Večerní řádění v tu samou hodinu. Co dělat?

sweetpopcorn
31. říj 2008

Ahoj holky, jsem tady poprvé a chtěla bych se zeptat na to, jak docílit u 1měsíční holčičky, aby po posledním večerním kojení usnula. Přes den mi spinká po každém kojení cca 2-3hodiny, a večer po koupání kolem 19.00 když ji nakrmím(plně kojím), je přebalená, napitá, prdíky odchází bez problémů, tak ne a ne usnout a tak jí s manželem dvě hodiny uspáváme až nakonec přijde doba dalšího kojení asi tak ve 22.00 a pak teprve usne. Nevíte někdo jak na to, aby spinkala stejně báječně jako přes den? Nebo mám ji před touto kritickou hodinou udržovat vzhůru?? Když je bdělá, je problém, že ale pořád hledá prs a pak pláče, takže v bdělosti není možné ji moc udržet pokud nejde o jídlo.-)))) Poradťe prosím. Děkuji

petronilla
31. říj 2008

Ahojky,
já měla s malou něco podobného,když byla tahle malinká.Byla unavená,třeba vydržela být 5-6 hodin vzhůru,uložila jsem ji,ale neusnula.Pak zase další kojení a usnula taky až kolem té 22 hodiny.Pak ale spala třeba 10 hodin v kuse.Samo se to brzy upravilo,teď vydrží být vzhůru max.3,když potřebuju navečer aby od těch 16 hod kdy se probudí vydržela aspoň do 19 hod,tak to je problém,už je protivná,utahaná a pak okamžitě usne.Taky má víc pohybu a je to lepší.Za to teď začla v noci zlobit 🙂 a to do 4 měsíců spala celou noc ☹ .
Tak držím pěsti ať se to brzy srovná 🙂

sweetpopcorn
autor
31. říj 2008

petronillko díky, no uvidíme, hold nudu počítat s tím, že po koupání krmení, pak čučení do dalšího krmení a pak snad tedy usne, ale asi to není takový problém oproti tomu, co tady čtu jinde, jak jim děti nespí,tak je naše malá zlatá. Posledně jsem nevěděla co s ní, tak jsem ji šoupla do kočárku a tam usnula a spala až do 5.30 od 23.00
zkoušela jsem ji i zabalit do zavinovačky, ale Karolínka chce mít ručičky venku jinak se strašně vzteká.-) a ještě se Tě zeptám, dávala jsi holčičce čaj, nebo ne? Mě řekla kamarádka, že bych jí měla normálně dát z lahvičky napít.....tak to tak dělám, a občas to zabere, k prsu se pak přisává úplně v pohodě.....

petronilla
31. říj 2008

Adélka taky nechtěla být v zabalovačce.Jinak čak jsem jí ze začátku nedávala,ani ho nechtěla.Až pak když začly vedra,to jí už byly 4.m,ale teď ji občas v noci čajem oblbnu,napije se a spí dál 🙂

sweetpopcorn
autor
31. říj 2008

ještě mě napadlo, že když mi usíná až kolem 22-23.00, že bych třeba koupala až kolem té kritické hodiny a pak hned nakrmila, ale to by asi nefungovalo a navíc koupat kolem 21.00 už je dost pozdě.......

sweetpopcorn
autor
31. říj 2008

taky jí ho nedávám paušálně, ale když je po kojení a vše je uděláno,jak jsem popsala již nahoře, a do dalšího kojení daleko, tak jí ho dám a taky je pak zase trochu lépe.-))) 😀

petronilla
31. říj 2008

Tak zkusit to můžeš-posunout koupání,za to nic nedáš 🙂
No jo,oni to jsou přícucky,taky jsme ze začátku kojili třeba po hodině.V noci nejedla a pak to doháněla 😉

sarlotk
31. říj 2008

Ahoj,u nás je to podobné,ale nám malá usíná až tak v jednu.už si ale nevím rady,protože u večerního kojení po koupání,je hrozně neklidná,kope nožičkama a pořád se mi odtrhává od prsa,běhěm dne mi to nedělá,jen večer.Dáváme jí probio kapky kvuli kolice,co myslíte může to být tím.?

sweetpopcorn
autor
31. říj 2008

tak tedˇ už jsem ji podruhé uložila do postýlky a spinká v pohodě, akorát mi teda trochu usíná na rameni při odříhávání a ne a ne vyklepat krkouška.-) jenže pak ublinkne, ale to kdybych s ní cvičila bůhví jak pokaždé si neodříhne a někdy zase tak, že se otáčím na mužíčka aby se krotil 😀 no a s tím koupáním uvidím, zkusím ji dnes zase vykoupat ještě kolem té 20.00 a pak použiji v nejhorším přípedě kočárek,.-))))))

sweetpopcorn
autor
31. říj 2008

sarlotk - víš co si myslím, jak to popisuješ, že si tvá holčička potřebuje odříhnout.....tohle moje karolínka dělala také a tak jí po 5 minutách během kojení dávám vždy odříhnout a je to ok......ale někdy si odříhnout nechce a když vidím, že je to v pohodě, tak ji nechám krknout až nakonec.....
Jo a jinak kdyby to byla kolika, zkus koupit mast flatulín, strašně dobře to pomáhá na prdíky, nemáme s tím zatím problém, a když má bolení bříška, chvilku ji nechám tlačit,ale jinak jse koupila rektální rourku v lékárně a pomáhám jí tím.-)))) ale ne moc často, chci taky aby se snažila i sama 🙂

majaaita
31. říj 2008

Sweetpopcorn, já myslím, že je malá prostě vyspaná ze dne a má čilou chvilku. Některý děti po koupání jakoby ožijou.
Je jí teprve měsíc, ono se to bude pořád měnit a upravovat.
Jeslti plně kojíš, není čaj vůbec nutný. nedoporučuje se dávat dítěti lahvičku, když to není nutný, aby si nemátlo sání z prsu.

sweetpopcorn
autor
31. říj 2008

majaaita - jo jo je to fakt, že přes den spinká dost, no uidíme snad se to upraví brzy.-) má smysl nastlit jí nějaký režim už ted, nebo je na to moc malá ?

dnada
31. říj 2008

kuk sem https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... už se to tu probíralo...
jinak s tím čajíkem,nedoporučuje se spousta věcí a každé mimi je jiné... můj kulišpín umí od narození jak flašku,tak lžičku,stříkačku a pořád pplně kojím bez jakýchkoliv problémů a čajík mu občas taky dám ,kojení na žíze\ń u nás v těch vedrech nefungovalo,tak dostal čajdu a byl spokojený...ještě taková poznámka k flaškám,mám flašku od aventu ,na ní se musí přicucnout stejně jako na prs,technika kojení si tím nenarušuje a máme na ní cumel s jednou dírkou,nadře se na flašce víc než na prsu 😎

jinak s tím odříhnutím,mě malej málo říhá,někdy se mu to povede i přímo při kojení jindy až za půl hodiny

a ani nás ten večerní neklid neminul,trvalo to pár týdnů a pak se to srovnalo...
sarlot - může to být kolika a nebo to odříhnutí... mě to malej dělal taky a byla to kolika,vždy to měl horší když začal jíst,kroutil se jak paragraf,vykopával nožkama,tak sem ho sbalila do klubíčka,pevně přitiskla k sobě a on pak už jedl trochu klidněji,ale když si prdnul,tak začal chudáček tak hrozně plakat,musela sem mu namasírovat bříško a pak teprve dokojit... naštěstí to už máme za sebou,trvalo nám to přes měsíc ☹

sweetpopcorn
autor
31. říj 2008

dnada - děkuji strašně jsi mě potěšila. 😀 😉 , mám tu lahev od aventu taky, taky s jednou dirkou a přesně jakpíšeš, každé miminko je jiné a mě se na prs malá přisaje i po lahvičce taky bez problémů. Čajík jí dávám a proto zatím ani nemáme problémy s prdíky.

fifinna
31. říj 2008

sweetpopcom, mne to maly robil tiez. Cez den cely cas prespal az do kupania, kupala som ho o siedmej a potom ked som ho ulozila spat, tak nezaspal. Bol hore 1,5 hod., kym som ho nenakojila a az potom zaspal. Tak som to zacala robit tak, ze som ho pred kupanim nechala 1,5 hod hore, aby sa unavil a potom zaspal. Neskôr zacal mat problem zo zaspanim, tak som mu ho posunula o pol hodinu neskôr. Tak som mu to postupne posuvala az chodil spat medzi pol deviatou a deviatov. Teraz ked spi cez den uz len raz, tak je vecer taky unaveny ze zaspi o pol ôsmej. K tomu grganiu. Môj si nepotreboval grgnut, kedze sa pri kojeni nenahltal vzduchu. Zbytocne som ho drzala a cakala a este som ho stym aj preberala. Hovori sa , ze ak kojene deti nejavia znamky nevolnosti nemusia odgrgnut. Na mojom to fungovalo. No ale kazde dieta je ine.

kamiiik
31. říj 2008

Ahoj holky, řeším stejný problém. Malá taky nechce večer spát. Měla večerní koliky, ale ty už jí podle mě ustali a zůstala nespavost. Od šesti jí držím vzhůru, když už začíná být ospalá tak jí kolem půl osmé vykoupu, nakojim a během pár minut krásně usne únavou v postýlce. Jenomže během tak 4O minut se probudí a začne bulet a chce chovat a kouká v náručí do desíti. Pak jí nakojím a tak za dvacet minut usne. Myslíte že to je ještě kolika nebo už je navyklá na to houpání. Včera jsme jí poprvé nevyndali a řvala hodinu. Nevím zda v tom mám dnes pokračovat nebo co dělat. Trhá mi to srdce když brečí v postýlce. Ale zase už mám fakt po třech měsících dost nosit jí každej večer do desítí na rukách...Co myslíte?

sweetpopcorn
autor
31. říj 2008

kamiiik - nejsem až zase tak zkušená matka.-) ale myslím, že do 3 měsíců to nošení na rukách nevadí, prý jak jsem se někde dočetla se děti do 3měsíců rozmazlovat mohou,nicméně chápu plně to, že jsi z toho nošení unavená, ale chci napsat, že to mám stejně a jedinné co večer třeba pomůže, že ji uložím po kojení do kočáru a houpu tam, ale je jen otázka času, kdy mi to Karolínka prokoukne a nebude chtít být ani tam.-)))) jinak tedˇ se mi zase probudila a plakala, tak jsem ji vzala z postýlky a ejhle.......vyšel krkanec, takže když má Karol nadbytek vzduchu v bříšku, a předtím nedostatečně odříhla, tak se taky budí tak po hodině, zkus ji nechat pořádně odříhnout. I když co je to pořádně, že?? Taky Karolínku nechci nosit hodiny ny rameni aby vyklepala krkouše 😀

fifinna
31. říj 2008

Ja si myslim, ze to bude stale kolika. Jej sa tak lahko nezbavis. Môjmu malemu presla az ked prestal nosit postolkove nohavice a mohol si sam pokopkat nohamy a poprdkat. Davala si jej nejake kvapky na koliku ? Ak ano tak pokracuj, aspon stym vecernym jedlom. A je este malinka, aby si ju nechala plakat v postielke.

sweetpopcorn
autor
31. říj 2008

fifinna - je fakt, že my máme vázání plenek na široko a malá je taky klidnější, když jí je při přebalení sundám,ale zvládá prdíky i přes ty šílené široké plenky na kyčle. Jenže to budeme ještě 2měsíce takhle vázat.......pomáhám jí eventuelně tou rektální rourkou, opravdu jí to pomůže,ale jak sjem již psala, nedělám to paušálně,aby si nezykla, že jí od prodíků vždycky někdo pomůže.)))))

fifinna
31. říj 2008

ja som to s hadickou nikdy neskusala, malemu som hadam aj do styroch mesiacov davala kvapky na koliku, neskôr uz len pred spanim a nezvykol si na ne. Skus si kupit Infacol, Sab Simblex, alebo Espumisan, môze sa to brat aj dlhodobo a neda sa na to zvyknut.

sweetpopcorn
autor
31. říj 2008

já jsem od kamarádky slyšela, že ty sab simplex pomůžou jen někdy, ne vždy, kdežto ta rourka pomůže vždycky, když je opravdu potřeba. Jinak kdyby byly zaražené prdíky mám na to z lékárny flatulín gel na bříško a je to perfektní.

dnada
31. říj 2008

nám pomohl Baby calm před každým kojením a Sabíka dávam s vitamínkem ráno

fifinna
31. říj 2008

swet, sak ti kvapky na koliku nepotrebujes, uplne som si ta pomylila s kamiiik. Nechaj malu pred kupanim hore. Nas maly cely ten cas preplakal, lebo sa nudil a nevedel co ma robit. Tak okolo ôsmeho tyzdna sa dal trosku zabavit hrkalkou. Najskôr som si myslela, ze sa prbere kupanim a preto nemôze zaspat, tak som ho skusila neokupat a aj tak nemohol zaspat. Proste bol za cely den prespaty a nedalo sa mu, potreboval byt aj chvilku hore.

majaaita
31. říj 2008

Sweetpopcorn, já myslím, že na nastolování režimu je tu dítě - že si ten režim najde samo. Ví, kdy je unavené určitě líp jak já 🙂
A rozmazlovat a nosit na rukou - to určitě není omezený jen třemi měsíci.

Uteče to hrozně rychle a až jim bude dvanáct a ztratí zájem o rodiče, ještě budem rády vzpomínat, jak jsme je nosily a nosily a ňuchaly 🙂

sweetpopcorn
autor
31. říj 2008

majaaita - jo jo to je fakt a pak už to bude jen: MAMI NECH TOHO, UŽ NEJSEM MALÁ a podobně,.)))))))

sweetpopcorn
autor
31. říj 2008

fifinna - to je v pořádku 😎 taky v tom mám občas zmatek, akorát jak píšeš, nevím jak mám udržet Karol vzhůru, když když je vzhůru tak chce jíst........a já kojím až po koupání.-))) a nebo že bych koupala třeba už v 17.00

sweetpopcorn
autor
31. říj 2008

a pak naposledy jí dala najíst cca ve 21.00

fifinna
1. lis 2008

sweet, ja som kojila kazdu hodinu a pol, takze o piatej ked vstal som ho nakojila (on vzdy zaspal na cici, ale ked som ho polozila tak sa zobudil) a do pol siedmej sme ho s manzelom pestovali na rukach, sice sa stale jedoval, alebo plakal ale nejako sme to vydrzali. O pol siedmej som ho zacala kupat a potom isiel spat. No a neskôr sa mu uz nedalo, tak skoro zaspat, tak som si to poposuvala, ale vzdy som dodrzovala to , aby mi aspon tu hod. a pol bol hore. Potom som sa zacala snazit , aby mi aj cez den bol chvilku hore,( ja som ho zo zaciatku cele dni kocikovala, aby spal, lebo doma mi nevedel spat a ked bol hore stale chcel mat cici v ustach a ked ho nemal tak plakal ) aby sa unavil a v noci lepsie spal. A fungovalo to. Citaj bez toho co je v zatvorke, lebo sa domotas.

Kamiii, a ty co ? Skusila si nieco na tu koliku ?

kamiiik
1. lis 2008

Fifi jo jo na koliku dávám ty probiotické kapky, už třetí balení. Myslím, že bez nich by to bylo horší asi. No jinak dnes zase klasika, po půl osmý mi krásně usnula po koupání a kojení a v půl devátý opět bulení v postýlce. Teď jí chová a houpá manžel a ona se směje a vypráví. Asi jí pořád ještě budí to bříško. Si právě říkám proč by se budila kvůli chování po hodině tvrdého spaní ne? To by bulela hned po uložení co?

fifinna
1. lis 2008

ano, tak sa prejavuje kolika. Musis len vydrzat, ono to prejde. Neviem co su zac tie probioticke kvapky, o nich som este nepocula. Oni su urcene specialne na koliku ? Nechces vyskusat nieco ine ? A nespi cez den vela ? Skusila si jej po tych 40 minutach, ked sa preberie dat cici ? , ci by nahodou nepokracovala dalej v spani, ked sa znova napapa. Mne maly este pred mesiacom tak spaval. Zaspal pri kojeni na jednom cici a do hodiny sa zobul na druhe cici a spal dalej.

annag
1. lis 2008

kamiiik - tak ako Ti radí fifinna, skús ju znovu nakojiť a to hneď ako sa začne budiť aby sa čo najmenej prebrala. Môže to byť totiž tým, že je večer po kúpaní veľmi unavená a nevypije si na jeden raz dostatočné množstvo mliečka, od únavy zaspí a potom sa chce po krátkom odpočinku ešte dopapať. 🙂