Věčně protivné mimi. Měla to některá z Vás stejně?

eicul16
2. srp 2020

Ahoj maminy,

Chtěla jsem se zeptat, jestli to některá z Vas měla stejně. Malá (7,5 měsíce) je věcně protivná... Myslela jsem si, že přestane být malá protivná, až se naučí pretacet na bříško (3 měsíce a kousek), až se začne plazit (4,5 měsíce), až se otočí zpátky na zada (5,5 měsíců), až začne lozit (7 měsíců), až si sedne (7 měsíců), až si stoupne (7 měsíců), že po každém z těchto milníků začne být spokojená, ale opak je pravdou... Jakmile začala lézt, tak v ten samý den si začala stoupat, takže ví, že "jde něco více ještě" a je stále s něčím nespokojená... :( pomalu celý den leze a stoupá si, na zádech nevydrží obvykle ani chvilku ležet, a jakmile není něco "po jejím", tak se začne vztekat, propínat se atd. :( v manduce nebo v šátku být nechce (1. Je horkokrevna, 2. Se tam nemůže hýbat tak, jk by chtěla ona), ve sportovním kočárku je spokojená jak kdy... nic ji nebaví déle než 5 minut (a to je úspěch), snažím se vymyslet pořád nove věci, jinak se nudí... Také vyžaduje neustálou pozornost, jinak pořád "hudruje" ... Zoubky má zatím 2, a řekla bych, že ji začínají pomalu štvát další...
Navíc když má usínat, tak se snaží se pořád pretacet na břicho, což jí nechci dovolit, jelikož na něm neumí usnout ani spát - jakmile se na břicho dotočí, tak začne lézt nebo si stoupat a to i v noci, kdyz má pomalu zavřené oči a neví, co se děje (a to spí v hnízdečku a kolem hnízdečka má ještě kojící polštář), takže ji pořád přetáčím zpátky na záda, jinak by nespala a jela by pořád a pořád.. Jenže když jí bráním, tak se vzteka a vzpírá... Kdyz má usnout v kočárku, musí být připoutaná na kšírech, jinak se také pořád přetáčí, i když si mne oči atd., takže pak v kočárku vyvádí, než usne...
Už pomalu přestávám doufat, že se to někdy zlepší... Neměl to někdo z vás podobně? Zlomilo se to u Vas někdy? Malá je opravdu strašně zvědavá a u "všeho musí být", ale to vzpirání se a protivnost člověka zmáhá...
Děkuji za postřehy..

zuzroko
2. srp 2020

@eicul16 jen dodám skrz ten spánek. Myslím si, že už je velká a někdy se to naučit musí spát na bříšku. U nás už v půl roce bylo v hnízdu těsno. Po vyndání pár dní hrůza, neustálé otáčení a zmatené plazení po postýlce. Po týdnu se to zlomilo a teď přes den nejraději usíná a spinká jen na bříšku a když se jí něco nezdá, otočí se ve spánku a spí dál. ☺️

eicul16
autor
2. srp 2020

@zuzroko zkoušeli jsme vyndat hnízdečko, ale ona má ráda, když se může k něčemu přitulit hlavou, proto jí ho nechavame - má ho rozvázané 🙂 já doufám, že se to zlomí to spaní na břiše... Maličké náznaky tam jsou - když je v tom nejhlubším spánku v noci, tak občas, když se přetočí, tak na tom bříšku spinká, ale zatím je to výjimka

krupka3
3. srp 2020

Nemuze mit KISS syndrom nebo jiny problem pohyboveho aparatu? Sedi mi to, ze pises, ze se prohyba a nevydrzi v satku nebo nositku (takovym detem vadi poloha v klubicku, proto se spis prohybaji opacne v zadech). Mne se totiz moc nezda, ze by nejake dite bylo "jen tak" protivne a neustale nespokojene.

eicul16
autor
3. srp 2020

@krupka3 o tom syndromu vím, ale nepremyslela jsem takhle nad tím, asi se objednám k doktorovi a uvidíme.... Ona jako umí být spokojená, ale to musí mít pořád nové podněty...

krupka3
3. srp 2020

@eicul16 Samozrejme to davam jen jako podnet ke zvazeni, ty jsi jeji mama a znas ji nejlepe ze vsech. Zkus se na to zamerit, jestli se ti zda, ze by ji mohlo byt fyzicky nepohodlne treba v nejakych konkretnich polohach nebo situacich.

eicul16
autor
3. srp 2020

@krupka3 já spíše uvažovala nad tím, jestli ji prostě jen nebolí svaly... Jakože tím, že celý den pořád leze a pořád si stoupá... Ráno je totiž v podstatě zlatá, ale k poledni a odpoledne už je protivná...

eicul16
autor
3. srp 2020

@krupka3 prohýbá se, když je na kšírech v kočárku nebo v autosedačce (myslím, že se jí nelíbí, že se nemůže hybet podle sebe a nemá takový přehled o dění kolem ní) , když má jít spát (ale tam ne úplně vždy) a při přebalování... Když jí dám něco do ruky zajímavého, s čím si může hrát a hlavně co nezná (nebo klíče, ty miluje :D) , tak leží v pohodě na těch zádech...

kiitaa
3. srp 2020

Dceri budou dva a vzpominky na prvni rok mam asi podobny. Casto hucela nebo mrcela a nic ji nebavilo... upinala jsem se k tomu zlepsovani pohybu a asi to nejak s tou chuzi okolo nabytku zacalo byt lepsi. Ale doted tedy sama u niceho nevydrzi a popravde ani se mnou - vynda kostky, ja dam dve na sebe a uz leti pryc. Usinani bylo boj vzdycky, jak si stoupla, uz v postylce neusnula a nechali jsme ji proste se umlatit na nasi posteli a pak prenesli. A uz od zacatku ma horsi dopoledne, doted nekdy knoura hned po snidani, cim bliz k veceru, tim vic je v pohode a vystaci si chvili sama.

eicul16
autor
3. srp 2020

@kiitaa tak to máme naopak přes ten den :D no, doufám, že se to zlepší...

Krupka: každopádně na kontrole se doktora zeptám! Děkuji za podnět

eicul16
autor
3. srp 2020

Tak jsem našla podobnou diskuzi...i když jsem před založením tohoto příspěvku hledala, tak jsem nemohla nic najít a teď jsem náhodou našla https://www.emimino.cz/diskuse/dite-chce-byt-ne... tak je to u některých miminek asi normální... Ta poloha na zádech se jí prostě nelíbí, protože z ní zřejmě nic nevidí, jak by chtěla... Kdyz jí dám něco fakt echt do rukou, tak chvilku na zádech vydrží, dokonce si někdy i povídá... Doktora se zeptám i tak, jen prostě to asi bude vzteklinka - jak nebude něco po jejím, tak bude všechno špatně :D (ale já jsem taky taková, tak pokud to nebude nějaký problém s páteří atd., tak bude zřejmě po mně) :D asi ude potřebovat stále nové věci a nová místa, která nezná, aby byla spokojená..
Děkuji moc všem, prosím už jen o příspěvky max. ty, kteří mají podobnou zkušenost 🙂

zmrzlinka
3. srp 2020

Moje dcera je takhle nespokojená doteď 😂😂😂Budou ji 4. Ale ne .. po 2. narozeninách se drobek zlepšilo.Drzim palce a přeji pevné nervy 😉

eicul16
autor
3. srp 2020

@zmrzlinka tak to člověk přesně slyšet nechce :D :D ale děkuji! ^^ hlavně, že alespoň malá změna tam je :D

zmrzlinka
3. srp 2020

@eicul16 chápu ,že si to nechtěla slyšet.Mne pomohlo tu její povahu přijmout jako fakt a že se to nezmění a pracovat s tím.Prvni dva roky to bylo děsný.Ted už je to lepší.

vasinka88
3. srp 2020

Mě to co popisuješ teda přijde jako uplne běžné mimino.. jakmile se naučí něco noveho(otáčet se, stoupat) tak to delaji porad, mají to v sobe zakódované 😀 proste vyvyji se dal a dal, jak se začne otáčet děla to automaticky i v noci to je trochu naprd období no a musí se přežít 😀 a je jasne ze se vztekne když ji zablokujes a ona se nemuze pohybovat jal chce... je to mimino takže když ji uděláš odpor tak se vzepře a nechápe proč dospelak ji bráni v pohybu který si ona zrovna usmyslela. To je podle mě vývoj, děla nové veci co se naučila, a zkouší furt dokola co dokáže vic., a to ze ji nebaví nic vic než 5 min přece taky normalni .. decka všeobecně se nedokážou dlouho soustředit a mimina už vubec ne 😉 zkusila bych změnit spis svoje vnímání miminka. Nase druhá je taky rarach, furt někde leze, stoupá, tak padá, porad u ni někdo musí byt, s kočárkem se musí jezdit aby videla nové veci, jinak neposedi a pak se prave vzpírá.. doma ji hračky zabavi na chvilku, nejvíc ale neznáme veci jako klíče od auta, ovladače atd..

eicul16
autor
3. srp 2020

@vasinka88 tak jsem ráda, že v tom nejsem sama :D no, já vím, že děti se nedají srovnávat, ale o té půlnoci, když malá chce kojit a já pak nemůžu usnout, tak člověk přemýšlí nad blbostma..hlavne kdyz mám kolem sebe 3 kamarádky, které mají cca stejně staré potomky,a když je vídám nebi tak, tak jsou takové klidně ty děti.. Teda ještě ani nelozí a nestoupají si, ale jsou strašně klidné... Tak člověk začne pochybovat a radši se zeptá... 🙂

vasinka88
3. srp 2020

@eicul16 no jestli jeste nelozi tak je toto co tebe jeste teprve čeká.. já am první dceru taky extrémně klidnou, ale to je extrém. Ale když se zacla vic pohybovat taky se vztekala když ji někdo chtěl zabránit atd.. to je proste klasické mimino 🤭🤭jo a některé decka vidis ze sedí v klidu v kocaru ale vetsinou je to jen proto ze jim jeste medosly krupky nebo piskoty 😉

eicul16
autor
3. srp 2020

@vasinka88 právě, že leze od rána do večera a vstává u všeho, u čeho to jde :D

konidana
3. srp 2020

@eicul16 v kočárku (hlubokém) jsem děti vozila na samostatných kšírách vkleče na 4. Furt byly v pohybu od 6m lezly, ale ještě neseděly. Ležet v kočáru to bylo scifi. V postýlce stály a řvaly 100x jsem je položila dokud neusly. Hlavně ta 1.

drakenn
3. srp 2020

Já pořád nechápu, v čem je problém. Proč by to dítě mělo ležet na zádech?!
Můj starší byl torpédo, děsně zrychlený. V kočárku se vozil na břiše aby trochu viděl, jinak řval. Taky z něj vyskakoval, musel mít kšíry které nesnášel. Taky bylo období jízdy na kolinkach. Jsem to vzdala a kočár zrusila. Chodil prostě po svych. Pak přesedlal na odrážedlo.
Tak malou nechej, ať si lozí po bytě, obchází nábytek, dej jí nějaký šuplík ke kramovani, hrnce, vařečky. Ať dělá co nejvíc věci, tak jak chce ona sama. Přijde mi, že jí hodně zabranujes a chceš po ní, aby trávila svůj čas někde s hračkou na zádech. A v poklidu. To je při jejím temperamentu scifi. Proto je nespokojená

konidana
3. srp 2020

@drakenn ono třeba pak to přebalování je trochu náročné 😅 zásadně ve stoje, to dokud nechodily, pak holt v běhu za pochodu
@eicul16

drakenn
3. srp 2020

@konidana jj, chce to velkou fyzičku😆

katgatoo
3. srp 2020

@zuzroko Moje první začala spát na břiše až snad ve dvou letech. Taky takhle blbnula. A druhá 4m takhle klidně spí už teď 🤷🏻‍♀️