Oranžový jazyk. Čím to může být?

knobloska
13. srp 2010

Ahoj, už před časem jsem si všimla, že malá má oranžový povlak na jazyku. Nepije ani nejí nic, z čeho by to mohla mít, mrkev má jen v polévce, a k pití žádné džusy, Jupíky a spol nedostává. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Děkuji

knobloska
autor
15. srp 2010

Opravdu nemáte nikdo zkušenost? 😒

beruska24.9.
15. srp 2010

Asi radši zkus Dr. Tam možná získáš odpověď rychleji 😉

knobloska
autor
18. srp 2010

To jo, dr, která zastupuje naší s tím byla opravdu rychle hotová, má to prostě z jídla a hotovec. Jenže já vím, že určitě nemá, už týden jí nic barvícího nedávám a jazyk má oranžový čím dál víc. Fakt to je divný. ☹

dvojka
18. srp 2010

našla jsem tohle.Zkus si přečíst,ale určitě to nemusí nic hroznýho znamenat.Asi by bylo dobrý zatlačit na doktorku
http://www.porodnice.cz/node/40845

dvojka
18. srp 2010

a na jiným portálu jsem se dočetla,že by to mohlo být i alergií,třeba na přemíru vitamínů

knobloska
autor
18. srp 2010

Dvojka díky, taky jsem našla tohle. Dokonce na Aukru je diskuze, kde je paní, jejíž syn to má už 2 roky !!! a po vyšetření nic neshledali. Jen mě napadá stěr z jazyku a z krku, ten mu nedělali, třeba je to nějaká bakterie. Z krevních testů mu nic nezjistili. Takže fakt skvělý, jestli to bude mít Kristý 2 roky tak zešílím.

dvojka
18. srp 2010

tak možná kdybys skočila rovnou na ORL?Že by jí tam stěr udělali nebo tě aspon uklidnili...Neboj,určitě to dva roky mít nebudete,budto se něčemu dopátráte a nebo se to ztratí samo 😉

berenika39
18. srp 2010

@knobloska ahoj, petr to mívá, a docela často. u něj to souvisí vždycky s lezoucím zubem, naprosto stejnej scénář - nejdřív na jazyku jakoby skvrnka, ta se zvětší, taková mapa, pak nějaký den povlak od žluté do oranžové a pak to zmizí. zub ani nemusí být ještě vidět, ale poznám to už, i na jídle 😝 . neboj. naše mudra mi řekla, že se projevuje nějaká zátěž organizmu, jako když na tebe něco leze - ty zoubky.....
žloutenka se projevuje krom toho i jinak, to fakt není. klídek.

knobloska
autor
18. srp 2010

Ber díky moc, malý leze pětka dole, tak to fakt možná souvisí. Teda to mi spadl kámen ze srdce, že to chuděrka nemá jediná 😀
Dvojka na ORL každopádně zajdu, občas je jí cítit i z pusinky, teď teda zrovna ne, ale někdy se to stává, takže ať udělají stěr, třeba tam opravdu něco má.

dvojka
18. srp 2010

knoblaska-myslim,že to vše bude OK 😉 🙂

berenika39
18. srp 2010

@knobloska já jsem se na to ptala naší mudry (a je fajn, věřím jí), a taky u zubaře na prohlídce, obě mi řekly to samé.
to víš že jsem taky študovala 🙄 🙄 na netu, podezírala babičku, že mu dává nějaký žlutý chemikálie k pití, ale nic....navíc petr absolutně odmítá sladkýý, takže u něj nějaké sladkosti nepadaly v úvahu a mrkev tak nějak bere na milost, ale z té to taky mít nemohl. začlo se mu to dělat po roce a mívá to i teď, ještě 4 stoličky 😝 😝

na povrchu jazyka se projevují všelijaké choroby, ale týká se to spíš dospělých....

berenika39
18. srp 2010

jo a petrrovi to teda rozhodně nevadí, určitě to nějak nevnímá, jí rád kyselý, pomeranče, grepy, kyselý okurky, nepálí ho to, nic, tak se tím zbytečně netrap a užívej si ....já vím, mě to taky dřív vadilo, pořád jsem na to koukala, každý ráno plazil jazyk 😀 , už mě to ale přešlo.

knobloska
autor
19. srp 2010

@berenika39 já vím, že jí to nijak neomezuje, ale to mi teda řekni, co to je?
Naše malá už taky nechce ukazovat jazyk, chudinka je celá zblblá.

knobloska
autor
23. srp 2010

Ahoj, tak jsme dneska byli u naší dr a moc mě teda nepotěšila 😒 . Říkala, že to nikdy neviděla, vzala jí stěr z nosu a krku, výsledky budou zítra. Pak ji prohmatala bříško, játra prý zvětšená nemá, zítra máme přinést moč kvůli bilirubinu.
Říkala, že je to buď nějaká bakterie anebo nemocná játra. Pevně doufám v bakterii, že se to přeléčí a zmine.

dvojka
23. srp 2010

Ahoj,dobře žes šla k doktorce-budu na vás myslet,že Tě ale hned doktorka vylekala.

berenika39
23. srp 2010

@knobloska ahoj, tak uvidíš, aspoň budeš po těch výsledcích v klidu, že je malá ok, je docela divný, že to mudra neviděla, páč ta moje a ta zubařka celkem stejně vyhrkly, že se to stává....tak nevím....no každopádně je lepší mít klid, než něco zanedbat. ale uvidíš, že to bude ok. dej vědět 😉

knobloska
autor
23. srp 2010

Ahoj, díky, určitě vám dám vědět.

knobloska
autor
24. srp 2010

Ahoj, moč má v pořádku, ale v nosánku má streptokoka na 3 křížky. No nevím, jestli to může souviset s tím, že má oranžový jazyk. Výtěr z krku je čistý. Tím je to asi uzavřený, dostala Pamykon do nosu, ale oranžový jazyk už se jinak řešit nebude. Zkusím jí to zase vytírat genciánkou, možná to zmizí. Chjo.

berenika39
24. srp 2010

@knobloska ahoj, aspon víš, že je zdravá🙂)). já bych jí to ničím nemazala, nemá to fakt žádný efekt, měla jsem nějaký "postřik" - od té zubařky, stálo to milion a petr se jednou olíznul a bylo po postřiku....žádný efekt...zkus si toho nevšímat, časem to přejde samo, každopádně až vylezou zoubky. nekoukej jí do pusiny a kliiiidekkk. vždyt víš, že jí to nevadí, nedělá to problémy s jídlem, nebolí to, nepálí, nic....tak si nepřidělávej nerva🙂))).

cenda5
30. kvě 2018

Nas ted trapi oranzovy jazyk a zadnemu doktorvy to neprijde divne. Mate s tim take zkusenost?