Vzala jsem si Araba. Máte též exotiku ve výchově dětí?

monina8
29. říj 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenosti s jinou kulturou v manželství nebo partnerství a tudíž i s výchovou dětí. Já sem si vzala Araba, zatím žijeme tady v Čechách, ale brzy poletím s Danim za manželem do Bahrajnu 🙂 Už jsem se setkala s pár odlišnými metodami v péči o dítě, když sem mluvila s tchýní. Např.:dávat pít denně vodu (manžel přivezl nějaký přírodní pití na zažívání), balit těsně mimi do takovýho šátku na spaní (což opravdu pomohlo), pak podáváni baby sušenek ve vodě (to jsem nezkoušela). Hmm, určitě mě čeká plno nových věcí, i obřízka malýho, ta už se prý provádí laserem, tak to bude v poho. Jinak musím dodat, že jsem naprosto spokojená (jen pro jistotu, protože slýchám ruzný věci) 😉

petule.h
25. lis 2008

no já na to myslela ještě včera...a co jim se tady líbí??? co by chtěli???
a mají tam oni třeba diskotéky, můžou pít alkohol...apod? a když sem jezdí tak jen sami ženy??? a kde na to vezmou???ty jo nějak jsem se do toho zažrala 😀

binki
25. lis 2008

líbí se jim česká bižuterie z Jablonexu, sklo Crystalex apod., kozačky, šperky a značky věcí, co u nich nejsou...
jak kde na to vezmou?
znáš arak?

petule.h
25. lis 2008

arak znám...
jako, jestli to není tak drahé, když sem létají celkem často a více lidí...to je drahé i pro čecha letenky...

tictac
25. lis 2008

nevim, jak v jinych zemich, osobne znam jen Pak., tam klasicke diskoteky jako u nas nemaji. Ale jinak je tam uplone vsechno, zalezi jen na to, z jake je clovek rodiny, tim padem s kym se dostane do kontaktu 😀 party tam byvaji obcas jeste divocejsi nez tady 😀 Ofiko nepije snad nikdo, za zavrenymi dvermi lidi samozrejme maji pristup k alkoholu i drogam. Ale zase ne vsichni, porad je tam strasne hodne lidi, kteri jsou vychovani normalne slusne (jako MM 😀 ) Dnes je taky bezne, ze zeny pracuji, v nasi rodine ovsem nemusi, maji velmi slusne postaveni, takze travi doma cas s detmi a cestovanim. Opravdu tam ziji uplne normalni zivot 😉 Zato treba v Saudske Arabii je peklo, cetla jsem nekolik knizek a chodi mi z toho mraz po zadech 😖 Araby nemam moc rada 😖

Kdo/co je arak?

petule.h
25. lis 2008

nápoj z rýže ??? pila jsem ho, nicméně jdu nakoupit,pak se vrátím...je to zajímavé

zanett
25. lis 2008

Jeee Saudska Arabie - MP tam nekolik let zil, jeho znami (Anglicane, co se tam usadili), ho porad lakaji, at je jedeme navstivit, ja bych strasne moc rada jela, jenze MP se moc nechce 😒 Hrozne moc bych se tam chtela podivat, i kdyz me MP strasi, ze s mym pre-emancipovanym postojem 😀 by se mi tam nelibilo, ale nebudu vedet, dokud to neuvidim na vlastni oci, no ne?

binki
25. lis 2008

petule.h: vlastně máš pravdu, když se chceme s rodinou tak 4 ročně vidět, je to celkem dost peněz, máme výdaje za letenky, ale zase šetříme jinak 😀
v Turecku diskotéky a kluby jsou a tím myslím konkrétně Istanbul, tak běžně tam v pátek jde cca 30 000 lidí do klubů, v Emirátech jsou luxusní večírky a lidi se chodí bavit do klubů a schází se s přáteli doma a v restauracích, v Sýrii nevím, tam jsem byla jen na domácích oslavách...

tictac
25. lis 2008

zeme, kde je vetsi cestovni ruch, tak jsou samozrejme dosti moderni 😉

zanett, pokud pojedete do Saudi, tak budete zrejme bydlet v arei pro cizince, tam je to celkem v poho, ale i tak se budes asi muset nejak prizpusobit. Ja mela na mysli hlavne Arabky, co se tam narodily, nebo privdaly...nesmi ridit auto, bez muzskeho doprovodu (pouze manzel, bratr, otec) nesmi na ulici, funguje tam mravnostni policie, v podstate jsou muzuv majetek a muze si s nema delat, co chce 😠 zeme UAE jsou v poho, jed se podivat 😉 ale primo Saudi bych nezvladla ani omylem 😝

binki
25. lis 2008

Saudi 😕 , to ne

petule.h
25. lis 2008

no je to zajímavé...
binki: právě jsem myslela, že ta letenka nebude niujak levná věc...ale je to rodina...tak se to najde že jo??
ten svět je zajímavý...
tic tac: teda neumím si přewdstavit být oddaná manželovi, neřídit auto, neoblíkat se jak já chci ...apod
když jsem byla v egyptě, to je teda afrika, tak tam byla holka s klukem u moře oba Egypťani a ta se koupala v hadrech..no, ale asi ten její přítel nechtěl aby se odhalila a to měla teda super figuru 🙂

tictac
25. lis 2008

to je Saudi, tam to tak je, nastesti jen tam 😉 vyslo spousta knizek o tom, napsanych samotnyma Arabkama, ted treba ctu autobiografii svagrove Bin Ladina 🙂

seherezada
25. lis 2008

Zanett: My spolu pred svatbou samozrejme zili a to skoro dva roky, svatba urcite nebyla unahlena. Sveho manzela jsem v dobe svatby moc milovala a byla jsem si jista, ze s nim chci dite a dozit s nim do konce zivota. Bohuzel clovek mini, zivot meni.
V te dobe mi ani jeho rodina nijak zvlast nevadila, ale vztahy se vyhrocuji a co cloveku nejdriv prijde jen jako trochu neprijemne se pro nej muze za par let stat nesnesitelne, zvlast, kdyz se to stupnuje. Takze asi tak.

Petule: Dekuju za zajem 😉 , ale to, ze s manzelem uz par mesicu neziju, neznamena, ze jsem spokojena. Mame spolu dite a to nas spojuje navzdy, takze problemy jsou stale a v nekterem smeru mensi, nez kdyz jsme spolu zili, v jinem vetsi.

monina8
autor
26. lis 2008

No,holky,ja se brzo do Saudi podivam,mame to fakt kousek pres most.Cekam az dostanu vizum a jedem.Me to taky strasne laka.Ted pry uz zensky jezdit muzou.Nevim,zjistim.V Saudi se pry dost dobre nakupuje znackovy zbozi je levnejsi.
Ja si ted taky pujdu koupit abaju,abych ji mohla nosit,nekam kam se to hodi.Jinak nenosim.
Jo,taky sem cetla dost knizek o arabii.Ale vzdycky zalezi na tom manzelovi z jakyho prostredi pochazi a jak stoji za svou manzelkou.

tictac
26. lis 2008

nakupuje se tam urcite skvele, ja bych do Dubai znovu jela hned 😉 ale do Saudi ani omylem, tam me nelaka vubec nic a ze jsem zvedava zenska 😀
monina, v cem tam chodis normalne oblecena?

binki
26. lis 2008

tictac: tu knížku jsem četla, víš co je legrace, ona žila skoro celý život ve Švýcarsku a pak v USA

tictac
26. lis 2008

taky jsem si vsimla, jsem teprve na zacatku, ale nejak se mi to nezda...nevim, jestli ji mam brat vazne, nebo spis tak, ze chce byt slavna 😖

petule.h
26. lis 2008

a když jsou tady příbuzní co jedí? co ty? a mají třeba tu potřebu se trady odreagovat? užít si jinak než doma?

tictac
27. lis 2008

za nase pribuzne muzu rict, ze jsou maximalne v pohode, jedi to, co uvarime, nebo kam je vezmeme, nneptaji si nic extra, nevymysleji si, ani vlastne nemaji si co vymyslet, vsechno maji doma volne pristupne 😉 ale je to dano taky tim, ze vetsina z nich zili i jinde v cizine, tak vedi, co a jak 😉 proste ze neprijedou z chude zeme a najednou nevi co prvni 😀

petule.h
27. lis 2008

tak to máš v pohodě...že jsou v pohodě 😀 a oni ty ženský jezdí bez chlapů???

tictac
27. lis 2008

jasne, my nemame rodinu ze Saudi 😀

petule.h
27. lis 2008

já vím houby co je saudi...no tak asi tam žijou dobře a není to tak puritánské...noo tak to je fajn a kolikrát ročně jezdíte vy tam? takže je to jako třeba v emmirátech, že jdeš na večeři do restaurace a jsou tam obchody větší...a prodává se tam alkohol v krámech? a co dělá tvůj švagr? že jsou na tom dobře...??

tictac
27. lis 2008

Saudi Arabia je podle me ta nejprisnejsi zeme 😉 V Dubai jsem byla poradne jednou, mame tam taky nejake pribuzne, pro turisty je tam zivot pohadkovy, pro bezne lidi uz tak ne.... MM je puvodne z Pakistanu, moc casto tam nejezdime, protoze je to financne narocne, mame rodinu samozrejme v CR, pak v Kanade, USA, takze nemuzem nikam jezdit az moc casto. Ja byla v Pak. 3x a troufam si tvrdit, ze vim, jaky je tam zivot. Cast rodiny je z klasicke stredni vrstvy, cast z te vyssi. Napr moje svagrova patri mezi stredni, jsou velmi nabozensky zalozeni, ona chodi zahalena od hlavy k pate, takze docela komedie, kdyz jdeme nekam spolu my dve 😀 . Jinak zenske se tam moc nezahaluji, vetsina maximalne hodi satek pres hlavu pred starsima (z respektu), nebo kdyz je cas motliteb. Neni problem pro zenskou jit kamkoli, ja treba byla i na tech nejhorsich trzich, kam zenska vetsinou nepachne (sla jsem tam ze zvedavosti) a je fakt, ze mi tam nejlip nebylo, takze jsem se taky zabalila do satku 😀 😀 Alkohol se verejne v islamskych zemi nekupuje, jen treba v mezinarodnich hotelech atd, ale neni problem sehnat, jakovsechno ostatni 😉 Co se tyce restauraci, je tam vsechno, tak jako treba tady v UK, sice neni to na takove urovni, prece jenom je to rozvojova zeme, ale jinak je tam vsechno dostupne...a nejsou tam zadna omezeni pro zeny 😉

monina8
autor
27. lis 2008

Ja chodim normalne oblecena.Dziny,triko,satek maximalne kolem krku,nebo na ramena.MM ani nechce abych se zahalovala.Jeho mama chodi,ale oblicej ma videt,segra uz jen satek,lezerne,jinak normalne moderne.Docela se mi ten styl libi.Uvidim casem,jestli budu nosit satek nebo ne.Treba i jo.Nejsem az tak proti.
O jaky knizce ste mluvili?Ja sem taky cetla spoustu knih.Libila se mi treba Majada,dcera Iraku,to bylo fakt pekny.Nebo Panenky z raje.Mam jich doma haldu... 🙂 🙂 🙂

petule.h
27. lis 2008

tic tac: no třeba egypt alkohol hrůza- až na to pivo, to šlo 🙂 ...ale je to jinde...
no máte to teda pěkně rozvinuté ty národnosti a jak s ni,mi mluvíš anglicky??
jo díky za info i monině...knihy si asi koupím, začalo mě to zajímat, ovšem nikdo by mě tam nedostal 🙂 jsem srab...

tictac
27. lis 2008

petule, my s manzelem mluvime anglicky, on s nasima takovou lamanou cestinoanglictinou 😀 a ja s jeho rodinou vlastne taky anglicky, ale ucim se jejich jazyk, protoze je mi vzdycky blbe, kdyz se sejdeme a oni mluvi po svem a nerozumim, to me stve,takze ted jsem ve stadiu, kdy rozumim a oni na me mluvi urdu a ja odpovidam anglicky.

Porad si myslim,ze zemi z jedne dovolene clovek nepozna, chce to fakt prolezt dukladne vsechno a pak muze rict, jestli to pro nej je, nebo neni. Ja bych treba v Pak. zit nedokazala, i kdyz bych se tam mela jako princezna, proste ten zivot je tam o necem jinem.

Kdyz uz jsme u tech knizek a odvahy, prectete si Bila Masajka...tomu rikam odvaha (nebo blbost) 😀

petule.h
27. lis 2008

no už jsem najela na mé oblíbené stránky abz knihy a tak jsem našla několik knížek, určitě je po netu objednám..takové věci ze života mě zajímají......nebyla ta masajka i film????

tictac
27. lis 2008

nevim, je to mozne, ma to dalsi pokracovani, mne dosla pod ruku jen ta prvni cast....

binki
28. lis 2008

jo, ta masajka má víc dílů a je zfilmovaná, jsou i jiné druhy odvahy, o kterých by stálo napsat, holky, já tyhle knížky už nečtu, už mne to nebaví, je to pořád dokola

tictac
28. lis 2008

ja to teprve zacala cist, driv jsem k tomu mela primo odpor 😀 momentalne prochazim fazi, kdy me fascinuji jine kultury, jak ziji, jake maji zvyky atd.,takze se snazim precist vse, co mi prijde pod ruku.

binki
28. lis 2008

tictac: a přesně proto raději poznávám konkrétní lidi a cestuju 😉