Pořídit zvlhčovač vzduchu? Nejen pro miminko

nikyiy
30. lis 2018

Krásné ráno všem maminkám, porizovali jste pro mimčo zvlhčovač vzduchu? já jsem nad tím začala přemýšlet, co se pravidelně v noci budim že se potřebuji napít kvůli suchosti v puse, ranním skrabanim v krku, a ucpanym nosem, vlhkost v místnosti máme 30/35%. Co jsem četla tak správně by mělo být 40/50% tak nevím zda pořízení zvlhčovače je zbytečnost, ale chtěla bych mít pro miminko ideální podmínky na spaní, a ne aby mi brecelo například kvůli obtížím které mám ze suchosti vzduchu já.Mam vybraný tento. Máte některá zkušenost? https://www.feedo.cz/f029789/?gclid=CjwKCAiAlvn...

zuzkabrum
30. lis 2018

Myslím že tady tyhle robotické hlouposti jsou zbytečné.

Už moje babička mívala na radiátorech takové ty klasické keramiské do kterých dolévala vodu...sice nejsou chytré ani nano či jak se dneska těm technologiím říká ale rozbít se dají jen těžko.

stačí vyhledat odparovac na radiator a najde i moderně vypadající nerezové

mikiva
30. lis 2018

Za mne jsou tyhle zvlhcovace super - v porovnani s odparovaky na topeni nebo resenim typu mokry rucnik na topeni opravdu tu vzdusnou vlhkost zvednou. Pomaha nam to od rymy a podobnyvh chorob. Mame Philips.

ester_davidova
30. lis 2018

Dobrý den, já jsem pro obě varianty popsané nade mnou, záleží, co očekáváte. Takovéto průběžné, pravidelné zvhlčování - na to postačí odpařovač na topení. My máme ultrazvukový zvlhčovač a nevyměnila bych ho za nic, syn často trpí na rýmy a laryngitidy (už ty dospělácké záněty hrtanu) a v takovém případě rychlé a účinné zvlhčení vzduchu nás může i zachránit před užitím kortikoidů, liju tam tedy ředěnou vincentku, při rýmě mohu i esenci (dávám borovici). Tento zvhčovač dala paní doktorka synovi na pokoj i v nemocnici, když měl zánět hrtanu, že musel být hospitalizován, ztratil i hlas. A i ona sama byla - po utišení zachvatu, dýchal adrenalin - pro inhalaci fyziologického roztoku a zvhčování vzduchu. Nakonec ještě jednou dýchal, ale kortikoidy nedostal....a ještě jedna praktická: já už odpařovače na radiátoru nemám, protože to děti děsně láká!

nikyiy
autor
30. lis 2018

A myslíte že když máme vlhkost doma 35% že je potřeba? Je to přeci jen investice, ale zase je to napořád 🙂

cinam
30. lis 2018

35% vlhkost je málo. My teď pro malého zvlhčovač zrovna koupili. Přišlo mi že se mu v tom suchu špatně dýchá a i mě skrabalo doma v krku jak se začalo kvůli malému více topit. Koupili jsme takový kam se dá přidat i vůně a dáváme přes den eucalyptus a na noc levanduli 😊

ireniq
30. lis 2018

My vlhkost nemerime, ale klasika panelak s ústředním topenim, suchy krk sliznice atd, poridili jsme ultrazvukovy zvlhčovač a clovek fakt citi rozdil. Mame jednoduchy Eta airco 0629 asi za 1200, nechavam ho v loznici na nejnizsi vykon pres celou noc a max spokojenost.

janalov
30. lis 2018

Zvlhčovač je dobrá věc, přesně z důvodů jaké popisuješ, jsme opět začali používat, co se začalo více topit. Mokrý ručník nebo odpařovač nezvládá zdaleka tolik, nehledě na to, že ve spoustě moderních domech je to nepoužitelné z důvodu podlahového topení. Já bych se jen být tebou neorientovala na zvlhčovače "pro děti". Předpokládám, že budou zbytečně drahé, jen proto, že "jsou pro děti" a zároveň myslím, že "obyčejný" zvhlcovac udělá stejnou službu. Důležité je spíše se orientovat na to, jak je zvlhčovač tichý a jak velkou místnost/prostor je schopen zvlhčit, hodně se v tom liší.

petrak15
30. lis 2018

U nas pres zimu jede kazdou noc. Pomaha to i s tim suchym nocnim kaslem. Ale pozor, mame uz druhy a nejsou nejlevnejsi, proste nejsou delany na denni pouziti. Oba uz byli v servisu. I Philips je made in china.
My mame ty, co zenou studenou paru, u tepleho jsme se bali u deti, i kdyz jsou lepsi. A vybirejte bezhlucny a aby se nechaly vypnout svetylka, zvlast pokud potrebujete tmu.

kbramborova
30. lis 2018

Syn trpí na laryngitidy a zvlhčovač se v bytě vyplatí. Z topení je suchý vzduch a sušení prádla nebo hadr na topení je fajn, ale to funguje hlavně když se topí. Jinak se toho moc neodpařuje. A my třeba na noc topení vypínáme, takže se to moc neodpaří. A i v nemocnici radili zvlhčovač, ale ne ten na topení nebo ve stylu fontánky. Prý se v něm zdrží plísně, bakterie, který se pak v podstatě dostávají do vzduchu.

leymea
30. lis 2018

Urcite doporucuji. Ja kdyz mam rymu tak s zvlhcovacem je to lepsi. Probudim se a normalne dycham, nemam ucpany nos. My mame od Sencoru.