V roce věku se dítě ani samo nepostaví

marky27
3. bře 2011

Nemáte některá zkušenost s tím, že se dítě v roce věku ani samo nepostaví? Naše holčička měla rok před týdnem a sama si nestoupne, natož, aby chodila. Když ji třeba v postýlce postavíme, chvíli se drží postýlky, má takový velmi nejistý postoj, a za chvilinku si kecne na zadek. Někdy se jí to nelíbí tak, že se i rozpláče. Zkoušíme i různé motivace - sušenku na poličku atd., ale nic. Jen k té věci natahuje ruku a pláče.
Další věc je ta, že se přesně v 10 měsících začala plazit, a od té doby se prostě jen plazí, ani neleze. Jakoby se zastavila na vývoji. Ale jinak je moc šikovná, brebentí, je zvídavá....
Není tu nějaká maminka, která měla stejný problém, a přestě je mimčo zdravé a už bez problému chodí? Začíná mi to dělat starosti 😢

smardik
14. dub 2011

můj Tomášek se poprve postavil až skoro v 15 měsících, žádný zdravotní problém tam nebyl jen se mu prostě nechtělo, nijak jsem necvičila a nechala to na něm a postavil se a byl zralý, mladší syn se postavil v 11měsících

bufina
14. dub 2011

@marky27 Můj malej se v roce ani neobtěžoval sám posadit... Nakonec sem ho ve 13ti měsících začala posazovat a asi za týden už seděl sám. Se mu asi nechtělo. A poprvé si stoupnul 1. března (rok měl 19.12.) Takže nejste vyjímka... Dětičky na to přijdou, jen některé později 🙂

jasekd
14. dub 2011

Tak my jsme na tom porad tak nejak stejne, stale jsme se nevyhrabali uplne z nemoci, do toho uz docela prenasim a miminu se vubec nechce ven a Martinek je takovej plactivej, linej a tak pokroky temer nedela 😔 Zas ho ted nechci nejak trapit. Ale jsem rada, ze nejsme sami a ze to nemusi hned neco znamenat, kolem sebe mam same "genialni" deti, co uz chodej a jsou mladsi nez on, a dotazy nekterych lidi jsou opravdu neprijemne. Ted tomu teda konkuruji neustale telefonaty, zda uz rodime 😠

nady
14. dub 2011

@marky27 Děkuju 🙂 Dej jí čas ,čím déle ti poleze tím lépe,pěkně se jí zpevní a posílí zádové svalstvo,tím lepší pak bude chůze,pevnost atd.At se daří 🙂