Plína navíc - čím ji přichytit?

astra11
18. zář 2014

Ahoj všem,

ortoped mi doporučil, abych dávala - preventivně - plínku navíc, ale nevím čím jí přichytit nebo jestli jsou na to nějaké pomůcky. Můžete někdo napsat prosím jak to děláte?
(Chtěla jsem si koupit Marwelovy kalhotky, ale nejsem si jistá, jestli nejde o ty kalhotky s tou tvrdou vložkou - výplní, což bych nerada dávala, protože jinak jsou kyčličky v pořádku a mám dávat balení navíc jen preventivně)

Děkuju Ast.

mantaray
18. zář 2014

@astra11 jo jsou to ony. Já je mám, Sam je měl preventivně měsíc jenom na noc, bylo to fine. Nepotil se a ani mu to nevadilo. Na tu plínu se dělají takový svrchní kalhotky třeba.

terinka1989
18. zář 2014

jasne...existuju tie kalhotky ktore sa davaju na latkovu plienku... a prichitava sa to suchym zipsom alebo snurkami ktore su na tom.... http://batolashop.sk/eshop/do-pôrodnice/ortoped... .... su aj rozne s obrazkami... ten odkaz je len na ukazku ako to vyzera... 🙂 pozor ..su rozne velkosti tych kalhotek !

astra11
autor
18. zář 2014

Jo jo, ty měkké látkové do těch bych šla, jak jsou na tom odkazu 🙂.......
Děkuji za oba příspěvky.
Ast.

rhutenia
18. zář 2014

já jsem dávala ty se suchým zipsom, ale už jsou mu malé, ortoped doporučil ještě nosit do 5 měs, tak teď dávám na plenu od staršího kluka trenky. Skvěle mu padnou🙂 Ten měsíc to vydrží..... 😀

katyxq
19. zář 2014

preventivně se široké balení nedoporučuje (bohužel to někteří doktoři dělaji dál), abdukčni kalhotky se dávají až při problémech, na ty široké balení nestačí - https://www.modrykonik.cz/group/1830/

terinka1989
20. zář 2014

@katyxq na slovensku je to do teraz beznou praxou a deti sa na siroko balia automaticky... mimcu to neublizi a radsej budem predchadzat problemom kym sa nedovyvyjaju klby ako cakat na problem a potom to riesit...

katyxq
20. zář 2014

@terinka1989 právě že to ublížit může 😉 - zdravé kyčle potřebují volnost ke správnému vývoji, pokud se ale nevyvíjejí správně, pak abdukční peřinka smysl má .., ono je běžná praxe leccos, i když je to prokázané za škodlivé

terinka1989
20. zář 2014

@katyxq no neviem.... pred pol rokom mi dali titul Mgr. fyzioterapie a odborníci nás učili že na široko je balenie spravne.... 🙂

katyxq
20. zář 2014

@terinka1989 učili 😉 (a na školách je v jakémkoliv oboru značná setrvačnost) ... já mám aktuální info od dětské fyzioterapeutky i z odborných zahraničních článků

olusenka
20. zář 2014

@astra11pediatr mi taky pro dítě doporučil preventivně jednu plínu navíc, dávala jsem ji přes jednorázovou plínu do bodyčka, někdy se vejde, někdy je třeba o číslo větší oblečení, někdy může pomoct extendor. Ale spíš si myslím, že je to zbytečné a počkala bych až na první větší vyšetření kyčlí i s UTZ, které se myslím provádí na 14dnech věku dítěte. Ta jedna plína asi zas až tak moc neudělá, nevím. Záleží taky na tom, jak je velká , jak naskládaná, jakou má gramáž.

gepe
20. zář 2014

@astra11 zkus Bella Happy 1 plinky. Maji sirsi a pevnejsi sed nez jine co jsme zkusili a moc se "nemackaji" mezi bozkama. 😉 nase kdyz je jako pidi mimi mela, stale mela nozky do zabaka 🙂 ko kycle prvni v poradku a druha na 1*.

adik2
20. zář 2014

Já se přiznám, že jsem v porodnici dostala za úkol taky jednu "preventivně" dávat navíc a neudělala jsem to. Zaprvé jsem si o tom už teď něco pozjišťovala a souhlasím s katyxq, že dnes už je to přežitek, pokud tedy je první vyšetření v pořádku, no a zadruhé, když jsem to jako "poslušná" prvorodička dávala synovi, a jak v tom byl do kopce a ve vedrech opruzenej.... Na kontrole v 6 týdnech jsem dělala mrtvého brouka a dr. nás pochválil, jak to má dcerka v pořádku. Takže tak. Nikoho nenavádím, jen píšu svojí zkušenost 😉

katyxq
20. zář 2014

@adik2 z toho druhého článku dokonce vyplývá, že široké balení obvykle nepomáhá ani pokud se těsně po porodu najdou problémy, přes 90% případů se vyřeší právě volností v kyčlích cca do 3 měsíců (a v ostatních případech neměl pozdější začátek léčby negativní vliv na její výsledek) a široké balení naopak může mít negativní vliv na zdraví

terinka1989
20. zář 2014

@katyxq učili....ale ešte pred pol rokom... a ver tomu že sú to odborníci ktorý píšu dodnes knihy a pod. takže nie každý kto niečo robil pred polrokom je už za zenitom a staromódny :D v každom prípade každá sme si za svoje deti zodpovedná sama a je na každej matke ako sa k čomu postaví a ako sa rozhodne... Hlavne každej prajema by mala zdravé detúrence či už z plienkou alebo bez nej....