Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

nunacek
14. čer 2011

@verusa.j A jaká jména teď ve školce "frčí" a jaká tam jsou výjimečná?

@bucinka123 Napadají mě samá tradiční jména, kor k Jakubovi se nehodí žádný úlet, takže třeba mě napadlo Jan, Jiří, Adam, David, Daniel, Lukáš, Michal, Tomáš, Petr, Pavel, Vojtěch, Matěj, Filip, Štěpán. Možná třeba i Kryštof, Matouš, Albert, Dominik...

@lenya79 Ten Denis by byl hezká symbolika 🙂 Na každé jméno se dá vymyslet nějaká nadávka, takže tím bych se neřídila. Mně se židovská jména moc líbí 😵 i když věřící nejsme.

moncicak.as
14. čer 2011

@nunacek No, důležitý je, že alespon ted na písku to neni samej Eliáš 😀 My chtěli nějdřív elišku jako holčičku, ale po tom, co jsem byla na hřišti a z toho 3 holčičky byly elišky jsem od toho ustoupila...tak na holku ještě musíme přijít 🙂

nunacek
14. čer 2011

@moncicak.as Elišku neeee 😉

fangi
14. čer 2011

@gucci Co třeba Robin?? Lea a Robin se k sobě podle mě hodí 🙂 A Robin Kř... je taky určitě Ok 😉 Jinak ten Simon by se hodil, mně se třeba docela líbí 😉 Akorát si myslím, že když na miminko promluvíš Simíí, tak si všichni budou myslet, že je to Simonka 😅

Přemýšlím, jak přemýšlím, co bych poradila za jména, ale těch klučičích je nějak strašně málo, pořád se opakují ta stejná 😨

moncicak.as
14. čer 2011

@nunacek No jo, na holčinu musíme ještě přijít 😀 Ještě se mi líbila Sofie, ale tu má kamarád, který sem chodí často, tak by se nám holky asi pletly 😀 Na něco snad přijdeme 🙂 Jak se ta Trousilová (pokud bude holčina) bude jmenovat 😀

fangi
14. čer 2011

@moncicak.as Třeba Štěpán by se myslím hodil. Štěpán Trousil. Štěpán a Tadáš. 🙂 A Štěpánů zase tolik není, myslím. Pokud něco méně tradičního, tak nevím....málo dávaných a pěkných klučičích jmen je hrozně málo 😨

moncicak.as
14. čer 2011

@fangi Štěpána si vysnil manža, jen já mám blbě spojeno toto jméno z mých školních let s jedním nevzhledným klučinou 😀

fangi
14. čer 2011

@bucinka123 Závidím takové příjmení, k němu půjde všechno 😉 Není tam R, nejsou tam háčky, čárky, není ani dlouhé, ani krátké...pohoda 😎

fangi
14. čer 2011

@bucinka123 Napadl mě třeba Kryštof, jestli se Vám líbí.

nunacek
14. čer 2011

@moncicak.as Sofie je pěkné. Jen Sofie Trousilová mi k sobě moc nepasuje. Ty asociace na jména jsou děs 😒 Taky mi kvůli tomu pár krásných jmen "vypadlo" z výběru ☹

fangi
14. čer 2011

@lenya79 Originální jméno, ale aby to nebyl úlet, je u chlapeckých docela kumšt 😀 Sama nevím 😉 Co ten Robin třeba?

fangi
14. čer 2011

@moncicak.as Sofie se mi líbila v době, kdy snad žádná nebyla, teď už je jich nějak moc, přestává se mi to i líbit ☹ To je vždycky nějaká vlna jména, je to těžké ten výběr 🙂

fangi
14. čer 2011

@moncicak.as A Daniel? Je jich asi dost, ale Daniel Trousil je pěkné 😉

fangi
14. čer 2011

@moncicak.as Ale ten Eliáš by byl fajn, zatím asi nejhezčí, co tak přemýšlím, co tu padlo 🙂

fangi
14. čer 2011

@moncicak.as Co holčička Daniela? Daniela Trousilová, pěkný,ne? 😵

moncicak.as
14. čer 2011

@fangi Asi mě zatim zaujmul nejvíc, ještě vnuknout manžovi myšlenku, že se mu to líbí a vlastně to vybral on 😀 😀 😀

moncicak.as
14. čer 2011

@fangi A jak se Danielám říká? Já žádnou Danielu neznám 🙂

fangi
14. čer 2011

@moncicak.as Ale tak i to se dá 😀 😀 😀 Já jsem někdy zmínila nějaké jméno a tím, že to slyšel poprvé v životě, tak se zděsil 😀 Ale pak to ode mě slyšel často a zvyknul si a už pak byl schopen říct i, že se mu to líbí 😀 Je potřeba ale s touhle "masáží" začít dost brzo 😀 😀 😎

lifinka
14. čer 2011

nahlížím do diskuze, jelikož nevím jak našeho druhého klučinu pojmenovat, s mm se nemůžem shodnout...dneska se díval Ivošek na Eliáše DVD a tak mi padl do oka a tak si vás pročítám a výše je zmíňka o Eliášovi🙂

fangi
14. čer 2011

@moncicak.as Taky osobně žádnou neznám. Nejvíc se mi líbí Daniela, Danielka. Trošku se mi právě nelíbí, že to asi sklouzne pak k Daně nebo Danče, to se mi nelíbí 😒 Ale oslovení Danííí mi nevadí. Možná nějakou Dáju z toho někdo udělá nebo Dádu, těžko říct, všechno je možný 😀

moncicak.as
14. čer 2011

@fangi Tak vzhledem k tomu, že ted teprve čekám, zda jsem ,,oplodněna" a koupila jsem si teprve těhu testy, tak mám dost času 😀 😀 😀 Ono se na ty chlapi musí fikaně 😀 A nebo to uděláme tak, že kluka vyberu já,a holčičku on, já mu do toho budu jen nenápadně kecat 😀

fangi
14. čer 2011

@moncicak.as Do toho rizika, že jméno pro holčičku vybere partner, bych nikdy nešla 😀 Leda že bys mu nejdřív dost poradila 😀

moncicak.as
14. čer 2011

@fangi Já vždycky říkám fikaně, tak každý vybere něco, ale ten druhý mu to musí schválit 😀 Takže, vlastně on má pocit, že to vybral on, ale já to dotlačim do ,,pěkné varianty" která se bude líbit i mě 😀

lenya79
14. čer 2011

@nunacek no právě, to, že se děti budou posmívat, vůbec neřeším. Já se jmenuju Lenka a užila jsem si posměšků celkem dost a to by se dalo říct, že mám celkem normální běžné jméno. Brácha pojmenoval holčičku Sára, a to už tehdy měla máma "mekty", že přece nejsme Židé. Takže když jsem na ní vypálila Samuela, tak už fakt nechápala, kam na to chodíme 😀

lenya79
14. čer 2011

@fangi my máme v příjmení R, takže v křestním už rozhodně R nechci. Taky nemůžeme mít nic z těch, co teď frčí, jako jsou právě Eliáš, Tadeáš, Matyáš, protože příjmení zase začíná na Š. Manžel se jmenuje Miloš, takže to taky končí na Š a opravdu blbě se to vyslovuje.... No myslím, že bude jednodušší sem napsat to příjmení, že? 🙂 Takže pokud někoho napadá hezké a aspoň trochu originální jméno k příjmení Šnédar, tak prosím sem s ním 🙂
Jo a ještě je podmínka, aby nebyl svátek v prosinci nebo začátkem ledna, protože mám termín porodu na Vánoce 🙂

nunacek
14. čer 2011

@moncicak.as Já bych Daniele říkala zásadně jen Danielo, Danielko, max. Elo, Eli. Ale rozhodně ne Dano 🙄

nunacek
14. čer 2011

@lenya79 Nám začíná příjmení na S a v příjmení máme taky R 😀 A jméno mého manžela končí taky na Š jako tvého 😀 Ale v křestním jméně bychom R klidně dali. Vaše příjmení Šnédar je neobvyklé řekla bych, napadlo mě k němu:
Alan Šnédar
Andrej Šnédar
Dalimil Šnédar
Damián Šnédar
Erik Šnédar
Felix Šnédar
Hynek Šnédar
Ivan Šnédar
Jáchym Šnédar
Lucián Šnédar
Michael Šnédar
Patrik Šnédar
Štěpán Šnédar
Šimon Šnédar
Vilém Šnédar
Vít Šnédar

marinka
14. čer 2011

Hm, ten Damián by byl fajn, to je ještě pořád dost netradiční jméno a k příjmení Šnédar se mi to hodně hodí 🙂 Nebo i ten Jáchym, Vít..

moncicak.as
14. čer 2011

Mě uplně nejpřirozeněji zní Patrik Šnédar 🙂

lucisa
14. čer 2011

@gucci když ne Max, tak co Maxim? My to měli nachystáno pro případného chlapečka a tohle jméno mi až tak frekventované nepřijde. 😕