Od kdy dítka začala ukazovat prstem na věci?

andykov
1. kvě 2010

Maminy, prosím, od kdy Vám dítka začala ukazovat prstíčkem na věci? Děkuju 🙂

sisstin
3. srp 2016

@her_ladyship jinak teda kouka smerem, kterym ukazuju, i do dalky. To syn nechapal snad do 2 let minimalne. Hodne ji zajimaji basnicky a pisnicky, coz syn mel tezce na haku. Rozumi uplne nejzakladnejsim slovum a par znakum. Ale sama nic nenapodobuje, nezvatla slabiky, slova si muzu nechat zdat. Ale jako dle tabulek je v norme no. Jinak motoricky je sikovnejsi nez syn, uz leze a stoji, to syn zvladnul az v 10 a 12m.

her_ladyship
3. srp 2016

@sisstin Já myslím, že to žvatlání postupně přijde...řekla bych, že pokud se dívá směrem, kam ukazuješ, je to velmi dobrá indikace! To samé básničky a písničky.
A jak udržuje oční kontakt? U nás je to celkem v pohodě, ale když je zabraná do zajímavé hry nebo si prohlíží nějaký zajímavý předmět, nepodívá se na mě, když na ní mluvím. Jinak ale ano. Baví jí hrát si na schovávanou a honěnou, když se smějeme, směje se taky a napodobuje náš smích, což je dost komické.
Člověk pak pořád porovnává, i když si říká, že porovnávat se nemá...jak je to s dětmi s VD s ohledem na výskyt u sourozenců? To je asi dost vzácné, ne?

urtica
3. srp 2016

Dcerka má 17 m, pořádně ukazuje tak od 15m, nesměle ukazovala obrázky v leporelu asi od 14m...chodíme na rehabky, tak jsem se o tom zmiňovala rehabilitační Mudře na roční kontrole a bylo mi řečeno, že do 18m je to Ok - pak posílají na neurologii.
Zato absolutně ignoruje zvířecí zvuky - maximálně tak lva nebo rybu...když po ní něco chci, začne demonstrativně odnášet knížku se zvířátky pryč...

magdalenax
3. srp 2016

@andykov Nečetla jsem názory, ale nech ji, neškatulkuj. Jsou děti, které se takto projevují dříve, nebo později. Pokud se jí věnuješ, nech tomu volný průběh, jen buď připravená na to, že to přijde možná vše najednou.
Moje kamarádka přišla k doktorce - dětské a doktorka , - tak co, už sedí, už se staví..., holce bylo 8 měsíců, máma ji postavila na zem a než se stačila doktorka rozhlédnout, tak jí brala věci ze stolu, Byla neskutečný "švícko". Nech to prostě být, uvidíš sama a přeji předem pevné nervy

sisstin
4. srp 2016

@her_ladyship ocni komtakt, reakce na jmeno atd je v poho, ale to bylo i u syna vzdycky v poho ;) prave, ze u sourozencu je vyskyt docela casty, ale mala ma jinyho tatinka, tak snad....