Vzdorovité a vzteklé dítě

veradokonalova
16. bře 2017

Ahojky. Máme doma Dvou a půl letou holčičku je extrémně vzteklá, vše ji vadí a musí být po jejím. Pořád se chce nosit i přesto, že jsem ji několikrát vysvětlovala, že už je veliká slečna a ty se už nenosí, tak my asi začala dělat naschvály a strašně se začne hystericky vztekat, mlátí se ručičkami do hlavy ne nějak silně, ale mlátí a nebo si trhá vlásky a šíleně u toho řve jako bych jí vraždila a kouše se do ručičky . Snažím se jí nevšímat a je to snad ještě horší. Zaráží mě i to, že když jí dáme k mým rodičům, tak tam je naprosto v klidu i u mé ségry a pokaždé poslouchám jak byla hodná a nevztekala se. Jak mile si pro ní jedeme a vidí nás, tak zase začne hystericky řvát a chce nosit a vše si vynucuje. Zkoušeli jsme už cokoli a nic nám nějak nezabírá. Venku se vzteká, doma. Všude stropí šílené scény a nebere to konce a už jsem z toho docela unavená a vyčerpaná. Prostě bezradná. Nemáte někdo podobnou zkušenost s takový dítětem a jak jste to třeba řešily.Děkuji:cry:

kituska20
18. bře 2017

@klara2606 pořiďte si učící věž ať vaří s vámi

vysivani
18. bře 2017

@kituska20 muzu se zeptat, kde se da ta vez poridit?Vyrobeno nebo koupeno?diky

kituska20
18. bře 2017

@vysivani my kupovali na fb skupině Učící věže/Learning towers ale šikovný manžel vyrobí🙂

teeerez
18. bře 2017

Ja si myslim, ze cely problem jsi vystihla ve vete v tvem komentari "Nošení by mi nevadilo, ale chtěla bych aby malá na mě tak nevysela a mohli jsme s manželem...."
Citi, ze ji chces od sebe "odpoutat" a nechce aby se to stalo. Tak dela co je v jejich silach, aby ti dala najevo, ze chce byt s tebou
Zkus to prestat resit, chovej ji co nejvic a co nejcasteji a jestli to pomuze k tomu, aby se uklidila, tak budes vedet, ze jsi na spravne ceste. A druhemu miminku to prece nebrani? Kdyz budes mit brisko a nebudes moct nosit, tak urcite dobre zareaguje i na to, kdyz ji to vysvetlis, ale sednes si s ni na sedacku a pomazlis ji na sedacce

vysivani
19. bře 2017

@kituska20 diky moc🙂!, uz koukam na stranky,prosim tusis jeste do jakeho veku ditete se to pouziva?Vim, ze od roka, te nasi jsou dva roky, tak jestli uz neni pozde.Ma normalni zidli, ale trochu se vzdy bojim, ze spadne.

urtica
19. bře 2017

Neboj, to, že se holčička vzteká, není Vaše chyba - a není to ani její chyba - je to součást jejího zdravého vývoje 🙂!
Naopak, kdyby si tím obdobím neprošla, bylo by nasnadě řešit to s dětským psychologem.
Podle mě jsou důležité dvě věci - tyto její pocity respektovat a zároveň - nepovolit. U nás se situace paradoxně zlepšila poté, co jsme se s manželem dohodli na jasných pravidlech a hranicích, která budem oba dodržovat. Naše holčička dřív snadno vycítila nejistotu a pochyby z naší strany a o to byly záchvaty horší. Nicméně - pokud ji to chytne, nabídnu jí náruč (nenosím), pokud chce být sama (odstrkuje mě), odejdu. Netoleruji kousání nebo snahu mě plácnout.
Po záchvatu si s ní povídám a snažím se jí vysvětlit, proč ji teď nedovoluji to, co by chtěla a informací, kdy bude moct zakázanou činnost opět dělat, případně kompromisní řešení "čokoládový bonbon Ti nedám, ale když budeš mít chuť, můžeš si dát po obědě jahody".

Vztek je zásadní emoce a je důležité jej nepotlačovat, ale postupně učit dítko, jak ji konstruktivně používat. Bohužel to často neumíme ani my sami....☹.

urtica
19. bře 2017

Kousání vlastní ručičky jsem řešila tak, že jsem ji dcerce vždy vytáhla z pusy a ručičku pohladila plus jsem jí nabídla něco jiného do čeho se může zakousnout (většinou s tím vztekle mrskla...no, i to je řešení). Časem to samo přešlo.

kituska20
19. bře 2017

@vysivani moji jsou taky dva a pouzivat ji jeste minimalne rok budeme🙂 ted je vyhoda ze uz si na ni sama vyleze a sama sleze