Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

kristi
8. únor 2009

Ilci, tak ze to jsi ty, tak Evelyn 🙂

zdenallicka
8. únor 2009

kristi: Jeee, ja mam spoluzacku a je to Evelina... 😀

ilci
9. únor 2009

Kristi, tak dík 😉
to je pěkný jméno

sestřenice má dceru Tereza Kira a všichni jí říkají Terezka

gigi2
9. únor 2009

My máme vybraná jména Šimona a Matouše... 😀 A tím, že už máme Štěpána, tak by se k němu hodil spíše Šimon.Alespoň by se nedohadovali, kdo je na tom hůře se svátkem.Jeden dva dny před Vánocema, druhý dva dny po nich... 😉

rubashka
10. únor 2009

Ahoj, naše dítě se bude jmenovat Mikuláš Nebeský. Naši tvrdí, že se mu budou děti ve škole smát. Jaký na to máte názor. Mně to směšné nepřijde. Spíš úsměvné.

rubashka
10. únor 2009

Ilci, jak vašemu Mikulášovi říkáte? Mně se hrozně nelíbí Miky a myslím, že to dopadne tak, že mu tak všichni budou říkat.

rubashka
10. únor 2009

Můžu se ještě zeptat, co vás vede k tomu dávat dětem dvě křestní jména? já mám práci vymyslet to jedno. nebo se nemůžete rozhodnout, a tak dáte dvě nejoblíbenější?

magisa
10. únor 2009

rubashka:
ja sice jeste nejsem presne rozhodnuta jaka jmena budu davat, ale urcite vim ze dve. Je to z toho duvodu, ze ziju v UK a tady je to zcela bezne. Muj pritel se jmenuje Gavin William ...Jsme uvazovali nad tim, ze jendo jmeno bude typicky anglicke a jedno ceske..no jeste mam chvili cas, tak snad neco vykutim 😀 😀 😀

kristi
10. únor 2009

rubashka, protoze je tolik hezkych jmen, ze je skoda davat jen jedno 🙂

emamamamu
10. únor 2009

vy se mate, ze vas chlap chce jmeno po sobe..ten muj o tom nechce ani slyset..☹ a klucici jmena jsou fakt hnus..😀

kristi
10. únor 2009

muj nechce....a pritom mne se libi. Robert 😉

emamamamu
10. únor 2009

muj je Filip..jedine normalni jmeno v kalendari 😅 😅 😅

kristi
10. únor 2009

to je nahodou hezky....klid, stejne jeste nevis, co cekate, treba to bude holka 🙂

pikusa
10. únor 2009

No tak já zase nechci jméno po chlapovi...a nechtěla bych ani po sobě.
Kristi by chtěla a chlap nechce 😀 Ema taky............. 🙂

zdenallicka
10. únor 2009

rubashka: Moje duvody jsem napsala 8. unora nekdy, tak se kukni... 😉

ilci
11. únor 2009

rubashka : my mu říkáme Mikeš, Mikšíček, Mikulda, prarodiče Miky, Mikulášek
Miky se mi taky nelíbí (tak mu říká tchýně )
Mikuláš Nebeský zní zajímavě, myslím, že si vašeho človíčka takhle každý zapamatuje

emamamamu
11. únor 2009

dyt ja to nechci po chlapovi..😀 je to hezke jmeno a nemuzu za to, ze ho ma otec ditete...😀

zdenallicka
11. únor 2009

Mikulas Nebesky je krasne jmeno... 😵

rubashka
11. únor 2009

Ahoj všichni, děkuji za podporu, asi to teda bude Mikuláš.
Ilci. Můžu se ještě zeptat, kolik je vašemu Mikulášovi? už chodí do školky, školy? Nemá s Mikulášem na Mikuláše problémy?
Emamamamu, nediv se, že nechce jméno po sobě. Já bych to taky nechtěla. Zdá se mi to strašně narcistický. A navíc je to nepraktický. I když je od tebe hezké, že se ti jeho jméno tolik líbí.

ilci
11. únor 2009

rubashka - má 4měsíce, takže problémy zatím nemá žádné 😀
problémy má leda tak okolí, že chceme na chudáčkovi ušetřit a nedostane mikuláše - výslužku, že to bude dohromady s dárkama na svátek
přitom mikuláš chodí na Jitku a ne na Mikuláše 🙂

kocicinka
11. únor 2009

Mě se Mikulas Nebesky taky libi 🙂 . Hele, co říkáte na to, kdyby se ten náš jmenoval Fridolín Friš 😀 😀 To by byla prča 🙂 . Já taky uvazuji dát dve jména a to z toho duvodu, ze mi to proste hezky zni a jelikož bude mit kratke prijmeni, tak se to bude i hodit. Vojtěch se mi taky libi, ale taky je to jiz ponekud caste. Mene castejsi je Adam. Manzel ma v rodine jmeno Arnost, tak jsem si rikala, ze by mohl byt Adam Arnost Friš. Jedine, co mi na teto kombinaci vadi je to, ze Adam ma hebrejsky puvod a Arnost zase nemecky a vubec nevim, jestli se tato dvě jmena k sobe hodi.Co myslite? Maji se jmena k sobe hodit i puvodem, nebo je to jedno a moc nad tim premyslim?

maart
11. únor 2009

....tak Mikulas Nebesky me teda taky nadchlo.... 😵 .....snad nebudou ty deticky ve skole tak blby a nebudou do toho jmena moc stourat 😒 ....

Koci, mne se to k sobe moc nejak nehodi....Adam Arnost...Moje vsechny deti maji taky dve jmena, takze to jo, ale ten Adam Arnost, proste to fakt moc nejde.

nunacek
9. dub 2009

Tak zatim marně pátrám po nějakém dalším klučičím jménu, které by se líbilo mě i manželovi, které by neměl každý druhý kluk, které by bylo netuctové. Zatim u nás vede Samuel.

martina227
9. dub 2009

Tak my budeme mít jméno po tatínkovi Miroslav- Mireček, Mirek atd. Nevím jestli se to dá brát za netradiční, ale pracuju jako učitelka v MŠ a za sedm let praxe jsem se ani s jedním Mirečkem nesetkala.

kristi
9. dub 2009

martina, no myslim, ze da 😀

martina227
9. dub 2009

No u nás v rodině i rodině manžela to netradiční není.
Tak jen tak pro pobavení - z mé strany se tak jmenuje brácha, tatínek, děda.ze strany manžela je to on a jeho tatínek a dokonce i jeho svědek na svatbě byl Mirek.
Vím, že to asi trošku vypadá, že jsme s tím jménem úchylní 😀 , ale manžel tak malýmu říká od začátku a já už bych si těžce zvykala na něco jinýho.

kristi
9. dub 2009

Martino, ja bych v tom nevidela problem,pokud se ti to libi,ale prijde mi krajne sobecke, ze manzel se te asi tak nejak asi nezeptal na nazor??? nebo ano?

martina227
9. dub 2009

Manžel ještě ani nevěděl, co to bude a byl si Mirečkem jistý. Já jsem na to jméno zvyklá, slyším ho od narození v celé rodině, tak mi to vůbec nepřijde. Aspoň to je jméno, které nemá jen tak někdo. A hlavně můj tatínek a dědeček jsou pyšní, že jméno bude pokračovat.

kristi
9. dub 2009

nema jen tak nekdo? vzdyt ho ma pulka rodiny? promin, ale o tatinka a dedecka fakt nejde. Ale jak rikam, kdyz se ti to vylozene libi...

pochybuju, ze panenka v kocarku se jmenovala Mirek

nunacek
9. dub 2009

Moje panenka se jmenovala Barbora 😀