Rodiny, které mají 3 a více dětí

zojina
3. únor 2012

Najdou se maminky které maji velkou rodinu ?
Jaké je mít 4 děti ,jak se na Vás lidi dívají ...

adelnsn
29. črc 2016

@babanci to je hrozné ☹ .Asi to bude znít blbě ,ale asi radši zajdu na vyšetření prsu...

babanci
29. črc 2016

@adelnsn Já už bílým plášťům nedůvěřuji. Zrovna nedávno jsem četla,jak mamograf naopak rakovinu způsobuje,že ve světě už se to dávno ví. Takže dělám samovyšetření a chodím na sono.

nunacek
29. črc 2016

@maicky No když člověk nezvládne splácet hypotéku, tak holt dům / byt prodá a jde to něčeho levnějšího, co bude schopen ufinancovat. Ale dítě je na furt 😅 Ale chápu, jak to myslíš. V ničem člověk nemůže vědět dne ani hodiny. Řídit se srdcem je hezké, ale zas člověk musí u toho trochu brát ohled i na rozum no 😅 U mě ta pravá touha po dalším dítěti zatím není (jako byla u prvního a u druhého), srdce zatím další dítě nepotřebuje, takže spíš jen tak o tom občas přemýšlím rozumově...

nunacek
29. črc 2016

@babanci To je strašné 😔 Nejhorší, co může ženu potkat, je přijít o dítě 😔 A pro dítě zas nejhorší, když přijde o mámu. Máma je jen jedna 😔 Musíte být moc silní 😔

babanci
29. črc 2016

@nunacek Nejsme. Všechny nás to rozložilo a život už není šťastný. Jen je. Tak se snažíme ho nějak dožít a být tu pro tu malou něco platní.

nunacek
29. črc 2016

@babanci Držte se 😔

maicky
1. srp 2016

@nunacek Psala jsem to obrazně 😉 Samozřejmě pokud neni touha, pak není co řešit. Ale já to psala těm maminkám, které by tu touhu měly, ale mají velké ALE ohledně spousty otázek 🙂

nunacek
1. srp 2016

@maicky No jo no ono nějaké "ale" se dá najít vždycky. Takže člověk si to musí dobře rozmyslet, co chce 🙂

juliemichal
1. srp 2016

Ahojky máme 2 chlapečky 7let a 4 roky,a v lednu čekáme třetí,asi to bude chlapeček.a pokud ano,tak za 7-11let od narození Matyáška se budeme snažit o čtvrté dítko,protože si moc přejeme tu vytouženou holčičku 🙂 🙂

valentovasasa
2. srp 2016

a padlo rozhodnutí - jdeme do toho 🙂

meissnerka
7. srp 2016

Mam 4kluky ve veku 17; 13; 2,5; 6mesicu . segra ma taky 4 . je uzasny mit velkou rodinu. Kdyz jdeme se vsema ven je to jak maly zsjezd. Ale pohledy lidi me vubec nezsjimaji zivim to ja (bohuzel sama. ) a ne oni. Deti se maji dobre a nestradaji.

gelibte
11. led 2017

Mam dve holky, 3 a 1,5 a zjistili jsme, ze jsem tehotna a maji to byt dvojcata. Je to hrozny sok, bojime se, ze to nezvladnem. Financne i s pexi, preci jen ty dve holky nejsou

gelibte
11. led 2017

(Pardon, mobil) nejvetsi a bydlime v mrnavem 2+1. Premyslime i o radikalnim reseni. Spousta vas pise, ze se to ve finale da zvladnout a me jen zajimalo, s jakym prijmem a zazemim pracujete? Alespon orientacne. Nam totiz cca 27tis na 6ti clenou rodinu a hypoteku na vetsi byt prijde neresitelne. Nehlede na to, ze az by se narodili dvojcata, nikdo nam uz hypoteku neda. Jsem dost zoufala z toho rozhodnuti, na ktere mam cas do pondeli.

3janca
12. led 2017

Ahoj nemyslim ze je to takova pohroma mi mame 8letou dceru a pak kluky 2,3a ver ze ty sou horsi nez dvojcatka a v srpnu cekame ctvrte .prijem mame okolo 27tisic platime podnajem nejake pujcky ver ze vse se da zvladnout . Deti nestradaji jen holt nekdy nemaji uplne vse co chteji a ja zastavam nazor ze to je aj dobre a vyrostou z nich lidi kteri si budou vseho vazit . Bud rada ze si tehotna a uzivej si to samozrejme zalezi na tobe !

favofrenki
12. led 2017

@gelibte Ahoj, já nejsem ve tvé situaci, možná v podobné... 2roky zpět jsem si 3děti nedokázala představit bydlíme 2+kk ale v rodinném domě s babičkou takže s prostorem se můžeme pracovat... Teď po 2 letech na to koukám jinak a moc se těším i když větší prostor je v nedohlednu... Je fakt že při představě dvojčat jsem nervózní, ale aktuální to u mě není. Jen ty a tvůj partner víte jak na tom jste a na co máte... protože někomu nevadí představa 4děti málem bytě a někdo by to nechtěl... Je to vaše rozhodnutí ať je jakékoliv...

tymothy
12. led 2017

@gelibte Ahoj, nechci tady veřejně rozebírat naší finanční situaci, více napíši do SZ. V každém případě si nemyslím, že by u Vás bylo nereálné dvojčata uživit. Za předpokladu, že teda nejste nějak moc zadluženi. 😉

4kata4
14. led 2017

Ahoj holky,právě jsem se tady zaregistrovala 🙂 Máme doma 4 děti 🙂 a jsme za to s manželem moc rádi 🙂

3janca
14. led 2017

@4kata4 ahoj to ti verim je poradne veselo vid🙂mi ctvrte cekame

orangia
30. led 2017

Ahoj mám tři děti 9,7 a 1 rok a zjistila jsem že jsem krátce těhotná, manžel další dítě nechce a já váhám. Jelikož mi hormony nedělají dobře nic neberu a tak si myslím že jsme na to byli dva. Je mi 37,5 a během doby co jsme s manželem jsem už dvakrát samovolně potratila a byl to zážitek který bych nikomu nepřála. Proto jsem proti interrupci. Nevím jak by zvládla kdyby s dítětem něco nebylo v pořádku. Prosím jaké máte zkušenosti co byste dělali v podobné situaci. děkuji

gelibte
30. led 2017

Ahojte, tak je hlasim, ze jsme se rozhodli si dvojcatka nechat 🙂 az se narodi budeme to mit necele 4 roky, cerstve 2 roky a mimina. Asi to bude dost mazec. Manzel pomaha hodne, ale taky musi pracovat a babicky jsou daleko. Uff.

betina
30. led 2017

Ahoj holky, orangia..proč se bojíš, že s miminkem nebude něco v pořádku? V podobné situaci se každý chová jinak, po prvotním šoku člověkpočítá, jak vše zvládne, jednak silami, jednak finančně, jestli má někde blízko třeba pomoc? 9 a 7 let jsou děti větší, to aspon nemusíš přebalovat atd..ale to roční miminko je horší...těžko poradit, asi nejlepší je doma vše probrat, protože i když ted manžel řeba nechce, chtěl by, aby jsi šla na potrat? Je to těžká situace, mrzí mě to a mox ti přeji, at to dopadne co nejlépe!

gelibte - jsi šikulka, hele to zvládneš, už jsi zvládla dost!

orangia
30. led 2017

@betina manžel prodělal loni chirurgický zákrok a podstoupil chemo tak proto má(me) obavy a taky z toho, že v mém věku by mohla být miminka dvě. Babičku máme za rohem pomáhá ale dost se plete do výchovy teď je jí 65. a se staršími pomáhají i manželovi rodiče ale ty máme daleko. Vím to jeden den jsem asi ve 4 týdnu a vím , že on další dítě opravdu už neplánoval a byl přesvědčený že další dítě mít nemůže, dobrovolně bych asi kvůli psychice na potrat nešla ale člověk míní a příroda mění....

betina
31. led 2017

@orangia to mě moc mrzí - onemocnění manžela..:( je to těžké vím.Volala jsi dr? jsi tam už objednaná? Tomuhle určitě bude rozumět více, zvlášt po nemoci manžela..taky jsou vyšetření screeningy, které by snad nějaké onecmocnění odhalili..vím, že to není 100%, ale poslední dobou jsemopravdu přesvědčená, že nic není náhoda že něco plánovat...vše se může během chvíle změnit.

orangia
31. led 2017

@betina Ahoj ano mám skvělou kamarádku, která mě vžda podrží a manžel souhlasil s genetikou , tak třeba nám to mnohé osvětlí. On se nyní spíše ptá mne jestli vím že chci jít do 4 dítěte a dokáži nést všechny následky,jenže upřímně já sama nejsem zatím stoprocentně přesvědčená, vím že se to mnohým zdá jako plýtvání dary, a vím že bych milovala všechny své děti ale přeci jen představa 3 kluků raubířů by mě dcery přišlo i líto a ona by to zatím ve svých 7 letech nepochopila, že přírodu v tomhle uplně nejde ošálit. Taky vím že jestli po testech třeba i budu vědět pohlaví bude pro mě potom rozhodnutí se dítěte vzdát ze zdravotních důvodů šíleně těžké. Zatím jsem pohlaví věděla vždy. A rozhodnutí všech aspektů pro vícečetné rodiny jsou těžká a kdo nezažil vůbec neví jaké to je. Snažím se nebýt materialista, ale jde to v dnešní době vůbec?

nssl
6. únor 2017

ahoj. my máme tři děti.. 8, 5, a 2.. někdy je to na nervy,ale zvládnou se to dá..horší je to,když jsou různé nemoci..to než všechny přejde-už to z druhé strany začína. ale neměnila bych !!! chystáme se v létě zapracovat na čtvrtém. máme klaka a dvě holky,tak ještě toho chlapečka,ať máme do počtu.. 🙂 reakce okolí už u třetího nebyly tak bouřlivé,spíš se mě ptali jestli jsme to chtěli a když někomu lehce naznačím něco o čtvrtém,tak se dívají jak opaření.. ale mě to nevadí.. aspoň se o mě ve stáří z těch čtyř dětí někdo postará.. doufám.. 🙂 🙂