Oblékání 3 měsíčního miminka na jaře

rymeska
27. bře 2009

Ahojte maminky, jsem poprvé maminkou a nevím si rady s oblékáním své 3 měsíční holčičky v době kdy začíná jaro. Jak by jste oblékali takto malé miminko, při 12 °C, 15 °C, 20 °C ???? Já jsme jí zatím dávala bodýčko, dupačky, oteplovačky, zimní bundičku, samozřejmě dvě čepičky a dvoje rukavičky ... s tím jsem jí šoupla do fusaku (mám nový od Emitexu, takže dost teplý), do vložné tašky a do kočárku, na který ještě přšel nánožník. Ale nevím, jak jí začít ubírat až se teď začne oteplovat. Všem děkuji za radu !!!!

skyvik
6. dub 2015

Tak já to s oblékáním moc nepřeháním, holčičce jsou 2 měsíce a při 10 stupních jí dávám bodyčko s dlouhým rukávem, tepláky, mikinu, rukavičky, ponožky, čepičku a tenkou kombinézu. S sebou nosím ještě deku a přehodím jí to přes nohy, aby jí bylo teplo. Když jsem ji dávala ještě do fusaku, měla dost potničky, takže teď oblíkám míň.

whooro
15. dub 2015

Tak já taky přispěju, malá narozená v únoru, od příchodu z porodnice chodíme ven, první týden na hoďku, pak na dvě a pak už jsme byli venku i přes kojení. Když bylo kolem -5 (bydlíme na horách), oblečení body s dlouhým, dupačky, mikča, kombinéza, fusak od emitexu (samozřejmě čepička, rukavičky ne, ruce měla věčně utopené v oblečení, případně hřeje fusak). Teď chodíme ven v body s krátkým, dupačkách a rozeplé mikče, v kočáru leží na dece, na hlavě bavlněnou čepičku.. A je horká a jsou jí 2 měsíce. Asi to máme v rodině 🙂 Za mě, zbytečně NENAVLÍKAT a řídit se radou JEDNA VRSTVA NAVÍC. 🙂

naturbabyshop
16. dub 2015

Ano, oblékat ne moc teple. Samozřejmě, že miminko nemůže být studené, ale přehřátí je také hodně nebezpečné...nehledě na problém, které při přehřátí můžou mít miminka s citlivou pokožkou nebo ekzémem. Doporučuji do kočárku deky s pravé beránčí kožešiny. Může se to zdát zvláštní, ale jsou perfektní nejenom v zimě, ale i na jaře a v teplém počasí. Mají výtečné termoregulační vlastnosti a miminko se na takové kožešině nezpotí. A když je zima, krásně hřeje...Z kočárku se pak dají snadno vytáhnout a použít do postýlky nabo jako hrací deku 😉

jinisek
16. dub 2015

My meli jen puncosky a bodycko cepicku a byla v autosedacce na slunicku na zahrade bez deky a vseho a i tak ji bylo horko ...pozna se to podle zatylku vse..zima horko...

pael
21. dub 2015

Maminky jak byste oblékly dvou měsíční miminko ven dneska by tam mělo být 20stupnů Děkuji za radu. 😉

whooro
24. dub 2015

@pael my dnes byli venku v body s krátkým rukávem a lehkém overálku, malé je 2 a půl měsíce.

pael
6. zář 2015

Maminky jak obléknout 6 měs. miminko zítra má být 10stupnů ráno :/

whooro
9. zář 2015

úplně normálně 🙂 vždyť už ho půl roku nějak oblékáš ;) bodýčko, dupačky, nebo tepláčky, ponožky, přes to dávám flísový overal a třeba ještě bundičku, nebo bez bundy a do fusaku..