Nechce být v pokojíčku. Jak docílit, aby si tam hrál?

vally.
28. dub 2011

Ahoj máme takový problém, který ale už řešíme dlouho, jen ted mi to příjde divné. Nastěhovali jsme se do domku před 2 lety, malý měl svůj pokojíček, ze začátku v něm sem tam spinkal, sem tam si tam i hrál sám. Ale většinou spal snámi v posteli. No vlastně od malička postílku nechtěl. No a pak jsme mu přestěhovali pokoj do větší mistnosti, hraček přibývalo, narodila se nám dcerka tak at pak mají společný pokoj, Jenže co ten nový pokoj má tak si v něm hrát sám nechce. Nový pokojíček má asi rok spal v něm asi 4x a sám hrál? to asi nikdy. Sám si hraje běžně jen ne v pokoji. Už fakt nevím, chapu že tam nechce spát ale proč tam neche ani chodit. Už jsme to přestěhovali, přemalovali ale nic, jo je tam dokud tam někdo je sním...Nemáte někdo podobnou zkušenost? Jak docilit aby si tam hrál, a spinkal. Má 3,5 let, chodí do školky, je samostatnej. Už fakt nevím. 😖

evaviki
9. kvě 2011

a ked si tam s nim ty? vtedy si tam hraje?

iii
12. kvě 2011

@vally. zda sa mi, ze od trojrocneho prcka ocakavas trosku vela......najvacsia inspiracia pre tak stare dieta je asi pozorovat rodicov pri praci a ucit sa od nich vsetko, co prave robia. moja dcera bude mat coskoro 4 roky, ale spi s nami (citi sa tak istejsie) - ja neviem teda, co si tak male dieta moze mysliet o samote v noci? ja by som sa asi na jej mieste citila dost opustena. a v izbicke sa hraje, ked ma na navsteve kamaratku.....ale pokial je sama, vzdy preferuje radsej byt pri mne v kuchyni a "pomahat mi", pripadne robit so mno to, co prave robim ja. pripadne sa hra sama, ale je mi vzdy nejak poblizku...... ja si myslim, ze je skor divne a neprirodzene, ak dieta v tomto veku vyhladava samotu.

maartinka1
12. kvě 2011

Připojuji se k @iii
myslím, že je to zcela normální, že nechce být v místnosti sám. Jsou děti, kterým samota vyhovuje, ale těch je velmi málo. Většina dětí vyžaduje být s někým alespoň v místnosti, i když si jinak hrajou sami. Až bude dcerka větší a budou si hrát oba, tak už to nebude takový problém být v pokojíčku, protože tam nebude sám, ale se ségrou 😉

sanm
12. kvě 2011

Já si taky myslím, že je to normální. Co si vzpomínám na sebe, v jedný místnosti bych sama nevydržela ani minutu. Kamarádky syn je to samé, má nový pokoj, jsou mu 4 a opravdu nehrozí, aby tam byl sám, i kdyby měl mámu hned vedle a koukal na ni...klidně si bude hrát sám, ale když bude u ní. Nechala bych tomu čas 🙂

berenika39
12. kvě 2011

Určitě bych to nelámala přes koleno. Vadí to něčemu, že tam nechce být, sám? Určitě ne. Jenom jemu 😉 😉 😉 . Tak to tak ber. Petr má svůj pokoj od narození, spí tam asi od osmi měsíců, od 14.měsíců ve velké posteli, má tam police na hračky, ale to je tak všechno. Přes den je výhradně s námi ve společné místnosti kuchyň-obývák. Dopo nanosí hračky, večer uklidí do svého pokoje. Ale všechen čas jsme společně. Nestalo se, že by byl sám v pokojíčku a hrál si tam delší dobu. A podle mě je to ok. Kdyby chtěl, má kam zmizet, ale když chce být s námi, at je.
A spaní se vyřeší třeba později, až bude dělat ochránce malé sestřičce, budou tam spát spolu🙂.
Snaha o to, aby "si sám hrál v pokojíčku" fakt může být kontraproduktivní 😉

vally.
autor
16. kvě 2011

Tak jsem nad tím neuvažovala🙂 Díky moc..