Pláč v postýlce. Rozmazlenost? Zoubky?

safety
15. říj 2010

Ahoj holky, mám skoro 5.měsíční holčičku. Vždy když jsem jí dávala do postýlky, tak buď hned usnula bez problémů anebo si párkrát kňourla a usnula. Je tomu asi 14.dní co večer začala vyvádět. Přitom systém máme pořád stejný. Vykoupat, najíst a spát. Teď se začala šprajcovat. Nechce jíst, nebo si cucne málo, někdy se i v pohodě nají , ale jakmile jí dám do postýlky tak začne plakat. Slzičky nejsou a když, tak se leskne jedna nebo dvě malé. No a dneska už takhle začala plakat i při dopoledním usínání. Na to už nemám. Začíná mě to docela psychicky ničit. Prosím o rady. Děkuji všem.
PS: Do pusinky jsem koukala , ale dásničky oteklé nemá i když neustále slintá a všechno si cpe do pusinky.

safety
autor
16. říj 2010

ok takže jsme si to vysvětlily a tedka ještě jeden dotaz na zkušené maminy:

Nastane doba (a bude to co nevidět), kdy se mi nevejde do kočárku ( a s fusakem už vůbec ne), jaký jste měli sporťák?

barcaldine
16. říj 2010

Ja tiez suhlasim s kubakou, je to mozna napisane trocha drsnejsie (ak sa niekto diva na "formu" a nie na obsah) ale pravdivo a bez zbytocych omacok.
K tym vaham: "nosit 10 kilove dite, to teda ne", moj syn ma 7 mesiacov a 10 kil, rada ho na rukach nosim vzdy ked mozem, chodit nevie, tak ako inak by sme sa presuvali ? 😀 Vaha dietatka nie je meritkom toho ci a kedy nosit na rukach. Skor by som sa zamerala na vek a dovod, preco sa chce dietatko nosit a situaciu "nosenia" hodnotila podla toho. 😉

eloana
16. říj 2010

@safety ja na malou mela takovy ten klasicky z jednoho kocarku vse.... takze sportak jsme nejak neresili -vyndala se taska a pak se to male zvedlo
ted na syna mam zvlast hl.korbu a sportak - zatim se jeste nas otesanek do hluboke vejde ,ale nevim jak dlouho
sportak mam otocny na obe strany a je plne polohovatelny....

safety
autor
16. říj 2010

barcaldine:
ale já ti to neberu, klidně si můžeš nosit i dvacetikilové dítko, když ti to tvůj zdravotní stav dovolí.... 😀 😅

bufina
16. říj 2010

@safety Můj malej spával od tří měsíců celou noc a najednou v sedmi měsících se to zlomilo a budí se několikrát za noc. To bude opravdu každou chvílu jiný..... A ještě jak jsme se do tebe pustily, ona tam zněla blbě ta věta že budeš radši dvě hodiny sedět u postýlky, než malou chovat... Jak mám zkušenosti s prvním dítětem, že sem ju dlouho uspávala v náručí, tak sem malýho naučila že usne u mě v posteli a jde to.... Tak zkus třeba taky najít nějakej jinej způsob usoávání, kterej by byl přijatelnej pro vás obě 😀 A ten sporťák... Si nejdřív rozmysli co od toho kočárku chceš, v jakým budete jezdit terénu, na jak dlouho chceš aby malé vydržel, jestli je skladnej zrovna do vašeho auta atd...

safety
autor
16. říj 2010

Jo ale já to myslela tak, že jí moc nechci učit na uspávání na rukou. Samozřejmě, že když to nepůjde jinak, tak mi nic jihého nezbyde. Nenechala bych jí plakat. Když začne plakat, tak tam hned jdu. No a jak se nahnu nad postýlku tak je hned po pláči. Začnou se jí zavírat oči. No ale když třeba odejdu (v domnění že už spí) a ona otevře oči, zjistí že tam nejsem tak začne znova. Spíš mi přijde, že jak už teď vnímá ten svět, že se tam třeba možná sama bojí. Nevím , je to moje první děcko...takže se zatím pořád učím.
No a ten sporťák...přijde mi že mají všechny celkem malé kola a taky nechápu rozdíl mezi golfkama a sporťákem. Přijde mi že jsou stejné až na rukojeti.

cervik1111
16. říj 2010

@safety myslím,že nemá cenu rozebírat kolik které miminko váží v takovém a takovém měsíci.Každé mimi je jiné a určitě nebudou važit všichni ve stejném měsíci stejně 🙂 Moje dcera měla v roce 8kg a vůbec jsem neuvažovala jestli má hodně nebo málo.Ted máme 3roky a vážíme 16kg 😀 😀
A k tomu spaní-mi taky nechce malý spát sám v postýlce-tak spíme 4 a já jsem ta nejšťastnější máma,že je vedle sebe mám,protože vím,že jednou z toho oba vyrostou,a mi už je to teď líto 😉 😉 😉 😉

bufina
16. říj 2010

@safety To určitě, v pěti měsících už má vlastní hlavu a ten svět vnímá úplně jinak než když měla třeba měsíc. Máma je teď pro ni ta největší jistota, to vidím u malýho, jak začal vřískat když vidí cizí lidi. Jinak doma za ním taky neletím hned když začne plakat. Míval období, asi dva měsíce, kdy dokázal v lehátku pěkně protivně mrčet, ale sem vypozoroval že když si ho nebudu všímat, tak za chvílu přestane a usne, takže proč za ním hned běžet, teď už vyvádí zase jiný věci.... Začne hulákat jak kdyby ho někdo vraždil, přijdu za ním a chachacha.... No sou ty sporťáky stejný jak golfky, jen ta rukojeť je spojená u sporťáku. Já teď zrovna vybírám nějaký golfky..

kubaka
16. říj 2010

@safety špatně chápané souvislosti: když ji uspíš na ruce, neznamená, že ji naučíš usínat jen na rukou. Znamená to jedině to, že zrovna teď chce usínat u tebe v náručí. Mě první synek začala v období separační úzkosti - kolem7 měsíce usínat jen v náručí - blaženě se přitulil a vytuhl. Pak asi po měsíci přestal najednou chtít a začal spát sám v postýlce. Prostě potřeba vyšuměla.

Nakoukni do téma Výbavička, tam se dozvíš spoustu rad ohledně kočárku - golfek a sporťáků.
Já měla Jané, malý se mi do korby nevešel ve 4 měsících, šel do sporťáku naležato, protože si ještě neuměl sám sednout.. Což je důvod, proč se nedávají kojenci do golfek 🙂

kubaka
16. říj 2010

Vaha dietatka nie je meritkom toho ci a kedy nosit na rukach. Skor by som sa zamerala na vek a dovod, preco sa chce dietatko nosit a situaciu "nosenia" hodnotila podla toho.
TAKHLE jsem to myslela s tou váhou - jak píše balcardine. Ne že "máš smůlu, protože jsi těžký" Vůbec nehodnotím, kolik kdy má dítě mít - jsou to veliké rozdíly O tom není diskuse - omlouvám se, špatně jsem to zformulovala.
.
To já bych kluky nemohla nosit už od narození - měli porodní váhu 4,7 a 4,5 kilo a já po císařích 😀 Sotva jsem je utáhla. Ale tak jsem s nimi prostě seděla a houpala je v náručí. Výsledek byl stejný. Spící spokojené zkojené mimino. 😎

svarcka
16. říj 2010

Ahoj holky, předem se omlouvám,kdyby byla spojená slova,nefunguje mezerník,manžel ho něčím polil. Se spinkáním to máme podobně,Lucinka má5,5 měs. a každou noc je to jinak. Zuby už jí rostou asi od 3.měs a nic!!!!!!! Ani jeden zoubek. Jsou horší a lepší dny. S večerním usínáním nemáme problémy, koupání, kaše a spinkat. Ale co se děje pak, čert ví. Je 24:45 a už se 3x vzbudila. Včera spala krásně do půl druhé a pak do 7. Jsme na UM, papáme příkrmy,myslím,že je vše jak má být a stejně je každý den jiný. Nikdy neprospala celou noc, někdy mám pocit, že chce více mlíka v noci,než přes den. Ale je to naše sluníčko.
Jo ještě něco, u nás neplatí nechat ji vyřvat, řve až zfialoví, a má výdrž,klidně 45 min. Nepřestane,neusne! Tohle fakt nedělám,radši ji vezmu do náruče,chviličku ponosím a je vše ok.
Tak zatím pa🙂

pett7
16. říj 2010

ahoj, taky máme zajímavé noci, ale když chce usínat v náručí nebo spát v mé posteli tak proč ne věčně to trvat nebude..hlavní je aby jsme se vyspali oba..

svarcka
16. říj 2010

Moje řeč,a navíc to není pořád,snažím se toho vyvarovat! Máme ještě 11 - letého Jirku a nebýt Lucky, spal by s náma doteď:(

svarcka
16. říj 2010

Akorát je to někdy hrozně náročné, vstávat co 2 hod!

pett7
16. říj 2010

my vstáváme co 3 😠 poslední dobou chce usínat sám, ale ne v postýlce to je řev.. ale v mojí posteli nebo na podlaze by usnul sám 😀

svarcka
16. říj 2010

To přijde,my měly období,kdy spala v postýlce 5 min. Chodila jsem ven s kočárem za každého počasí, pláštěnka na kočár, deštník! Ani psa bys ven nevyhnala, ale doma to nešlo! Asi zuby, někdy to bylo peklo,myslím začátky se zoubkama. Už si nějak zvykla, že ji to občas pobolívá. Ale zub nikde🙂

safety
autor
16. říj 2010

Tak to u nás ne. Od začátku spinká v noci naprosto luxusně. Dřív se budila tak dvakrát. Tedka jednou až kolem 5-6 hodiny ráno, dám jí 180 ml nutrouše a dadká dál nebo si chvíli brebentí a pak usne. Spát chodí tak okolo osmé. Taky dávám na noc kaši. Když už usne tak fakt spí jak dřevo. Ale ted prostě se jí špatně usíná. Než šla dnes spinkat, tak jsem jí sahala do pusinky, nezdá se mi že by měla dásničku nateklou, ale je fakt že má neustále prsty v puse a drandí a drandí .... 😉
Dneska večer zase plakala tak jsme zkusili pouštět hrací sluníčko a hladit jí na bříšku, usnula asi za 10 min a pro jistotu jsem jí nechala hrát potichu rádio (kvůli zvukové cloně 😀 )
Ale jak mi tu radili holky, ten pocit asi že tam jsem tak jí uklidnil...
A kdo ví co bude zítra...

pett7
16. říj 2010

tak my měli i období celonočního spánku 🙂 ale zase po porodu jsem nespala skoro vůbec malý měl převrácený režim spal od 19 do 23 a potom byl do 6 čilý jako rybička přes den toho moc nenaspal ani v kočáře.. chodila jsem se vyspat k babičce 🙂 časem se to zlepšilo teď spí od těch 21-22 do 7 s různým množstvím přestávek.. spánek se hodně mění já si taky zvykla i když občas bych spala až bych brečela..

svarcka
16. říj 2010

Taky to máme takhle, chytí za prst, nejlépe každou ručkou a je to ok. Teď už hezky spinká, ale nevím do kdy a pořád jsem ještě nevypozorovala,jestli je mlíčko kolem 1- 2 hodiny ranní nutné. Když ho nedostane, i když nevypije moc - 100 ml, jak kdy. Je neklidná a nezabere pořádně, jako když se napije.

safety
autor
16. říj 2010

Tohle na mě padá ráno. Budí se mi sice až kolem osmé (začne si povídat v postýlce) a já dělám že spim 😲 😝 až když začne kňourat nebo se vrtět že už jí to tam neba tak vztávám, ale teda přemlouvám ručičky nožičky aby vztávaly 🙂))
Jen pro upřesnění : to že jde spát kolem osmé, neznamená že hnedka usne 🙂)) - poslední dny

svarcka
16. říj 2010

S tím, že dělám,že spím to zkouším na manžu, ať ráno taky někdy vstane on🙂 Zabírá to🙂))

pett7
16. říj 2010

povídání znám 🙂 poslední dobou kolem 3 ráno...obvykle usnu dřív já než on...manža jde spát vedle 😠

svarcka
16. říj 2010

Tak to je pech:( Chlapi to mají jednoduché! Jdu spinkat. Dobroooooooooou🙂ú

barcaldine
16. říj 2010

safety, samozrejme, ze to nosenie zavisi aj od zdravotneho stavu mamicky, o tom snad nemusime polemizovat 😉
mna len zarazila reakcia typu:
Takže chovat ano, ale lítat s 10 kilovým děckem, ...
prislo mi to akoby o tom ci nosit, ci nie rozhodovala vaha dietatka. Zvazovat aj tak treba viacere okolnosti.
Ale asi ani to autorka nemyslela tak, ako to vyznie (mne) 🙂
Tak pekny vecer prajem 😉

jukl
16. říj 2010

Ahoj ženy. Máte tady zajímavé názory. Nebudu se tu s nikým dohadovat, co je špatně a co dobře, každý ať dělá podle svého nejlepšího vědomí a svědomí 😉 .
Chci tady k tomu jen říct, že věnovat se dítěti na plno je fajn, ale pořád ho nosit, kdykoli zazpívá i večer a v noci, mi přijde moc. Myslím si, že spokojená maminka = spokojené miminko. A když bude máma strhaná jak borůvka, tak pak nebude mít na to dítě nervy a sílu vůbec.
Říkám to jen podle sebe. Nemám nijak těžké dítě ( 6,7kg), ale mám vadu páteře a malej je od narození šíleně uřvanej. Chovám ho jak nejvíc můžu, ale v sedě se mu to nelíbí, vyžaduje pouze chození a rozhled kolem, potvora 😀. Takže jako vážně nemůžu nosit kdykoli si drahoušek poručí, protože to bych ho nedala z ruky nikdy. A co si budeme povídat, aspoň na záchod, uvařit a najíst se a udržovat základní hygienu a člověk musí 😀 . To vše je u nás podkresleno jekotem z jeho strany, i když má kolem sebe hračky, je nakrmenej, přebalenej a mohl by být spokojenej. Prostě je to náročný a ukřičený dítě, který neustále potřebuje aby ho někdo bavil, absolutně nesamostatnej. No ale přes den jsem se s tím srovnala a prostě beru to tak, že se mu plně věnuju. Ale teda zhruba od tří měsíců jsem rezolutně odmítla ho ještě chovat v noci a uspávat chováním. A ono to taky jde. Prostě ho dám večer do postýlky a už ho z ní nevyndám ( samozřejmě, pokud by byl pokakanej, nebo měl jiný problém, byl nemocnej, tak to je úplně jiná situace a to potom jo 😉 ), jen pokud náhodou nemůže zabrat a řve, tak tam chodím ho pohladit a dát usínáčka. Ale nikdy ho nenechám řvát dýl jak pět minut! Většinou tam nemusím teď už chodit vůbec a usne sám, občas se stane, že tam jdu jednou nebo dvakrát. On se tím ujistí, že není sám, že ho tam nenechám vyřvat, tím se uklidní a usne. A spí mi bez problémů celou noc zhruba od devíti do osmi. Když se v noci vzbudí, tak o tom většinou ani nevím a usne hned sám. Přes den je to s usínáním stejný, prostě dám do postýlky, pomazlím a odcházím a nikdy neřve, že by měl pocit, že ho chci opustit. Chce taky na to spaní mít svůj klid. Ale zas je to vykoupený jeho náročností přes den, když je vzhůru, ale to si nestěžuju, prostě to tak je a musím se mu každou minutu věnovat. Ale v noci máme každej svůj klid a svý soukromí a vyhovuje to oběma. Nikdy nespal přes noc u mě v posteli, protože, když jsem si ho tam občas dala, tak jsme se co chvíli budili oba a hned putoval do své 😀.
Trochu moc jsem se rozepsala 😀 , ale chtěla jsem tím jenom říct, že obětavá mateřská péče určitě ano, ale všechno má své meze! Aspoň v noci a večer si máma zaslouží trochu klidu a ne drndat dítě v náručí, pokud je zdravé a nemá nějaký vážný problém. Myslím, že to není sobectví, ale úplně normální lidská potřeba. A to dítě ( aspoň to moje) je taky klidnější, když ví, že má určitej režim a na spaní svoji postýlku a klid 😉.
Toť můj názor, tak mě tu prosím neukamenujte 😀 😀

safety
autor
17. říj 2010

@jukl souhlasím s tebou ve všem....

pett7
17. říj 2010

@jukl to ani nejde říct co je špatně a co dobře každý si na to musí přijít sám aby byli spokojeni oba 🙂

safety
autor
17. říj 2010

@pett7 přesně tak...

dagina
17. říj 2010

Ahojky maminy,
já bych "rozmazlovala" až bych brečela 🙂, ale ta naše už si nenechá nic líbit, všechno sama.... . TAk pokud možno užívejte každý pláč, každé chlácholení - byť někdy nekonečné 😅. Také jsem padala únavou, ale bez toho to ani nejde, každá minutka takových okamžiků strašně vzácná..., uteklo to moc rychle. Ještě že si budu za chvíli užívat s druhým 🙂.

pett7
17. říj 2010

@dagina je to strašné jak rychle to uteče 😒 malý už chodí tak už to není moc mazlící miminko..teď vzpomínám ráda i na ty noci kdy jsem nespala a držela ho 🙂