Slané čelo a nitkovitá táhla stolice. Máte zkušenost?

jarkaj
10. bře 2009

Ahoj, jsem asi trochu přestrašená, ale včera mě vyděsila reportáž o cystické fibroze a samozřejmě jsem hned začla svou dvouměsíční dcerku olizovat, jestli nemá slané čelíčko....trochu má a je to asi normální, přesto se chci zeptat jak je to u vašich miminek. A ještě jeden takový asi hloupý dotaz...malá je plně kojená....má stoličku "míchaná vajíčka" ale s je taková nitkovitá táhlá. Myslela jsem, že je to normální, ale teď se bojím zda nejde o hlen ve stolici. Omlouvám se, že sem vstupuji s takovými hyterickými výlevy , ale není nad zkušenosti jiných maminek. Díky

tegga
10. bře 2009

Ahoj! já jsem teprve těhu, takže ti neporadím. Ale ta včerejší reportáž mě taky pořádně vyděsila. Mylsím si, že ta stolice je asi normální, mám tříletou sestru a měla to tak stejně. Každopádně nikdy se neboj jít za doktorkou a na všechno se jí zeptat, jsou od toho, aby ti poradili, uklidnili.

jarkaj
autor
10. bře 2009

díky...je pravda, že máme doktora, který se na každou matku dívá a priori jako na hysterku 😠 ....ale lepší být u doktora za blbku než něco zanedbat 🙂

tegga
10. bře 2009

To je jasný, já si taky vždycky připadám, jako hysterka, když něco takhle řeším. Ale raděj bubu mít jistotu, že je moje dítě oki, doktor, ať si o mě myslí, co chce

mili84
10. bře 2009

Ahoj holky, tak ta včerejší reportáž mě teda taky dost viděsila, i manžela....zatím jsme v očekávání, ale určitě mimi taky pak "olíznu"... jarko, jestli si nejsi něčím jistá, jdi k doktorce, nemá právo Tě vyhodit a jestli budeš vypadat jako blbec, na to kašli. Je to Tvoje dítě a aŤ si doktor říká, co chce. Nebo jdi k jinému. Zdraví dítěte je přednější. Já kdybych měla sebemenší pochybnosti, tak bych šla.

jarkaj
autor
10. bře 2009

jo jo, určitě půjdu 🙂 jen jsem chtěla znát i další zkušenosti 🙂 je to hrozný...člověk měl pocit, že porodem ty strachy o miminko skončí, ale je to ještě horší 😒

alishia
10. bře 2009

ahojky, ja to nevidela takze nevim o co jde. ale pot je slany, a mimca se obcas spoti, takze je mozne ze maji slane celicka. a ta stolicka je uplne normalni. nema tvoje ditko treba rymu? ta se taky dostava do stolice. jinak se neboj, vse je ok. Zajdi k doktorce a ta ti rekne ze je vse ok, a ty budes mit lepsi pocit. Jinak me pobavil ten nadpis 😀 Slane celicko a stolicka kojence🙂)) zni to trochu nechutne🙂))

jarkaj
autor
10. bře 2009

jde o cystickou fibrozu - nevyléčitelná nemoc...a má mimo jiné tyto příznaky

dnada
10. bře 2009

ahojky,jo ta reportáž mě taky zaujala... každý člověk je tochu slaný 😉 jinak témat o stolici tu je spousta ,stačí pohledat. Jinak,hlen se ve stolici většinou objevujepokud má mimi rýmu.Jinak spoustu odpovězených otázek najdeš na kojeni.net 😉

alishia
10. bře 2009

jarkaj: je milion reportazi o nemocech, a nemuzes se vseho tak chytat, to bys nedelala nic jineho. Lepsi to vypnout nebo prepnou a podobne clanky necist. jinak budes svoji holcicku porad zkoumat a premyslet, co to ma za nemoc. Ja si cetla clanek o nadoru jednoho chlapecka ktery na to zemrel a do dneska se z toho clanku nemuzu vzpamatovaat, kdyzz sem to cetla tak sem u toho bulela, ted se porad o vojtu bojim. a od te doby si zadne takove veci nectu, to same ve zpravach radeji to prepnu. proste nechci porad jen premyslet, co se muze stat a nebo co mu muze byt.

mili84
10. bře 2009

alishia: Máš pravdu, asi je to fakt nejlepší o tom nečíst...jinak to pak člověk moc zkoumá 😒

jarkaj
autor
10. bře 2009

😅 prostě jsem jen chtěla zkonzultovat své obavy s dalšími maminkami nic víc....nejsem maniak, který jen vyhledává katastrofické scénáře 😉

tegga
10. bře 2009

jarkaj je to pochopitelný....asi každá mamina, která to viděla se lekla...taky tam byl jeden s příznaků, že se těm miminkům hodně těžko dýchá...to tvůj prcek určitě nemá, takže pohoda 😉

jarkaj
autor
10. bře 2009

....navíc to "čelíčko" považuji sama nejspíš za naprosto normální....jen jsem si uvědomila, že opravdu vlastně nevím jak vypadá ideálně stolička kojence a asi by nebylo vhodné lézt do plínek jiných miminek 😉 tak i proto se ptám...

alishia
10. bře 2009

jarkaj: tak myslim ze kazda stolicka asi vypada jinak🙂 nekdo ma zelenou, nekdo zeleno-zlutou, nekdo ma typicka vajicka, nekdo hustsi nekdo ridsi.) to proste nejde porovnat. krom toho zase jinou stolicku ma dite kojene a jinou dite nekojene. A ma rymu?

jarkaj
autor
10. bře 2009

tegga: od narození denně čistíme nosánek od "nudláčků", ale to je asi taky normální...při dýchání vydává někdy pískavé a chrčivé zvuky a to miminka taky dělávají...má zvětšené bříško, nepoměrně k nožičkám a ručičkám, občas blinká a bolí ji bříško..stejně jako většina miminek 🙂 ......dobře vím, že to všechno je normální......jenže někde ve skrytu duše si každá máma řekne "co když..." je jasný, že by se z toho člověk musel zbláznit 😉

tegga
10. bře 2009

Nejhorší je, že ti prďolíni nemůžou říct, co jim je, jak se cítí 🙂. pro klid si prostě zajdi k doktorovi a hotovo

alishia
10. bře 2009

mili: jj, lepsi nevedet a uzivat si cas s mimcem.)

jarkaj: tvoje holcicka je jiste v poradku, protoze kdyby nebyla tak uz to stejne asi doktorka zjistila.

jarkaj
autor
10. bře 2009

🙂 jo jo....přesně tak ...malá miminka jsou zlatíčka, ale na druhou stranu se někdy nemůžu dočkat až bude větší a bude moci říct co ji trápí

alishia
10. bře 2009

jarkaj: jj jestli checs mit klid tak zajdi k doktorovi a nebo se zeptej pri dalsi prohlidce. malej taky chrcel kdyz byl malej🙂 furt sem se bala, aby nemel astma po me. tak sem vzdycky letela k doktorce, a vse bylo nastesti v poradku.) mela sem jen nosik prokapavat libenarem, mel slabsi rymicku.

kacka.va
18. bře 2009

já šla po té reportáži taky hned olizovat, ta televize občas člověka dost zblbne. 🙂

mousunek
18. bře 2009

holky jen nezapomente i na to ze i miminka se pot na telicku i hlaviccei a pot se trochu slany....Pochopitelne to nikterak nezlehcuju