Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

zuzka72
6. led 2011

Ahoj holky jsme se tu nějak sešli zase co? @stylly @indiankat @lucisa Eliáš je pěkný a je jich docela dost, my máme v rodině příjmení Eliáš, tak mi ty křestní ještě před takovým rokem nějak moc neseděli, ale už jsem si zvykla, je to jako s každým jménem. A když má někdo 2jména, jako mají holky od @lucisa...tak je to hezké, akorát já v tom mám furt hokej a ona mi to musí furt vysvětlovat, ale já mám taky 2 jména i když bych raději jen jedno, ale to jiná věc. Mě se líbí tradiční jména a ty mají i mé děti, ovšem nic proti cizím jménum, když je na to příjmení nemám. Ale mě prostě stačí ta česká, jsem v Česku, tak proč dávat americká, ale je to každého věc....

stylly
6. led 2011

@zuzka72 nešmíruj teta 😀 😝

lucisa
6. led 2011

@zuzka72 😀 nejsi sama, kdo v tom má hokej, ale mě to neva, jsem zvyklá to upřesňovat. 😉

zuzka72
6. led 2011

@lucisa no , ale když mi to upřesňuješ už po desáté, tak by jsi mě asi nejraději nakopala si myslím 😀 😀 😀 😝

lucisa
6. led 2011

@zuzka72 😀 v pohodě 😉

lenkabu
6. led 2011

holky co se týká reakce okolí doporučuju buď jméno neříkat nebo prostě s nima vůbec nikdy nediskutovat,jak se pustíte do přesvědčování jsou tu dlouhé diskuse a je to na ho.no. u nás byli pindy na Vandu a odpovídala jsem max jednou větou a dál se odmítala bavit a oni si drbali za mými zády ale mně dál neprudili 😉 u Alice jsme to udělali tak že jméno se dozvěděl jen ten kdo nám do toho dřív blbě nekecal,třeba tchyně to zjistila až po porodu a už jí bylo blbý něco říkat 😀

bajusik
6. led 2011

Ahoj holky,
sorry že sem tak vpadávám, ale náš malej má taky cizí jméno. Tatínek už od puberty snil o tom že jednou bude mít Christianka, takže máme malého Kikoše, naštěstí máme tedy francouzské příjmení takže celé jméno zní celkm hezky: Christian Linet. Když jsem přemýšlela o jménech pro druhé mimi ( které snad jednou bude ) tak jsem vymyslela pro kluka Matyas a pro holčIčku Sophia. Když už má jeden prcek cizokrajné jméno tak ať mají i další děti. Tak se mějte ahoji

lucietka77
7. led 2011

@bajusik To je krásné jméno, taky se mi moc líbí. Taky chceme mít také mezionárodní jména, takže také toto tvoje padlo v úvahu. Nakonec ale zvítězil Sebastian..ale je to hodně podobné. 🙂

lucietka77
7. led 2011

Jinak bych chtěla dodat, co už tu prostě párkrát padlo. JE TO VAŠE DÍTĚ A OD NIKOHO SI DO TOHO NENECHTE KECAT. Každá z nás to jméno přeci vybere s tou největší láskou k tomu mrňouskovi. Nikdo kromě vás a partnera nemá co do toho mluvit. Nedejte se 🙂

lavazza
7. led 2011

Manžel se chytil jména Mikuláš a máte vidět co to udělalo za rozruch v rodině, každej nám to vymlouvá.Já sem pro kluka chtěla Matyáše, Jakuba, Tadeáše nebo Martina.
Jenže manžel chce jméno, které se moc nedává.
Jinak se mu hrozně líbí jméno Nathaniel, jenže k našemu typicky českému příjmení se to nehodí.
Máme asi už jen chvíli, než se naše mimčo narodí a tak ho třeba ještě přesvědčím.

lucisa
8. led 2011

@lavazza Nathaniela má jeden bývalý kolega manžela. Je to super jméno, ale taky přivodili některým členům rodiny šok. 😀

eloana
8. led 2011

Ahoj holky my mame Jachyma - take to par lidi nemohlo rozdychat🙂
Kamaradka ma Florianka

hanulla1
10. led 2011

@petronelie to nevím jak mu říká, ale Oliverovi šíká Olísku, tak KOrnelovi říká myslím Kornísku nebo Korny...

hanulla1
10. led 2011

@bajusik to jsou moc krásné jména. Kamrádka má taky Sofinku, ale píše se Sofie. Matyas je taky nádherný jméno- Závidím holkám co jim jejich manžel takové jméno dovolí. Na světe je spostu krásných jmen, ale taky s tím musí jak žena tak muž souhlasit.

lucisa
10. led 2011

@hanulla1 můj manža je v tomhle celkem flegmoš, takže schválil všechno, co jsem si navymýšlela - teda u holek. Chlapecká se mu pro změnu nelíbí žádná, tak byl strašně rád, že má tři holky. 😀 Chlapecká tak nějak nenadšeně odkývl, protože mu nic jiného nezbývalo, když sám nedal žádný návrh. 😅

katy.m
10. led 2011

@lavazza Mikuláš je krásné jméno 😵 Nathaniel...slyším prvně,pro mě nezvyklé,ale hezké 😉

hanulla1
10. led 2011

@lucietka77 máš úplnou pravdu. Hlavně, že se to jméno líbí Vám dvěma. My jsme chtěli na holčičku jméno Natálie a taky bylo v rodině pozdvyžení. Nikomu se nelíbylo. Moje mamina mi furt říkala, že máme dát jméno Daniela a to bylo furt dokola. Švagrová měla taky blbý keci, ale když ji pak nějaká kamarádka řekla, že kdyby měla mít holčičku tak by ji dala jméno Natálie. Tak se ji to najednou začalo líbyt a chtěla taky Natálku,. Tak jsme se ni dorafali a nakonec dali jméno Eliška. My jsme pak zjistili, že budeme mít kluka a dali jsme mu jméno Tomáš. A taky kolem toho byli keci. Bábina mě furt říkala, že máme dát jméno Adam a strýc chtěl, aby se jmenoval Kristyán. No prostě hrůza. Nechápu co do toho má rodina kecat. Jednou je to vaše dítě a tak mu snad dáte jméno podle vašeho gusta. A jestli se to někomu nelíbí tak hold dítě nebude vidět a je to.

hanulla1
10. led 2011

@lucisa tak to bud ráda. To můj manža je někdy taky flegmoš, ale co se týče jmen tak si do toho taky kecne. Zvlášt pokud se mu ty jména nelíbí. Jenže jméno, který jsem vždy vymyslela tak se mu nelíbylo. Proto vybíral i on. Kamoš čeká každým dnem chlapečka a jeho přítelkyně vymyslela jméno Samuel. Moc mu to nešlo po chuti a tak ona vymyslela ještě Tobias. A to už ji schválil. Říkal, že pro svou ženu udělá vše a tak i jména ji schválil. A kdyby měli holčičku tak by byla Amélie. Když jsem mu řekla, že bych chtěla Matyáše a že mýmu manžovi se to nelíbí tak mi řekl, že jsem ženská a že si to musím prosadit. Prý on by své ženě schválil vše... hold má každý jinou povahu....

lavazza
10. led 2011

@hanulla1 to mi povídej, nám do toho pořád kecá manželova teta, sem z ní na mrtvici ☹ , švagrová má holku Natálku a to si nedovolili do toho ostatní kecat, jen nám ty jména pořád pomlouvájí, teď i můj taťka měl pár připomínek, jen aby nám to prej malej jednou nevyčítal

didi07
10. led 2011

nám taky všichni komentují, ale to by mi tak nevadilo - bylo mi to fuk i u dcerky, a vybrali jsme co se nám líbilo, jména má dvě (tradice v rodině) a používáme skoro pořád to druhé 🙂. Ale teď na chlapečka to byl děs, mně se skoro nic nelíbilo a když už jsem "vypreparovala" dva favority, tak jedno bylo neprůchodný pro manžela a druhý mu rozmluvila tchyně a tchán...takže taky nic. sice bych ho tedy nakonec asi ukecela, ale nutit jsem ho nechtěla, on měl na holčičku taky jinou favoritku a mně se nelíbila, byla jsem ráda, že na tom netrvá...tak jsme zvolili kompromis 🙂, ale bylo to těžký.

lucisa
10. led 2011

@hanulla1
@lavazza proto je nejlepší neříkat nic předem a říct, že to bude překvápko. Nebo si vymyslet úplnou šílenost - pro vás pracovní jméno a pro ostatní námět na drbání, kterému se můžete uchechtávat.
Známá takhle říkala, že bude mít Kleopatru a Kleofáče. U mě, když věděli, že jsme první dceři dali dvě křestní jména, očekávali totéž u druhého mimča, tak si sami vymysleli název Franz Josef XV. a podobně a já je při tom nechala..... 😀

lucisa
10. led 2011

@lavazza co tady ještě dnes děláš, nemáš už rodit? 😀 mimču se do toho hnusného počasí nechce, co? Čeká na sluníčko 😉

lavazza
10. led 2011

@lucisa ani mi nemluv, už sem nervozní, všichni mají odrozeno co měli termín s námi nebo po nás a já nic 😒

bajusik
10. led 2011

@hanulla1: no ani nemluv, já jsem měla strašně blbé příjmení za svobodna, jednak strašně dlouhé a jednak strašně blbé pro dopasovávání jmen. Za svobodna jsem byla Broskevičová. Spousta lidí si ze mě dělá srandu že jsem si svého muže vzala jen pro příjmení Linet 😀

kri
10. led 2011

@lucisa přesně tohle udělali můj bratranec, všem řekli, že to bude Květoslav a budou mu říkat Květoši nebo Květáku 😀 všichni byli paf, ale byl klid. Nakonec je to Štěpánek.

fangi
11. led 2011

@kri To jsi mě hned po ránu rozesmála s tím Květákem 😀 😀 To je dobrý 😎

hanulla1
11. led 2011

@bajusik z toho si nic nedělej... a lidem to může být u zadku, protože když je svatba tak se většinou holka pak jmenuje po manželovi. Já byla za svobodna Zemanová a můžu ti říct, že si zase hodně lidí myslelo, že můj děda je poslanec Miloš Zeman. A to nekecám. A ted jsem to s tím příjmením taky moc nevyhrála. Navíc se to blbě vyslovuje a ještě to každýmu musíš hláskovat, protože si každej to příjmení přebere podle svýho jak to uslyší. Navíc furt musíš brát v potaz, že k tomu příjemní se skoro žádný jméno nehodí. My jsme dali synovi jméno Tomáš a měla jsi vidět jak mě každej říkal, že jsou zvědavý jak budu Tomíka učit Tomáš Lžičař. Tak Tomáš umí krásně, ale Lžičař se bude učit hodně dlouho. To se vyslovuje blbě i dospělýmu natož dítěti.

hanulla1
11. led 2011

@lucisa je lepší nikomu nic neříkat to máš pravdu. S těma vymyšlenýma jménama je to docela sranda. Znám jednu paní a ta když byla těhotná tak všem říkala, že když to bude kluk tak se bude jmenovat Jasoň a když to bude holka tak Brunhylda. A taky je všechny nechali přitom. Nakonec až porodila tak všem řekli, že mají chlapečka Jarečka. A na holku měli napsanou Michaelu.

hanulla1
11. led 2011

@lavazza neboj určitě se dočkáš... někomu se ven nechce... kamoš s přítelkyní měli termín 20.12.2010 a dnes už je 11.1.2011 a pořád nic...

hanulla1
11. led 2011

@lavazza a co jste teda vybrali za jméno? My pokud budeme mít druhýho kluka tak to bude taky Jakub 🙂