Ve kterém měsíci by dítě mělo pást koníčky?

jana1212
21. lis 2010

Dobrý večer chtěla jsem e zeptat ve kterém měsíci by dítě mělo pást koníčky my máme dva měsíce a nějak se nám to nedaří 😢

pekika
21. lis 2010

jana1212 "mělyů by děti pást v 3 měsíci. Ale může to být i o něco později, zatímco některé dětičky pasou už ve 2m. Ale jde o to jestli je to to správné pasení. Miminko musí při lehu na bříšku být opřené o předloktí jakoby před hlavičkou. Né pod hrudníčkem. A hlava musí držet nahoru néé do záklonu. To jsme měli my a ted chodíme na Vojtovku, protože má maličká slabší zádové svalíky ,které ji neudrží držet zádíčka i s hlavičkou nahoře.
Uvidíš počkej do 3 m kontroly a Dr ti to zkontroluje , jestli pase dobře. 😉

weri1
21. lis 2010

co vím tak do 3 měsíce by mělo už pást, nás doktorka nekontrolovala, takže nevím, jestli pase dobře

janicka006
21. lis 2010

Myslím okolo 3m.
Ale nenech se vystresovat tím,že ti tady někdo řekne,že tu musí být tak a tak...každé dítě je originál a když se k tomu dopracujete o měsíc později,tak se nic neděje....

moora
21. lis 2010

Zdravím, tak především bych chtěla zdůraznit, že je velmi škodlivé snažit se mimi nacpat do nějakých tabulek či představ, ať už dětského lékaře či vlastních! 87% dětí je tabulkových, ti zbylí si jedou v jiném rytmu vývoje. Takže prosím, hlavně se nenervujte, jestli dítě ve 3 m nepase a jestli blbě pase.....příroda si poradí , každé mimi je jedinečné a pro celkový život človíčka je měsíc sem či tam nepodstatný. některé děti chodí v 9m, jiné v 1,5 roce.....a o co jde...o nic...!! s pasením je to totéž. Nyní z vlastního...moje holky byly předčasně, malé, slabé... v porodnici rehab. sestra zkoušela čarovat na mě s Vojtovkou, Dr. neuroložka ale řekla, že jsou na svoje poměry OK, že to doženou a že netřeba nic hrotit. Můj názor též jako lékařky je, že tato rehab. cvičení mají pomáhat dětem s nějakou nemocí, postižením či handicapem, a né dohánět nějaké tabulkové parametry vývoje, aby byl obvodní pediatr spokojen. Moje dětská Dr. mi tak ve 3m. u holek napsala, že jsou mírně zaostalé, protože nic moc nepásly....no mě to až urazilo ....holky pasou od 4m a na tuto Dr. mírně řečeno peču.. 🙂 .Jo a zkusme si dámy představit, jak to dělaly naše prababičky, které měly 10 dětí...myslíte že měly čas sledovat takovéhle věci...! Přeji mnoho síly a zdraví všem!

furaha
21. lis 2010

moc nepásl až do 5 měsíců. plakal, ruce létay všude možně, no bída. pak se začal otáčet a už ho baví být na bříšku a pase hezky. nestresuj.

meo
21. lis 2010

Já si taky myslím, že koníčky pasou všechny děti jindy, ale moje dcerka začala asi ke konci 3měsíce. Před tím se jí tedy na bříšku vůbec nelíbilo, ale je důležité ho na bříško dávat, aby si srovnalo páteř a cvičilo zádové svaly.

miarosa
21. lis 2010

Náš bobík pásl od 2 a půl měsíce na bříšku je pořád moc rád, ale teď mu bylo nedávno 8 měsíců a jen se plazí a neleze, což třeba už jiné děti se staví na nožky, takže to vůbec neřeš a nech mimi ať dělá jen to co se mu líbý. Já sem se tím stresovala ale naše doktorka mě vždycky uklidníb že má čas.

terak
22. lis 2010

Ahoj, na bříško se může pokládat hned po porodu, třeba jednou denně ale jenom na chvilinku. A to, že ve dvou měsících nepase, ještě nic neznamená. Každé miminko se vyvíjí jinak a některé dělá skoky. Takže je možné, že ti nebude pást, ale ráno ho najdeš jak leze 😀

imila
22. lis 2010

Tak my máme dva měsíce a snažíme se cvičit každý den po 5 minutách ráno odpoledne a večer. Mimi už zvedá pěkně hlavičku tak s tím problémy nemáme ale i kdyby nezvládal pasení koníčků ve čtyrech měsících tak bych to určitě nehrotila 😵

lidiab
22. lis 2010

Nas maly uz tedy pase moc dobre, jsou mu 3 mesice, ale zacal s tim ze dne na den! Predtim se mu to na brisku moc nelibilo, brzo se unavil a plakal. Kazde mimi je jine, nenervuj se kvuli tomu! Nic to neznamena, treba mu to jen nepripada zajimavy. Jak jsem psala vyse, nas maly jeste pred dvema tydny past nechtel, ted najednou pase o stosest. Tvuj maly ma 2 mesice a to je na nejake to dlouhe paseni jeste brzo!

latunka
22. lis 2010

Davídek na bříšku zvedal hlavičku hned od narození,tak jsem byla hrdá matka,jak mám geniální dítě a jednak mi pak stejně dr řekla,ze to je jenom spíš reflexní a ne klasické pasení a hlavně jak se ten náš aktíva snazí byt do všeho hrrr,tak sice umí spoustu věcí které umět nemusí,ale nic z toho nedělá "pořádně" - nemá ty svaly dobře posílené,takze musíme chodit na Vojtovku,aby se to srovnalo 😖 Já samozřejmě nemám lékařské vzdělání,tak si neodvazuju odporovat jeslti je to nutné nebo ne,ale docela závidim maminkám,které se ty děti vyvíjí pomalejším tempem,hezky po svém a nemusí 3x denně podstupovat cvičení u kterych je samozřejmě spoustu pláče a kazdy tyden dojízdět na kontroly 😠 Takze si myslim,ze je dobře,ze ti mimi začne pást az na to bude připravené a je úplně jedno jestli ve 2 nebo 4 měsících 😉 Však se za celej zivot nadře ještě dost,tak at si uzívá lehároš 😀 😀

kocicinka
22. lis 2010

@latunka: Jonáš ji zvedal už na porodním sále 😀
Samozřejmě se jednalo o záklon, ne o pasení. Samo se to časem vše srovnalo.
Pasení by mělo být tak okolo 3. měsíce, ale každé dítě je jiné. Pokud by nezačalo pást do 5. měsíce, tak bych už asi začala být nervózní.