• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Uřvané děti. Co na ně platí? Poraďte fígle

23. února 2013 
autor
no tak ty strašné zvuky které já nesnáším teda vyskoušíme...vysavač,pračka...
31. pro 2007 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak jak to čtu tak taky vyzkoušíme vysavač, jinak my máme doma taky extrém, malej úplně nejvíc miluje když se s ním skáče, nebo háže do vzduchu to je pak úplně bez sebe radostí a v kočárku čím víc to drncá tím líp se mu spinká :grinning:
1. led 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
megee, tak to máme doma podobný děti :grinning: Malá když řve, tak zabírá jedině, když s ní skoro hážeme :grinning:
1. led 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo to máš pravdu až se nám babička diví jak můžeme s tak malým miminkem tak moc házet :grinning: , ale co dělat když jemný pohupování ani nic jinýho nezabírá :slight_smile:
1. led 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
megge, s tou babičkou to je přesné :grinning: Na mě taky všichni koukají jak na macechu :grinning: A to nemluvím jak s ní musím skákat, aby si odříhla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale funguje to, malé se to líbí, je spokojená, tak ať si říkají co chtěji... :sunglasses:
1. led 2008 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
přesně tak my zezačátku jen tak pohupovali a malej si z toho akorát vyřval kýlu a když s ním skáču a hážu tak je spokojenej tak at mi všichni vlezou na záda, když se mu to líbí.......
1. led 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď jsem v jedný knížce četla, že miminkům prostě chybí čtvrtý trimestr. U takhle malýho miminka je to těžký, já neměla mlíko, tak probrečel dva dny a pak na UM ho zase trápily prdíky.. Trvalo 2 měsíce, než se srovnal.. Chce to vydržet.. Ale zkus polohu na bříšku. Ta nám zabrala na 100%..Miminka v ní mají nějaký tišící reflex..
1. led 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když naše malá sice chce, ale nemůže usnout a brečí v postýlce, tak si sundám tričko a dám jí ho k hlavě, ona se s ním chvíli muchluje a usne :slight_smile:
1. led 2008 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Záleží proč řvou. Někdy jde jen o to, zkusit přebalit, nakojit, pohoupat. Jestli má ale pravidelný hodiny, kdy řve, pak se obrnit trpělivostí a zkusit to přežít! Naše malá je jak na tlačítko, kolem osmé hodiny začne, a nepřestane do dvanácti, do půl druhé, ať s ní děláme cokoli - a prdy to nejsou, hlad nemá...prostě budeme muset vydržet, u většiny dětí to odezní do konce 3., 4. měsíce...

Fén a vysavač pomáhají, i těsnější zavinutí.
Přes den spějí dobře v kočárku na čerstvém vzduchu.
2. led 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
marketa, tak takhle to máme poslední dva nebo tři dny. Kolem sedmé to začně a před půlnocí to skončí. Nevím, co jí je. Přebalená, nakojená, houpeme furt, protože to aspoň na chvíli zmírní ten hysterák...
2. led 2008 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoja statecne maminy :slight_smile:
my sice nemame vylozene urvanka, ale kdyz to na nas Barca obcas "rozbalila", fungovalo a stale jeste obcas funguje tesne zavinuti do zavinovacky, pritisknuti na prsa a do ucha hlasite delat ššššššššššššššššššššššš....do chvilinky balo po vsem...taky kdyz se hodne vzteka, tak ji fouknu do obliceje (jemne samozrejme) a ona jak se lekne, tak prestane...
drzim palce, at z toho ty prcikove brzy vyrostou a uz vam delaji jen radost, musime vydrzet, i kdyz treba u jarusky s dvojcatky to musi byt o nervy :unamused:
mejte se :slight_smile:
2. led 2008 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ted přišla na to, že u nás zabírá turecký sed malýho si dám do klubíčka ,mezi nohy a lehce s nim pohupuju a za chvíli krásně spinká....
3. led 2008 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mame urvany 9 mesic,spis teda protivny,furt se sklebi a pripada mi ze ji nic nebavi,jeste nemame zuby,ale stale to nevypada,tak nevi proc to je,
3. led 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já můžu doporučit knihy Děti jsou hosté, kteří hledají cestu od portálu a Matka a dítě od Karin Pirc Ecce Vita.
Jinak všeobecně tam doporučují pravidelný režim, klid pro dítě - stejné prostředí, jsou tam rady i jak sjednat nápravy křiklounů, a hlavně většina dětí má deficit spánku a to děti pak řvou pořád víc a víc a už ani neumějí spát a jen řvou a nemůžou usnout. My taky řvali oba a teď spí celou noc 1 krát kojím a přes den tak 4-5 hodin nejsou nám ještě ani 3 měsíce, zkusila jsem ty rady z knih a zabraly. Hlavně večer dělám masáž a koupel ve stejnou dobu, dodržujeme rozdělení noc a den, v noci na něj nemluvím a máme šero a je to taková rychlovka,dát spát,hladím ho nebo držím za ručičku, nechávám v postýlce, pokud možno,
Přes den po hodině od probuzení a na kojení je už čas spát ( většinou se žmoulá nebo není spokojenej ) - uložím ho a pláče, že bych si myslela, že spát nechce, ale hladím ho, dám mu plínku či dudlíka a usíná, nebo když to nejde, tak kolébám v kolébce (koala). Někdy pomůže čtení či zpívání, aby nebyl sám. Takže jenom kojíme (teď už po 3-4 hodinách, nemělo by se jít pod 2 hodiny a nedávat jíst místo ukliďňování ke spaní), chvíli si hrajeme a pořád uspáváme a probouzíme se.
Děti si na režim a klid zvyknou poměrně snadno tak do tří dnů, přece jen z klidu bříška přišly.. A je toho tady na ně moc. Ty knížky mi hodně pomohly, tak třeba pomůžou i vám, ale každé dítě je originál a nejlíp ví jeho máma co je pro něj nej nej nej.
4. led 2008 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já to nestihla přečíst celý - když malá je najezená a je suchá plenka a je to o tom, že chce spát a nemůže zabrat, tak bílý šum. U nás frčí zvuk fénu na www.uspavac.cz. A pak se mi povedlo sehnat 5 druhů bílýho šumu v mp3, takže nejsem závislá na internetu.
1. únor 2013 v 10:23  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2017 (27. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenavy
Dobrý stránky :slight_smile: Hledat zvuk vysavače na netu mě fakt nenapadlo :grinning: Luxuju prakticky denně, protože mi zrovna dost pelichá pes a malej u toho vždycky pěkně spinká :slight_smile:
21. únor 2013 v 10:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarkasj Případně můžu bílý šum poslat i v mp3- jsem si to vypálila na CD :grinning:
23. únor 2013 v 09:48  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2017 (27. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenavy jé, to bylo fajn :slight_smile: Patrikovi se to celkem líbí. Tak jestli můžu poprosit třeba na meil : jarkaslovackova@seznam.cz.
Nebo by stačil i odkaz, odkud to jde stáhnout :slight_smile:
Děkuju :wink:
23. únor 2013 ve 14:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek