Špatný spánek miminka kvůli nočním směnám

mikchin
4. lis 2016

Dobrý den. Máme doma deseti měsíční holčičku. Poslední tři měsíce hrozně špatně spinká.

Dřív šla spát cca v šest večer, budila se ráno po sedmé hodině, prospala krásně celou noc a přes den si ještě dala dvakrát dvě tři hodinky. Teď spí přes den maximálně hodinku. Usíná večer kolem osmé, budí se ráno v pět a přes noc každou hodinu křičí a brečí ze spaní. Někdy ji uklidní dudlík, někdy brečí, že je naražená na šprušle postýlky (ve spaní na bříšku se plazí po postýlce), někdy brečí i s dudlíkem v puse "jen tak". Vedro ani zima jí není, nikde ji nic netlačí (plyšáci, deka,...). Teď se navíc třetí týden pravidelně budí kolem půlnoci s takovým řevem, že ji uklidní jen nošení v náručí a flaška s pitím.

Zkoušíme dávat čaj na dobré spaní, kašičku na dobré spaní a banán, po kterém se prý také dobře spí. Místnost s postýlkou není přetopená a je vyvětraná. Víc nespí, ani když máme náročnější den s cestováním po nákupech a prarodičích a člověk by si řekl, že musí být utahaná jak kotě a spát celou noc jak dudek. Plus ještě od třetího měsíce jsme musely přejít z mateřského mléka na umělé mléko a ohledně toho všude čtu, že děti s UM mnohem lépe spí.

Říkáme si, že to asi bude zoubkama, ale rostou jí už pět měsíců a ty první dva takhle nevyváděla a spala krásně aspoň přes noc. No abych se tedy dostala k názvu této diskuse... Prarodiče a tchýně tohle smetli ze stolu tím, že si za to můžu sama, že to má malá kvůli tomu, že jsem chodila do poloviny těhotenství na noční směny. Dost mě tohle zamrzelo a pro celou informaci musím dodat, že na nočních směnách jsme měli klid, pohodu, míň práce a žádný stres.

Tak bych se chtěla zeptat, jestli miminka takhle špatně spí opravdu jen vám, které jste chodily na noční směny? Budu moc ráda za jakékoli tipy a rady. 🙂

karlajasmine
4. lis 2016

@mikchin nočními směnami to rozhodně nebude 😀 s babičkami bych to vůbec neřešila. Bohužel některé děti min spi.. Můj syn toho přes den naspi max hodku. (je mu rok). Bohužel jediná rada je vydržet.. Může to být prostě období, ze dělá pokroky v psychomotorickem vývoji a hlavička ji běží na plné obrátky. Vem to tak, že to uteče a za pár let budeš mít klid a budeš vzpomínat na to, jak bylo krásné v noci držet miminko, které tě potřebuje.

editah222
4. lis 2016

Nikdy v životě jsem nechodila na noční a moje prvorozena spala či spíš nespala stejně jako tvoje dítko. Nenech se rozhodit debilnima kecama! 😃

cell
4. lis 2016

První syn, u kterého jsem sloužila noční cca do 4 měsíců těhotenství, spal špatně. Dcera, u které už jsem nesloužila, spala ještě hůř. Myslím, že to tím nebude, To nespaní je strašné, dobře to znám. Ale bude líp!

andrea2016
4. lis 2016

V zivote jsem na nocni nebyla, a mala mi delala presne to same do puntiku... ;) Neposlouchat babicky! :D

sromulenka
4. lis 2016

Děti mají takové období. Moje obě děti (když byly v batolecím období) také jednu dobu pravidelně několikrát za noc začaly z ničeho nic plakat, a nic nepomohlo. Řvaly jakoby ze spaní, takže i když jsem je utěšovala, nevnímaly. Je to podle toho, co prožijí přes den, či se něčeho bojí a v noci se jim pak o tom zdá a pláčou. To je ale úplně normální. Také jsem byla na nočních směnám - tím to rozhodně nebude. Prarodiče se musí na něco vymluvit a řeknou to co se jim hodí. Obzvláště tchýně. Nejdřív musí být postaráno o syna, o děti a pak si můžu třeba na noční...Zřejmě se jim to hodilo. Vydržet, a bud lépe. Spinká sama v pokojíčku?

chimny
4. lis 2016

To děti dělají, Kubík má doteď dny kdy spí líp a kdy spí hůř. V noci se jednou vzbudí a přijde k nám🙂

netanel
4. lis 2016

Já byla skoro celé těhotenství doma a dítě mi spí od narození ještě hůř než tobě. Tak se prosím zeptej babiček, čím to je a co s tím, když jsou tak chytry.😀

j.a.n.i
4. lis 2016

@mikchin Ne, směnama to fakt nebude, to buď v klidu 😀 ale co to tak čtu, tak si říkám, zda toho spánku nemá naopak málo přes den... protože jít z nějaký cca 4-6 hodin přes den na jednu je strašný skok. Mě se taky děti v noci dost budily a fungovaly 2 věci - dostatek spánku přes den a dostatek jídla přes den (moje se totiž budily i na dojedení se), tak vyzkoušej, třeba to taky zabere...

sara84
4. lis 2016

V zivote jsem na nocni nebyla a syn 1,5r mi spal celou noc zatim 2x! Bezne se budi co 2h...takze bych to neresila. Spanek u deti reseni nema ( nebo ma,nechat vykricet ale to je mi nepripustne) a cim vice to resite tim to bude horsi!

terezapetrova
5. lis 2016

@mikchin za me mozna i posun casu 😉

j.a.n.i
5. lis 2016

@terezapetrova Jasně, mimino děsně vnímá, že si máma posunula ručičky na hodinkách o hodinu...

terezapetrova
5. lis 2016

@j.a.n.i chápu, ze třeba Vy nemate zkusenosti 🙂 a preju Vam to 😉 na me deti to rozhodne pusobi, na staršího několik let 😉 a vazne nebudou sami na svete. Kazdopadne Vam zavidim jestli tuhle ne uplne prijemnou zkušenost nemate 😉

j.a.n.i
5. lis 2016

@terezapetrova A co na ně jako působí, já je najednou o hodinu dřív nebo později spát nedávám ani jim neposunuju jídla, tak je blbost aby to na ně mohlo nějak působit - podotýkám, že se tu bavíme o jednom 10 měsíčním dítěti, takže to fakt nechodí do školky ani do školy, takže není sebemenší důvod mu cokoliv měnit.

terezapetrova
5. lis 2016

@j.a.n.i ach jo,takze jinak, muj starsi jinak dobře spici syn každý rok 14 dnu před a 14 dnu po podzimnim posunu spi velice spatne, uz 4 roky vždy stejne 😉 letos i mladsi. Se skolou ci skolkou to podle me tolik spolecneho nemá. Pokud ale vysvetlite mym detem, ze to na ne zadny vliv nemá a at tedy prestanou se spaním zlobit mohla by jste si velmi slusne vydělat 😀 😀 😀 tak si to rozmyslete 🙂 vic fakt uz nemam co bych dodala, evidentne se neshodnem a me se zrejme tyhle sileny nespaci obdobi jen zdaj jj 😵 anebo si tady pro radost jen vymyslim 😉 btw jidlo nebo kdy se deti davaji spat pripadne kdy se budi nemá na detsky spanek podle me moc vliv a nic o zmene jsem nepsala.. celkem by me v dobrem zajímalo kolik deti a jak starych mate. Hezky vecer

somalicats
5. lis 2016

@j.a.n.i Mym detem i v obdobi kojeneckem a batolecim, kdyz jeste do skolky ani skoly nechodily, teda zmena casu vzdycky rozhodila rezim a par dni trvalo, nez se srovnaly. O sobe ani nemluvim, mne zmena na letni cas dobre nedela, u zmeny na zimni cas to neni tak hrozny.

terezapetrova
5. lis 2016

@somalicats dekuji za příspěvek uz jsem zacinala "byt unavena" 😀 😀 U nas letos to beru obzvlast dobře vyzivne starsi pravidelne vzhuru od 3,45 hod fakt jak na budik a vetsinou /6 dnu ze 7mi/ je do 4 hod vzhuru i mladsi a rovnou se rvou a krici grr a energie maj přitom prilis 🙂

j.a.n.i
5. lis 2016

@somalicats A jak je mohla rozhodit změna času, to mi pověz, když mohli vstávat a chodit spát furt stejně? Nerozhodilas jim to náhodou ty, že jim ten režim ty bezdůvodně posunula o hodinu a svádíš to na změnu času?

snehurka10
5. lis 2016

Jj, to jsou ty rady babicek. Ja zadne smeny nemela, chodila spat uz v 9 hodin vecer, cele tehu jsem byla v klidu a pohode a syn mi nespal dobre od narozeni. Usinal s placem, budl se do place a ted jsou mu tri roky a stale k nemu vstavm. Budi se ze spani i nekolikrat za noc, povida ze spani, krici, breci a proste oorad nevim proc. Jeste jsem se jednu nic nevyspala celou😟. Ted cekam druhe mimi, tak jsem zvedava, jak budu dva nespavce krotit v jednom pokojiku.
Takze bud v klidu.😁

terezapetrova
5. lis 2016

@somalicats tak asi jste si to udelala sama pac jste chtěla aby Vam deti zacaly spatne spat to je vazne sileny 😔

somalicats
5. lis 2016

@j.a.n.i No, ac ukladani k spanku tak neresim, tak mi vysvetli, jak je mozne, ze mi napriklad po prechodu na zimni cas vstavaji deti uz v 5 rano? Nikdo z nas tak brzo nevstava 😉 . A jak rikam, nenutim je chodit spat o hodinu driv, obe jsou sovy, takze by nejake ukladani v 6 ci 7 vecer stejne nemelp smysl. U nejstarsi je to o necem jinem.

zarecna
5. lis 2016

Inak to mozu byt kludne stolicky, tie moj prezival podobne.

aaa
5. lis 2016

Ja v tehotenstvi nocni delala, dokonce dvanactky a syn od tri mesicu spaval celou noc, takze v tom zadna souvislost nebude ☺

mysicka_lb
5. lis 2016

Jen taková zajímavost. Nemám ráda režimování, nic neděláme v přesně daný pravidelný čas, ale zajímavé je, že syn vstává vždy v 8 hodin. Bez ohledu na to, kdy usne (a že to jsou občas velké výkyvy), a dokonce bez ohledu na posun času. Prostě se přetočí sám od sebe a vstává zase v 8. Bylo to tak i tu minulou změnu času, i tu předminulou... Nechápu to. Ale když jsem v těhotenství chodila do práce, vstávala jsem také v 8 hodin.

j.a.n.i
5. lis 2016

@somalicats No, tak když předtím vstávali v 6, tak co je na tom divného?

mialagia
5. lis 2016

@terezapetrova tak je jasný, že pokud chodí do školky, tak tu změnu pocítí, ale jinak je to blbost promiň..moje usínala kolem 19.h tak teď po změně času jí dávám spinkat kolem 18.h..a budí se kolem 5.h (dřív6.) ..😉
Jinak já jsem na noční směny nechodila a malá spí celkem v pohodě.. tak nevím jestli z toho něco plyne😀budí se jen občas a zřejmě se jí něco zdá třeba noční můra.. řekla bych, že to jsou prostě geny nebo třeba i průběh porodu..
@mikchin

majkoz
6. lis 2016

Ohledně té změny času- když to pociťují dospělí jedinci, kteří si na to tak jako tak musí zvyknout, tak nevím, proč by nemělo mít dítě- malé, s tím potíže...přeci jede podle rodiče, ne? Když se budilo dřív v šest- dle toho chodilo spát po O třeba v 12,30. teď je to najednou jinak. OK, tak se budí místo v šest- v pět. Ale ve 12(tj v 11) je oběd, pak spánek(dvě, tři ho%dky...)pže mamka chce, aby stihla odpolko banku, která má do pěti,a spostu jiných věcí... a to budeme děcku vysvětlovat jako, nebo co? Prostě se musí přizpůsobit a to chvíli trvá...tedy jak u koho, my s tím problém neměli nikdy, ale chápu, že někdo mít může. A i u předškolkových dětí to může být problém- táta vstává do práce jinak,oběd je najednou jinak, třeba proto, že je potřeba vyzvednout staršího sourozence ze školy "jinak"....atd...

terezapetrova
6. lis 2016

@mialagia i kdyby jsi sem napsala, ze je to blbost milionkrat pochybuju, ze to na me mladsi působit prestane tak bud tak hodna a odpust si to 😉 Ja bych diteti spanek neposouvala kvůli zmene casu 🙂 kvůli diteti + navíc se to asi moc nevyplatilo ani rodicum? budicek o hod dřív? nebo mozna Vam to nevadi. Jinak jak psala nize majkoz.. U nas hraje roli i to, ze mladsi se staršímu musí přizpůsobit jak rano tak odpoledne. Coz asi neznáš. Nevim, v profilu mas jedno dite. Jasne nemusim ještě rok davat starsi do ms /mel by mit odklad/ ale u nas starsi dite ms strasne potrebuje + navíc mam takove deti a stresy, ze by me doma dlouhodobe ze dvou kleplo 🙂 coz zas není dobře pro rodinu. 😉

terezapetrova
6. lis 2016

@majkoz jj presne. Jsem ted z toho spanku u nas tumpachova, změna casu mi pusobi na mladsi i na starsi. mladsi vstava taky dřív cimz je dřív unavenej ale spat mu nejde pac musíme se starsim do ms a zpet coz u nas jsou 2h, v kocaru téměř nezabere chjo anebo vyjimencne když staršího veze manzel a ja vyjimecne 😒 nikam nemusim tak je schopen prospat většinu dopoledne cimz zas uz nespi po o cimz vecer hotovka a zrejmne i pretazenej na nocni spanek, protože se budi po celou noc a dřív to tak urco nebylo.

terezapetrova
6. lis 2016

@mysicka_lb my jsme hodne dlouho vstavali v 8,30 at se delo co se delo a pak jak když utne a porad cca 6,30. At spite do 8 dlouho a ty bud rada jestli vyhovuje 🙂

somalicats
6. lis 2016

@j.a.n.i Vstavaly (deti) mezi 7 a.pul osmou, nikde nepisu, ze vstavame v 6.