Vzala jsem si Araba. Máte též exotiku ve výchově dětí?

monina8
29. říj 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenosti s jinou kulturou v manželství nebo partnerství a tudíž i s výchovou dětí. Já sem si vzala Araba, zatím žijeme tady v Čechách, ale brzy poletím s Danim za manželem do Bahrajnu 🙂 Už jsem se setkala s pár odlišnými metodami v péči o dítě, když sem mluvila s tchýní. Např.:dávat pít denně vodu (manžel přivezl nějaký přírodní pití na zažívání), balit těsně mimi do takovýho šátku na spaní (což opravdu pomohlo), pak podáváni baby sušenek ve vodě (to jsem nezkoušela). Hmm, určitě mě čeká plno nových věcí, i obřízka malýho, ta už se prý provádí laserem, tak to bude v poho. Jinak musím dodat, že jsem naprosto spokojená (jen pro jistotu, protože slýchám ruzný věci) 😉

kacir
22. črc 2009

peppapig- já cizince nemám, takže do toho prakticky nemám co mluvit. Samozřejmě existují lidi kultivovaní, vzdělaní, bez předsudku a mužeš žít v cizí zemi uplně v pohode. Pokud t rodina funguje, tak je vše o.k. Jasně že otec by měl mí stejný právo na svoje děti jako matka, ale neumím si představit, teda kdyby došlo až na to nejhorší, že bych o ně měla přijít, to já bych nepřežila! Víš, třeba když ta rodina má problémy jako u nás, tak se plno věcí dá vyřešit nebo ty ženy to tady u nás hned řeší rozvodem, přitom se někdy rozvedou zbytečně a ta rodina by po krizi mohla opět začít fungovat. Ale když je ten chlap opravdu grázl, je jedno jestli český nebo cizinec, tak je pak opravdu těžký mu utýct, když není šance na to se domluvit, pokud nechce žena ztratit svoje děti. Nejhorší na tom rozhodování Monči asi je to, že i když má super manžela a milujou se, vždy je to risk, protože druhýho člověka vlastně nikdy pořádně nepoznáš, ani já nemužu tvrdit, co bude za 10 let, jestli mě manžel bude stejně milovat, rozumíš mi, jak to myslím? Jaké národnosti je tvuj manžel, mužu-li se zeptat. Toto téma života s czince mě dost zajímá

kacir
22. črc 2009

larri- valstně všechny holky, muj manžel je Rom, to je snad nejhorš varianta, teda aspon tady u nás v 4echách, píšete, že nejste rasistky, tak snad se mnou budete mluvit. Jsme s manžele z malého města, kde už si lidé jkžtakž zvykli, ale ustrky a opovržení prožíváme dost často. Muj manžel je uplne normální pracujícíclap, který se stará o svou rodinu, nekrade, nehraje automaty, nevysedává po hospodácj, je to táta se vším všudy, známe se už 15 let. I když i u nás na malým městě žijou Romové, kteří plně zastupují svou pověst, je to hrozný celej život všem dokazovat, že jsme uplně normální rodina a žijeme uplně normálně a spořádaně. Než jsem s manželem zustala, nikdy mě nenapadlo, co všechno budu muset v budoucnu řešit. Nejsem žádná zaostalá vesničanka, mám maturitu a myslím, že jsem i přiměřeně inteligentní, mám strach, jak se s tím srovnají naše děti, až budou plně chápat, že jsou trochu odlišní od ostatních, samozřejmě nejsou, ale lidé jsou hrozně zlí a vubec netolerují, že ač je člověk trošku jiný, není hned nejhorší. Já se s Romy nestýkám, muj manžel taky ne, jen s jeho rodiči, manžel se za to, že je Rom nestydí, ale nadšený z toho taky není. Je to hodný člověk, ale hodně věcí musí překousnout. I mé rodině musel donekonečna dokazovat, že je to opravdu dobrý člověk, který žije spořádaně a umí se postarat a uživit svou rodinu

larri
22. črc 2009

kacir a proc by melo vadit,ze je manzel Rom? To zalezi na tobe,jestli si s nim rozumis a jsi stastna.Ja pochazim z Opavy a na nasem sidlisti byli jenom jedni cikani.Ale to byli super lidi,s klukama jsem se normalne bavila a jeho otec mel firmu na uklid.Takze nase sidliste diky nemu bylo ciste,uklizeli venku.Neznam nikoho komu by vadili.
Pisu v minulem case,protoze se pak myslim odstehovali.
Kdyz mel muj pritel nejaky problem na urade,tak mne vzdycky tahal ssebou,at vidim,jak se k nemu chovaji.A mel pravdu,stala jsem v pozadi a kdyz jsem slysela,jak s nim mluvi,pristoupila jsem a to byla zmena.
Ted uz je to lepsi,spis naopak.Byl dlouho v nemocnici,stezoval si,ale kdyz jsem prisla vsichni byli jako miliusi.Pak sel jeste do MOTOLA a tam byl dr.na neho hodny a ke mne se choval hrozne.Co jsem se zeptala bylo spatne a vrchol byl,kdyz priteli podrzel dvere a mi je pred nosem zavrel.
Ted chodime akorat na ivf,tam jsou vsichno hodni a dokonce sestry byly zvedave,jak vypada,kdyz jsem tam byla poprve sama.Ale ja jsem snad jedte nikde nebyla spokojena jako tam.
Jinak tady v Praze kde bydlim,jsou cikani,ale bylo to s nima desne.Ale je jich hodne pohromade.Ted,kdyz poznali,ze se u nas v praci s nimi ,vlastne s nikym nemazem,je klid.Ale to nejsou jenom cikani,kdyby jsi vedela,jake k nam chodi damicky a pred nami si odnesou hrnek,sklenicku na latte atd. Jsou to male veci,ale nektere se povysuji co nejsou a pak delaji tohle.
A to nechtej vedet,jak se nekteri chovaji a nekdo ti jeste pripomene,ze je celebrita.

Je jedno jakou mas barvu pleti,ale zalezi,jak se chovas.

kacir
22. črc 2009

larri- jj, já se setkávám většinou s nepochopením, ale už jsem si zvykla 🙂, mrkni na album, myslím, že vypadáme normálně 😉 A co ty s tím ivf? Máš nějaké zdravotní problémy ty nebo přítel, nebo se prostě jen nedaří, pokud ti teda nevadí, že se ptám, ale myslím, že když se o tom mluví, je to lepší, než se tomu vyhýbat, i když se moc neznáme, ale třeba přes tyto stránky líp poznáme, málo se tu stejně píše. 😉 A kde bydlíte?

peppapig
22. črc 2009

Caute babulky,

me hrozne na CR vadi, jak se vsichni lide hazou do jednoho pytle, nekdo je jine barvy, nekdo je jineho puvodu, nekdo ma jine zamestnani, nekdo to a druhy ono. Ja jsem onehda cetla, ze v jednom ceskem meste odmitla kadernice objednat jednu zenu, protoze byla tmavsi, teda Romku. To je proste neuveritelne!!!

Kacir urcite to nemas jednoduche, co se obyvatel CR tyka (ne vsech samozrejme). urcite jsi z toho nekdy smutna. Muj muzik se pri kazde navsteve Cech docka hloupych komentaru kolemjdoucich a kolemcumicich Cechu, napr. 'Ten je cernej, videlas a ona blondyna, to je hnus', 'Dalsi cigan, kde beres prachy na ty hadry, co nosis, socko', 'Jezis' atd atd. Muj muz je napul Ind/Bangladeshi.

Kacir, verim, ze tvuj muzik je objetavy a hodny a vsechno to co jsi o nem napsala. Sveho taky miluju. Jen je skoda, ze nekterym lidem se to musi furt zduraznovat a pripominat ☹

Ted mam letet do CR a mam trosku obavy, jak se budou nekteri koukat na M pac je svetlejsi kopie tatinka. Urcite jmeno 'cigane' od par kolemjdoucich dostane. Ale co, clovek by si blbce nemel prippustet k telu, moje mamka je na to prebornik, tu nic nerozhaze 🙂

peppapig
22. črc 2009

omlouvam se za preklepy!!!

larri
22. črc 2009

Kacir,koukala jsem na fotecky,mas krasnou rodinu.Jde videt,ze jste vsichni spokojeni.Bud rada,ze mas tolik deti,co ja bych dala za jedno....

Problem mam ja,ze nemuzeme mit deti.Jenomze mi porad tvrdili,ze jsem v poradku az jsem se smirila s tim,ze nas umele nemine.Dr.se rozhodla,ze nez mne posle nekam do CARu,tak jsem sla na laparku.No a tam mi zjistili cystu,srusty a hlavne oba vejcovody nepruchozi.Bylo to v prosinci minuleho roku.

Letos v unoru jsem byla na 1.ivf,ale nedozravaji mi vajicka,tak nemeli co oplodnovat,nebyl transfer.Ted v cervnu jsem byla na dalsim ivf,mela jsem 21 foliku,bricho jako balon,z toho jenom 12 vajicek a nakonec jenom dve,ktere se podarilo oplodnit.Jenomze minuly tyden jsem byla na laparoskopii,bylo to mimodelozni v 8tt.
Nejde tam vubec o bolest,ale o psychiku.Dala bych si pauzu do pristiho roku,ale letos budu mit 36 a cekat se mi nechce.
Ted musim dodrzovat sestinedeli a driv jak za 3 mesice nesmim otehotnet,coz u mne nehrozi.

Naplanovala jsem si to zatim na listopad,tak uvidime.V pondeli jdu na kontrolu,jestli bude vse ok,chci jet domu do Opavy,jinak ziju v Praze.

Peppepig,at vsichni koukaji.U nas v praci mame male tmave deti hrozne radi.Naopak kdyz prijdes k nam,tak ti ji vezmeme a budeme ji cpat lizatka.Ale neboj,my to tak delame i u tech ostatnich deti.Nektere si prijdou k nam kde delame a pokud je cas,tak je nechame na pristrojich mackat knofliky a oni uvari kavicku. 😉

peppapig
22. črc 2009

Larri ja ti tak moc drzim pesticky, at vam to vyjde!!!!!

No jo, kdyz nekteri lide jsou proste volove, co uz.

Taky jsem chtela napsat, kacir, mas krasne deticky, jak obrazky!!!!!

kacir
22. črc 2009

holky, díky za podporu, uplně se s vámi cítím dobře, jste moc hodný. Larri, ty máš ještě čas, určitě se vám to povede, doktoři jsou machři 🙂 , peppapig- díky, já vím, že tmavý děti jsou krásný 😉, ne sranda, určitě budem udržovat kontakt, tak pište a neusnite na vavřínech. 😎

binki
23. črc 2009

úplně vím, o čem píšete, začíná to tím, že lidi na nás čumí jak na zvířata v zoo a končí blbým jednáním na úřadech, kolikrát jsem plakala, když jsem přišla z poradny u dětské doktorky, to jsme byli ještě v čr, napřed děcko obdivovali a konverzace se zasekla v okamžiku, kdy jsem řekla, že je Amir...pak mne neustále podrobují výslechům všude, proč nemám burku a jestli jsem spokojená, jestli je hodný. mno po pěti společných letech je to docela opruz 🙄
holkám na ivf tady držím pěsti a tobě kacir ještě jednou tolik, mít v čr manžela roma, je snad ještě lepší než mít araba anebo stejné...

kacir
23. črc 2009

holky, škoda, že nemáte fotky 😉

frisbee
23. črc 2009

holky...vůbec nic si z lidí nedělejte...tady se na tom chování hodně podepsal komunismus,každý,kdo vybočoval z řady byl divnej a ta izolace od okolního světa udělala své,a za druhé jsou lidi hovada,nemám sice manžela Araba,ale je ode mě starší,jsme spolu 20 let a na začátku na nás lidi taky pořád čuměli....je to jejich ostuda,že se neumí chovat,ne vaše.Tady bych se spíš bála nějakých extrémistů.Držte se,holky. 😉

peppapig
23. črc 2009

Frisbee, naprosto s tebou souhlasim, tyhle a podobne nazory maji koreny v komunismu. Jen je smutny, ze se ty nazory dedi z generaci na generaci a nekteri mladi dokazou cloveka pekne rozesmutnit ☹

kacir, ja jsem takova velka paranoia, obcas dam par fotek a pak to smazu. Clovek nikdy nevi, kdo se sem na ne chodi koukat, chapete ne?! Tak ti sem poslu par, at vidis, jak vypadame 😉

frisbee
23. črc 2009

peppabig....máš velkou pravdu...ti staří o tom nic neví a bojí se a jsou hodně nesnášenliví a ti mladí to vidí v rodině.... já si nestačím ťukat do čela,proboha,my žijeme ve střední Evropě,tady se míchaly kultury a národy mezi sebou....tady ten nacionalismus je hodně i na Slovensku...já jsem Slovenka,ale tvrdím,že jsem nejmíň Evropan...když se podívám zpátky do genealogie
míchají se nám tam Maďaři,Němci,Turci...tak se směju každému,kdo si myslí,že je "čistá rasa"...to prostě není možný 🙂 🙂
...a dělím lidi na hodné a zlé,to je asi tak všechno,ne? 😉

kacir
23. črc 2009

peppapig- jé ty máš krásnou holčičku, je jak panenka, takový fotky klidně ukazuj, at se každej podívá, jak máš krásnou rodinu, já si chci rozšířit album a poslat tam i naše miminečko, at lidi čučej, mě to fakt nevadí, já si píšu ještě s pár holkama a oni chcou pořád nový fotky, tak t zas musím postahovat 🙂 , vy teda nebydlíte v CR?

peppapig
23. črc 2009

kacir diky 🙂 K tem fotkam, ja to myslela spis, ze se bojim, aby je spis nekdo nekopiroval atd, abych je nevidela nekde jinde. Ja jsem vubec hrozne nervozni z kradezi identity atd.

Ja jsem z Ostravy, ale uz 8 let v Anglii.

frisbee, jen kyvu hlavou, ze mas pravdu. Ja jsem taky 1/4 Slovenka a nejakym malinky procentem Nemka. Muj deda je trdlo, pac odmita napsat kroniku a rodinny strom ☹

xzaje01
23. črc 2009

Ahoj holky, pripojuji se k zajimave diskuzi - ja docela propaguju muze-cizince, nebot si myslim, ze kdyz se dobre vybere, ceska holka si polepsi! 😉 Ja chodila s Turkem, Cechem, Anglicanem a skoncila s Mexicanem. Zili jsme v Praze, ale domluvili se, ze bude lepsi presidlit na neutralni pudu. Manzela v Praze zmlatili skinheadi, nasi uzasni muzi zakona mu odmitli pomoci, tak to u nas chodi. ☹ Ted jsme v Italii, kde nastesti s jeho pleti neni "problem".

Nikdy bych po krachu vztahu s predchozimi partnery nehazela vinu na jejich narodnost. Kulturni odlisnosti u mezinarodnich vztahu samozrejme existuji, ale stejne tak existuji rozdily mezi partnery, kde oba pochazeji ze stejne vesnice. Ja ty rozdily naopak povazuji za obohacujici. Jde vzdy o konkretni dvojici, jak si zaridi zivot spolu.

Samozrejme je prusvih, kdyz holka chlapa poradne nezna, udela si s nim dite a poslepu odjede do cizi zeme, kde ma s ditetem maly manevrovaci prostor, pokud by se neco pokazilo. Ten pripad sestry jedne z vas, co skoncila v Egypte, to je strasne a nedovedu si vubec predstavit, cim cela jeji rodina prochazi. Ten "jeji" je prachsprosty zlocinec, nesvadela bych to ale na to, ze je Egyptan. Kolik zen v CR je obetmi domaciho nasili? Kolik deti rocne umre pod rukou ceskeho rodice? Radeji ani nevedet ☹ A co ti uchylaci co vezni a znasilnuji sve dcery? To bylo, pokud vim, vse v civilizovane Evrope..

Jinak zdravim holky ostravandy, ja jsem jedna z vas! 😉

peppapig
23. črc 2009

xzaje, je dalsi prispevek od clovicka se zdravym selskym rozumem, napsala jsi to presne tak jak to je. Moc me mrzi, ze tvuj manzel si prozil, co jsi prozil. To je fakt krasny obrazek nasi zeme ceske, ach jo.

Mate v Italii i nejake pribuzne nebo jste jen sami dva?

Jaj tolik Ostravacek najednou 🙂

larri
24. črc 2009

Ja jsem Opavacka ☹ ,ale v Ostrave jsem se narodila,takze jsem Opavo-Ostravacka. 😉

xzaje,je mi lito,ze vas situace v cr donutila odejit.Mi se v Italii hrozne libi,ale nevim,jestli bych tam dovedla zit.Obdivuji vas,ze jste sli do zeme,kde nemate koreny ani jeden.Ja byla v Kalabrii a od tama mam nejhezci zazitky.

xzaje,chci se te zeptat,na fotce mas obleceni,jako medveda.Muzu se zeptat,kde si to koupila? Myslim tim,jestli u nas nebo v cizine,je to nadherne. 🙂

xzaje01
24. črc 2009

Opava, Ostrava, to je skoro to same, specialne z toho mezinarodniho meritka. 😉

Asi to spatne vyznelo, my z Prahy neodesli kvuli tomu prepadeni, ale fakt je, ze od te doby se tam manzel citil jinak. Bylo pro nej obtizne sehnat si dobrou praci, odesli jsme za lepsi nabidkou sem. Jsme domluveni, ze tady rozhodne nezustaneme naporad, puvodni plan byl maximalne 2 roky, ale s tou financni krizi se to ted vsechno zpomalilo - asi si dovedete predstavit. V Italii jsme uz rok a pul a zatim vyhlidky na prestehovani zadne. Zije se tu pekne, jidlo vyborne, lidi hrozne mili, ale ma to i negativni stranky. Bojim se tu sednout za volant a napriklad bych tady maleho nikdy nechtela dat do skoly - ty tu na nas dobry dojem neudelaly.

Ja jsem se pri odchodu z CR setkala hrozne casto s komentarem jak pises ty, larri - "Nevim, zda bych to ja dovedla." Neni to zadna veda, jen clovek musi byt open-minded (jak se to rekne cesky?) a skocit do toho rovnyma nohama. Pak se uz vsechno da. Ja jsem se sem prestehovala a hned jsem prisla do jineho stavu, neumela jsem Italsky ani tuk a 9 mesicu nato jsem rodila v italske porodnici a vsechno probehlo bezvadne. Rict mi tohle nekdo pred rokem, tak se mu vysmeju, ze to ani nahodou nemuze byt mozne. 😅

Jo a toho medvidka jsme dostali jako darek od svagrove, kupovala to v USA, takze ti bohuzel nepomuzu. 😖 Oblekli jsme to malemu 1x prave na tu cestu z porodnice - tyhle vecicky jsou desne prakticke! 😀 Ale mozna, pokud neco podobneho shanis, ja mam hrozne dobrou zkusenost s ebay.co.uk - zkusila bych to tam.

Peppapig - mate hrozne roztomilou holcicku! Vy jste v UK kde? Ja Anglii miluju, hrozne rada bych tam nekdy ukotvila, ale ta nase budoucnost je ve hvezdach.. Asi uz jsi to rikala, ale manzel je odkud?

Morave zdar, Eva

xzaje01
24. črc 2009

Jo, jeste k tomu dotazu o pribuznych - jsme tu sami, ale treba cele tehotenstvi nam moc pomahala maminka manzelova kolegy z prace, pomohla nam pochopit mistni zdravotni system a jelikoz pracuje v nemocnici, usetrila mi spousta casu cekani ve frontach na ruzna vysetreni. Tady je vse hrozne o znamostech a o kontaktech! Bez toho jste namydleni.. 2 tydny pred porodem prijela mexicka tchyne, zustala tu s nami 3 mesice a ted ma "smenu" moje mamka, ta uz jen na mesic (maly ma 3 mesice). Bez nich bych to ani nahodou nezvladla, maly doted nedokaze byt delsi chvilku mimo neci naruc, takze jsem za jejich pomoc silene vdecna! Babicky jsou v tomhle pripade neocenitelne..

Jak jste to mely vy?

Larri, mi to neda, vim, ze to sem nepatri, ale rada bych ti dala kontakt na velmi kvalitniho prazskeho akupunkturistu pokud bys o to stala - ja ho dodnes podezrivam ze za mym tehotenstvim stoji on! (Maly byl neplanovany, puvodne jsme chteli jeste nejaky ten rok pockat.) .. Ted to zni jako by byl otcem ditete ten doktor, ale tak to samozrejme neniiii! 😀

larri
24. črc 2009

Evi,sem s doktorem.Ja vim,ze s nepruchozima vejcovodama toho moc nezmuzu,ale i tak.Pristi tyden jedu mozna domu,tak si chci nechat namichat bylinky a budu pit cajicek.Nekdo po nem otehotnel,ja budu rada,kdyz mi procisti cele telo z toho hnusu,co si musim pred ivf pichat.

Ted jeste nemam vychaz,tak se nikam nedostanu,ale v pondeli mi je dr.napise,tak to bude lepsi.

Evi,ja nemuzu pochopit,jak jde nekdo do ciziny,hned si sezene bydleni atd.Ale dokazalo to hodne lidi a v jinem state se ma lepe nez doma.Obdivuji takove lidi.

Jenom jestli by si mi napsala,kolik si bere dr.asi za akupunkturu.Nemam rada,kdyz nekam jdu a nevim,kolik platim a je mi blbe prijit a hned se ptat.

binki
24. črc 2009

larri: kolik cyklů ivf máte za sebou? připojuju se a držím ti pěsti.
my jsme zase přesídlili do Turecka a je to oproti čr 100 a 1 😅

larri
24. črc 2009

binki,mame za sebou dve ivf,ale pri prvnim jsem nemela transfer.Takze ted napoprve se to povedlo,ale bohuzel mimodelozni.
Mne v CARu rikaji,ze bych nemela mit s otehotnenim problemy,protoze jsem v poradku,akorat ty vejcovody.Takze ivf by melo jit bez problemy a spermiogram mame nadherny.
Uvidime co bude dal.Ted se musim dat psychicky dohromady,at jsem v listopadu pripravena.Ja se vzdavat boje nebudu,protoze chci mit takove zlaticka jako vy.
Jsem dost narocna,ale kdyby se povedla dve najednou......,ale budu stastna za jedno. 😉
Mame to rozdelene,ja dve princezny a pritel jednoho fotbalistu.Uvidime,komu se to splni.Pritel uz ma 10leteho syna,tak ted prijdou princezny 😀 😀 😀 😀 ,ale pst nebo na ivf nepujde.
Stejne si myslim,ze kdyz budou dve holky,tak bude stejne stastny,jako kdyby byl jeden kluk.

Holky,tak musim premyslet ja,abych se nezblaznila. 😠

xzaje01
24. črc 2009

LARRI -

Jasne jasne, vse napisu - ja bych to byla napsala uz predtim, ale nevedela jsem zda treba nejsi odpurcem alternativ. 😉

Jmenuje se MUDr. Majerčík a je na Zahradnim meste na poliklinice. Kontakt: http://prirodnimedicina.webpark.cz/
Vstupni prohlidka stala 600 Kc, venoval se mi vic nez hodinu, ptal se me na celkovy zdravotni stav, co me trapi, s cim si predstavuju ze by mi mel pomoct, pak mi sledoval dotykem tep na zapestich a taky jsem na nej musela vyplaznout jazyk. 🙂 Ja treba nesnasim kdyz jdu k takovemu cloveku pro pomoc a on mi zacne nutit vselijake predrazene vitaminy atp, jen aby se nabalil. To u tohohle doktora nehrozi, svou praci bere vazne a tim mi byl od zacatku sympaticky!
Jen pro tvou predstavu - ja k nemu poprve sla s chronickymi zanety mocoveho mechyre a on mi rekl, ze s tim mi nepomuze. Vysvetlil mi, o jaky test si mam presne rict u obvodniho lekare (slo o banalitu, muj obvodak byl debil co jen slepe predepisoval atb!). Ja jsem tak vyresila vice nez 2 roky trvajici problem, ktery me silene trapil a v zivote by me nenapadlo, ze reseni bylo tak snadne.. Kdyz jsem vyresila tohle, rekla jsem si, ze zkusim poresit muj nepravidelny cyklus - na to me uz vzal, chodila jsem na jehlicky a co si pamatuju, tak pri predplaceni 10 navstev me jedna navsteva vysla na 320 Kc. Jeste jsem si u nej koupila nejake bylinky za 200 snad (?), ale nic mi ani trosku nenutil. Je to beh na dlouhou trat, min. 3 mesice nez se neco projevi, ale staci chodit i co 14 dnu. Ja chodila zrychlene 2x v tydnu, coz bylo trosku moc, mela jsem ale naspech kvuli stehovani do Italie. Delali jsme si pri tech sezenich srandu, ze mi vlastne "vyladoval" ty zenske organy stejnym zpusobem jako zenam co chteji pomoct s otehotnenim a porad mi opakoval, ze to je tezke s detmi a v cizi zemi to bude jeste tezsi (pusobil skoro antikoncepcne 😅 ). Manzel byl tehdy v Italii a ja v Praze, po prestehovani se sem jsem pri prvni prilezitosti otehotnela.

No, at to neprotahuju, ja nerozumim medicine, o nepruchodnosti vejcovodu nevim nic, ale on urcite ano (je normalne studovany lekar) a pokud ti je schopen jehlickami pomoct, tak pro to udela maximum. Rozhodne te ale nebude balamutit, pokud reseni je pouze na medicine klasicke... Pokud do toho pujdes, moc ti budu drzet palce a urcite dej vedet, jak na tebe zapusobil!

Jo a k hledani bytu? Nesla jsem uplne naslepo - manzelovi poskytla firma kratkodobe bydleni a ja pak jen obesla realitky a nasla nam podnajem. Dost jsme zaplatili za kauci a za provizi realitce, jinak ale v pohode. Je ale fakt, ze nervy jsem tehdy mela v kyblu, bala jsem se, at to stihneme. Ja vse rada planuju predem, coz s tim mym Mexicanem dost dobre nejde! 😅

S tvym pritelem jsi se seznamila v Praze?

larri
24. črc 2009

xzaje,to neni mozne,ja chodim ke svoji obvodacce na Zahradni mesto.Mam to dve zastavky busem,kdyz si tam jezdila,tak ja bydlim v Zabehlicich.Vyjedu kopec a jsem tam,takze nekdy si tam udelam prochazku.

K tem vejcovodum- ty,kdyz chces miminko,tak tvoje vajicko a spermie muze se oplodni ve vejcovodech a oplozene ti vleze do delohy.
Moje vajicko a spermie pritele musi oplodnit v laboratori a pak mi to zavedou primo do delohy.
Zatim co ty mas z toho pozitek,my jsme kazdy v jine mistnosti.Tohle je nas oplodnovaci sex. 😉 Ty mas jedno vajicko,ja jich mam diky stimulace jako ted 12.Jenomze jsem jich mela 10,ktera se vubec neoplodnila,tak zustala jenom dve.Ty mi dr.zavedla,ale jedno mi vlezlo do vejcovodu,kde nemelo co delat.
Na netu jsem si nasla,ze vejcovody vylucuji nejakou tekutinu a to embyjko mi scucla k sobe.No a v tech vejcovodech to neroste a je tam nebezpeci,ze ti vejcovod praskne a zacnes mit krvaceni do bricha.
Ja mela stesti v nestesti,ze jsem sla na kontrolu a za 3,5 hodiny lezela na sale.Mela jsem ale bolesti jen na prave strane,kde mi mimisek do vejcovodu vlezl. 😠

Ja delam v Zabehlicich v tom sportovnim centru,jestli sis ho nekdy vsimla a pritel tam chodil.Bydlel kousek a tam chodi skoro vsichno z okoli.No a tak to zacalo.Protoze se pak odstehoval,aby jsme to k sobe nemeli daleko,tak se nastehoval ke mne,do malinke garsonky.

Dekuji za dr.,urcite se pujdu na mne zeptat.

kacir
24. črc 2009

larri- určitě děláš správně, že využívaáš všechny možnosti, Xzaje měla s tím doktorem výbornej nápad. Píšeš, že to první ivf bylo mimoděložně, tak to další se určitě povede, hlavně bud uplně v klidu, já vím, mě se to řekne, vid 😉, ale znala jsem víc páru, co nemohli mít děti a pomocí doktoru jsou rodiči. Akupresura ti vžádném případě neublíží, naopak pomuže

xzaje01
24. črc 2009

Larri - to je bomba, ja na te akupunkture totiz nesnasela to dojizdeni, mela jsem to vzdy brzo rano a cestu na hodinu. 😠 Jinak dekuji za vysvetleni, je to teda veda! A vi se, jak k te nepruchodnosti dojde, co ji zpusobuje?

Kacir - dekuji, ja si taky myslim, ze dat telo do poradku nikdy neuskodi, problem jsou jen ty penize. Mi se na cinske medicine libi ten princip, ze neleci projevy nemoci ale napravuje to, kvuli cemu nemoc vznikla. Treba na bolesti zad je to pry vynikajici.

Vsem se omlouvam za naruseni puvodniho tematu 😅

larri
24. črc 2009

evi,k nepruchodnosti muze dojit tak,ze jsem mohla prodelat silny zanet.Ja jsem ale na tohle haklivka a kdykoliv jsem mela problem,bezela jsem na gyndu.Bez slipovky ale nevylezu ven.
Je ale divne,ze jsem neotehotnela ani s zadnym predeslym partnerem.Je fakt,ze s zadnym jsem neresila,ze nam to nejde.

Ale treba to tak melo byt....

larri
24. črc 2009

Kdybych otehotnela s predeslym pritelem,tak bych nebyla tady na tehle diskusi a nepoznala vas.

Akorat ja chodim jeste na dalsi diskuse ohledne neplodnosti a treba s holkama z Apolinare chodime na kafe.
Tak by mne zajimalo,kde by jsme si to kafe daly my,v kterem state,aby jsme to nemela zadna daleko. 😀 😀