Necháme syna seznámit se s novým sourozencem až doma?

ined77
31. led 2011

Ahojky 🙂 ,
řeším teď takové dilema, jestli nechat přijít za námi do porodnice našeho chlapečka nebo ponechat seznámení s miminkem raději až na příchod domů.
Matýnek bude mít 2r. a 4 m. a nikdy beze mě nebyl déle než jedno odpoledne, proto se bojím jak zvládne tohle odloučení a jestli nebude rozumnější to ty 4 dny vydržet 😅 .
Předem moc děkuji za rady a zkušenosti 🙂 .

denisia
1. únor 2011

Ahoj, urcite je to velmi individualne, Seb mal 2 roky a 4 mesiace, ked sa narodil Dominik, do porodnice chodil s tatinkem kazdy den a bez problemov aj odisiel, dokonca sa domov sam pytal 🙂 Az som bola z toho hotova, ze ma takto odpisal.

tarra27
6. kvě 2013

Já mám holky od sebe cca 14 měs, starší přijela s tatínkem do porodnice pokaždé a nebyl problém, chovala jsem si ji, ukázali jsme ji sestřičku, hned ji dělala malá a nikdy na ni nežárlila.....

já si myslím, že by mělo starší dítě být seznámeno s miminkem hned jak to jde....já jsem dceři vysvětlovala už když malá byla v bříšku, že bude mít sestřičku.....a ona mi dělala malá a sama od sebe pusinkovala....

a když se pak narodila, hned ji taky viděla, jak to bylo možné.....
a myslím si, že když se pořád vysvětluje a mluví, tak to dítě nemá důvod žárlit....v porodnici mi seděla na klíně, pomazlila jsme se sní a to samé doma....a někdy jsem ji jdu do dnes uspat já, někdy tatínek.....prostěpřirozeně.... a jak píše denisia@ taky jsem se až divila, jak byla v pohodě a neplakala....a dodnes ji dává pusinky, hladí....dělá malá....neublížila ji....

takže za mě hned seznámit a pokud možno mluvit už když je v bříšku....a mazlit obě 🙂