Pasení koníků - dítě 3 měsíce. Měl to také tak někdo?

kristynapokorna
26. únor 2021

Ahoj maminky chci se zeptat malý jsou 3 měsíce už ve 2 měsících nás poslala dr na rehabilitace ze malá nepase koniky to sem ji řekla já protože moje mamka mi řekla ze je divný ze nepase tam sme dostali nějaké cviky říkala něco o krku ani nedrží ještě hlavičku ale začla sem nosit v klokánku a už jí chvíli udrží nespadne jí dopředu .. měl to taky tak někdo? Malá když je na bříšku tak jen leží ruce má prostě položený když jí je dam jak je má mít tak stejně nezvedne už nevím co dál zda čekat ještě a dát jí čas .. jinak na bok se otáčí zvedá nohy vysoko jen ta hlavička no .. děkuji za odpovědi a rady

amazonkajanik
26. únor 2021

@kristynapokorna ještě bych jí dala čas, než posílí to správné svalstvo. Mě syn pro změnu řval jak tur,když jsem ho dala na břicho a pořádně začal až kolem 5měsíce, ale stejně byl pořád slabý na ruce. Prevracet na bok se nechtěl, ani hračky nemotivovaly, mudr psal, že pmv lehce ovlivněn vahou (syn byl drobet buclik 😁) na neuro nás hnal až v 10.měsíci a syn se před návštěvou nejen že rozplazil, ale rovnou rozlezl, začal si stoupat, zvládl sikmy sed a pak obcházení nábytku a to během 1,5měsíce

makkyv
26. únor 2021

@kristynapokorna Úplně v pohodě, skoro náš případ ve 3 měsících.. teď máme 4 a je to o hodně lepší.. dávám ji pást hlavně po koupání a po procházce z venku, to má hromadu energie.. povzbuzují ji hlasem, že je moc sikovna a to se snaží ještě víc.. jinak ji to celkově moc nebaví.. pást se ji nějak extra nechce, ale za to si sedá.. což není moc dobré pro pater, ale nadávat ji za to nemohu. Každé mimi je jiné, já jako malá už ve 4,5 měsících sedela a segra až v 6, byla bych naprosto v klidu.. a dala tomu ještě čas a pravidelně to zkoušet. Někdy se jim chce a někdy vůbec.. 😘

kristynapokorna
autor
26. únor 2021

@makkyv děkuji noo ona už od porodnice měla slabší ten sval na krku noo prý jí musíme pomoct těma cvikama říkala na rehabilitacích ze by se chtěla zvednout ale nejde jí to noo na bříšku nebrečí jen prostě nezvedne hlavu ani ty ruce nemá dobře noo.. uvidim dam jí čas hračky jí taky zatím nezajímají jen se směje a cuca ruce občas do hračky bouchne

makkyv
26. únor 2021

@kristynapokorna nás nic moc též nezajímá, nás zajima maminka hlavně, samotnou ji nebaví v houpátku nic, ale jak s ni jsem já, tak tak vydrží i hodinu.. vše dělám s ni.. sice závislá je teda hodně, což je strašná chyba🤷🏽‍♀️ Ale alespoň je klid a neřve, má mě a je spokojena.. jsou to ještě miminka.. má ještě hromadu času, takže hlavně klid.. každé mimi je jiné. Všichni mi říkali ať si koupím kontrastní karty atd.. ze je to nejlepší.. no prd, nás to vůbec nebavi, to ji víc baví talíř když jim🤣🤣🤣 takže úplně každé jiné

kristynapokorna
autor
26. únor 2021

@amazonkajanik Nuu malá taky občas brečí ale spíš jen leží dává nohy pod sebe nic víc noo.. uvidim kdy začne snad brzo aby na 4 měsíční prohlídce už uměla .. snažím se dávat na bříško ale nezvedne ani na mě zaboří hlavu .. :/ a ani jí moc nedrží no ještě

kristynapokorna
autor
26. únor 2021

@makkyv Ahaa dobře děkuji za uklidnění 😊

makkyv
26. únor 2021

@kristynapokorna fakt v klidku 😍 vůbec bych se nebala...

kristynapokorna
autor
26. únor 2021

@makkyv dobře děkuji moc 🙂 snad to vše bude dobré

daasqua
26. únor 2021

My taky cvičili od 2 do 3m... pak jsem na pár dní přestala a najednou sama krásně bezchybně pásla (předtím to táhla špatnými svaly). Ještě má čas, třeba jí to už za týden půjde. Není náhodou hubeňour s velkou hlavou?

klaruskaholubinka
26. únor 2021

Naše malá také nechtěla nikdy mi nevydržela, doktorka mi na šestinedělí vyhrožovala že nás pošle na rehabilitace, že vůbec nezvedá hlavu. Ve 3 měsich se jí u doktorky vůbec nechtělo, ale doma taky moc ne. Nám pomohl nafukovací balon a na tom ji jakoby koulet, to jí nutilo a dost se tím zlepšila 🙂. Otáčet se začala v půlroce na obě strany v 8mi měsích, a pak si do týdne sedla, do týdne stoupla a další týden lezla..chodit začala.ve 14 měsích a ve 2 letech ušla 9 km 🙂.

kristynapokorna
autor
26. únor 2021

@daasqua ano tělo má hubený ale větší hlavu noo.. pošle sem fotku .. ve 3 měsících měla 4560g myslím byla malička a měla plenu na kyčle taky ..

kristynapokorna
autor
26. únor 2021

@klaruskaholubinka to je pěkný .. míč mám ale bojím se na něm malá jen leží a slintá .. :/ nevím jak pořádně s tím cvičit ..

kristynapokorna
autor
26. únor 2021

@daasqua Nuu ona má prý střed na hrudníku mi někdo psal .. že jí mám nosit v klokánku a brát přes nabalení aby se to zlepšilo .. má i malou diastázu .. :(

kristynapokorna
autor
26. únor 2021

@daasqua právě ve 2 měsících a týdnu sme začali cvičit moc nám to nejde noo zatím :/ máme pár cviků jenom na ramena a pak záda a bříško ..

kristynapokorna
autor
26. únor 2021
amazonkajanik
26. únor 2021

@kristynapokorna tak my měli výhodu, že malý držel hlavu od narození. Nad tím se pozastavoval každý . Jenže zase když byl na bříšku, nedokázal otočit hlavu do strany, aby si odpočinul. Jen jí zabořil do deky a to bylo špatně. A jelikož měl ve 3měsících 6,20kg (porodní bylo 2,66) tak ho ty ručičky neunesly.

kristynapokorna
autor
26. únor 2021

@amazonkajanik Ahaa malá měla při narození 2470g noo a ručičky jí asi taky neudrží noo.. taky jí zaboří ale otočí jí aspoň noo na strany prostě jí má těžkou noo..

klaruskaholubinka
26. únor 2021

@kristynapokorna já ji dávala na bříško na něj a koulela.jen kousek do předu a do zadu třeba vždy jen půl minuty. A když jsem.pak.videla.ze trošku už zvedala hlavu tak jsem ji přidala i do boku a třeba taky jen půl minuty. Postupně jsem jí to pak prodlužovala jak mohla..úplně jsem ji netrápila. Ale člověk musí věřit a ona začne 🙂, držím palce 🙂

amazonkajanik
26. únor 2021

@kristynapokorna nechala bych to v klidu, nebo se zkusila pozeptat na jiné fyzio, jak by postupovali oni. My máme třeba pediatra, který bez okolků mamince vynadá, když je něco špatně, něco moc hrotí, ale synovi dal čas a pak sám koukal. Ono hlavně léčil kdysi dávno i mě 😊

kristynapokorna
autor
26. únor 2021

@amazonkajanik Nuu jasný prostě doktorka když sem jí ve 2 měsících říkala ze malá ještě nezvedá hlavičku tak ze mi napíše rehabilitace ze mi ukážou a já budu cvičit doma .. a pak na 3 měsících jí zkusila druhá doktorka dát na bříško držela zadeček pořád nic.. tak říkala ať hlavně cvičíme .. ona hýbe hlavou do strany cucá si ruku ale nezvedne na mě už trochu Jo když jakoby sem v polosedu jinak se jí vždy zabořila na mohu hruď byla sem z toho nešťastná z těch rehabilitací.. pořád trochu sem ale říkám si ze hlavně ze je zdravá ze to dožene ze to chce čas ale nejsem si jistá zda to čas spravý .. třeba ano ale celkově jí ještě padá do zadu a když jí zvedala dr za ruce tak jí padala vůbec jí nepřitáhla nahoru .. tak napsala do očkováku ze je lehce opožděná no.. :( .. což mě mrzí .. ale každý dítě není stejný přeci a pokud tam není horší problém jen ten krk pak něco krs ramena nevím přesně už .. a křivou hlavičku říkala ze má že ji nemá úplně rovně když leží ale teď je to lepší už podle mě .. ručičky dá jakoby podél těla a neopře se o ne ani když jí je tak dam noo.. tak dostala sem žádanku jinou mi asi dr nedá mám prý nárok jen na 10 rehabilitaci nebo co.. což mi napsala má tu žádanku ..

kristynapokorna
autor
27. únor 2021

@daasqua a co přesně ste cvičily? Ona jen leží noo nezvedne ani na chvíli :/ snažím se cvičit co nejčastěji ale malá u toho dost brečí :/ je mi jí líto

daasqua
28. únor 2021

@kristynapokorna Hubeňouři s větší hlavou (takový byla i dcera), to mají těžší, musí víc makat. My cvičili, že byla na bříšku, jednu nohu pokrčenou, jednu ruku vzadu a já jí jednu ruku držela, zadek dolů (možná se ten cvik jmenuje reflexivní plazení, už nevím). To každopádně zuřila, ale to je běžné, prostě je to pro ně těžké a nepohodlné a tak se vztekají a vzpouzí se (jako kdybychom my cvičili plno kliků za sebou, taky by to pro nás bylo těžké a nepohodlné). Ona totiž táhla hlavu špatnými svaly, měla ji moc zvrácenou. Hlavu měla taky šišatou, jako levák si cucala levou ruku a slehla si ji.
Je podle mě důležité, aby byla několikrát za den na tom bříšku, aby si trénovala břišní svaly. Stačí chviličku, ale o to vícekrát za den. Dceru to taky nebavilo, i když tedy hlavu zvedala, ale jednoho dne se najednou sama otočila ze zad na bříško a najednou byla megaspokojená a vydržela dlouho. Možná i to, jak jsem jí učila to otáčení (to se normálně asi neučí, jen to bylo součástí té rehab jako první krok), tak si víc posílila ty břišáky ze všech stran. Potom byla naopak zrychlená, chodila bez chyb v 10,5m. Je možné, že některé věci tedy chtějí svůj čas, ale každopádně bych jí dávala často na to bříško (i normálně bez cvičení), jinak si ty svaly nevytrénuje.

kristynapokorna
autor
1. bře 2021

@daasqua dobře děkuji moc .. na bříšku vydrží jen mi jí je líto když jen leží noo.. :/ ale budu se snažit dávat co nejčastěji ona na bok se otočí už i na druhý se snaží no.. tak snad to bude co nejdřív v pořádku

kristynapokorna
autor
1. bře 2021

@daasqua právě jedna paní mi psala ze to měli stejný noo ona ani moc nedávala na bříško protože prý malá brecela .. ale i tak mezi 4-5 měsícem začla pást ..

daasqua
1. bře 2021

@kristynapokorna Dcera taky nadávala, když byla na bříšku, i když hlavu potom udržela. Tak jsem to tolik nehrotila, ale snažila se dávat častěji na kratší dobu. U cvičení řvala dost a vzpírala se, takže ani u toho jsme necvičili v takové míře, jako nám nařídili. Ono to pokládání na bříško je taky z důvodu zakřivení páteře, formuje je krční zakřivení.
Takže se zatím tolik nestresovat (jak zjistíš, děti řvou skoro pořád 😀 teď už mě nějaký řev nerozhází, mám druhé mimčo), ale zároveň se snažit v určité míře to pasení podporovat, on ten den D jednou přijde 🙂