Vzala jsem si Araba. Máte též exotiku ve výchově dětí?

monina8
29. říj 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenosti s jinou kulturou v manželství nebo partnerství a tudíž i s výchovou dětí. Já sem si vzala Araba, zatím žijeme tady v Čechách, ale brzy poletím s Danim za manželem do Bahrajnu 🙂 Už jsem se setkala s pár odlišnými metodami v péči o dítě, když sem mluvila s tchýní. Např.:dávat pít denně vodu (manžel přivezl nějaký přírodní pití na zažívání), balit těsně mimi do takovýho šátku na spaní (což opravdu pomohlo), pak podáváni baby sušenek ve vodě (to jsem nezkoušela). Hmm, určitě mě čeká plno nových věcí, i obřízka malýho, ta už se prý provádí laserem, tak to bude v poho. Jinak musím dodat, že jsem naprosto spokojená (jen pro jistotu, protože slýchám ruzný věci) 😉

filipal
24. led 2010

ved, kazdy si urobi podla seba nakoniec....
ja som ani tak nemyslela na kvalitu tohto konkretneho cloveka...to by som sa neodvazila.
skor by som sa bala, ze v takej krajine, kde ma on domov, nebudu stat na mojej strane ani zakony, ani verejna mienka.
tie pribehy su bohuzial pravdive...
argumentovat, ze aj u nas natrafime na roznych muzov sa mi zda irelevantne, pretoze tu ma zena moznost odist od muza tyrana, nasilnika. moze sa rozviest a ponechat si dieta v starostlivosti, moze odist do azyloveho domu, alebo centra pre tyrane zeny... jednoducho, my, zeny europanky mame ine postavenie.
ale uznavam, ze kazdemu vyhovuje nieco ine....

mywiel
24. led 2010

Ja som chodila rok s Albancom. Ti ludia sa spravaju inac v EU krajine a inac u nich doma, lebo tam musia prisne dodrziavat ich moslimské zakony inac by rodina bola pohorsena takze bacha mozu sa vam javit super a v ich vlastnej krajine budu uplne iny, ale to aj zalezi kolko uz ten clovek zije vonku.

tictac
24. led 2010

filipal, tu moznost odejit maji zeny i v jinych zemich, i tam (nevim, jestli v kazde zemi, ale odkud pochazi MM, tam moznosti jsou) maji azylove domy, kde se o zeny s detmi postaraji 😉

shiishaa
24. led 2010

Tictac dakujem,budem rada ak by si sami so svojimi skusenostami podelila aj na IP.Ja svojho priatela mam naozaj velmi rada,je to vzdelany,sarmantny a pritazlivy muz.Naozaj si rozumieme vo vsetkom.Ale nie je moslim,ako tu niektore dievcata pisete.

frisbee
24. led 2010

shiishaa..on je Egypťan???Je vierou kopt? Myslím,že by ti poradila v IP erikasadek,ona má Egypťana. 😉

shiishaa
24. led 2010

Nie,je Izraelcan a je Zid.

akshara
24. led 2010

Frisbee 🙂 , doufám, že to není ten "Egypťan", kterého doporučuješ, o nemž se tu mluvilo, jehož manželka jej hledá neúspěšně po celé Káhiře! 😀 😝

frisbee
24. led 2010

😀 😀 😀 😀 😀 ee 😀 😀 😀 😀 😀 😀

akshara
24. led 2010

Frisbee 🙂 , ale může tě alespoň těšit, že jsi byla s tou vírou nejblíž. Já jsem byl, v protikladu se standardem, úplně vedle! 😀 😀 😀 Teď jen, když žádá Shiishaa Tictac o i.p., se musíme modlit, aby se nezadělalo zase na nějaký ten blízkovýchodní konflikt! 😀 😉

frisbee
24. led 2010

shishaa..tak som v rýchlosti preštudovala v googli názory kresťaniek,čo si vzali Žida....každá napísala,že vo vzťahu nebol problém,že tam to bolo medzi nimi ako osobami,jediné rozpory vznikli v tom,čo židovská viera prikazuje...začína to v kuchyni..košer vybavenie a košer jedlo, a potom tam písali ženy,že aj s maximálne tolerantným partnerom museli hovoriť o náboženstve veľmi opatrne,že sú na to veľmi hákliví.
Ináč nevidím žiadny problém,pokiaľ si rozumiete a všetko si vyjasníte dopredu a on ťa nebude do ničoho tlačiť,pokojne to može fungovať,podstatné je nájsť si body,ktoré vás spájajú a tie musia prevažovať 🙂 😉

frisbee
24. led 2010

akshara.. 😀 😀 😀 ja som blázon,ja mám všetko naštudované...googlík to istí 😀 😀 😀

rimmel
24. led 2010

ja by som to nedokazala uz len koli nabozenstvu. resp iba koli nabozenstvu.

frisbee
24. led 2010

rimmel,keď sa zamiluješ,tak je ti jedno či je to medvedík Pooh alebo E.T.,stejne všetko ukáže až čas 😉 😉 😉

shiishaa
24. led 2010

Baby,nie je praktizujuci Zid.Ja sem tam "vbehnem" do kostola,on vobec.Vravel mi,ze rodicia su silno veriaci,on nie.Mozno pre to,ze je tak dlho na Slovensku...Mam vsak strach,ze o rok sa chysta do Dubaja a ak by som odisla s nim,bojim sa,ze sa zmeni...

A vidim,ze pribeh o Katke(to je ta co hlada synceka po Kahire) sa dostal aj k vam.... 😔

tictac
24. led 2010

akshara, zadneho konfliktu bych se nebala 😉 😀 😀

shiishaa, zid nebo muslim, ono to u nekterych vyjde na stejno 😉 , nakonec obe nabozenstvi si jsou dost podobna. Jestli dokazes byt tolerantni, tak do toho bez, ale dopredu si oba ujasnete, co od vztahu a od sebe navzajem do budoucna ocekavate, aspon budete vedet, do ceho jdete. Jestli mas nejake konkretni otazky, klidne pisni do ip, zila jsem 2 roky v zidovske rodine 😉

rimmel
25. led 2010

frisbee, ja by som to nedovolila.....resp nezacala by som si s arabom ani keby neviem co ...a tiez ma vobec nepritahuju tak tym je to pre mna lahsie 😀 tiez by som si nezacala s veriacim
pamatam si na zaciatky s mojim manzelom, ako sme si dopisovali a ako som sa ho spytala ci veri v boha a vedela som ze ak ano, pokracovat v pisani asi nebudem nakolko moja "neviera" je prisilna a proste by som to nedokazala.

moja naj kamaratka chodi s pakistancom...kamaratky uz preto niesme...je mi jej luto, no on total riadi ju, jej zivot a nepriamo aj moj, a mala somtoho uz dost.........ale to nehovorim ze kazdy je taky..len moju skusenost. 😉

rimmel
25. led 2010

proste by prisla napr.otazka vychovy dietata a ja by som nezniesla kebyze ho mam vychovavat vo viere, no ak sa moje dieta raz rozhodne ze chce verit v boha, nemam nic proti, bude to jeho volba, no ucit ho to nebudem.

frisbee
25. led 2010

rimmel,jasne,ja mám tiež svoje zásady a uvažujem prakticky a analyticky až moc...haha,som bláznivé znamenie Panny,mne by nevadila viera,ja som tak psychicky nezávislá osoba,že by si ma ten Arab ani nevybral 😀 😀 😀 ,ale beriem to tak,že hromada kočiek,čo si vzala človeka z inej kultúry sa prisposobí...mnohým to vyjde a sú spokojné,druhá vec je,že sa naozaj stanú aj tragédie.
Bohužiaĺ to sú veci,ktoré sa nedajú radiť,musia sa prežiť,i keď je to mnohokrát veľmi bolestivé. 😉

rimmel
25. led 2010

moja kamaratka tvrdi ze je spokojna no ked prisla ku mne a robila som pizzu, jej oblubenu, sunka, syr, hriby, povyberala kazdy kusok sunky, lebo ze ona maso neje, a zacala vymyslat ze jej nechuti atd..no hruuuza...potom ze asi veri v boha, a predtym uplna ateistka..ale to asi ozaj zavisi od povahy cloveka ... 🙂

rimmel
25. led 2010

s tym masom, jej frajo maso kt.nieje halal neje tak ani ona..no koment 😀

akshara
25. led 2010

Jen bych nesměle podotknul, 😕 že bych rozlišoval víru v Boha 🙂 (nějaké naše vyšší vědomí v nás o životě, které má každý v určitém stupni) od oficiálního pánbičkářství. 🙄 Osobně tedy maso třeba taky nejím, 🤐 ale nemám pocit, že by to bylo z nějakých instrukcí, prostě jsem jen moc velký gurmán 🙂 Ale často se stává, že když člověk nějak "vybočuje", 😲 hned si každý myslí, že je to nějaké dogmatické sebemrskačství, přepjatý asketismus, že člověk žádostí, od oné "schválené" věšiny, slintá... Ač si nevšimne, že ona jeho "schválená" většina je mnohdy samým uzavřeným,nerozumným spolkem, řídící se v mysl nejhruběji zařranými dogmaty, pranic neodpovídající skutečnému lidskému citu a rozumu. Proto se mi ta paušalizace víry v Boha, jakožto nálepky ihned dogmatické, nerozumné, nezdá dobrá a vhodná. 😖

rimmel
25. led 2010

akshara ano, ale ona je schopna, ochotna, pre jeho stastie, konvertovat na islam.....aale toje dlha story a na pobavenie...pozvem ju na moju svadbu no ona odmietne,lebo jej to on zakazal..moc by za nou totiz smutil, tri dni bez nej? chudacik to mu ona nemoze urobit 😀

akshara
25. led 2010

Tak jistě, rimmel, 😉 souhlasím, toto je blbost, ale asi už to nemá co dělat s vírou (v pravém slova smyslu) jako spíš s obecnou nevyzrálostí lidí! 😉 To, že se to děje pod "islámem" je jen forma toho nevyzrálého projevu, nikoli princip, emocionálního vazalství, kterého bychom našli jistě ve více projevech a podobách... Ale jako demonstrace partnerského vazalství, je to dobrý příspěvek, ačkoli nijak šťastný pro ty, kteří jsou v jeho poutech! ☹ 😉

rimmel
25. led 2010

tak tak 😉

filipal
25. led 2010

zial, to je castou tragediou zien...
boja sa zostat same sebou. akoby potrebovali nejakeho vodcu, ktory za nich bude mysliet, rozhodovat.
samozrejme nic proti vegetarianstvu, ani proti akejkolvek viere, ak sa pre nu slobodne rozhodneme.
ale u takto zavislych zien je aj to slobodne rozhodnutie spochybnitelne. su tak zaslepene "laskou", ze nevidia vlastnu cestu. schvalne pisem lasku v uvodzovkach, lebo podla mna sa nejedna o lasku, ale zavislost.
ja sa nebojim samoty, chcem samostatne uvazovat a rozhodovat sa. byt slobodna.

mam rada ludi ktori vybocuju, odlisuju sa od inych...kaslat nato, co si mysli vacsina!

rimmel
25. led 2010

filipal uplny suhlas, nanestastie to co opisujes bol uplny priklad mojej kamaratky...je mi luto ze sa uz nebavime no tak ma sklamala a ranila ale stale na nu myslim ze nech sa este do vacsich sraciek nedostane 😖 on je este k tomu zenaty v jeho krajine a ma dva pasy aona ani nevie ktory z nich je jeho prave meno..no uplne kocurkovo 😒

ono hovori sa ze pri kamaratke mas vzdy stat a podporovat ju v cokolvek a byt pri nej ked sa porani...no ja to nedokazem, nedokazem si nechat ublizovat a pozerat sa ako ju on total nici ☹

filipal
25. led 2010

ano Rimmel, niekomu niet pomoci. je to velmi tazke pozerat sa na to ako nieco kamaratku nici, taha dole.... a ona nepocuva. este su aj take pripady, ze sa ti chodi zalovat ako ju priatel bije, vydiera a neviem co, ale ked ju nabadas, aby to nejako riesila, zacne ho ospravedlnovat. a ked sa do toho zapleties, si ty ta najhorsia.... ☹
vtedy je asi najlepsie zutekat....
aj ked to boli ...ale najhorsie, ze teba to zranuje este viac....

shiishaa
25. led 2010

Moj priatel zatial nic take nerobi....A pokojne jeme na co mame chut,aj na krvavy bravcovy steak🙂

filipal
25. led 2010

Shiishaa, joooj, aby neprislo k nedorozumeniu, to nebolo na teba! 😝
my sme vraveli vseobecne o niektorych nasich kamaratkach, ktore si vsetko nechaju.....

shiishaa
25. led 2010

Ja viem,len odlahcujem temu.Ved toho sa bojim.Ze sa zmeni.Je mnoho pripadov ktore az nahanaju strach....