Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

spark
29. zář 2010

Jarloch? To existuje? Beatky já znám,takže pro mě to neni nic neobvyklého. 🙂
@zuzimila Tejda Denda...pěkný 😀 A moje segra má 4 letýho Vojtu a říká mu..líbí se ti tety bříško? A oni jak jsou upřímný tak předvede jako že zvrací a že nelíbí..... 😖 mam smůlu 😀 😀

med
29. zář 2010

@zuzimila Tak to my jsme taky v tomhle úplně aut 🙂 Budeme mít Václava, po tatínkovi, dědovi a pradědovi... Venda, Venoušek, Vašík... prostě se nám to líbí.
Kamarádky dali svým chlapečkům jména Pepík, František, Kája.... v dnešní době jsou vlastně taky netradiční 🙂 , když se všichni snaží najít "to nejlepší jméno", aby byli originální....

zuzimila
29. zář 2010

@spark 😀 😀 😀

Karolínka je hodnější. Břicho mi hladí, pusinkuje, minule si donesla krém, že mi jde namazat břicho, pak ho šla namazat ségře, je zlatá. Pak někde viděla obrázek miminka a říká mi: Teto Ucko / Zuzko /, takové miminko budeš mít? Položí mi ručku na břicho a říká: Teto, kope, kope? 😀

zuzimila
29. zář 2010

@med Rozumím ti 😉 . Taky nejsem příznivec modernit. Třeba moje kolegyně má kluka Denise. Druhá Samuela. Určitě to jsou jména s tradicí, ale ne u nás, v Česku. Ale je fakt, že ta tradice vznikne i u nás, jen to chce čas. Někdy mi přijde, že si maminky a tatínkové vybírají taková jména jako kompensaci svého pocitu vlastní obyčejnosti. Což si myslím, že je zbytečné, protože nikdo není obyčejný.

Moje kamarádka, při praxi na porodním, zažila situaci, kdy rodila cikánka a na dotaz, jak se bude malý jmenovat, odpověděla : Džejár. Sestřička: Jak to mám napsat? Matka: Normálně, Džejár...

med
29. zář 2010

@zuzimila Aspoň ty naši kluci nebudou mít ve třídě konkurenci 😉 😀
První dcerka je Terezka a teď jsme nastupovali do školky a kupodivu je jediná ve třídě!!! Což mě překvapilo, protože v r. 2007 byla Terezka na prvním místě ve jménech pro miminka. Mají ve třídě Herberta, což je jediný takový zvláštní jméno... Jinak mě celkem potěšilo, že tam jsou dvě Evičky, klasika 🙂
No Džejár je fakt už úlet... 😀

zuzimila
29. zář 2010

@med Určitě nebudou 😀 . Když jsem byla na ZŠ já, byly jsme ve třídě 4 Zuzany, asi 4 Martinové / ale tohle je taky hezké jméno, že? /, prostě fantazie 😀 .
Ještě se mi líbí Jaroslav, ale tohle by u nás neprošlo z mnoha důvodů, haha 😀 😀 .

petrabe
29. zář 2010

Ja pracuju ve skole a a takova vice neobvykla jmena co jsme tu meli jsou: Roderik , Artur, Frederik, Robin, Paris.

lusyen
29. zář 2010

Ahoj holky, my mame doma chlapecka...Sebastian 🙂 Druhy mimco teprve planujeme, ale i tak nejak tusim, ze to zase bude chlapecek...poradte, co by se k Sebastianovi hodilo? 😀 Me se libi Lucian...ale to asi neprojde 😀 I ja sama uznavam, ze u tohohle jmena je problem se zdrobnelinami, aby to neznelo "devcatkovsky" 😀
@petrabe Robin se mi libi taky 🙂 A Frederik mi pripomina, ze dnes v plavani bylo miminko, ktery se jmenovalo Cedrik 🙂

marooshka
29. zář 2010

lusylen: můj syn má spolužáka Sebastiana a ten má dva bratry - Kristiána a Juliána 🙂

lusyen
29. zář 2010

@marooshka tohle zni moc dobre 🙂

lusyen
29. zář 2010

@marooshka jinak jak koukam, vasi kluci maji taky krasny jmena 🙂 Simon je pro me jednicka 🙂

marooshka
29. zář 2010

lusyen: díky 🙂 akorát těch Šimonků je teď jak naseto 😝

petrabe
29. zář 2010

Juliana budu mit ja! Nebo Isabellu.

petrabe
29. zář 2010

Lusyen: Kolega (anglican, manzelka ceska) ma tri syny Sebastian (Seb) Tobias (Toby) a Issac. Taky se mi libi Adrian a Damian.

lusyen
29. zář 2010

@marooshka je jich trošku víc, ale i tak je to pořád krásný jméno 😉

lusyen
29. zář 2010

@petrabe Můj manžel by taky rád Adriana...dlouho zil v USA a "nechce" si nechat vysvetlit, ze s anglickou výslovností, se kterou se mu to jméno líbí, by tady prckovi nikdo neříkal 😀
Isabellu chtěla tchýně, když švagrová čekala holčičku. To ale neprošlo a babi musí malé říkat Frances 😉

kaaatinka
29. zář 2010

Ahoj, tak mi počítáme s Tobiasem ale poslední dobou mě napadá jestli to ještě nezměníme na Robina. POslední dobou je to samé jméno končící na "as" tak se rozmýšlím, ale okolí mě bombarduje at necháme Tobiase. Jinak dcerka je NAtálie, před těmi 6 lety jsem si myslela že to bude málo používané jméno ale nakonec bylo ve školce v jedné třídě 5 Natálek...to pak byla síla se dovolat té pravé při vyzvedávání 😀

lusyen
29. zář 2010

@kaaatinka mě se líbí obě, který víc, to nevím 😀 Je pravda, že těch Robinů bude asi míň 🙂 Aspoň já mám ten pocit. A Natálka a Robin zní moc dobře 😉

kaaatinka
29. zář 2010

@lusyen že jo 🙂 blbý je že chlapovi je to jedno pač obě vymyslel on (já vymýšlela na holku) takže se mám rozhodnout já 😖

lusyen
29. zář 2010

@kaaatinka tak já Ti pomůžu a píííííšu..............................ROBIN 🙂 Prostě má můj hlas 😀 Když si to jméno řeknu, hezky mi zní...Tobias je pro mě moc "tvrdý" 😉 Já bych mu možná přidala háčky a čárky a udělala z něj Tobiáše 😉

kaaatinka
29. zář 2010

@lusyen 😀 to že je tvrdý mi říkaj všici .... ale na Robina 😀 😀 😀 ale díky za hlas 😀

lusyen
29. zář 2010

@kaaatinka není za co 😉 pak napiš, kdo vyhrál 😉
a jinak...myslím, že to jméno špatně poslouchají 😀

andara
29. zář 2010

Ahoj,nevím jestli se tu už objevilo 🙂 ale známá má kluka jménem Jeremiáš 😉
U mně vede Vojtíšek.

weri1
29. zář 2010

mě se líbí víc Tobias, mě se moc nelíbí Robin 🙂

kaaatinka
29. zář 2010

@andara jj Vojta je taky hezký 🙂 Jeremiáš nevím...příjde mi to jako ze Starého zákona ale není nejhorší

lusyen
29. zář 2010

@andara Vojta, Vojtíšek...to je moc hezký 🙂

kaaatinka
29. zář 2010

@weri1
@lusyen tak je to 1:1 🙂 🙂

weri1
29. zář 2010

@petrabe isabella je moc pěkný jméno
my máme chlapečka Beníčka(Benju) po manželovi

weri1
29. zář 2010

@kaaatinka pod jménem Robin si představím Robina Hooda 😀

kaaatinka
29. zář 2010

@weri1 no právě proto se dcerce to jméno tak líbí...takovej náš malej hrdina...a nebo Robin od Batmana 😀