V kolik ukládáte ke spánku 4měsíční dítě?

svobodnanovaevca
11. lis 2015

Maminky v kolik ukládáte nebo jste ukládali ke spánku 4 měsíční dítě a jak často vám spinkalo přes den???

elu
11. lis 2015

já mám takový italský styl 🙂, od miminka chodí až jdu já, prootže nemám zájem, aby dítě vstávalo v šest, to by mě osobně mrsklo 🙂

petrasipkova1
11. lis 2015

malá má teď 4 měsíce, chodí se koupat v 17:45, v 18:15 jdeme do postele, kojím, do 19:00 u toho usne, vstáváme okolo 7:00, pak jde spinkat okolo 9:00 spí přesně půl hodiny, potom okolo 11:30 taky cca 30-45 minut, a potom okolo 14:00-14:30 taky 30-45 minut. Pak to táhne až do koupání, ale už je dost unavená. V noci se budí často, někdy i po hodině, hodině a půl, ale jen se přicucne a hned spí. 😀 Chodí spát tak brzy, protože jsem jí neupravovala režim podle nového času, dřív chodila o hodinu později, říkala jsem si, že kdyby jí vydrželo být takový režimový dítě, tak že to bude na jaře bez problémů, jen posunu hodinky a hotovo, ale třeba bude pak všechno jinak.

jitavrtule
11. lis 2015

Praktikujeme od začátku podobně jako @elu, dítě chodí spát až s náma, pokud teda neodpadne samo dřív. Když si začne mnout očička a celkově začne být nenaladěná, jdu nakojit do postele a pokud usne, tak spí.
Krom evidentní výhody, že nevstává ráno v šest (což by mě zabilo), ale v devět, se navíc večer taky má šanci užít s tatínkem. Kdyby chodila spát v 7, znala by ho asi jen z fotek a víkendů :-P
Přes den spí slušně, cca hodinu až dvě dopoledne, hodinu po obědě a pak ještě hodinu až dvě k večeru.

jsoutrirano
12. lis 2015

Malou v 7 koupeme,cca 19.30 napapat a nejdyl ve 20.15 spinká..nastavila si to takhle tak nejak sama a já jsem za to ráda prijde mi to akorat ani ne brzo ani pozde..a krasne stiham porady od 20.30:))pak se cca 5x za noc vzbudi na dudlika a krmime tak mezi pul 5-pul 6..a pak si jeste tak dve hodinky chrupne...s tim ze pres den spi hodku dopo a tri hodky odpo🙂

pomnena
12. lis 2015

koupeme v 18, pak kojení a dokrm UM, kolem 19 usíná - budí se v noci na kojení tak co 2-3 hodiny, od 3:00 má většinou takový lehčí spánek, tak je s námi v posteli - ulítala bych se kvůli dudlíku, nebo ho nechám přicucnout a spím taky. vstává v 6:00, pak kolem 7:30 spí ještě hodinu, v 10 jdem s kočárem - to zvládne vždycky do 12, často i víc. pak po "obědě" nespíme, jdem až zas po té 1,5 až 2,0 hodinách bdělosti spát -to vychází do 14-14:30 to už spí doma tak 45 minut. někdy už pak vydrží až do 18, ale to má v 17 krizovku a chce už jen chovat, nebo jdem ještě kolem 16:30 ven a tam si ještě 45 minut zase pospí. Nic jsme nenastavovali, řídíme se podle něj - je to spíš spáč, potřebuje často třeba i kratší úseky pospat. někdy pomůže i to, že si dá "dvacet" kolem 17.hodiny a na koupání je pak kouzelný a odpočatý. podotýkám, že tak do 9.týdne spal v noci i 8hodin, pak se to začalo lámat a teď se budí velmi často, změna nastala ze dne na den a nejsem si vědoma toho, že bychom něco dělali jinak. prostě roste a víc ho ty vjemy asi budí...

hapovab
12. lis 2015

My to mame takto.Koupeme kolem 18:30, nakojim a po sedme mala spi.V noci se vzbudi jednou vyjmecne dvakrat na kojeni a vstavame mezi 6-7hod.V 9 hod ji jdu udrcnout do kocarku a tam mi pak tak tri hodiny spi.Kolem 14hod si na pul hodky schrupne a pak kolem 15:30 vyrazim zase s kocarkem kde si da tak hodinu.

evcann
12. lis 2015

my podobně jako hapovab, ja treba neuzvavam chozeni deti spat s dospelyma, kvuli jejich lenosti vstat, ale je to kazdeho vec, takze spat chodi 18:30-19:00 po koupání a krmení, spi celou noc do rana cca 6:00 naji se, nekdy si jeste tak hodinku pospi, ale vestsinou rano dava brzy jidlo, po te noci je vyhladlí 🙂, pak usne kolem 9:00, pres den ji po 3 hodinach. Mezi kazdym jidlem si alespon na chvilku schrupne a odpoledne ho jdu uspat do kocarku, protoze to se budi kolem 15:00 a byl by vzhuru az do vecere, ale to je pak protivnej.

ladyhacek
12. lis 2015

přesně si to nepamatuji, ale má to zhruba stejně .Přes den spal asi 4x (někdy po 30 min někdy po hodině, spal už i déle - tedy spí už jen 3x) Chodil spát asi kolem 19 (teď 19:30) od narození jsme mu to šoupali podle toho jak byl unavený takže koupání jsem dost šoupali od 17-po 19 hodinu 🙂 - vykoupat, nakojit, a u toho mi většinou usnul > trvá to kolem půl hodiny (10 min koupání 10 min oblékání a mazání, 15 min kojení) - ale né vždy usne někdy je vzhůru a ještě si hraje 🙂. Teď usne v půl 8 a vzbudí se mezi ž a půl 7 > když usne v půl 9 vzbudí se také tak 🙂.
Když byl menší vycházelo to na 12 h - když šel spát na 19 tak kolem 7 vstával.

nonacek
12. lis 2015

Naše miminko 3mesice chodilo do nedávna spinkat snad později než ja😁
Ale ten je to o hodně lepsi😉

hanca85
16. lis 2015

Holky, jak a kde vam usnou deti pres den? Nas malej (8tydnu) pres den spi v kocarku i 3 hod.ale doma sam nezabere ani dopo ani ikdyz uz je k veceru utahany. Nejaky figl? 🙂 do postylky ho davam az na vecerni spani, to usne.

cats05
17. lis 2015

ahojky synovi jsou krátce 4. měsíce a chodím s ním spát kolem půl 8 večer mám to těžší protože máme doma ještě 3 letou holku a je to neřízená střela takže malýho nakrmým a jdeme do hajan ale jak se k němu dostane sestra tak ho budí a on když se vzbudí několikrát po sobě tak nechce spinkat takže pořádně usne až kolem kolem 10 večer pak už spí než se vzbudí na jídlo

cuma
17. lis 2015

Dcera chodila spát od narození ve 20hodin, dne jí bude pět let a stále tak +- 15minut chodí. Je na to zvyklá, má režim a je to super. Ráno vstává normálně okolo 6což by kvůli školce stejně musela. Jako miminko vstávala kolem 7-8hodiny,ale od šestinedělí spala celou noc. Přes den toho moc nenaspala 2x30minut.

lk89
17. lis 2015

Ahoj, sice nám je teprve 3,5 měsíce, ale večer chodí spát kolem 21. hod, posledních cca 14 dní spí až do půl šesté, někdy protáhne i do půl sedmé ráno 🙂 po ranním krmení si ještě hodinku schrupne, pak maximálně tak na dvacet minut (krmím po třech hodinách, vychází to 6x denně). Posledních 5 dní jsem jí začala zkoušet dávat do postýlky do ložnice i po obědě, tedy kolem půl jedné, abych jí začala učit na delší spánek odpoledne, zatím každý den tvrdě usnula a nemá ani problém spát pak zase celou noc. Dřív jsem jí nechávala po obědě v postýlce, kterou má dole s námi v obýváku, ale tam nespala tak dobře, a na noční spánek to taky vliv nemělo. takže jsem jí začala dávat do její "noční postýlky" do chladnější místnosti a klidu a je vystaráno 🙂 Co se týče ostatního, měla jsem jí od začátku v zavinovačce, ale tak, aby mohla prokopávat nohama, od té doby, co jsem jí dala peřinku (rohy zastrčeny pod matraci, aby se nezahrabala 🙂 ), spí jako andílek 🙂