jsi to nějak řešit...že v únoru půjdete znova k psychologovi, co o tom ví prd je k ničemu...

to chce makat každý den, chodit každý týden na logo, na terapie..a ne jen tak čučet a čekat..

nezlob se, ale prostě sama za nějakej čas poznáš, jak to vyčkávání bylo na škodu...

Držím palce 😉

sisstin
17. pro 2010

@jajik25 mně je do toho samozřejmě kulový, je to tvoje dítě...ale pak to končí tak, jak občas čtu na postižených dětech nebo mi chodí maily od maminek, že dítěti diagnostikují nějakou vývojovou vadu řeči či jinou dg. v 6,5 letech a pak co??? Narychlo vyřizovat odklad školní docházky, dítě samozřejmě nemá tu vadu ani trošku kompenzovanou...a pak končí (zcela zbytečně) ve speciálních školách 😖

když přitom stačí prostě makat, hledat odborníky....my taky byli u xy "odborníků", kteří vůbec neměli šajna..neuměli se synem pracovat...no tak holt jsem se musela pídit a hledat zase někoho jiného, kdo nám vyhovoval..

ty máš tu výhodu, že my už máme nějaký zkušenosti a můžeme ti poradit, můžeme ti dát kontakty...nemusíš prosedět na internetu celý noci a hledat, co a jak..proto jsem taky tu "naši" diskuzi založila...

prostě není to sranda, člověka to stojí spoustu času, peněz, nervů....jako taky mám někdy stavy, že se na všechno můžu vysrat....ale je to prostě moje dítě, a nemůžu to jen tak nechat být...

tím, že se tady budeš přesvědčovat, že to, že 3,5leté dítě nemluví je v pořádku...že je agresivní a další věci...co má chudák dělat, když nemůže mluvit...měli by jste začít znakovat, používat náhradní komunikaci....

ono ani to ADHD není sranda, je to taky slušný peklo...natož jiné problémy...

no nic, už nebudu moralizovat...dělej, jak myslíš....a přeju vám, aby se klučina co nejvíc zlepšil 😉

lucie5779
17. pro 2010

@sisstin Ty jsi drsňačka 😀 😀 😀 😀
my holky bojujeme se střevní chřipkou ☹ 😒

sisstin
17. pro 2010

@lucie5779 nejsem...já jenom šílím, když čtu, co jsou někteří "odborníci" schopný vypustit z pusy 😒 a bohužel rodiče, kteří nejsou informovaní jim věří 😒 v týhle republice je asi tak 5 dobrých diagnostiků, kteří umí pracovat s málo mluvícími nebo úplně nemluvícími dětmi a kteří jsou schopní diagnostikovat.

A ještě je okolí podporuje v tom, že ten a ten nemluvil do 5 a je z něj pan inženýr. Takových případů je mizivý procento, spíš to bývá tak, že ty děti mají lehčí vývojovou vadu řeči, která se vývojem kompenzuje( ta řeč se totiž rovná nejdřív), ale zůstává dal ve specifických poruchách učení a ve škole je to pak peklo ( dysgrafie, dyslexie, dyskalkulie, dysortografie atd.). A dítě, které má normální nebo i nadprůměrný intelekt má špatné známky, je totálně demotivované, nechce chodit do školy... ☹

Já jsem měla to štěstí, že jsem byla na správném místě ve správný čas..a k opravdovým odborníkům jsme se dostali relativně brzy( první psychologický vyšetření 27m, pravidelná logopedie od 24m atd.)

Oni i logopedi jsou dobří a špatní..logoped, který by mi řekl, že nemá cenu chodit s tříletým(dvouletým) dítětem na logopedii, protože nespolupracuje, ten by u mě skončil. Syn zdaleka ve 2 letech spolupracující nebyl a stejně to šlo..

Já sem koukám, páč tu pár holek znám...syn sice nezlobí, ale taky je problémový..takže mě to zajímá, jak si zas vedete jinde 😉

sisstin
17. pro 2010

my jsme byli v úterý v Rané péči a byla tam 5,5roku stará holčička se selektivním mutismem ( psychická porucha, dítě jenom omezeně komunikuje - většinou s rodinou). A začínají to řešit až ted!!! Když má jít za půl roku do školy 😒 Protože jim pediatra řekla, že se s tím nedá nic dělat, že je nikam nevezmou, když holčička není postižená a podobný bláboly...

a ted jsou totálně v prdeli, nevědí, co s tím..škola už volá a ona nemůže nastoupit..a ted honem rychle řeší psychoterapie a další věci 😖

Prostě tady se to, že dítě nemluví (málo mluví, špatně mluví, mluví jenom s někým atd.) bere na lehkou váhu..však naučit se mluvit umí každej 🙄 a těch dětí s nějakou poruchou komunikace je stráááášně moc... 😖

jajik25
17. pro 2010

@sisstin jak vidím asi tomu rozumíš víc jak jakýkoliv psycholog nebo logoped,docela bych se nedivila kdybys se tím i živila.Přijde mi že ti snad každý dítě přijde že je nějak postižené (dysfázie a tak),ikdyž ho vlastně vůbec neznáš.Během měsíce se toho naučil docela hodně a teď se i snaží víc napodobovat než dřív.Tehdy jsem dostala spojení na Ranou péči která je poblíž,hned jsem je kontaktovala a do dneška se mi nikdo neozval.Asi si myslíš že je i telefon ale věřím tomu že to je minimálně na půl hodiny a to jsem určitě ještě skromná.A abych tam jela jenom proto abych se zeptala,na to opravdu nemám (bohužel).Ty bys na to třeba měla ale já prostě ne a věřím tomu že bych v dnešní době nebyla jediná.Neříkám že bych pro něho neudělala první poslední ale třeba cestu až do Prahy prostě absolvovat z finančních důvodů nemůžu.To je jedna věc a druhá věc je že mám doma dvě děti a to je taky docela problém ale to pochopíš až budeš mít druhý pokud ho tedy plánujete.Jinak jak píšeš že neděláme nic,tak si představ že děláme a docela ho to i baví.Snažím se mu věnovat co to jde a zatím to je v pohodě.Taky jsem mluvila s jednou paní která se věnuje takovým dětem a když sem se jí ptala na to znakování tak mi bylo řečeno že je to pěkná blbost,že to dítě už potom ani nebude vědět co má dělat.Jak už jsem tu jednou psala tak jinak rozumí ale nechce se mu prostě mluvit,pro mě je asi hlavní že není retardovaný.To že má nějakou vadu řeči je asi v dnešní době jak tak koukám asi už normální a počítám s tím že bude mít odklad školní docházky a nijak mi to ani nevadí,je spoustu takových dětí,si myslím že tím o nic nepřijde.

Asi si myslíš že jsem naivní ale jak si psala je to přece jen moje dítě a tohle je prostě můj názor.

sisstin
17. pro 2010

@jajik25 samozřejmě, já to plně respektuju. Přeju ti, aby jste patřili mezi to mizivé procento dětí, u kterých to nic není a spraví se to samo. Měj se hezky 🙂