Používáme cookies. Více informací zde. OK

Odnaučí se spát v zavinovačce? Upraví se házení ruk?

sim007
27. čer 2015
Ahojte.
Od narozeni spi v noci mala (9tydnu) v te klasicke zavinovacce.V noci mi spi cca 7 hodin.Pres den je "na volno" nebo v rychlozavinovacce.
Kdyz ji na noc necham ruky z te klasicke ven,tak nemuze zabrat.Pres den spi po kojeni tak cca vzdycky jen hodinku,protoze jak ma ruky volne tak s nimi hazi a vzbudi se.
Upravi se hazeni ruk nějak?Protoze az se mi do te klasicke nevleze tak cim bych ji "svazovala"?
versatilka
27. čer 2015
@sim007 ahoj, vázala jsem dvojčata přibližně do 3-4 měsíců. Používala jsem na to tetra osušku, návod mám z knížky Nejšťastnější miminko v okolí, napsal ji Harvey Karp. Tuším, že je ke stažení na uloz.to 😉 potom už se nevešli ani do osušky a tak jsme je zkusili nezavinout a spinkali krásně celou noc. Takže u nás se házení rukou upravilo.
dorinek
27. čer 2015
Já zavinovala obě děti do 7-8 měsíců. Jinak se prostě nevyspali 8-( Pak jsem je uspávala tak, že jsem je držela za ruku a na roce už si drželi plyšáčka. Ale prvního půl roku se mlátili rukama a hrozně je to rušilo :-|
stavba
28. čer 2015
@sim007 to rozhazování ručičkama je jen reflex, který postupně vymizí. Miminko bylo v bříšku na těsno a teď ho děsí ten volný prostor, co má kolem sebe. Některé děti mají z počátku raději ten pocit těsna, uklidňuje je to a připomína "život" uvnitř bříška. Malá je ještě maličká, tak ji to dopřej. Časem to bude určitě lepší. 🙂
misimisi
28. čer 2015
Když byla dcerce malá zavinovačka, dávali jsme ji do spacího pytle. Na bazárkách je jich plno v různých velikostech. To mě ale nikdy nenapadlo, že by mohla spát lépe, když bude bývat stažená i později. Musím to vyzkoušet, jak se nám narodí druhá, protože my jsme nechávali ručičky venku i v rychlozavinovačce 😃
sim007
autor
28. čer 2015
@misimisi ve spacim pytli ma prave ruky venku,takze zatim nic
misimisi
28. čer 2015
@sim007 To by mělo jít i nechat je ve vnitř, nejde?
tarien
28. čer 2015
@sim007 Svazovala jsem do 4,5.měsíce obyčejnou bavlněnou plínkou (složenou), na noc i přes den. Ale přes den spala nejčastěji v kočárku, tak jsem ji ručičky schovala do mikiny nebo bundy (neměla je v rukávech). Asi dvakrát jsem to zkoušela bez svazování cca od 3.měsíce, ale malá skoro nespala - až na třetí pokus v 4,5 měsících se to povedlo a malá spala i bez zavinutí. Je to reflex, mizí kolem toho 4.měsíce 🙂
sim007
autor
28. čer 2015
@misimisi ona je prave vytahne 🙂
misimisi
28. čer 2015
@sim007 Tak tam namotej plenku, nebo jí ještě zapni kabátek bez nandání rukávků, co?
zo_ja
28. čer 2015
Normální velká deka nejde použít? Nemyslím peřinu, spíš takový ty tenší, co se dávají jako přehoz na gauč nebo prostě když je chladno, často bez povlečení. Stačí jakejkoli dost velkej kus textilu, ne? Třeba velká osuška, nebo pohledej třeba wellsoft nebo kup kus fleesu v metráží, to nemusíš ani obšívat. Nebo flísovou deku.
sim007
autor
28. čer 2015
Na zacatku mi slo spise o to ji naucit spat "na volno",ale jak mi tu pisou tak reflex ručiček zmizi,tak pockame 🙂
dorinek
28. čer 2015
@sim007 - já bych ji nic "neučila - neodnaučovala", když se jí tak spí líp, tak ji tak nech spát. Když bude vzhůru, tak ji rozbal, ať si může prohlížet ručičky a natahovat se po hračkách. A když bude čas spánku tak ji prostě zabal a moc to neřeš, jak psaly holky, odejde to samo 😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli