Nemůžu se od něj hnout, s každým brečí. Kdy to skončí?

mildickova
15. únor 2009

ahoj, mám prosbu, jestli někdo zažívá něco podobného, případně zažil a hlavně kdy to SKONČILO 😉 mám 8 měs chlapečka, narozený jako Rak a ty prý jsou hodně fixovaný celý život na maminku, vím že v tuhle dobu se mluví o separační úzkosti, u nás ale asi od 3 měs. v noci vůbec nechtěl tatínka a tak je to do dneška, jak se manžel přiblíží tak řev a řev ( ani né vztekání, ale pláč a lítost ).
No a teď tak 14 dní je to síla i přes den, nikdo jiný s ním nesmí ani s kočárem, postupně se vracejí s uřveným klukem, kamarádka mi hlídala před obchodem než dojdu pro pečivo - no hrůza, musela jsem ho v tom mrazu pak vytáhnout a pochovat,hroznej pláč při koupání atd.
Ještě tedy pro úplnost, kojím, věnuju se mu, skoro nikam nechodím, že by musel mít strach že zase odejdu, spí se mnou v posteli, je to naše vysněný díte ( 2x jsem potratila ) ale už jsem dost vyřízená, je to nespavec, v noci je co 2 hod. vzhůru takže jedu na 100% ve dne v noci a už mám tedy dost, jak psychicky tak fyzicky.
Aspoň když někdo povozil kočárek, ale to ted taky padlo
☹ máte někdo prosím podobnou zkušenost, kdy to skončí, prostě to vydržet ???
Díky moc a hezký den. 🙂

beruska2x
17. únor 2009

ja si opravdu myslim ze problem je spis v mamine ☹

berenika39
17. únor 2009

když je rozumný a je si jistý, že dělá max pro to, aby si byli s mimčem blízko, pak se odstrčený cítit nebude a počká, až potomek opustí období separační úzkosti. jednoduchý?

alishia
17. únor 2009

u nas v noci vstava skoro jen tatinek...ja do nej vzdycky rejpnu nohou a on jde🙂)) malej ho zboznuje snad vic nez me a ja z toho mam strasnou radost.

midlickova: ono to prejde uvidis. Zatim to musis nejak prekonat, jako my. Taky mame ted s malym v noci boje a zacinam z toho byt psychicky zdeptana. ale stejne mi nic jineho nezbyva nez byt malemu na blizku a utesit ho. to same manzel nekdy ho utesi on a nekdy vylozene vyzaduje moji naruc....Uz aby chrneli celou noc!

mallorry
17. únor 2009

ja nevim, kdyz je to jen v noci, tak bych to neresila, hlavne ze pres den je to ok a muze se jit mamina odreagovat... 😉

beruska2x
17. únor 2009

no chtela bych videt tvoje pocity, ono to zamrzi at chces nebo ne... ☹ 😒

eppik.m
17. únor 2009

ahojky: z praxe vím že mezilidské vztahy muzou být hodne komplikované .... vyhradné právo na díte mají oba rodice bez rozdílu ... já se snažím synovi nebránit v žádnem kontaktu s lidmi, i treba ne mne sympatickými ... zatím problém se závislostí nemáme ani z úskostí je to jen na tom rodiči který s ním tráví nejvíce času jak ho vpraví do života a zaradí do kolektivu ...

mallorry
17. únor 2009

moji tchyni taky mrzi, ze u ni Davidek breci, ale to snad museji vsichni pochopit, ze on za to nemuze a matka taky ne...nektere dite je takove vic zavislejsi a nektere min...a kamoska mi taky rikala, ze mala byla od malicka mezi lidima, zvykla a v osmem mesici zacala na kazdeho kdo se na ni podival bulet, tak za to mamina nemuze 😕

mallorry
17. únor 2009

eppi myslis teda jako, ze ta uzkost vznika kvuli matce jo? ja si to prave nemyslim...myslim, ze se to muze stat i tem, kteri v kolektivu sou porad, ale pak prijde toto obdobi ne?

beruska2x
17. únor 2009

ale nezlob s e to je podle me neco jinyho, to jsou porad lidi cizi ale tatinek je s mimcem v byte kazdy den... to je prece rozdil nas malej taky u babi kouka pul hodky nez si uvedomi kde je a pak se uz rehta, ale tam jezdi na vikendy vzdy v patek,...

mallorry
17. únor 2009

beru ale dyt to ma jen v noci, pres den je to ok, tak to mi prijde v pohode ne? v noci asi potrebuje maminku, byl na to zvykly celou dobu, kdyz ho kojila vis jak...ale kdyz pres den nema s tatinkem problem, tak si myslim,ze to neni zadna tragedie 😕

alishia
17. únor 2009

rika se ze kolem 8 mesice, si mimca zacinaji vsimat a vybirat lidi, kteri sou jim sympatictejsi. ti co sympaticti nejsou, tak na ty reaguji placem. Ono to fakt prejde....mama rikala ze me taky nemohla dat z ruky a ze me ani nikdo jiny nemohl vozit v kocarku....ze sem byla strasne urvana jen jak se na me podival nekdo jiny treba i babicka. Takze me mela na krku porad. A ted jaka sem spolecenska🙂

mallorry
17. únor 2009

alishia ja se toho prave desim, ze to jednou prijde a tchyne to neprezije...ona furt rika, at uz chodime ven mezi lidi, at uz je teplo, at si zvyka...ale jeste nevi o tom, ze se taky muze stat, ze ho nebude moc ani vozit!!! to ju klepne, jestli nas to taky potak v tom osmem mesici 😖

alishia
17. únor 2009

Spis jde o zvyk na prso, potrebuje se u nej uklidnit. Takze tatinek je proste na den...v tomhle nepomuze. Mozna bych zkusila davat caj a dudlik.

beruska2x
17. únor 2009

to jo ale stejne bych se bala to nechat ze to preroste v neco vetsiho ☹ ja tohle teda neznam, nas se smeje i na Dr kdyz jdeme ockovat 😀

eppik.m
17. únor 2009

mallorry: no my jsme kolem toho 8m. taky občas brečeli na cizí lidi ale brala jsem to jako normální v tomto vývojovém období, čím jsme starší tak tím je Míša více otrkanejší a nemáme s tím problém. No myslela jsem to tak že dítko pokud více času trávi pouze z jedným rodičem tak se na nej hodne psychicky upne, ale povetsinou práve ten rodič na to dítko ... píšu všeobecne, nevím jak to u vás probíha

beruska2x
17. únor 2009

ja bych se predem nedesila, nema to cenu, kazde dite to tak nema, ja zase jako mala mohla byt s kymkoliv a kdekoliv, proste orazene dite.... 😀 😀 😀

mallorry
17. únor 2009

beru nas malej se taky smeje na doktorku, postacku, na kazdeho...ale ti nechodijou misto prsa v noci k postylce vis co...
jestli teda ta dotycna odnaucuje od prsa, tak je to pry uplne normalni,ze dite breci...kamoska prave musela spat tri dny mimo loznici a uklidnoval tatinek, byly to tri dny revu, ale pak byl klid...mne to prijde teda uplne normalni, jestli odnaucujou od prsa, ze proste rve a dozaduje se maminky

alishia
17. únor 2009

mallorry: a jak casto vidi tchyni? Ja si taky myslim ze malej bude u tchyne rvat, ale ten ji vidi jednou za mesic. Budes muset na prochazky s nimi. ALe neboj se, ono se to nejak zvladne.

mallorry
17. únor 2009

eppi no ale ve vetsine pripadu je vice s ditkem matka, tak se upina vetsina deti na ni ne? tatka byt doma preci nemuze 😅
jako ja pocitam s tim, ze malej bude taky plakat v tom obdobi, ale prave nechci poslouchat reci, jak je na me zavislej a podobne, chci aby lidi vedeli, ze je to proste normalni v tom veku

alishia
17. únor 2009

nevim jeslti odnaucuji od prsa....ale myslim si ze ta zavislost spis nez na mamince je na prsu, citit maminku a uklidnit se prsem.

alishia
17. únor 2009

mallorry: no tak jim to rekni🙂 nebo to malymu nalep na celo🙂 ,, Je to normalni v tomhle veku, ze rvu´´ 🙂 aby to lidi vedeli🙂))

alishia
17. únor 2009

nema cenu se desit dopredu, ja si taky myslela ze malej se bude bat a kdepak je spolecensky.

mallorry
17. únor 2009

alishia jednou tydne vozi a vidi ho a jednou za 14 dni jdou na navstevu delsi...
ale moji mamku a tatku vidi jednou za dva mesice a je v klidu...protoze se s nima vidime v kuse celej vikend, tak si na ne staci zvyknout a pak se muze i chovat...
kdezto tchyne prijde na dve hodky, tak musi tu hodku cekat, az se rozkouka a pak si ho muze vzit a je jakz takz v pohode, ale kdyz si ho veme hned jak prijde, tak se rozbreci...rikam jim to furt, na neho se musi pomalu, musi se rozkoukat...
a zase nechci tu mit tchyni denne jen proto, aby si na ni Davidek zvykl tak jako na me 😅

mallorry
17. únor 2009

alishia, aby ses nedivila za par tydnu, ti zacne rvat a budes tady denne zadat o rady 😀 😀 😀 😀 😉
jo nejak se to zvladne... 😉 preci jenom, nechci aby byl na me zavislej...

alishia
17. únor 2009

mallorry: tak to chapu🙂)) Treba mu neni sympaticka hned ale az po chvili no🙂 me taky tchyne neni moc sympaticka.)

eppik.m
17. únor 2009

mallorry: jaký vztah máš s tchýní?

alishia
17. únor 2009

mallorry: je to mozne, ze s tim jeste zacne...ale proc se desit dopredu? my mame ted uplne jiny problem.... ale to sem nepatri.

alishia
17. únor 2009

ja si teda myslim, ze pokud mimco dobre zvlada oba rodice, tak je to to nejdulezitejsi....aspon se muzou ti dva stridat o peci, ale kdyz je ditko porad jen nalepene na mame, tak je to blby...to si pak ani sama nedojde na zachod. takhle to ma jedna moje znama, uz od mala, je na ni jeji holcicka prilepena....to byl pro me odstrasujici priklad.)

mallorry
17. únor 2009

eppik dobrej vztah mame, ona je moc hodna...ale jediny co me trosku jako stve je to, ze Davidek je jejich prvni a jediny vnouce a asi jim i zustane, tak sou na neho strasne nateseni, ja to chapu, ale ze zacatku mi to delalo problem, nechtela jsem ho totiz nikomu pucovat na chovani 😀 😀 😀 a navic jsou starsi (62 let), takze se jako vic bojim no, kdyz ho chovaji nebo tak...ale musim se toho strachu zbavit...oni nejsou spatni, jen sou v duchodu a kdybych ja chtela, tak tchyne vozi denne a je tu taky denne 😅

mallorry
17. únor 2009

alishia to jo, ja sem rada, ze aspon u tatky je v klidu porad...takze muzu nekam jit...ale taky bychom chteli jit nekdy nekam sami...no snad to prijde...ale davidek nema problem ten, ze by rval a rval, on asi jen potrebuje cas, treba hodinu se rozkoukat, pak ho muzou babicky chovat, to jo...ale na hlidani to jeste dlouho nevidim, bojim bojim...leda ze by spal 😀