Půl roční a budí se v noci aspoň 5x. Poraďte!

kadlecova.misa
23. zář 2009

ahoj maminky..nevíte,co s půlroční holčičkou,která se stále budí v noci?? začala jsem už přikrmovat, dopoledne ovocné přesnídávky a večer kašičku. Možná se spíš jedná o zvyk, tak se tohoto zlozvyku zbavit? a ještě jedna prosba: neusne přes den jinak než v kočárku (1x dopoledne a 1x odpoledne), večer usíná sama pravidelně v 7 večer...a nechat řvát ji do ruda,když stejně neusne,tak na to nemám, tak jestli nemáte nějaký fígl .Děkuji moc!!

evikk
24. zář 2009

Ahoj holky,mam doma taky nespavce,do dvou mesicu spaval docela dobre,to se budil tak nanejvys trikrat za noc,ale pak to zacalo a budil se po hodinach az do ted a to mu je uz devet mesicu ,uz ani nepocitam s tim,ze se nekdy vyspim,jinak porad kojime a s prikrmama a kasickama se nic nezmenilo ☹

maja31
24. zář 2009

Ahojte. Tak tu je dalšia maminka ktorá je nevyspatá tak ako vy. Moja Tamarka má 9 mesiacov a asi od 5 mesiaca sa budí v noci aj každé dve hodinky. Je dost velká má 11,5kg a stále ju kojím a to budenie je podla mna kombinácia zvyku na kojenie a prerezávania zúbkov lebo od toho 5 mesiaca jej vyšlo už 7 zubov tak to je taká moja dedukcia ale poradit neviem len si myslím že treba vydržat . Gél na zúbky nám nepomohol a príkrmy ani tolko. ☹ 🙂 Prajem vela vela síl a pevné nervy.

sloto
24. zář 2009

ahojte, tak my sme na tom rovnako. Nikolka mi od narodenia spala krasne - budila sa 1-2 krat za noc, ale uz asi mesiac sa budi snad kazdu pol hodinku a zakazdym by chcela aby som ju kojila. inak som si vsimla, ze to robi, pokial spi v postielke, pokial j nakojim a necham potompri sebe, tak sa zobudi max 3 krat za noc. tak neviem cim to je, zeby ma chcela citit pri sebe??

tekvica
24. zář 2009

ach, hlasi sa dalsia spolutrpiaca.

syn sa budil tak 1-2 v noci, no uz asi dva mesiace 5-6 X, niekedy aj viackrat. nechapem, ako mozem fungovat, ale fungujem 😝

a pritom vsade okolo seba pocuvam, ako rovnako stare deti ako nas- 9 mesiacov spa celu noc.
i
prikrmy, kase- nic nepomaha, budi sa s krikom, musim mu dat prsnik, napije sa a spi dalej. aby sa o hodinu a pol s rovnakym krikom zas zobudil.

spi pri mne, lebo by som s nim este niekde spadla v noci.

tiez si nepamatam, ake to je vecer zaspat a rano sa zobudit, bez prerusenia, asi sa toho nedozijem, ani surodenca nemame kedy splodot 😝 😀

pikusa
24. zář 2009

Tak my taky spíme va spacím pytli...jinak by byl pořád odkopaný...
a když byl miminko,tak jsem se vyspala víc....
ted jsem zrovna jako praštěná pytlem po hlavě............

kadlecova.misa
autor
24. zář 2009

ahoj holky, to je hruza..ja nevim, oni ty naše sluníčka se rádi kojí,asi nás chcou cítit..taky jsem to vzdala..spí u mě v posteli..přítel není moc nadšený,ale představa,že ji stále nosím do postýlky,kde by stejně 2 hodiny neusnula a vykládala by je hrozná.takhle jí dám cucnout,ona většinou usne a je klid..a za hodinu zas. 😝 je to fakt unavny..už ani nebudu umět spát v kuse. 😀 ..držte se. míša

jabera
24. zář 2009

sylvka, to ja rasej vydrzim, ale sunar mu davat nebudem, ked mam mlieka na rozdavanie... ved raz to prejde, snad... ale potesi, ze nie som sama.

lucie.krajcarova
24. zář 2009

holky, máme stejný problém. martínkovi je 5,5 měsíce. s malou pauzou se budí v noci tak 4x-6x... je to k nevydržení. zkusila jsem kašičko, mléko hajaja.. nic nezabere.. už fakt nevím. rozhodně to nemůže být hlad, na to už je dost velký, aby se pořádně najedl. možná zuby.. asi se chce u prsa uklidnit... no nevím co s tím..

glumy
24. zář 2009

Tak dva dny zkousime vecer kasi od Nestle na dobrou noc nejakou petizrnou, pripravuji ji s Nutrlonem extra (ma vic zasytit) a pak jeste dokojime a je to o trochu lepsi 🙂 Uvidime, jak dloho to vydrzi 😠

zuza.m
24. zář 2009

no baby asi vas nepotešim 😅 .ja mam ročneho a noci mame katastrofalne.ked bol polročny tak sa budieval na papanie o 2 a potom o 5rano.ani neplakal hned ako sa začal mrvit som doniesla flašu.vypil a krasne spinkal do rana.niekedy v 10mes sa ot zmenilo,už nechcel mliečko cucol si len z čajika.teras po roku už nechce ani čajik.ale napriek tomu sa nevyspime.v noci spušta obrovsky rev očka zavrete ale reve ako najaty.pripisovala som to zubkom lebo odstonaval natrela som s gelikom a upokojil sa.ale teras mu nejde ani zubok a rev ostava.neviem či sa mu presnivava zo dna alebo čo ho trapi.tak že iba hladom to budenie určite nebude.a nebojte sa oni sa sami odstavia.

keckemet
25. zář 2009

U nas spaci pytel taky noci zlepsil!!!!!! Venku uz je zima a tak kdyz se odkopou hned se probudi a breci....... 😲

pilatovad
25. zář 2009

Ahojte, aj ja sa k Vám pridávam, som ďalšia šialene unavená maminka, mám pol ročného syna a som už zúfalá. Tak isto ako píšete všetky aj moj malý sa v noci stále budí takmer každú hodinu, posledné dva dni dokonca každú pol hodinu ☹ , dnes v noci som myslela, že ho niekam schovám, alebo čo, už som ho mala plné zuby. Tiež je plne kojený a príkrmy zatiaľ iba zavádzazame, tak to moc nepomáhla, už som aj chcela prejsť na umelé mlieko, ale nechutí mu, skúšali sme nutrilon, keď cítil jeho chuť začal vrieskať ako najatý, tak som to vzdala. Asi mu tiež idú zuby lebo mi tu vrieska aj celý deň a neviem ako ho utíšiť. Veľa zdaru všektým želám a hlavne veľa trpezlivosti. Ak budete niekto vedieť čo pomože na dlhší spánok v noci sem s tým. Díky 😉

biba12
25. zář 2009

Mila Miska,

ja mam 2 rocne dieta a este nespi. Budi sa tak cca 3-4 krat za noc, do 17 mesiacov som ho kojila a to bol hore aj 10 krat za noc/kazdu hodku/. Riesila som to potom spanim s nim v posteli,lebo som ho uz od 5 mesiaca nevladala prekladat do postielky. A niekedy spal a bol hore3 krat/ "co bolo ze hura, ja spim"/ a niekedy nie. Teraz sa budi stale tak 3-4 krat, niekedy 2 krat. Nechce nic, len aby som prisla a chytila ho za ruku. V noci ani nepije, neje. Moj brat nespaval do 3 roka, tak dufam, ze este rok a zmeni sa to. Lebo potom chcem druhe dieta a pevne dufam, ze bude spat🙂

miluska.h
25. zář 2009

ahojte, moj syncek do 5 mesiacov spaval pekne, okolo pol 9 sme ho ulozili a prvy krat sa zobudil medzi 5 a 6. ked sa budi, tak neplacka, len sa mrvi. ked bol mensi, mal dost silnu koliku, ktora este trosku pretrvava. posledne dva tyzdne sa v noci zacal mrvit uz okolo 3. dam mu dudku a spinka dalej, lenze o pol hodinu znovu dviha nozicky hore. sem tam mu s nimi pocvicim, aby prdkol, ale nie vzdy to ide. takze moje dieta sa nebudi na hlad, ale na prdiky 😒

bubosek
25. zář 2009

Přidávám se do klubu, můj brouček se budí v noci sice jen jednou ale zato na 3 hodiny, jako mimi spinkal ukázkově vzbudil se 1-2x na kojeni a hned spal a ted si od pátého měsíce usne v 7 vzbudí se ještě na jidlo kolem půl 11 a o půl 3 v noci je vzhůru a vykládá si cestuje v posteli, nechce čaj ani prso ani UM, přebalený v teple u nás v posteli, ale neusne až tak kolem 5 hodiny. Naštěstí pak spíme do půl 9, už jsem si zvykla, ale chtěla bych to samozřejmně změnit, takže jestli máte někdo recept. 😅 Přes den spinká pěkně, hodinku dopoledne a po obědě 2 😉

nany100
26. zář 2009

ahojte, pridávame sa do klubu nespavcov...v 2 mesiacoch som ju budila aby sa napapala a priberala a teraz som na pokraji síl...dnes sme boli hore "len"6x a našťastie len podudkala a poťahala chvíľu a zase zaspala tak na hoďku- hoďku a pol...ale sú noci, kedy každých 15 min. pýta prso a vtedy som zúfalá...vezmem ju k sebe a dudká celú noc a ja stŕpnutá v jednej polohe driemem ako myš na vreci...malá je plne kojená a vraj to nie je jedlom...že proste okolo toho 5 mesiaca majú taký plytký spánok a potrebujú cítiť maminku pri sebe a niekedy v trištvrte roku sa to upraví...no teším sa ako prežijeme ešte 4 mesiace...ak teda to bude tak
😒