Plačtivá dvojčátka, poradíte?

redcarmina
4. srp 2014

Dobry den maminky,chtela bych vas poprosit o radu, pripadne o uklidnění, ze se jedna o normalni jev🙂 mam predcasne narozena dvojcatka - o dva mesice drive, nyni jim je 8 dni korigovaneho veku. Doma je mame mesic,plne je kojim. Problém je, ze stale placou. Popisu vam jak u nas vse probiha- ranni kojeni- vetsinou se budi samy placem. Vezmu jednu,jdu prebalit,druha krici a placecaz se zalyka. Vezmu ji na prebaleni,druha zase to same jako pred tim ta první. Vezmu si je do tandemu a kojim je soucasne. To jsou v klidu. Po kojeni je necham chvili odpocivat na polstari. Pak se zacne jedna kroutit,vezmu ji na odrihnuti,druhou polozim zatim na postel - křik a rev jedne i druhe. Pri odrihavani na rukou-rev. Po odrihnuti pókus dat do postylky-rev. Zavinuti napevno-rev. Nechani na volno pod dekou - rev. Rychlozavinovacka-rev. Houpani na rukou-rev. Vlozeni do lehatka-rev, autisedacka-rev. Znovu prilozeni k prsu-rev,pak klid,dvakrat potahnou a usnou.. Pak se mi je jakz takz podari uspat v postylce (dudlik-rev,bez dudliku-rev, celkem nekdy pomuze hlazeni). A pak znova to same...pokus ukazat nejakou hrackuna zaujmout-rev, mluvení na ne-rev, mazleni-3 vteriny klid a pak rev..houpani a zpivani -rev. Vecer je uspavani taky celkem peklo...nekdy pomuze si je dat na brisko na svoji a muzovu hrud,ale nekdy drapou,krouti se,lezou nahoru,jsou v kreci a jak jinak-rev 🙂 je to normalni nebo to mame zacit nejak resit? Vim,ze jsou na tom maminky i hur,ze jim deti skoro nespi (holky v noci nekdy spi 2h v kuse,kdyz je napevno zavineme). Jen me proste trapi,ze jsou tak drazdive a chtela bych jim nejak pomoct aby byly vic v pohode, pokud to jde... dekuju moc za pripadne rady 🙂)

redcarmina
autor
4. srp 2014

@irous moc dekuji🙂) ja fenyklovy caj pila dost,2-3 salky denne, ale prislo mi, ze ucinek nebyl nic moc..mne prave dost chutnal,takze nebyl problem ho pit🙂 stravu si - co se nadymavych veci tyka -hlidam...aspon se snazim🙂 to tricko urcite vyzkousim-vubec me to nenapadlo!🙂 klubíčko mi prijde,ze moc nesnesou..bud ho delam spatne (snazim se dle videa Nezna naruc rodicu) anebo si holky musí zvyknout...nikdy takhle nosene nebyly. Na procházky chodime rady,ale v tom dusnu a vedrech ted to nejde:-/
Snad uz se nam ten rezim brzy upravi 🙂)

Coz me privadi k dalšímu ditazu:mohou mit takhle mala miminka vubec nejaky rezim? Sice jsou na svete uz 2 mesice,ale korigovaneho veku tyden...maji porad hodne spat nebo uz jim mam pres den nabizet hracky,pomalu si s nimi hrat atd? Nekdy mi to prijde takovy hloupý je hned po.kojeni dat do postylky bez nejake interakce mezi námi..🙂

irous
4. srp 2014

Ještě jsem si vzpomněla, že se jim taky líbila poloha "na tygříka"- položené dítko na předloktí s hlavičkou u loktu, jednou dlaní chycenou mezi nožičkama a druhou dlaň položenou na jejich zádíčkách.
Co se týče sladkého -to že máte potřebu jíst sladké je zcela normální. Jste vyčerpaná, nevyspalá a tělo potřebuje někde energii získat, tak si říká o sladké. Já byla schopna sníst ve tři ráno během kojení sníst tabulku čokolády a nepříšlo mi, že by to mělo vliv na jejich chování.. 😉

irous
4. srp 2014

Až teď jsem si všimla dotazu.. 😨
Pokládala jsem je do kojícího polštáře. Jelikož byly maličké, vešly se tam náramně. Přes den jsem je taky dávala na zem na deku, zkoušely jsme taky pasení koníků. Měla jsem polohovací lehátka, takže do těch jsem občas dávala přes den a umisťovala tak, aby na mne vždy viděly. Hodně jsem na ně mluvila a zpívala - to se jim líbilo... Nad nimi byly zavěšené hračky. Pinkat do toho začaly až tak kolem třetího měs. korig. věku. Hračky klidně zkoušejte - reagují už na Vás ? Navazují oční kontakt ?
Jinak já se snažila o pravidelný režim hned, jak jsme se vrátily z porodnice. Dopolední odpočinek ve stejný čas,každý den, stejně tak oběd , odpolední spaní, svačina, večeře (co se týče stravování, mám na mysli samozřejmě kojení), každý den ve stejný čas koupání, cucnutí před spaním a ukládání. V noci - prostě jak se vzbudily. Začátek byl fakt těžký. Jedna se vzbudila na kojení,druhá spala jak dudek. Vzbudila jsem ji tedy taky,aby to měly vše stejné, jelikož ale byla unavená, moc tomu kojení nedala a usínala u toho, uložila jsem je. Samozřejmě, že ta co tomu moc nedala, se vzbudila dřív než ta druhá a tak pořád dokola.... Ale nakonec se srovnaly. Bylo to ale až fakt tak kolem 3. měsíce po propuštění z porodnice. Viktorka odmítala hrozně dlouho dudlík, až po třech měsících jsme našli ten správný druh a rázem se z ní stalo nejhodnější dítko... 🙂

vkkc
5. srp 2014

Tak u nas rezim (jakoze na.hodiny) zacal az se zavedenim prikrmu, od.cca pul.roku, do ty doby to bylo, jak.se.kluci vzbudili....
Jinak mi taky nejdriv prislo, ze.kluci bud jenom spali, jedli nebo.rvali, neexistovala klidna chvile, kdyz byli vzhuru... takze ukazovani hracek taky neprichazelo v uvahu, az proste casem. Kapicky na.bricho jsme meli.snad vsechny, ani nevim, jestli zabirali, kluky jsme proste furt nosili na.rukou a konejsili (u nas byvala kriticka doba od peti odpol tak.do deseti vecer), vzniklo z toho to, ze kluci ted neumej sami usnout, ale ja bych je nikdy nenechala vyrvat samotny nekde v postylce, takze holt uspavame na rukach do ted 🙂 ale.to.uz je.malickost, ted uz u toho rvou jen nekdy 😀
Jen pisu, ze uplne chapu vase pocity, ja.byla zoufala, ze furt jen rvou a rvou a.rvou, a.to.u nas je porad doma deda, takze mi vzdycky s druhym pomahal, takze oba.furt byli u nekoho... jediny, co.platilo - kodrcani v kocaru (zezacatku stacilo normalni jezdeni, pak na usnuti.ale uz musel byt hrbolaty teren, jezdili jsme denne.dvakrat ven kazdej den i v desti) a pak.se jim za bdela nejvic libilo v poloze klokanka (viz take Nezna naruc rodicu) - drzet za brisko,.zadicky k vam, sice v tom zezacatku srandovne viseli, nez zvedali hlavicku, ale byli tak nejspokojenejsi.
Jo.a.vazili.jsme kazdy krmeni asi tri mesice, protoze jsem od.zacatku dokrmovala po kojeni Bebou, me ale naopak vaha uklidnovala, ze jsem vedela, ze svou davku meli a.hlady nervou. Dokrmovali jsme strikackou, to by.slo i.na.to.vase matersky, kdybyste chtela zkontrolovat, kolik vypijou.
Ale nejzarucenejsi "lek" je opravdu cas 🙂 u.nas to.tedy ve trech mesicich uplne.neskoncilo, ale zlepsilo.se.to.dost. preju pevny nervy a doporucuju obcas vypadnout mimo domov, vyuzijte pomoc nekoho z rodiny, pokud muzete, ja byla jinak.zrala na blazinec 😉

kotcheva
5. srp 2014

Hezky den, taky jsem mela holcicku trochu ukricenou. Tak jsem se pidila, co zkusit krome noseni a nakonec jsrm se dopracovala k perove perince, co doporucuje pi.Kiedronova (viz knizka Nezna naruc rodicu🙂. A je fakt, ze dcera se uklidnila a lip spala.