Odrážedla, tříkolky, koloběžky, kola. V jakém věku?

minea
6. kvě 2010

Vyhlašuju malou anketku ohledně batolecích vozítek. Napište prosím, v jakém věku jste přecházeli z jednoho na druhé, tj. kdy bylo dítě schopno udržet rovnováhu nebo ušlápnout pedál. V jakém pořadí jste vozítka pořizovali - zaujalo mě, že kamarádka koupila koloběžku dřív než tříkolku - a jestli jste některé úplně vynechali (když jsem mluvila o koloodrážedle, partner tvrdil, že dcera nemusí mít všechno 🙂).

rimmel
6. kvě 2010

odrazadlo, take co das na dvere sme mali od cca 7-8m ked uz vedel 10% drzat hlavicku. trojkolku 3 v 1 ideme kupovat teraz.

silvik
6. kvě 2010

Tak když to vezmu u starší dcery - odrážedlo (od roka), tříkolka (od roku a půl - tlačili jsme ji na tyči, od dvou a půl šlapala sama), kolo s postranními kolečky (od tří a půl), koloběžka (od čtyř a půl) 😉

minea
autor
7. kvě 2010

silvik, a na čem teď jezdí mladší dcera?

silvik
7. kvě 2010

Ta mladší bude mít tři a střídá odrážedlo /autíčko/ s tříkolkou 😉

minea
autor
7. kvě 2010

My právě váháme, dcera tříkolku zatím neušlápne a na motorku začíná být moc velká 😅

silvik
7. kvě 2010

My máme takovou tu tříkolku s vodící tyčí, takže když ještě neumí šlapat, tak jí můžete vozit vy... Marki se naučila šlapat taky až teď..... to jí budou tři 😉 Známá má dvouletou holčičku a pořídili jí to kolo bez šlapek a lítá na něm jako drak.... u nás už je na to asi pozdě, my už budeme brzy kupovat kolo, ale třeba by to kolo-odstrkovadlo tvou malou bavilo (a je to super příprava na kolo) 😉

rimmel
7. kvě 2010

hej presne taku idem kupit..s tou tycou kym este nevie sam slapat 🙂

klematis
7. kvě 2010

my jsme našemu malému koupily tu tříkolku s tyčí k narozeninám a strašně ho baví se v tom vozit, dobré je, že se to tou tyčí dá i řídit a má i odrážedlo auto, ale pořád neví jak se odrazit 😀

rimmel
7. kvě 2010

akoze odrazadlo auto? 😕 neni odrazadlo to, co sa zavesi na dvere ako taka hupacka a dieta nohami dociahne na zem spickami a odraza sa od zeme ako na trampoline?

minea
autor
7. kvě 2010

rimmel, odrážedlo je motorka nebo autíčko bez šlapadel - dítě se odstrkuje nohama od země a jede 😉

rimmel
7. kvě 2010

jaaj tak take nemame 😀 neni to take daco ako choditko?vlastne je to to iste ci ne? 😅

minea
autor
7. kvě 2010

nene, chodítko je něco jiného, tam se dítě jen přidržuje a tlačí to před sebou - na odrážedle, o kterém tady mluvíme, skutečně jede
http://www.zbozi.cz/items?r=hint&itemType=new&q...

rimmel
7. kvě 2010

ahaaa!! tak take tiez nemame hahaha dik za vysvetlenie 🙂

allen1
7. kvě 2010

Nella měla motorku - od 1,5let a jezdila by na ni stále 😅 to ji bavilo. Na střídačku po doma jsme ji pořídili tříkolku s vodící tyčí a šlapat se naučila po 2. narozeninách, na té by taky drandila i teď, ale dostala nové "kolo" bez šlapek (TooToo) a to je hitovka, nesleze z něj a naprosto suprově se učí udržet rovnováhu. Určitě ji ho tak rok necháme a na příští rok plánujeme koupi klasického kola 14" bez postraních koleček 😉

berenika39
7. kvě 2010

hm, petr to neumí...máme od roka dvě odrážedla, jedno u babči, jedno doma, a on nic....vozí to, sedí na tom, popojede a sleze.
jak na něj? měla jsem představu, že po roce půl už děti jezděj, ale to moje asi neeeee........

shaula
7. kvě 2010

Bereniko, tak to jsme na tom podobně, kluky odrážedla vůbec nezajímají, v herně se na to občas posadí, udělají jeden dva krůčky a zase slezou. Takže prozatím do odrážedel investovat nebudu - a upřímně řečeno jsem tomu i celkem ráda, mám z nich dost smíšené pocity, opravdu je to podle mě na podobném principu jako chodítko, jak už naťukla Rimmel (předpokládám, že Rimmel měla na mysli takové ty předpotopní chodítka-pavouky). Navíc u většiny odrážedel, která jsem viděla, vadí ta zadní kolečka nožičkám - narážejí na ně apod. Takže já jsem happy, že kluci odrážedla ignorují 😵

jindri
7. kvě 2010

dcera (16měs.) má asi měsíc tříkolku s vodící tyčí a super. Nechce mi být v kočárku, takže tohle je ideální. Buď jde sama a tříkolku vede, nebo jí vozím a nožičky si položí na podnožku. Koupila jsem jí přes MMB, takže i cenově mi to vyšlo dobře.

shaula
7. kvě 2010

Zapomněla jsem napsat, že tříkolku asi ani kupovat nebudeme (tedy ne tu s vodicí tyčí), protože sama bych na tom oba stejně neuřídila. Vidím to možná později na koloodrážedlo nebo možná obyč trojkolku bez tyče (s velkým otazníkem, fakt nevím, jak se to nakonec vyvrbí) a pak už přímo na kolo.

berenika39
7. kvě 2010

petr má obě odrážedla poděděná,, takže nulová investice, přesně jak píšeš - brká nohama o zadní kolečka, to mu vadí, tak se nesnaží. vozí plyšáky. zkoušela jsem už i to úzký, bez koleček mimo osu, a nic, taky na to sednul, popojel, slez.....nutit ho nebudu, to je jasný. nevím, jestli zkusit tu tříkolku s tyčí, že bych ho trochu poňoukla, ale s manžou jsme na ně koukali, nic moc...ty šlapky jsou na předním kole, kolo poloměr pár cm, to aby ušlápnul a jelo to...dost divný.

eppik.m
8. kvě 2010

ahoj, u nás Míša začal drandit na odrážadle-motorce venku až toto jaro v jeho 2 letech 😀 do té doby nevěděl která bije ... a hned na ní lítal jak drak ... jedno dostal od rodičů a druhé jsme ted koupili to vyšší protože ty pro menší děti je mu malé ... neuvažuji o koupi tříkolky nebo kola-odrážedla ... až bude starší tak možná rovnou pořídíme kolo s přídavnýma kolečkama ...

petka80
8. kvě 2010

Zajímavý téma.......
Tak u nás je to tak, že dcera jezdí na motorce-odrážedle od zhruba roku a čtvrt, od asi roku a půl na tom jezdí jako drak a moc ji to baví. Je to i fajn na krátký přesuny třeba na dětský hřiště, jsme tam mnohem rychleji než pěšky a stojí mě to míň nervů 😀
Ke druhým narozeninám dostala kolo-odrážedlo a už na tom docela pěkně jezdí, takže teď střídáme kolo a motorku.
Tříkolku asi ani pořizovat nebudeme, taky se mi moc nelíbí ta kolečka vpředu a abych ji tlačila, tak na to se můžu vykašlat 😀
Takže možná příští rok kolo, uvidíme 🙂

minea
autor
8. kvě 2010

Ty šlapky na předním kole jsou divný, taky do nich nejdeme, chceme koupit českou klasiku - kovovou tříkolku Bertu, asi ale až na příští jaro.
http://ceskehracky.cz/pro_devcata/trikolka_berta_[vyrobek-264].html

petka80
8. kvě 2010

.... jj, chtěla jsem samozřejmě napsat ty šlapky vpředu, ne kolečka..... 😝

shaula
8. kvě 2010

Tak jsem ráda, že na to má někdo podobný názor - mě totiž přijde i dost divné šlapat směrem dopředu... Podle mě to musí být hodně namáhavé na nohy a v kombinaci s tím malým kolečkem asi fakt obtížné to ušlápnout...
Mineo - jo, takovou nějakou si představuju, pokud tedy do ní půjdeme, nejdřív by to asi bylo příští rok (to jim budou tři), tak nevím, jestli to ještě bude mít cenu... Možná radši to koloodrážedlo... No uvidíme.

minea
autor
8. kvě 2010

No my jsme právě hledali tříkolku, která se bude aspoň trochu podobat té, co si pamatujeme z dětství 😅 . Jinak u téhle píšou, že je to kategorie větších tříkolek, takže před 3r to asi nemá cenu. Na tom linku je drahá, dá se ale koupit přímo u výrobce o pár stovek levněji.
Ještě k těm odrážedlům - vyzkoušeli jsme jich pár, děti u baráku si je rády půjčují, a ne všechna jsou dobře řešená, to brkání nohou o zadní kolečka je prostě špatně navržený model. Nedám dopustit na enduro 🙂.

jindri
8. kvě 2010

Naše tříkolka má šlapky na předním kole a jestli se někdy dcerka rozhodne šlapat, dám vám vědět, jak jí to jde 😀
Pro nás je to jediná šance, jak se někam dostat. Kočárek jí přestane bavit po 50m, chůze taktéž, buď si rovnou dřepne na zem nebo se mi věší na kalhoty.

Shaula: ne každá tříkolka má malá kola 😉

minea: ta vypadá krásně 😵

leninnek
9. kvě 2010

petka80 a šlo malé to kolo odrážedlo hned?zvažuju totiž taky ho malé k druhým narozeninám koupit od 14 měsíců jezdila na odrážedle doma a od jara jezdí venku jako drak a už ji začíná být malé tak nad tím kolem hodně uvažuju malá je dost vysoká došáhnout už došáhne ted když je to sedátko uplně dole tak nevím váhám známí zas do nás hučí že zbytečná investice že když už tak máme rovnou koupit kolo s kolečky ale já si myslím že by bylo lepší to kolo odrážedlo přes léto podzim by se učila na tom držet rovnováhu a třeba pak na příští léto bychom už koupili kolo do trojkolky investovat nechci to mi příjde zbytečné je to jen na chvilku a ty s tou tyčí nechci vůbec jen at si malá jezdí sama ne že ji budu tlačit ....... jinak minea přesně tak s odrážedly máme enduro a super malá taky na hřišti zkoušela a fakt o nekteré dřela nohy hlavně ty mohutné jakoby s dvojkolečky 😉

petka80
9. kvě 2010

Leni - no hned úplně ne, na těch dvou letech jí bylo ještě trochu větší, jezdila tak, že jakoby chodila jenom a neseděla na tom sedátku. Ale ono stejně byla zima, takže jezdila jenom doma a bylo to jedno. A teď asi už měsíc jezdí pěkně, sama dojede na hřiště a zpátky (asi kilometr a půl jedna cesta), hlavně díky tomu, že trochu povyrostla a je jí akorát....
Takže těžko radit, pokud víš, že by dosáhla, tak by se to Karolínka možná naučila už teď.
Já si právě taky myslím, že na tom kole - odrážedle se naučí držet rovnováhu a pak už prý ani nejsou potřeba ty přídavný kolečka na kole. Tak uvidíme.

shaula
9. kvě 2010

Lenninek - ještě můžeš koupit kolo a odmontovat mu šlapátka - pak může fungovat jako odrážedlo 😉 Jinak k těm odrážedlům - nevím, jestli jsem viděla v reálu i Enduro, ale ta, která měla vzadu kolečka užší, takže nenajížděla na nožičky, zase měla tu nevýhodu, že nedržela pořádně rovnováhu...

allen1
10. kvě 2010

Leni, pokud by ses rozhodla přeci jen koupit to kolo odrážedlo, tak určitě menší, kde výrobce udává min. velikost a taky aby nebylo těžké. Ne všechny totiž tohle splňují. Já měla na seznamu několik favoritů a stejně vyhrálo TooToo, nejen že je malé (sedátko jde dát už od 37cm - většina totiž udává od 40cm, a taky váží necelé 4kg, což když už odmítá jet, tak se docela dobře nese 😅 )