Problém s váhou. Kolik by měla vážit?

czmony
16. led 2020

Zdravím Vás, chtěla jsem jen tak pro informaci jak jste na tom vy s dětmi nebo vaše zkušenosti s váhou a kojením, příkrmy.
‌Dcera se narodila s váhou 2850g v den propuštění měla 2730g. Po dvou dnech od propuštění jsme šli na (běžnou) kontrolu k doktorovi, kde vážili a ptali se jestli kojím a tak. Vážila 2750g a je plně kojena. To na mě paní doktorka přišla s tím, že bych měla přejít na UM, že mám slabé mléko, nebo že mám mléka málo. Byla jsem dost nervózní a naštvaná sama na sebe, že mám s kojením problém. Museli jsme chodit co dva dny na převážení. Váha šla nahoru ale né podle představ paní doktorky, říkal že kojit mám max 10-15, minut z jednoho prsu déle ne, že si stejne myslí, že bychom měli přejít na UM. To jsem odmítla. Dceru jsem kojila a nebyla nespokojená, plačtivá nic. Přišla mi spokojená. Asi po dvou týdnech jsem šla od paní doktorky k panu doktorovi (mají společnou ordinaci), kde pan doktor zvážil a byl s váhou spokojen, ptal se zda kojím a že mám pokračovat a na kontrolu chodit běžné jak se má.
‌Dnes jsem byla s dcerou na půlroční prohlídce, stále plně kojím. Dcera váží 6,88kg. Panu doktorovi se váha moc nelíbila, říkal že je docela nízká a že by měla více přibrat a "obalit" se. Ptal se zda mám dostatek mléka ( já si myslím, že ano) a že mám začít dávat už normálně příkrmy, ovoce, zeleninu, polévky zahuštěné chlebem či rohlíkem, piškoty a začít dávat maso a žloutek. Dcera spí v noci jak kdy, někdy 5 hodin nekdy se vzbudí po 3 někdy po 2. Teď jí rostou první dva zoubky dole. Tak se budí častěji a treba i s brekem nebo kňourá. Což jsem přisuzovala právě zoubkům ale na to mi pan doktor, řekl že je to tím, že mám málo mléka, a že bych měla na noc zvážit a dávat UM. Kolik by měla vážit? Co je správné ? Mě váha přijde v pořádku, dcera není plačtivá, je spokojená, usměvavá zdá se mi že jí nic nechybí. Samozřejmě chci pro ní to nejlepší. Děkuji za názory a omlouvám se za rozsáhlý dotaz. Jen uz nevím s kým se poradit. Děkuji.

marpe2
16. led 2020

@czmony vůbec se nenech stresovat, spíš bych přemýšlela o změně doktora. Moje dcerka měla stejnou porodní váhu jako tvoje, v půl roce vážila 6130 g a naše doktorka neřekla ani slůvko. Do 6 měsíců byla plně kojená, pak jsme začali s příkrmy, hezky pozvolna, postupně, nejdřív měsíc jen zeleninu, pak jsme přidali maso, pak ovoce, rozhodně ne hned žádné piškoty, chleba a podobně 🤦‍♀️ slabé mlíko NEEXISTUJE a ani ho nemáš málo! Čím víc přikládáš, tím víc ho máš, určitě bych nedávala UM. Neboj, všechno děláš dobře, důležité je, aby byla malá spokojená a aby nehubla 😃

katushenka
16. led 2020

Klídek, můj chlapeček měl podobnou váhu jako při vašem narození, v roce vážil 6, 5kg a teď ve dvou letech má 9, 7kg. Jen se nenech vykolejit, já tím neustále procházím, spoustu vyšetření.... jinak on je naprosto zdravej, krev, endokrinologie, neurologie...vše na jedničku...je prostě jídlo pro něj není téma. A navíc on je fakt čilej, veselej, nepláče... Akorát tě tím zbytečně stresují.

zuzita15
16. led 2020

@czmony Podle me mas peknyho cvalika 😉 dcerka porodni vaha 2.34kg a 44 cm, v pul roce 5.7 kg a 64cm, v roce 7kg a 72 cm. Jak rika sestricka u doktorky, takovej valecek - dlouha a tenka. Je dobre stavena, osvalena, neni to zadna vychrtlina. V 5m jsem menila pediatricku, ta predchozi me buzerovala kvuli vaze, kojila jsem 8-9x denne a bylo to podle ni malo. Chodily jsem jak pitomci porad na prevazeni, klepala jsem se strachy, jestli nabrala dost. Soucasna pediatra je rozumna, sleduje celkovy vyvoj ditete, ne jen vahu podle tabulek. Rozhodne nedavat chleba, rohliky a uz vubec ne piskoty. Klidne bych zaradila maso, po tom se deti krasne osvali, zloutek, avokado, jatra apod. Ackoliv muj nejedlik teda po prikrmech nijak extra nepribral, v soucasnosti v 17m ma cca 8.5kg a kolem 80cm.

mourovatakocka
16. led 2020

@czmony Kdyby tak ti doktoři chtěli jít s kecama o UM do hajzlu. Pardon, prostě to muselo ven.
Určitě příkrmy, ať ochutnává. Ty se nenech vycukat, neexistuje slabé mléko, pokud ty normálně jíš. Za mě příkrmy a kojení a budete spokojené obě dvě 🍀

puhelin
16. led 2020

Dcera PV 2680 g, 46 cm. V 6 mesicich mela 7190 g, 64 cm. Plne kojena, nikdy UM neochutnala. Ted ma necele 3 roky, 11 kg a 90 cm a je zdrava, prospiva, v poradku. Prikrmy jsem zavedla ve forme blw, mixovane nemela, ochutnavala do 11 mesicu a pak projevila zajem a zacala jsem nahrazovat kojeni jednotlivymi "chody".
Cim starsi byla, tim casteji se budila, to je normalni Kasi ochutnala poprve az nekdy v 15 mesicich.

lenka_mrazkova
16. led 2020

Ještě že nemáme tvého lékaře.. 😁😁😁Dcera se narodila s váhou 2350g a měřila 43cm, domů jsme šli s 2230g. V roce měla 6600g a tuším 68cm. Do téměř 6m byla jen kojena, někdy přibrala za měsíc 500g jindy 100g. Dle našeho Dr naprosto v pořádku, videl že je hodně živá a nic ji netrápí. V 18m pro jistotu udělal nějaké testy a naštěstí vše v pohodě. Dr nám vždy říkal, že není důležité kolik přibere, ale hlavně že něco přibere. Jinak nespí celou noc ani teď ve 28m a stále kojime. Určitě můžeš být v klidu, dal vesele kojit a užívat si zdravého a spokojeného dítka. 😉..

petulejan
17. led 2020

Tak s příkrmy klidně začni,čas už je,ale rozhodně ne hned maso atd co ti doktor navykladal. Začíná se jedním druhem zeleniny,dva tři dny. Maso mám až druhý měsíc po nasazení prikrmu. A s tou váhou se nestresuj,pokud je malá v pohodě a neplace hlady. Mě spala do půl roku celou noc,teď začaly zuby a budí se co tři hodiny. Doktorovi bych řekla,že už příkrmy dávám,prostě mu nabulikuj co chce slyšet a jed si svoje. Žádný stres! Klidně bych pediatra i změnila.

petulejan
17. led 2020

@zuzita15 tak to já mám Mega cvalika 😁 půl roku a 8120g 😁 kámoška 9kg v půl roce. Obě holky.

veronikav31
17. led 2020

Upřímně, to si jako doktor myslí,že při UM půjde s váhou nahoru?nevím,ale náš syn by jej přesvědčil,že ne. já od 10 dnů syna dávala UM,pak jsme přešli na UM úplně a teď mu budou 2 roky, váhově jde úplně,ale úplně mimo tabulky,výškově je v průměru.byl malý když se narodil 2800g,49cm, když jsme šli domů měl 2550g.teď má 10kg a 2 roky.Od ukonč.4 měsíce jsme začali s příkrmy,ale klasika zelenina, maso, bambory,rýže,ryba, apd.A do teď mu k večeři dávám polévky,ale nezahuštěné čímkoliv,jen vývar, zelenina, nudle,apd. Lze dělat vývary z morkových kostí,ty obsahují hodně vitamínů a myslím že i díky tomu syn nestrádá vitamínově,je kolikrát jak nadopovaná myš 😀 a mě ta polívka taky chutná. A obě děti jsem měla na UM a žádný cvalík ani z jednoho není

zuzita15
17. led 2020

@petulejan oproti moji zizale je kazdy dite cvalik 😂 i kdyz 8 a 9kg v pul roce je fakt dost 🤭 ja mela 9kg v roce a prej jsem byla pekne oplacany miminko 😂 zalezi teda i na vysce..

mourovatakocka
17. led 2020

@veronikav31 Vývar z morkových kostí zkusím, sama nemám ráda, tak nedělám, ale pro satanovou vyzkouším. Ale jestli pak bude ještě živější 😣

petulejan
17. led 2020

@zuzita15 malá je delší,oplacana není podle mě vůbec. Jasný nožičky trochu ano,ale celkově vůbec. Je kojena,to člověk asi neovlivní 😊

veronikav31
17. led 2020

@mourovatakocka já tomu říkám povolený doping 😁

mourovatakocka
17. led 2020