Netradiční jméno pro kluka - Damián. Co myslíte?

amira55
8. zář 2008

Ahojky stávající i budoucí maminy🙂
Co vy a jméno? Mě se líbil Samuel, ale v posledních dnech jsem se zamilovala do Damiána....Co tomu říkáte? Všichni mě od toho zrazují včetně partnera(kromě mé máti ta mě nabádá k tajné akci ať to jméno dám a basta). Není to opravdu trochu nezvyklé? Každý den slyším jak se mu budou děti smát, ale vždyť dnes už jsou jména různá nebo se mýlím??? Myslím si, že by moje dítě trpělo víc jako 6stý Kuba ve třídě...

Co myslíte? Díky za radu nejenom pro mě, ale i pro ostatní maminy....

spark
1. říj 2010

🙂 Tobias Robin I. 🙂
Taky jsme chvíli uvažovali o Mikuláš Radim. Páč tatka je Radek....kamarádka má Dominik Benjamin 🙂

kaaatinka
1. říj 2010

no nee dvě jména můžem klidně vynechat z úvahy , to už by byla ta rodina úplně domotaná 😀 😀 no mám pocit že nakonec mě fakt rodina zpracuje a bude to Tobias s tím že Tobiášek bude domácí oslovení 🙂
akorád teda... mi sestřenice oznámila že si pořídila psa kterej se jmenuje Tobi 😖

lusyen
1. říj 2010

@kaaatinka
@lenkabu
@rosslyn No holky, neni to jednoduchy 😀 Mam napad, co kdybysme toho Tobiase vysplouchli 😀 😉 a udelali z toho Krystufka Robina...vzdyt to je krasny...jako ten z pohadky 🙂

lusyen
1. říj 2010

@kaaatinka no fuuuj, prece se krasnej kluk, jakyho budete mit, nemuze jmenovat jako pes od sestrenice 😀 nenech se zmasirovat a dej to, co se nejvic libi Tobe 🙂 Ale on to bude asi ten Tobik, co 😀 😉

lusyen
1. říj 2010

@spark Dominik Benjamin...davam mu body, moc hezky 🙂

kaaatinka
1. říj 2010

@lusyen ty ale taky mě napadlo že se na to nafinále vyprdnu a dám mu uplně jiný jméno... mamka si ze mě udělala srandu a prej to bude na finále Leopold 😀 😀

lusyen
1. říj 2010

@kaaatinka 😀 😀 😀 😀 leopold, Leous...no to by byl mazec 😀 No jsem zvedava, jak to nakonec dopadne 🙂) Je mozny, ze nez se maly narodi, bude mit uplne jiny jmeno 🙂 On clovek ma nekdy nejakyho horkyho favorita, ten se ale casem okouka a nez dojde na vec, vede nekdo uplne jiny 😀

lusyen
1. říj 2010

@kaaatinka ja to tak mela s jmenen pro holcicku. To byla porad Adelka, Adelka a ted bych to jmeno nedala ani za nic 😀

kaaatinka
1. říj 2010

@lusyen to se nedivím..klukovi Adelku 😀 😀 😀 😀 kamarádka má Adelku a říká ji Adis. Já měla pro holku Valerii..to jsem taky říkala aby to nakonec nedopadlo tak že se doktor spletl a bude to Valerie. To by asi byla úplná pecka 😀 😀

lusyen
1. říj 2010

@kaaatinka 😀 😀 😀 😀 no ja si nejdriv myslela, ze to bude holcicka 😀 😀 😀 😀 Sice se mi libi na kluka Lucian, ale az tak ulitla nejsem,, abych mela Adelku ve slipech 😀 😀 😀 😀 😉
Valerie je moc pekny a zajimavy jmeno 😉

kaaatinka
1. říj 2010

@lusyen to jeee..navíc o žádné nikde nevím...ale co je mi to platný když čekáme chobotnatce 😀 😀 Lucian to je jak pro čertíka 🙂) tatka ještě navrhoval Jakuba, ale to mám zase bloknutý já..hned se mi vybaví upír Jacob ve filmu "Od soumraku do úsvitu" 😀 no a 2. vím o dvou Jakubech co maj "tmavou pleť" a ani jednoho nemusím...

petrabe
1. říj 2010

@kaaatinka ja jsem se taky snazila vybirat jmena ktera nemam s nikym zafixovany. u tech castych jmen je velka sance, ze znam protivnou osobu toho jmena.

spark
1. říj 2010

@petrabe Tak to je věčný problém,že je nějaké pěkné jméno a kněmu znáš nějakýho kreténka))) a je to v čudu. 😀

spark
1. říj 2010

@lusyen tatínek je Benjamin angličan,takže malej to měl jasný. 🙂

petrabe
1. říj 2010

@spark muj manzel je anglican tak jsem mela docela volnou ruku s tema jmenama, kdyz je cesky prijmeni tak je nekdy tezky k tomu vybrat krestni. Kolegyne v praci ted resi co dat za jmeno co by se hodilo k prijmeni jejiho pritele -Vobr, dela si legraci ze kluk bude Max a holka Otylie.

kaaatinka
1. říj 2010

@petrabe ty jo Otylie je pecková 😀 😀
@spark takhle je to právě u nás v rodině s tím Robinem, právě proto mi nejde protlačit no 😠
zase každé jméno má svého kretenka že...

eshta
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eshta
1. říj 2010

@kaaatinka Mne se Robin moc moc libi.. Nase dvojcatka mela byt puvodne Robin a Adrien, ale pak jsme se s manzou dohodli, ze by se to tak ke K. nehodilo, tak budeme mit S. a T.

kaaatinka
1. říj 2010

@eshta ono je to něco jinýho když je rodič z ciziny, to mi přijde celkem v poho že se i děti jmenují "exoticky" 🙂

eshta
1. říj 2010

@kaaatinka To mas pravdu, ale rodina stejne K. nemohla dlouho skousnout. Hlavne jedna z babice. V tehu jsem trochu vymekla, tak jsme jmeno na par tydnu zmenili na Filipa (v arabstine jde taky). Kdyz jsem pak babicce nahlasila zmenu zpatky na K., tak mi odvetila, ze klukovi stejne bude rikat Filipku 🙂
Tobias i Robin jsou obe krasna jmena, ale pro dospeleho chlapa se mi vic libi Robin. Zni to pevne, tvrde, hrde, zkratka muzsky..

kaaatinka
1. říj 2010

@eshta ...........Zni to pevne, tvrde, hrde, zkratka muzsky............ holka nevím jestli tyhle slova mám brát jako synonymum pro chlapa. Osobně snad žádnýho takovýho neznám 😉 😀

eshta
1. říj 2010

@kaaatinka ted jsem se pobavila 🙂 😀 😀
No, je fakt, ze ja jich taky moc neznam, teda aspon tady.. 😢 😢
Tak bych chtela, aby aspon ty my kluci byli trosku takovi..i kdyz nevim, nevim..K. od miminka vtloukam do hlavicky, ze muzsky musej hlavne pracovat a vydelavat penizky, aby jich meli hodne pro ty svy zensky, ktery potrebujou boticky, saticky a jeste dalsi boticky 🙂 a taky potrebujou jezdit s kamaradkama na dovcu..no proste, abych je dobre pripravila na normos zivot a budouci snachy me milovaly, jak jsem jim je vycvicila 😀

kaaatinka
1. říj 2010

@eshta jo tak to dcerce říkám taky.... ženský by to měly taky umět se o sebe postarat. V týhle době je to nutnost a spolehnout se člověk může už asi jen na sebe 😖

lusyen
1. říj 2010

@eshta no verim, ze takovy exoticky jmena vyvolaji poprask a rodina, kamaradi krouti hlavou, ocima, mozna nekteri i usima 😀 Jen bych rekla, ze pokud tatinek doda exoticky prijmeni, tak neni co resit 🙂 Prece nebudete mit Frantika Abdul Sahulaha 😀 😉 Promin to zkomoleny prijmeni, zadny opravdu egyptsky neznam, tak jsem se jen pokousela o naznak z arabskeho sveta 😀 😉 Jaky je to vlastne mit za manzela Egyptana...posloucha? 😀 😉

eshta
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eshta
1. říj 2010

Jo a pro holcicky jsme meli Mariam a Amel
Tak holcicky budou priste 🙂

kaaatinka
2. říj 2010

@eshta atak František M. nezní zas tak šíleně 😀 😀
ale teda že bych se jmenovala Kateřina Pavel František je pecka 😀 😀 😀 😀
a nebo malej Robin Roman Roman 😀 😀 😀 😀

lusyen
2. říj 2010

@eshta ...to je nadherny prijmeni...ja bych chtela taky takovy 🙂 😉 A Marian a Amel...ty holcicky jeste musite mit 😀 Vidis, s tim prijmenim v Egypte je to zajimavy, nic takovyho jsem vubec netusila. Je to fajn se neco takovyho dozvedet 🙂 A to jmeno dedecka a pradedecka maji asi z tatinkovi strany, ze? Jinak...vycvicit se musi kazdy chlap, ze 😀

@kaaatinka tak jak je dnes...slunicko na obloze, neprineslo novy napad se jmenem? 😉

spark
2. říj 2010

@petrabe Kvído Vobr 😀

kaaatinka
2. říj 2010

@lusyen jak jsi to uhodla????? 😀 😀 😀 ráno jsem plácla že se mi v pubertě líbylo jméno Michal.. a jelikož jsem ted na pár dní u našich na návštěvě...tak se toho hned chytli 😀 😀 😀