Svobodná matka - jak to zvládnu?

kristas00
27. čer 2019

Ahoj holky,

snad mezi vámi najdu někoho, kdo mě trošku nakopne a nebo poradí. Abych to hodně zjednodušila jsem v pulce těhotenství a můj přítel mě opustil. Nechce být ani uvedený v rodném listě a nijak dál být toho všeho součástí. Vím, že pokud nebude souhlasit nemůžu ho uvést do rodného listu a mít tak nárok na alimenty. Na druhou stranu vím, sám mi to řekl - vyhrožoval, že pokud ho k tomu nějak donutím, bude se chtít na všem podílet a naznačoval že mi dělal peklo... Skončila jsem tak, že bydlím u rodičů. Určitě to nějak zvládnu když bude ještě miminko, ale věčně u rodičů bydlet nemůžu a díte poroste školka a škola a co kdybych marodila nebo se stalo něco horšího? mám strach jak to zvládnu finančně... Zda vůbec. Vím, že bych mohla být potvora a podat a něj žalobu o popření otcovství a pokud u soudu neprokáže že není biol. otec tak bude muset platit alimenty, ale mám strach právě, že mi dělal peklo nebo stejně ty alimenty neplatil... Je mi z toho všeho do breku. Potřebuji si asi vyslechnout víc názorů, třeba je nějaké řešení o kterém já jen nevím...

Moc děkuji.

vineta
27. čer 2019

@kristas00 Jinak držím moc palce, je dobře, že máš podporu rodiny 😘

bublina2019
28. čer 2019

@priefi větší blbost jste nikdy neslyšela, ale nejsem jediná, kdo to tu poradil 🤦‍♀️

priefi
28. čer 2019

@bublina2019 no.... vsimla jsem si pak 😅 nehlede na to, ze by to z pohledu prava byl bezvyznamny car papiru, pro urady by to bylo doznani, ze on je otcem a spis by z toho autorka mela problemy, kdyby to dolozila

bublina2019
28. čer 2019

@priefi to, že by úřady věděly, že je otcem, ještě neznamená, že ho dají do rodného listu. I on má v tomto právo se rozhodnout. Ale pro autorku je lepší to mít písemné s ověřeným podpisem jak jejím, tak jeho. Pokud on teď nechce, rád ji to podepíše a časem, kdyby se dozadoval a autorka jej tam nechtěla, by ji tohle prohlášení mohlo pomoct.

priefi
28. čer 2019

@bublina2019 tohle je ale pravne neuznatelny dokument 😉

vesheil
29. čer 2019

@kristas00 Mám to úplně stejně 🙂 Zvolila jsem tu variantu, že ho hlásit nebudu. Jsem na rizikovém těhotenství, 4. měsíc a pro mě a dítě je nejdůležitější být v klidu. Nechci se s nim tahat po soudech kvůli pár stovkám. Radila jsem se i s kamarádem právníkem a mám od něj podporu, když jsme probírali plusy a mínusy, těch mínusů tam bylo mnohem víc, plus jsou asi vážně jen ty peníze, pokud prostě nemá zájem...