Novorozenec spí s námi v posteli. Jak to bylo poté se zvykáním si v postýlce?

sanyy22
21. črc 2021

chtěla bych se zeptat Vy, které jste spaly s miminky společně v posteli, jak dlouho jste tak spali? Zvyklo si pak ditě, že ma spat ve svoji postýlce? Našemu malému jsou necelé 3 týdny, a zatím mi to takhle vyhovuje i příteli, i ohledně kojení. Jenže všichni nam říkaji, že si na sebe šijeme bič, že tam bude chtít spat pořad, že tim, že spi s nama se tak často budi, a že pak nebude chtit do sve postele…
Mate s ti prosim některa zkušenosti?

lovemusicsun
22. črc 2021

Obě holky spaly od miminka u nás v posteli. Starší jsme v necelých dvou letech udělali pokojíček s postýlkou, spala v ní přes den, ale v noci u nás. Teď ve třech letech usíná ve své posteli a kolem druhé ráno pravidelně přichází k nám. Ale třeba na chalupě má svou postel ve stejné místnosti jako my a tam spí ráda. Ta mladší (teď 15 měsíců) spí pořád s námi. Občas ji dáme do její postýlky, ale jak se vzbudí, tak chce k nám. Mě to vyhovuje, mám je ráda u sebe, jejich kopání a vrtění mi nevadí. Myslím, že až se odstěhujou do svých pelíšků, tak mi budou hodně chybět.

loylii
22. črc 2021

@sanyy22 já se bala spát s mimcama v posteli. Spím dost tvrdě. A bala jsem se ze jim nějak zalehnu nosík. Když ale třeba byly nemocní a bylo potřeba je mít u sebe, leželi s nama v hnizdecku. Měla jsem ho položené vedle sebe. A jsem nerv a porad jsem se bala, ze do toho hnizdecka drcnu nebo na nej spadne perina. Od cca roka jsem si je brala k ranu jednu do postele normálně, je naučená se dospat.