Od kdy jste přešli na 3bodové pásy v autosedačce?

jana_k1977
25. říj 2014

Holky, musím koupit novou sedačku do auta. Mám 2 letou (14,5kg), které již kouká hlava z Maxi Cosi Priori (do 18kg) a je v ní dost na těsno. Mám ještě skoro 5ti letou dceru, hubeňoura, 110cm a 6,5kg, která má teď 5ti bodovou Storchenmule sedačku. Řeším, jestli mám koupit větší sedačku pro starší, už s 3bodovým zapínáním, nebo koupit ještě jednu s 5ti bodovým, ale větší, pro 2letou. Líbí se mi Maxi Cosi Rodi XP2, ale nevím jestli se s 3bodovým pásováním neunáhluji. Poradí někdo?

jika10
25. říj 2014

Nedávno jsem objevila tzv: stabilizační pás www.beltupp.cz ( http://www.beltupp.com/czech/pouzivani/instalace/) a to by řešilo variantu s 5-ti bodovým pásem, když zakoupiš sedačku pro větší a nejsi přesvědčená o bezpečnosti 3 bodového pásu. Já jsem teda ulítlá na autosedačky romer. Takže my až budeme přecházet na větší, bude to opět romerka + ten stabilizační pás. Kámošce jsem ho doporučila před cca čtvrt rokem a je maximálně spokojená. Má 3 letého kloučka

petrajurinova
25. říj 2014

@jana_k1977 naší slečně je čerstvých 5 let, má 116 cm a 22 kg a minulý týden jsme ji poprvé posadili do sedačky s tříbodovým pásem - Maxi Cosi Rodi SPS ve které běžně jezdí syn (potřebovali jsme rychle zajet do obchodu jenom s holkou a nechtělo se mi šachovat se sedačkama, když ta synova byla zrovna v autě). Pasovalo jí to dobře a byla spokojená. V pětibodové už si stěžuje, že ji to tlačí a že se nemůže hýbat, takže budeme asi kupovat i pro ni tu větší s tříbodovým pásem.

pavlapl
26. říj 2014

Moje děti mají sedačky od 9 do 36kg a tříbodovým pásem je pásám od 3 let.

krystalka
26. říj 2014

My máme sedačku 9 - 36 kg.... tuším, že jsem před časem někde narazila na to, že pětibodové pásy by se měly používat jen do 18 kg, pak už nemusí dítko udržet....a záleží taky na výšce dítěte a na tom, jak mu ten pás výškově vyjde, aby mu to šlo přes rameno a ne na krk...a to má každá sedačka myslím trochu jiné...chce to vyzkoušet...

konidana
27. říj 2014

@jana_k1977 Moje děti jsem do sedačky s tříbodovým pásem dala kolem 3 let. Jsou spíš menší , tak to bylo na hraně, bylo by lepší ještě třebas půl roku nebo rok počkat, ale šlo to. Nechtěla jsem mít dvě stejné, tak šel mladší z vajíčka do větší a starší dostala už s tříbodovým pásem. Shodou okolností jsme asi půl roku stejně moc autem nejezdili, tak to šlo. Ta naše větší sedačka má myslím minimum 16kg . Je to možné? Holka byla asi necelé kilo pod míru, ale spíš vadí, že když se děcko vzteká, tak se z toho tříboďáku uvolní. To s pětiletou by už nemuselo hrozit:D