Štípance jen u dcery. Poznáte, o co by mohlo jít?

veronyque
14. srp 2019

Ahoj holky, prosím vás od čeho jsou tyto štípance? Na komára mi přijdou velké. Dcera jich má asi 11, nejvíce na obličeji. Poštípalo ji něco přes noc. Zvláštní je, že já ani manžel žádný štípanec nemáme.

martt
14. srp 2019

@veronyque Může to mít i od komara, nebo taková malá černá muška dělá velké štípané . Syn má taky vždycky takové štípance velké po komaroj, ale teda ma ně alergii. A jelikož má asi sladší krev tak taky vždycky jdou nejdriv na nej a na mne s manželem buď vůbec nebo málo.

xcassiopea
14. srp 2019

@veronyque Ahoj, mám u dvojčat to samé, taky by mě to zajímalo, oba poštípaní na obličeji, hlavě, rukou a nohou a my nic.

veronyque
autor
14. srp 2019

@martt @xcassiopea Díky holky za reakci. Zkoušela jsem hledat i na internetu a opravdu to vypadá na komára. Já jsem teda takto ošklivé štípance u nikoho nikdy neviděla. Budu se na to muset zeptat pediatry. Přijde mi, že jí ten prostředek i trochu mokvá. Už pár takových štípanců měla, ale nikdy ne v takovém množství. Mizelo jí to i dva měsíce. Nepřijde mi to normální. Co na to dětem dáváte? Já jsem jí to potřela Fenistilem a dala jí i Fenistil kapky. Zkoušela jsem hledat, co odpuzuje komáry. Raid do zásuvky evidentně nefunguje, tak chci tuhle noc zkusit po ložnici rozmístit misky s hřebíčkem. Tak uvidíme 🙂

martt
14. srp 2019

@veronyque Nám na to poradila doktorka Flegmoton mast. Jde koupit i bez receptu, je to michana mast a dost smrdí. Ale radši bych se zeptala doktorky na tu mast synovy byli cca 2 roky když nám ji doporučila.

xcassiopea
14. srp 2019

@veronyque dávám měsíčkovou mast, já jdu za týden na roční očkování, taky se na to zeptám, pak si můžem dát vědět

veronyque
autor
15. srp 2019

@martt Díky za tip. Určitě se na to zeptám.

veronyque
autor
15. srp 2019

@xcassiopea To budeš moc hodná, když dáš vědět 🙂 Taky se na to chci zeptat doktorky, ale my jdeme na roční prohlídku až v půlce září. Některé ty štípance dnes vypadají jako rozškrábané a hodně mokvají. Musela si to ale jedině škrábat přes oblečení. Aspoň že žádný další nepřibyl.

hanka158
15. srp 2019

Nejsou to svilusky? Byvaji ted na konci leta v trave... Na stipance davam tekuty pudr, je nejlepší...

veronyque
autor
16. srp 2019

@hanka158 Nikde v trávě jsme nebyly. Poštípalo ji to přes noc. Spala v postýlce.

zelenaesmolda
16. srp 2019

@veronyque
stenice?pokud ji to postipalo jako jedinou a pres noc

veronyque
autor
16. srp 2019

@zelenaesmolda To snad ne. Myslela jsem, že štípance od štěnic jsou menší. A kdyby měla v postýlce štěnice, tak by se to opakovalo, ne? A taky jsem myslela, že jsou jen tam, kde je nepořádek, a že se do 6.patra nemají šanci dostat. Ale možná se pletu...

zelenaesmolda
16. srp 2019

@veronyque
stenice nemaji s neporadkem ci spinou nic spolecneho,jdou za teplem,casto si je privezete z dovolene v kufru,muzou klidne byt i v luxusnim hotelu a do 6.patra se klidne dostanou,verte tomu,ze se dostanou vsude 🙂

xcassiopea
21. srp 2019

@veronyque ahoj, tak jsem byla u doktora na očkování a ty naše štípance jsem mu ukázala, naše teda nemokvají, ale zato je jich víc a říkal, že buď komár, nebo i blecha, doporučil to doma vystříkat repelentem a nechat, nebo natřít bepantenem. Tak přeju hodně štěstí

xcassiopea
21. srp 2019

tím protizánětlivým bepantenem

veronyque
autor
27. srp 2019

@xcassiopea Díky za info 🙂

kikst
8. srp 2021

Obnovuji dotaz… dnes rano jsem nasla dcerce obří stipanec. Je postipana na více místech, ale tam má klasické pupinky. Jen tenhle je takhle obri. Namazala jsem bepanthenem plus, chladim a mám na ceste fenistil kapky. Má to strasne teple a otekle