• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Montessori vzdělávání - nápady, rady, zkušenosti

29. srpna 2016 
@betelgeuzz díky za označení:slight_smile:. Monte skupina by byla fajn, ale jsem na tom stejně jako ty - o montessori se zajímám jen krátce a nemám za sebou žádnou odbornou průpravu, jen co kde vykoukám:slight_smile:. Líbí se mi slovenská montessori skupina, tam jsou šikovný holky, občas tam nakukuju:slight_smile:. Ono není nutný se na MK slovenskýho nějak registrovat - stačí se přihlásit svým českým účtem:wink:.

Kdyby byl problém s administrátory a na tom měl vznik skupiny "kolabovat", tak se klidně nabízím, jen si nejsem jistá, jestli budu úplně "platná" :slight_smile:
10. srp 2013 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katerina108 Já myslím, že možná ten ještě větší přínos bude pro maminky mladších dětí. Vím, že je tu skupina maminek, která má teď děti tak kolem 3 let a jejich alba jsem postupně objevila a jsou mi velkou inspirací. Velkou výhodou skupiny je podle mě označování příspěvků, takže se dá dobře hledat třeba podle věku. A diskuze, dotazy samozřejmě.
11. srp 2013 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@katerina108 jé díky moc, ale Terezce už jsou dva roky, ale třeba využijeme za rok a půl :slight_smile:
11. srp 2013 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bobikkjana No jo, já jsem nevěděla, že toto forum už je tu tak dlouho a nevšimla si, že už jste to psala před rokem. Takže to jsou naši drobci skoro stejní. Mám tam i album co děláme v tomto věku. Třeba ještě něčím zainspirujeme :slight_smile:
11. srp 2013 ve 21:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem,dočítat vše nestíhám,ale pro skupinu bych byla taky,i když jsem v této věci laik...
12. srp 2013 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Vypadá to, že jsme na tom přibližně stejně, známe, co vyčteme různě po internetu. :slight_smile: Stejně si myslím, že úkolem administrátora není dávat odborné rady, ale spíš držet přehlednost skupiny. Takže kdo se přidá jako admin?
13. srp 2013 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, od kolika měsíců si s dětmi "hrajete" dle paní Montessiorové? Zatím se rozkoukávám :wink:
14. srp 2013 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Máte někdo knížku Od dětství k dospívání od Montessori? Stojí za to ji mít doma, nebo stačí přečtení?
15. srp 2013 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@benovka321 určité principiy se dají aplikovat od mala, např. jsou závěsné kolotoče ve stylu montessori, pokojíček se dá zařídit dle montessori. TAdy teĎ mají články o montessori od narození http://www.montessoridoma.cz/
15. srp 2013 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz já klidně budu dělat moderátora. Navíc to jde změnit. Ale chtělo by to prostě založit, nebo to výjde do ztracena a to by byla škoda.
A souhlasím, že moderátor je spíš pro přehlednost, členění příspěvků a pod. Odborné rady můžou dávat i jiní, kteří se nechtěji pouštět do pozice moderátora.
17. srp 2013 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@lukava a co ty, můžu tě napsat jako třetí?
17. srp 2013 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz jj, klidně mě tam napiš, ať se to už založí :slight_smile:
18. srp 2013 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super, že se založí skupina, už jsem taky myslela na to, že to tu popíchnu, ať to nevyšumí, bylo by to škoda. :slight_smile:

@benovka321 Zkouším to cca od 10 měsíců, teď má syn 13 měsíců a začíná hodně věcí chápat, mám z toho radost, hraní a učení je teď uplně jinde :slight_smile:
18. srp 2013 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
kam to všechno dát?
tenhle článek mě dost zaujal :slight_smile: aktuálně řeším, jak uspořádat hračky, pomůcky, pokojík pro dvouleťáka, aby to mělo smysl, třeba vás inspiruje taky :slight_smile:
http://www.montessoridoma.cz/?p=15955
19. srp 2013 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
19. srp 2013 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lukava hoď už to na skupinu, taky řeším teď pokojík
19. srp 2013 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. lis 2013 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Díky za zajímavé tipy na různé stránky, kde mohu čerpat inspiraci. Já jsem se pro monttessori nadchla teprve nedávno, mám 14měs. starou holčičku a zatím pozvolna začínám...ale stejně si mé pokusy můžete přečíst na mém blogu: http://materskadovolena.blogspot.cz/
25. únor 2014 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahojte, montessori mě zajímá, ale jsem z toho docela v lese... od čeho se odpíchnout? Kdy s čím začít, co kdy dělat? Prostě jsem z toho v pasti, jak jste se k tomu dostaly vy samotné? Kde jste se dověděly, kdy jak a co dělat...? Děkuji za případnou pomoc, opravdu nevím, kde začít, malý má 10m a prostě nevím kdy čím začít, co už můžu třeba zkusit vyrobit, udělat, připravit... zkusíte pomoci..?
30. zář 2014 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kamculenka Tady v diskuzi to už moc nefrčí, příjď za náma do skupinky :slight_smile: http://www.modrykonik.cz/group/4138/
30. zář 2014 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji ti, už jsem tam :slight_smile:
Přehodím tam tedy dotaz :slight_smile:
30. zář 2014 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamculenka taky by mě zajímala odpověď, já to zatím dělám tak, že jednou týdně chodíme s klukama (13m) na montessori dílničky + o víkendu jdu na monte kurz pro rodiče + pozvolna chystáme připravené prostředí. ale právě bych taky potřebovala nějaé konkrétní rady - jak, co a kdy dělat, nějakou kuchařk prostě :slight_smile:
30. zář 2014 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ano, kuchařka, to je to co potřebuju, jsem z toho zmatená jak lesní včela.
30. zář 2014 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vkkc přijĎ taky do skupinky. Dají se tam pěkně třídit příspěvky, takže si tam můžeš vybrat příspěvky podle věku 0-1, 1-2 s nápady na různé aktivity.
30. zář 2014 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz už jsem tam, já vždycky nejdřív jednám a pak čtu, takže jsem se k tomu pak prokousala :grinning: zatím díky
30. zář 2014 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Upozornění
Uživatel je nedůvěryhodný. Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o účet vytvořený za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od krajnakovalenka.
Už jsme to řešili s holkama ve skupince, že se parádně osvědčili tady ty motanice http://modryslon.cz/cz/motanice . Jedna z mála hraček která děti zabaví fakt všude. Pro mě je hlavní, že to funguje skvěle v autě :grinning: A je fakt, že se u nám zatím ani neomrzeli :slight_smile:
25. črc 2016 ve 12:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Upozornění
Uživatel je nedůvěryhodný. Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o účet vytvořený za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od krajnakovalenka.
A ještě teda ta okénková kniha co jí tam mají :slight_smile:
29. srp 2016 ve 13:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek