Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

jukl
24. pro 2009

Díky všem za info.
mmmk : Mě se nelíbí ani Julian ani Julius.Julius je u manžela ve hře jen pro to,že se tak jmenuje 😅

johanka1234
25. pro 2009

Timotej alebo Sebastián...🙂

nunacek
29. pro 2009

johanka1234: Jak říkáte nejčastěji Sebastianovi?

johanka1234
29. pro 2009

Sebko,Sebik,Sebinko,Sebulko...tak aj on hovori ked sa ho niekto opyta ako sa vola...ze Sebulko..
🙂

nunacek
30. pro 2009

johanka1234: Díky 😉

Bráchova přítelkyně čeká kluka a bude to prý Eliáš (prvně to měl být Denis). Eliáš je zajímavé, Denis se mi nelíbí.

jita127
30. pro 2009

ahojky holky, pročítám diskuzi a jelikož je to u nás docela frekventované téma, ráda bych znala Váš názor. Holčičí jméno až tak neřeším, měla by to být Mariana (i přes lehký odpor drahé polovičky 🙂. Ale s tím klukem je to potíž ☹ Příteli se líbí Kristian nebo Kryštof. Jak jinak jim říkáte? Mě prostě nic nenapadá ☹☹

nunacek
30. pro 2009

Kristianovi bych říkala Kristian, Kris, Kristiánek. Kryštofovi bych říkala Kryštof, Kryštůfek, Kryša. Ale obě ta jména jsou pro mě nejhezčí v té původní podobě čili Kristian a Kryštof 🙂

jita127
31. pro 2009

já bych asi taky většinou používala nezkrácenou podobu. I Elišce většinou říkáme celým jménem, ale když spěchám nebo zlobí, tak jí říkám Elo. Jednou jsem potkala maminku, která volala na synka Olivo a to jsem se docela pobavila 😀 Některé tyhle zkrácené formy jsou docela legrační 😀

lucisa
31. pro 2009

kámoška má Olivera k typicky českému příjmení, ale pal to čert, nejsrandovněji však zní, když na něj volají Olišku nebo Olíšku.... 😀

karminka
7. únor 2010

ahoj holky,

nevíte někdo, zda se tedy musí žádat na matrice, když chceme mít holčičku Nicol nebo Nikol - ještě nevíme, ale nechceme Nikolu. A na kterou matriku musíme jít, když trvalým pobytem s manželem spadáme pod město Most,ale rodit budu v Praze. Prosím pište mi do IP,pokud někdo bude moci poradit

Jinak já mám bratránky - jeden je Oliver Liam a druhý je Alexander Nathan (říká se jim jen prvními jmény, ale mají oba otce Američana) - netradiční jména

lucisa
7. únor 2010

karmin, žádat nikde nemusíš, jsou to úplně normální a běžná jména.....

mufinka1
7. únor 2010

Jee, Elias je krasne jmeno, to by se mi taky libilo..ale u nas by se vyslovovalo Elaja a to uz zni pekne blbe 😒

My se u dcery se jmenem docela vyradili, kdyz to slyselo ceske pribuzensto tak padali do mdlob, ale me i manzovi se to jmeno od zacatku moc libilo, takze to byla volba snadna, ale doma to dloooouho nikdo nemohl zkousnout..

Ale abych pravdu rekla, ze od zacatku bylo jedno co si kdo mysli, za prve mi prijde od lidi neslusne nekomu kritizovat vyber jmena pro jejich dite a za druhe si vzdycky rikam, ze proti gustu zadny disputat, kazdy ma jiny vkus a kazdemu se libi neco jineho, clovek se proste nemuze nikdy zavdecit vsem, ze?

tentokrat usetrime ceskym prarodicum sok a maly se bude jmenovat Alex Lucas, ja porad doufala, ze me napadne neco opet netradicniho a ne tak moc popularniho, ale bohuzel me prijde, ze tech klucicich jmen neni zase tolik. U holcicky jsem mela od zacatku opet jasno, tentokrat by to byla Sydney..( no a jestli se treba na utz sekli tak to jeste mozna ta Sydney bude 😀 )

Jo a jinak z ceskych jmen se mi moc libi jmena Laura nebo Tara a z klucicichi Elias a Tobias

🙂

nunacek
9. únor 2010

karminka: Nicol i Nikol jsou běžná jména, takže žádat nemusíte, přesně jak píše lucisa.

nunacek
9. únor 2010

mufinka1: Mezi klučičími jmény se podle mě opravdu vybírá hůř než mezi holčičími... 😅

mufinka1
12. únor 2010

nunacek: naprosto souhlasim, porad manzovi rikam, ze i kdyz uz jsme se shodli na tom, ze to bude Alex, ze kdyz jeste behem tech par tydnu objevim neco fakt netradicniho a suprackeho, ze to muzeme zmenit ( i kdyz by z toho asi nebyl moc nadseny protoze Alex je jeho volba) me se moc libilo jmenol Jenson, ale ten by mi neprosel ani omylem- za A} Jenson Button letos vyhral F1 a pry za B} by mu zkracene rikali Jen - coz je jak pro Jennifer 😀 ale me se proste Jenson libil... 😀

lucisa
12. únor 2010

my bydlíme v čr, holkám jsme oběma dali po dvou jménech a u první si taky prarodiče ťukali na čelo, mamka se dlouho styděla za první křestní jméno, pak si tak nějak zvykla....
u druhé už v poho a u třetího, které za chvilku budeme mít, by se spíš divili, kdybychom dali jen jedno klasické jméno. i když, co je klasické, dneska je ta móda jmen tak různá, všechno se vrací, obměňuje, prolíná s cizími....

mufi: a jaké jméno jste dali dcerce, že to nemohli prarodiče rozdýchat? 😀

glumy
7. dub 2010

Ahoj, jen jsem se chtěla zeptat, jak říkáte jinak Eliášovi, docela se mi to jméno líbí🙂 Díky

margitule
11. dub 2010

A co říkáte na jméno Jasmín?

furaha
11. dub 2010

margit - moc se mi líbí Jasmínka pro holčičku - ale klukovi bych to nedávala. V Anglictine je Jasmin holčičí jméno

margitule
11. dub 2010

Jojo, v angličtině je to ženské jméno a asi i v dalších jazycích, si myslím. A určitě je to i u nás známější jako klučičí než holčičí jméno. Ale původně je to snad nějaké orientální (turecké??) jméno pro kluka (teda jako Jasmin s krátkým a) a holčičí je tam Jasmina. Ale právě mám taky trochu strach, že by to všichni brali jako dívčí jméno..

nunacek
24. srp 2010

@margitule Jasmín bych klukovi nedala. Ale Jasmína, jako holčičí jméno, je hezké.

monkula
24. srp 2010

@mmmk maďarská obdoba mena Andrej je András 😉
no a my sme chceli dať meno Sasha Jaroslav

laska.nezna.hranic
27. srp 2010

my máme Karima. nepřijde mi zas tak netradiční, protože jsem se s tímto jménem už v minulosti několikrát setkala, ale na české poměry asi moc obvyklé není. 🙂

klarysa27
29. srp 2010

Ahoj ja mám syna Damianka s krátkým a.Se jménem jsem moc spokojená každýmu se líbí.Pokud budu mít dalšího syna tak se bude jmenovat Loris.Kamarádka má dvojčátka a jmenují se Lívio a Delfo

pafnucc
14. zář 2010

Ahoj holky, jak tak koukám, tak já jsem s jménem úplně mimo. Nám se totiž líbí u kloučka Radim a u holčičky Gábinka. Co vy na to???

romeval
14. zář 2010

Ahoj, tak pročítám stránky, mě osobně se líbí cizí jména. S manželem máme syna Romeo. Opravdu úžasné jméno.
Manžel je afričan a tak souhlasil. Syn má i druhé jméno a to Alessio. Ale dalo nám to práci vybrat netypické jméno.
Mějte se všechny krásně.

jakralik
14. zář 2010

Ahojte děvčata-máme syna a taky jsme se s mužským nemohli dohodnout u jména. Na konec se malej jmenuje Alexander a myslim,že je na tohle jméno dost oslovení k výběru 🙂

lufifree
17. zář 2010

@amira55 Dámián je moc hezké jméno a nemyslím si,že by měl v budoucnu klučina problémy...V dnešní době jsou různá jména...Já dala synovi Sebastian 0liver....Chtěla jsem jen Oliver,ale od toho mě všichni odrazovali,tak jsem vymyslela Sebastian...Nakonec přišel na řadu kompromis... 😉

lufifree
17. zář 2010

@nunacek Já mu říkám....Sebi,Sebíšku.... 🙂

lufifree
17. zář 2010

@glumy Eliáškovi bych asi říkala...Lio... 😉