Ohnuté prsty u nohou a stále nechodí. Je to normální?

ellie12
14. lis 2020

Ahoj,
Vsimla jsem si, ze dcera 17m ma casto kdyz sedi treba na nocniku nebo i normalne stale ty ohnute prstiky u nohou dovnitr. Jako to mivaji miminka. Je to v tomto veku normalni? Taky me stale trapi, ze jeste nechodi a to je ji uz tolik. Boji se pustit a chodi jen za rucicku nebo podel nabytku. Jsem zvedava kdy to prijde...

Dekuju Eliska

amazonkajanik
14. lis 2020

@ellie12 mudr s tím v pohodě,neposlal vás na neuro,nebo fyzio? Je možné,že právě ty skrcnene prsty jí brání v tom,aby udělala krok sama ...

squezy
14. lis 2020

@ellie12 Ty prstiky nevím, nemám zkušenost a nejsem odborník, ale pokid ji neprestanete vodit za ruce, tak sama chodit nebude. Vím, jak je to hrozně těžký ji nevodit, kdyz třeba chce, je mi jasny, že je asi řev, ale jen ji to v ty chuzi brzdi. Pokud se nerozchodi do 18 mesicu, tak vás pediatricka asi pošle na fyzio a to by bylo jen dobře, protože tam by ti určitě poradili, co s temi prstiky. Dřív to nedělala?

ellie12
autor
14. lis 2020

@squezy na fyzio jsme chodili. Pry je vsechno v poradku a naposled jsme byli ve 13m a pak mam prijit az se sama rozchodi. Na prstiky jsem se neptala. Neni to nic neobvykleho - je to proste jako takove ty miminkovske skrcene prstiky a dela to jen nekdy v sede tak nevim. Jinak s tim vodenim za ruce tedy prestanu. Mate pravdu 🙈

lolam10
15. lis 2020

Tak ji nedrzte za ruku-nikdy.vetsi motivaci jinak mit nebude...

lolam10
15. lis 2020

A na fyzio bych sla radeji hned