Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

vlkousek
24. zář 2008

Tak já dala kloučkovi jméno Denis a to se jmenuje Novák. Všichni se mi smáli, že to bude postrach ulice a tak, ale potom přifrčela Kvaska a hlavní hrdina se tak jmenoval a byl klid. Stejně mu říkáme Pažoute.

ssaara
24. zář 2008

Tak mně se taky líbí netradiční jména, v českém kalendáři mě žádné jméno pro mého chlapečka neoslovilo. Vybírala jsem jména typu Bastien, Fabien , Damien , ... ale taky třeba Eliáš nebo Samuel. Můj muž je trochu konzervativnější , nakonec jsme se shodli na Sebastienovi.

sikiki
24. zář 2008

ahojky,můj první syn je Kryštof,před 8lety na mě koukali všichni jak na blázna a dneska je to jméno bych řekla poměrně časté.A krom mé matky mě všichni od toho odrazovali.Příjmení má klasika české,ale co,mě se to prostě líbilo.Teď dám Tadeáše.Vybral si ho synátor a mě se to zalíbilo.Bastiena jsem chtěla taky,ale to neprošlo,tentokrát jsem musela volit kompromis 🙂
I Pepa nebo Franta,když se řekne hezky,tak jsou to hezká jména 😉

fido
24. zář 2008

Ahoj holky, my máme syna Jonáška. Vybrali jsme to jméno s manželem (přestože známe psa a dokonce i koně Jonáše 😀 ), nikomu z rodiny se to jméno tehdy nelíbilo a teď si pro malýho jiné neumí představit. Líbil se nám taky Kryštof, ale příjmení nám začína na F, takže by se to dohromady špatně vyslovovalo. Pro druhý dítko by se mi líbil Tobiáš nebo Markéta.

sarkal
24. zář 2008

Ahojky tak náš klučík bude Tomáš.Za prvé po manžovi a za druhé,protože se mi to jméno už odmala hrozně líbý.Manža protestoval,že s tím budou problémy až bude starší jako s poštou a tak,tak jsem uvažovaly o Tom nebo Thomas,jenže mě se hrozně líbý říct Tomášku a to Tomovi ani Thomasovi říct nemůžu,protože to Tomášek prostě není takže jsem si vydupala Tomáše.Jinak se mi jako docela líbý František když se mu pak říká Fanoušku Fando,ale Tomík prostě zvítězil.Jinak když sme ještě nevěděli co čekáme tak u holky manža chtěl Terezku(jmenuje se tak i naše kočka) a já Šárku po mě,protože mě prostě nic jinýho nenapadlo 😒

lennis
24. zář 2008

Jonáš se mi líbí moc, máme Honzíka, takže by se to snad i hodilo, Jan a Jonáš, ale taky Filip je v kurzu. Nejřív jsem chtěla Alexe (ne Alexandr, ale Alex), asi do 5. měs jsme pro to byli rizhodnuti, ale nakonec Honzík po tátovi 😉 . moje švagrová má Kryštofa a Ester 😉

aponchie
24. zář 2008

me se libi Joachim 🙂

petik77
24. zář 2008

tak mě se líbí Štěpánek ,ale to nam doma neprošlo manžel to nechtěl a holčíčí se mi hodně líbí Josefínka

sylvar
24. zář 2008

Jeremy, Jonatan, čti džonatn 😉 , Tobias

lenchita
24. zář 2008

no, tak my budeme mít Huga, což celé naše okolí nese s velkou nelibostí, nicméně se s tím budou muset nějak srovnat...manžel chce Huga už snad deset let (ne že by tak toužil po synovi, ale kdyby to byl syn, tak jedině Hugo😉), takže veškeré debaty na tohle téma jsou u nás celkem zbytečné.

Jen moje maminka nikdy o Hugovi nemluví jménem, vždycky řekne chlapeček nebo tak něco. A když se mě někdo zeptá, jak se bude malý jmenovat, tak po mé odpovědi většinou sklopí oči a nereaguje 😝 kamarádka má holčičku Ráchel, tak když jsem jí oznámila naši volbu jména, tak se jen pousmála a řekla: vítej do klubu 😀 😀 😀

aponchie, Joachim je krásný jméno🙂 uvažuju o něm, kdyby se hypoteticky jednou měl narodit Hugovi bráška😉 jména jako Mikuláš, Zachariáš a další, která končí na š jsou krásná, ale naše příjmení bohužel na š začíná, takže si je nemůžeme dovolit 😔 jinak bych se možná pokusila nasadit Hugovi nějakého soupeře 😝

Hynek je taky moc pěkný🙂

dnada
24. zář 2008

tak já vybírala me zi Samuelem,Patrikem,napadl mě Erik a spousta jiných ale vesměs německých či anglických jmen a Marek nakonec vyhrál,bohuželmám maďarské příjmení a spousta jmen jak třeba psalla ssaara se k mému příjmení vůbec nehodí. Jinak můj bratr je Tibor,což také není úplně běžné jméno 😉

maxkatka
24. zář 2008

Jak už bylo napsáno... záleží na příjmení... ale jen tak mimochodem Damiána mám kocoura... 😀 😀 😀

mobina
24. zář 2008

Myslím, že v dnešní době už to s těmi netradičními jmény a posměchem ve škole nebude tak tragický, jak tu někdo psal. Už jen pro to, kolik tady žije cizinců.Takže když se shodnete s partnerem, tak hurá do toho. Vždycky se najde nějaký šťoura, kterému se to či ono jméno líbit nebude.

U nás byl s chlapeckým jménem trochu boj. Na Onrovi jsme se shodli po dlouhých debatách. Pak jsem se zamilovali do Vincenta (já do Vincenta, manžel do Vincence, aleto už je jen malý detail 😀 ). Takže zase dlouhé debaty jestli nechat Ondru nebo dát Vince. Nechali jsme Ondru,ale pokud bude druhý taky kluk, tak to bude Vinie a možná i díky tomu jménu bych chlapečka chtěla víc 😀

zanett
24. zář 2008

..kdyz se rekne Damien, tak se mi vybavi ten tlustej teplous z filmu Mean Girls 😀

kacerka
24. zář 2008

No, já tak nějak očekávám, že se nám napodruhé poštěstí zase kluk, tak už předběžně vybírám (ještě ani není plán, kdy by to tak mělo být), aby se jméno hodilo ke Karlovi - myslím tím, aby mělo v sobě mužnost. Zatím mi vyšel Richard a Artur a poslední dobou se hodně přikláním k Arturovi 😉

Damián se mi moc nezamlouvá, ale já nemám tyhle módní jména prostě ráda, no.

amira55
autor
25. zář 2008

zanett Damien možná byl nějakej teplouš z filmu, ale já mluvila o Damiánovi, což s ním nemá nic společného 🙂
kacerka obávám se že damián není módní jméno protože jich je 200 v celé čr 😵

scharfinka
25. zář 2008

Damiána jsme s manželem taky moc chtěli, nádherné jméno....jenže nakonec jsme podlehli tlaku okolí-což nás trošku ze začátku mrzelo..když jsme řekli tchánovi nebo babičkám, že to bude Damiánek, tak se na nás snesli jak hejno supů, že jsme blbci, že je to hnusné jméno a že jsme úplní magoři dát miminku takové debilní jméno...takže jsme se nakonec rozhodli pro Patrika...ale příště už se nedáme....jinak jedna kamarádka má Kryštofa a Kristiána a další Blažeje a Bronislava...

vroninka
25. zář 2008

My máme Damiána v sousedctví. Byl to pro ty lidi tady šok, ale jde o zvyku. Takže už každý mlčí. Klidně ho dejte, když se vám líbí 🙂

aponchie
25. zář 2008

jee muj perskej kocourek se jmenuje damianek a rikame mu damosu 😀

amira55
autor
25. zář 2008

vroninka přítel pro Damiána moc není ale pochopil že se mnou nic nesvede a snad si už zvykl, ikdyž občas příjde s lukášem, filipem apod.....moje máti je pro avšak reakce budoucí tchýně mi připadala jak v mateřské školce:naznačila že nikdy nevíme, jaké dítě se nám narodí a podotkla že takový Damián s brýlema a začala se smát....nechápu, nechápu o co víc je směšnější než Pepa s brýlema.Asi je to opravdu jiná generace....já uvažuju o Dominikovi, ale moc se mi do toho nechce.

kalian
25. zář 2008

Jinak mi uvažovali taky o Damiánovi (teda já víc, ale přes manžu to neprojde - prej pořád vidí toho malýho kluka, jak zabil své rodiče ve filmu Satan přichází 😀 😀 😀 )

kalian
25. zář 2008

Teda my...

vroninka
25. zář 2008

amira:Dejte Damiána. když s tím souhlasí i taťka, tak je to osudové 😉 A co ta tchýně???? To chce dát klukovi jméno až v deseti??Na staroušky nedej 😀 Oni by se Tě také neptali 😀 Kdy se má chlapeček narodit?

amira55
autor
25. zář 2008

vroninka nevím jestli v deseti ale každopádně to vypadá že nějaké tradiční. hele a kdy ti damiánové v sousedství slaví svátek? našla jsem dvě data podle nějakých starých kalendářů-26.nebo 27.září a tak nevím kdy?snad na matrice budou chytřejší 😉

vroninka
25. zář 2008

Amira55, zjistím Ti to

vroninka
25. zář 2008

Z matriky mají zjištěno, že 27.září na jonáše. tak to tak slaví.

amira55
autor
25. zář 2008

vroninka díky moc, nevím kde teda přišli na netu v té encyklopedii na to druhý datum 🙂

vroninka
25. zář 2008

A ono je to asi jedno 😀 Já bych to tak neřešila. V Německu neslaví svátky jmen vůbec. My dali Charlottu a slaví to na počeštěnou Šarlotu. Ale může se to slavit i na Karla nebo Karolínu. 🙂

denousek
25. zář 2008

holky Damian je super jmeno 😉

my mame zase Vojtu ... ne Vojtecha ale proste Vojtu 😉