Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

zazulka
11. led 2011

@eloana Jáchym je krásný jméno, jak ho zdrobňujete? Jinak teda ahoj holky, nedočítám vás, jen poslední stranu a hlásím, že solidně tápeme se jménem pro kluka, nechcem ultramoderní, spíš nezvyklý, mě se líbí Maxim, ale přesně, jak píšete, reakce okolí nic moc 😅 Ale souhlasím s radou jména s okolím neprobírat, sto lidí sto názorů a člověk v tom má ještě větší guláš 😉

lavazza
11. led 2011

@hanulla1 to je nechali tak dlouho přenášet?

lavazza
11. led 2011

@hanulla1 pořád mi tady leží papír jen se jménem pro holku,třeba Martin ustoupí když uvidí jaký mám bolesti, Martin si pořád stojí za tím Mikulášem a já toužím po tom Matyášovi nebo ten Kubíček no

lavazza
11. led 2011

@zazulka Jáchyma chce sousedka, ale přítel jí to nechce dovolit

no jo manžel chce taky jméno, který se moc nedává, že prej až zavoláme třeba na Matyáše nebo na Karolínu, že přiběhne víc dětí

samson
11. led 2011

netradiční třeba Marián, Vladan, Oliver... 😉

j.a.n.u.s.
11. led 2011

Nevim, jestli je netradicni, ale cekam kluka jmenem Jonas cesky Jonáš. Jonášek, Jony, Jonda, Jonýsek...chtela jsem Bartoloměje...ale u miminka neprosel.... 🙂 chtel byt proste Jonas 😉

kajovaevicka
11. led 2011

Známí mají Magdalenku a Bartoloměje. Mně se moc líbí, když mu říkají Bártíku.

eloana
11. led 2011

@zazulka ahoj my mu rikame Jášo, nebo Jáši, nekdo rika jajo-to moc nerikame

eloana
11. led 2011

@zazulka nebo Jachymku🙂

mamusa1611
11. led 2011

když budem mít chlapečka tak to bude Matthias. ;)

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
hanka.knizkova
11. led 2011

S náma chodí do MC chlapeček kterej se jmenuje Barnabáš 🙂 maminka na něj volá bud Bárný nebo Barnabášku 🙂
Mě se teda moc líbí Eliáš nebo Tobias 🙂

lucisa
11. led 2011

@hanulla1 to snad ani není možné!! 21 dnů přenášejí, to je už na hranici smrti, a to doslova. Vím, o čem mluvím, při třetím porodu jsem přenášela týden a placenta se jim po porodu ve mně roztrhla a rozpadla a brali mě ji pod narkozou. Odrodila jsem za 5 minut 12...
Ale ke jménům..
@zazulka Maxima schvaluji, měli jsme ho vybraného pro chlapečka - celým Maxim Alex.
Bartoloměj je úžasný, nezvyklé a krásné.

@lavazza Tak mu dejte obě jména Mikuláš Matyáš a malý bude mít libozvučné básnické jméno 😀 😉

lavazza
11. led 2011

@lucisa taky mě to napadlo, ale jen ze srandy,ale zas takový blázen nejsem, dneska mi přinesl taťka noviny kde psaly matrikářky o tom jaká jména dávají lidi, že buď ani nevědí jak se to píše nebo jeden pán chtěl pro druhého syna stejné jméno jako pro prvního(naštěstí to zákon nedovoluje), nejlepší příklad byl - Džejár a Džénifer, no to fakt nechápu

zazulka
12. led 2011

@lucisa takový přenášení mi v dnešní době taky přijde teda neuvěřitelný 😕 Mě moje mamka taky rodila tři týdny po termínu a byla pak skoro měsíc v nemocnici 😔
@lavazza ty lidi fakt nemaj rozum, to je neuvěřitelný. My probíráme jména ze všech stran, aby se hodilo k nám, k příjmení, šlo vyslovit, bylo jednoduchý kvůli složitějšímu příjmení, který každej napíše blbě, ale Džénifer a Džejár by nám mohl tápání usnadnit 😀 Nechápu... 😝
@marketnieuw Mat(t)eo je nádherný jméno, i ta Kara, hodně záleží i na příjmení no 😵

luciatauro
12. led 2011

ahojky holky,jsem Ceska,ale ziju ve Spanelsku,koncem mesice se mi narodi chlapecek,mela jsem jmeno od zacatku jasny,Mateo,vlastne mu tak rikam uz nekdy od druhyho mesice tehotenstvi,kdyz si s nim povidam,ale ted posledni dny premyslim jestli se to da s tim mym prijmenim-Mateo Juza.Jak to zni prosim vas...nejakej nazor,jinak me jeste napadlo-jelikoz Mateo je cesky Matej-proste- Mateo Matej Juza.....spousta lidi ma dve krestni jmena....prosim o nazory,rady!!!

jasekd
13. led 2011

@luciatauro A vy jste oba Cesi a to Juza je cesky prijmeni? Protoze jsem ho nikdy neslysela. No, pokud hodlas zustat ve Spanelsku, dej urcite Mateo, ten Matej je zbytecna komplikace. Pokud jste tam jen docasne a hodlate se vratit sem, dej urcite Mateje, i kdyz na druhou stranu MateJ Juza mi nezni moc dobre, ze to konci i zacina stejnym pismenem. Ja jak jsem nikdy neslysela to Juza, tak ani nevim, co si mam pod tim predstavit a jestli mi k tomu vadi ten Mateo, kdybyste zili tady. Protoze treba Mateo Vomacka je desny. No v ceskejch podminkach bych asi Mateo nedala a ve vasem pripade zkusila vybrat jine jmeno, ktere nekonci na J. Mateo Matej Juza mi pripada zbytecny, jako kdyby se jmenoval Petr Petr, proc to davat, kdyz to znamena to samy. Ve Spanelsku bude Mateo, at se bude jmenovat tak nebo tak a u nas mu muzes rikat Matej, Matysek, Maty...
@marketnieuw Jestli mate nejake cizi nebo proste vhodne prijmeni, je ta Kara moc hezka 🙂

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
jasekd
13. led 2011

@marketnieuw Manzel je cizinec? Ani nevim, kam bych to jmeno zaradila. Kazdopadne ta Kara je pak super 🙂

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
jasekd
13. led 2011

@marketnieuw Tak to jsem si to tajne tipla dobre 🙂

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
luciatauro
13. led 2011

Juza je cesky ,ne moc obvykly prijmeni,Otec je sice spanel,ale protoze zustanu svobodnou mamcou,tak po otci jmeno mit nebude,a jestli tu zustanem ,nebo se vratime do Cech to je ve hvezdach??,ale i tak diky!!! a asi to nebudu hrotit a necham mu jmeno Mateo Juza,neco ze Spanel neco z Cech,bude to preci jen moje cechospanelatko,nebo spanelocechacek:O)

hanulla1
14. led 2011

@lucisa jj bohužel je nechávají přenášet dál. Oni měli první termín 20.12. a druhý 7.1. a dnes je 14.1. a pořád nic. Taky vím o čem mluvíš. Já přenášela 6 dní a to už jsem měla zkalenou vodu a špatný ozvy. Nechali mě 18 hodin v bolestech a dávali kapačku, aby mě malej slezl dolů do cest, ale bohužel se tak nestalo i když doktoři mi tvrdily opak. Po mých krásných slovech když jsem tam na ně začala řvat mi nakonec udělali císaře, ale malýho mi vytáhly za minutu dvanáct. Primář pak říkal manžovi, že kdyby tam byl o minutu dýl tak už ho nemáme mezi živými. Měl 2x omotanou šňůru kolem krku a byl tak torchu i přidušenej.

hanulla1
14. led 2011

@lavazza musíš se víc snažit. Třeba ti nakonec manža dovolí toho Kubíčka. Je pravda, že Mikuláš je takový netradiční jméno, ale musíš myslet na to, že děti v dnešní době jsou strašně drzý a některý i zlý. Aby pak na Mikuláše nevolali kde máš čerta a anděla když seš Mikuláš víš? Nemyslím to ve zlém, ale vím jaký dneska děti dokážou být.

lavazza
14. led 2011

@hanulla1 no právě, to sem taky říkala, děti dokážou být zlý a vymyslí nadávku ze všeho

kristi
14. led 2011

tadaaaaaaaaaaa, sice to jeste nepotrebujem,ale dneska padla shoda na jmene..my jsme hodne s tema klukama bojovali, ja chtela Natana a manzel Alexe (ale toho ma kamoska) a jinak nic co by nas uchvatilo....ale dneska teda jo, takze Maxim 😉

lucietka77
15. led 2011

@kristi parádní jméno 🙂

nunacek
15. led 2011

@kristi Mia a Maxim se k sobě hezky hodí 😉 Pro mě osobně by ještě líp znělo Mia a Max 🙂

amadores
15. led 2011

Maxim je moc hezký,jen je to u nás s tím jménem jako u Sofie,že obě jména manželovi připadjí moc ruské a tudíž neprojdou sítem.. 😒 Je zajímavé, že Max mu nevadí. 😉
Včera sám začal mluvit o Robinovi,že by se mu líbil.Ten mě nikdy nenapadl,ale děda měl psa toho jména, tak taky nic,no....