Syn 2 a půl roku zadržuje stolici. Neměl to někdo podobně?

aurelie34
26. kvě 2020

Hezký večer, syn 2 a půl je přes měsíc bez plen. Čurloooani je úplně bez problémů, zvládli jsme to asi se 3 nehodami, jinak si říká krásně. Problém je bohužel u kakání. Když měl pleny tak kakal každý den, někdy i dvakrát. Od té doby co je bez plen tak nekaká třeba 3,4 dny. Vyloženě to zadržuje, protože třeba celý den chodí, drží se za zadek, pořad chodíme na záchod ale nevykaká se. Pak když už to asi nejde zadržet, tak se tedy vykaká normálně na záchod. Problém je jak to zadržuje, tak má pak tu stolici hrozně tuhou a nejde mi to vytlačit, neustále si stěžuje že ho bolí bříško a ani nejí tolik jako dřív. Určitě to není zdravé a nevím co máma dělat aby zase kakal normálně. Neměl jste to někdo podobně? Zlomilo se to po nějaké době a děti pak chodily normálně?

meronym
26. kvě 2020

@aurelie34 Pri odplenkovani je tohle pomerne casty problem. Dela to i syn (3,5r.), ackoli je bez plen uz rok. Klidne zadrzuje stolicu i 3 dny, ackoli je zjevne, ze uz by potreboval. Pomahaji mu glycerinove cipky - po aplikaci se okamzite vykaka a je na nem videt ulevu. Cipky jsou neskodne, ale byla bych rada, kdyby zacal normalne chodit bez nich. Pockam spolu s vami na rady.

fyii
26. kvě 2020

@aurelie34 ahoj, tohle mi delal syn taky az do vice nez 3 let, nesel i 5 dni a ten paty den uz jsme od rana resili jen bobek, porad ukakaval a nic dalsiho.. nechtel ani po dobrym, ani po zlym, ani motivaci nijak.. na nocniku prosezene snad hodiny, proste traga, takze jsem mu davala glycerinovy cipky, nekdy zabral nekdy ne, ale ejhle najednou pochopil, ze mu chci pomoc, pak jsem ho jednou dostrkala na wc a on ten bobek nejak vypadl, strasny radosti bylo, pochvalila jsem, podivali jsme se jaky je sikovny kluk, zatleskali si a bylo. A od toho dne sam mi behal rict, ze udelal bobek a tleskal..Cipky jsme uz nedali, nebyly treba.. Do pliny neměl problem nikdy, ale k tomu nocniku nebo wc musel nejak dospet ci co, a cim vic rad z okoli prosim te, vy uz jste byli v roce bez plen, musis ho tam posadit atd. tak to byly urcite ty nejblbejsi argumenty a prikazy, to ho akorat zaseklo.

leniiid
27. kvě 2020

Tak my taky tak jak komentář výš, nikdy jsem cipky nedavala ale. Nešel klidně i 4-5 dni a pak vždy plakal jak ho to bolí. Říkávala jsem mu, ze to je proto, ze tolik dni nejde a když bude chodit každý den nebo co druhy den nebude ho to bolet. S každým bobkem taky tleskani, radost a odměna v podobě bonbonu nebo nanuku (ty miluje) ... naučil se. Říkávala jsem mu ještě vždy u toho, ze to nic není ať jen zatlači a zkusí zatlačit jen tak a ze když nepůjde bobek ven nevadí a půjdeme si dal hrát... chce to čas 🙂 syn má 2,5 a bez plen je už přes rok, curat chodí sám do pisoarku dětského 🙂

pajula123
27. kvě 2020

U nás taky po odplenkovani. Já jsem teda vymekla a na kakání jsem mu navlikla plinku. Bylo pro mě důležitější, aby se vykakal, než aby to držel. Pak dostal asi po dvou týdnech průjem a to se mi povedlo ho přesvědčit, že s plinkou to nestíháme, a začal chodit na nočník.

blato3
27. kvě 2020

Náš syn to měl stejně.Zadržoval.Byl si toho i vědom.Když jsem poznala že zadržuje a chtěla s ním jít na záchod tak se to většinou nepodařilo. A někde jsem vyčetla,zkusit ho pravidelně každý den posadit na záchod.Rano nebo večer... nejlépe jak je čas...A úplně si už nepamatuju jestli to klaplo napoprvé,ale vím že takto to zafungovala....Chodil večer.Tak třeba toto pomůže i někomu jinému.

meronym
27. kvě 2020

Zajimavé, že to dělají zejména kluci.

knuffel
27. kvě 2020

@meronym Nene, dcera to taky dělala, několik dní nešla a pak velký pláč a nechuť jít na nočník, zadržovala to. Pak to časem odeznělo, ani si nepamatuju, co pomohlo, asi čas. A taky jsem se snažila dávat projímací potraviny 😀