Polohovaci polštářek pro ležení na zádech

dddenisa
28. srp 2018

Ahoj, nemate nekdo zkusenost s polohovacimi polstarky pro lezeni na zadech, aby mimco nestacelo hlavu stale na jednu stranu? Nuti ho to mit hlavu opravdu rovne? Mala uz ma pet mesicu a dozvedela jsem se o tom bohuzel az ted, prestoze hlavicku resime s mudr pokazde a i rehabilitujeme. Ma to jeste smysl porizovat? Doted jsem ji davala na perinku a podkladala petkama, ryzi, atd. Ale ted uz zacina mit vic sily a stejne si tu hlavicku stoci, kam chce...

caseopea
28. srp 2018

@dddenisa Má to smysl, pokud to dítko ještě vydrží ležet a neotáčí samo tou hlavičkou, ale jako to aby se to nezhoršovalo to není špatná věc, tak jsme měli, takového toho medvídka a malému se hlavička pěkně srovnala, ale na rehabilitace to nebylo. Pokud ti vydrží třeba v noci ležet klidně nebo ve dne si to ohlídáš, tak to zkus.

dddenisa
autor
29. srp 2018

@caseopea diky za radu

klartes
29. srp 2018

@dddenisa Taky jsme používali medvídkový polštářek a fajn se to srovnalo, Eliška má 10 měsíců a má to pěkně srovnané, protože si slehla hlavičku strašně rychle, ale jsem ráda, že se jí to srovnalo a nemusí mít helmičku.

bartakova_veronika
29. srp 2018

mě co se malá narodila tak už radili v porodnici že jí mám při každém kojení přetáčet z jedné strany na druhou a přikládat plenu aby neměla tendenci hlavičku přetáčet ... taky mi i přesto sem tam stočila hlavu jak se jí chtělo .... takhle jsem jí udržovala 14 dní v inkubátoru ... a doma jsem dávala měkký polštář aby jí tam hlavička hezky zapadla ... doporučila nám to i na neurologii .. malá měla hlavičku strašně protáhlou .. musela jsme jít i 2x na ultrazvuk mozečku zda je vše OK ... naštěstí ano a hezky se jí hlavička srovnala .. též jsme nakonec helmičku nepotřebovali 🙂 malá má teď 10 měsíců a vůbec není znát že by měla hlavičku jinak než ostatní dětičky 🙂 akorát jí má tedy na 10 měsíců maličkou ale nic na to neříkájí lékaři tak asi dobrý

dddenisa
autor
30. srp 2018

@klartes a dokdy asi jste ten polstarek pouzivali? Bojim se, aby ji uz nebyl maly. A jaky presne? Diky moc

dddenisa
autor
30. srp 2018

@klartes tu pandu?

dddenisa
autor
30. srp 2018

@bartakova_veronika mala ma prave taky protahlou hlavicku a ze zacatku ji vubec neudrzela rovne, ma oblibenejsi jednu stranu, ale nastesti to na ni nema vic slezely, potrebujeme tu hlavicku drzet co nejcasteji rovne, aby se ji zakulatila...davam ji na perinku a snazim se ji vypodlozit z obou stran, aby mela hlavicku rovne, ale stejne si ji staci, tak stale chodim a rovnam hlavicku... UZ mozku? To vas poslala pediatricka?

bartakova_veronika
30. srp 2018

@dddenisa no nám právě na neurologii řekla, že jí můžeme dát myslím že péřový polštář teď si nejsem jistá .. takový ten měkký co se jí do něj zaboří hlavička ... UZ mozku nás posílali přímo z porodnice ... první absolvovala když se narodila, potom jsme měli jít někdy asi v 1 - 2 měsíci a ještě jednou nás pozvaly asi za 2 měsíce teď už si nejsem jistá .... kontrolují ji hlavičku zda roste a při každé preventivce či kontrole na neurologii jí měří tu hlavičku .... kdyby náhodou přestala růst nebo by se jim něco nezdálo tak nás mají poslat znovu na UZ hlavičky ... hlavně kontrolovali zda je vše otevřené a neuzavírá se předčasně aby nemusela na operaci ... tím nás bohužel strašili .. nakonec vše dopadlo dobře a zatím i po 10ti měsících má hlavičku v pořádku ... mě jí také neudržela rovně a vždy jí měla natočenou na levou stranu a když jsem jí otáčela o 90° tak jí měla za na pravou stranu stočenou ... to až později jí měla rovně .. ale to se právě spíš zabořila do toho polštáře 🙂

klartes
19. zář 2018

@dddenisa máme medvídkový a v noci jí ho dávám ještě pořád, to ještě vydrží spinkat chvíli na jednom místě a nepřevaluje se, jinak přes den na spánek jí ho taky dávám.

klartes
19. zář 2018

@dddenisa pandu? máme medvídkový nebo jsem se teď nějak ztratila 🙂.

caseopea
22. říj 2018

@dddenisa Nemáš vůbec zač 🙂.