Vztekání 8mi měsíčního kojence. Máte zkušenost?

kat152
27. pro 2011

Dobrý den, chtěla bych se zeptat-poradit, zda máte někdo zkušenosti s 8-mi měsíčním vztekajícím se kojencem. Z ničeho nic se začne vztekat, rudne a dokonce se i kolikrát vzteky klepe, to už musím zakročit a lehounce mu ji plácnu například po zadečku nebo nožičce. Nevím co dělat a především nechci, abych tohle vztekání v jeho vývoji podpořila. Za každou zkušenost nebo radu předem děkuji 🙂

berenika39
27. pro 2011

@kat152 ahoj, to není vědomé vztekání, to osmiměsíční prcek opravdu neumí. Něco se mu nelíbí, je s něčím nespokojený, cítí nějaké nepohodlí. Můžou mu růst zoubky, bolí to, může na něj lézt nějaká rýma, nevím....a kolem osmého měsíce začíná období separační úzkosti, kdy mimčo víc něž kdy jindy potřebuje mámu, mazlení, ujištuje se, že tě má. určitě se neboj, že bys ho jakkoliv rozmazlila nebo podpořila v tom vztekání, nejvíc mu pomůžeš, když ho vezmeš a přitulíš. Zapomeň na trestání (at už plácnutím nebo jinak), tím to nevyřešíš, je ještě malý. Dej mu o co si říká, zkusila jsi ho vzít do náručí, když se zlobí, přejde to? Třeba se dožaduje jen tebe🙂)).

kat152
autor
27. pro 2011

@berenika39 Děkuji za příspěvek.. 🙂 ano, i to jsem zkoušela, když má však moment svého vzteku, vzteká se klidně dál i v náručí 😖 ☹ Zkusím to tedy dál tak jak ty říkáš, každopádně ne vždy mám čas rychle přiběhnout a tulit ho 🙂 , ale nápad je to dobrý =)) Děkuji moc za odpověď 🙂

berenika39
27. pro 2011

@kat152 bezva, třeba ho to přejde samo za nějký den, týden, strašně se to všechno v těch měsících mění, hlavně jsem chtěla, aby sis nemyslela, že by to by to bylo nějaké zlobení nebo tak, to opravdu ještě neumějí...to přijde později🙂. jenom neumí jinak dát najevo, že se mu něco děje. tak držím palce, at to brzo přejde🙂

jasekd
27. pro 2011

@kat152 Ja mam stejne starou dceru. Nikdy se nevzteka jen tak, vzdycky prijdem na neco, co ji trapi, nudi se, ma hlad, mokrou plinu, boli brisko, nevidi na nas, bracha ji sebral hracku... Kdyz na to prijdem, co ji chybi, je zas hodna. Nejvetsi zachvaty ma, kdyz je pretazena. Starsi (21 mesicu) se vzteka poradne, ale i tam to zatim beru jako to, ze neumi mluvit, neumi to jinak rict, ono s tema par sluvkama a gestama, co uz ovlada, se dostatecne nevyjadri a tak jeci 😅 Sice uz jsem si vyslechla, ze mame spratka, ale co... Zatim si nemyslim, ze bych je rozmazlila, starsimu se snazim nastolit nejaky rad a pravidla, mala je zatim miminko a tam skutecne skacem jak ona piska, protoze fakt bezduvodne nepiska nikdy 🙂

drakenn
27. pro 2011

Já mám stejný "problém". Nechci to nazývat problémem, je to vlastně prkotina. Souhlasím s Berenikou, určitě neplácat, dítě dle mě v tuto chvíli potřebuje pochopení. Protože mamka nerozumí, co mimi chce. Holky, kéž bychom uměly telepatii🙂. Takže já také praktikuji přitulení a klidně ho nechám ječet i 5 minut ve svém náručí. Také se mi osvědčilo uložit do postýlky, tak se nám malý prostě cítí bezpečně. Velmi často sám usne. A je po řevu. Pevné nervy a také dostatek času pro mimi..

katerinanov
27. pro 2011

Brácha to taky dělal, taky se úplně třepal byl rudý a kolikrát se i dusil jak řval. No ale přešlo ho to samo.

@drakenn tak 5 minut v náručí to je zlaté, on to vydržel někdy i hodinu.

drakenn
12. led 2012

ježiš, tak to už je síla, hodinu.

mishell56
19. únor 2016

Holky otevírám zpátky diskuzi. Máme malýho, dnes 8 měsíců. Separační úzkost nemá, v náručí se neuklidní. Je to něco mezi pláčem a vztekáním. Calgel používám na zoubky, jinak ho nic netrápí, je najedenej, napitej, přebalenej, max mě napadlo přetaženej, ale každej pátek? Jiný dny to nedělá, nastane pátek večer a on spustí. Nejhorší je, že má epi a nesmí se vztekat dýl jak 5 minut, jenže on to kolikrát vydrží i půl hodiny...nevíte co na to pomůže?

svetlus_pepca
19. únor 2016

Neptala ses doktora, jestli to nemůže nějak souviset s tou epi (doufám, že jsem správně pochopila, že píšeš o epilepsii)?? Když je to vždy ve stejnou dobu, zkus popřemýšlet, co je tou dobou jinak než jindy.

mishell56
19. únor 2016

@svetlus_pepca Jj ptala, s ní to nesouvisí, epileptický záchvaty by měl k jeho formě pouze křečovitého původu. Právě, že není jinak vůbec nic. Ve stejnou dobu papá, ve stejnou se koupe, ve stejnou jde spát. Akorát v noci k němu vstává přítel když se probudí a ne já. To mě napadlo, že by to mohlo být ono, ale většinou totiž vzbudí i mě a co vím tak přítel vstane, dá mu ruku a malej spí dál, jako to dělám já v týdnu. Tak nevím, je to poslední měsíc, vždycky strašnej hysterák a pak vytuhne. Kdyby to bylo i v týdnu, řeknu si fajn,bolej ho zuby, ale že by ho boleli jenom v pátek večer mi přijde divná náhoda 🙂

svetlus_pepca
19. únor 2016

Tak možná to vnímá, že tu noc k němu nevstává maminka. A možná je to fakt jen náhoda, že to vyjde vždy na pátek. A kdy takhle pláče?? Někdy přes den nebo v noci?? Náš 19ti měsíční prcek teď pár dní nazpátek vyvádí kolem šesté hodiny. Žádná změna režimu, nic podobného. Stejně jako jindy jsem s ním buď jen já nebo i manžel. A je jedno, co zrovna dělám. Prostě se najednou začne vztekat. Někdy jsou ty děti jedna velká záhada 😀

mishell56
20. únor 2016

Vecernez jde spát. Každý patek ...

daisy07
7. srp 2018

Holky... ja teda nevim,ale nemate strach,ze to dite,ano chapu neumi mluvit a neco si zada,kdyz jeci,bude cim dal vic vycurany,kdyz si zabreci a mama se po... a pobezi mi tu neco podat,tu pochovat...ja se s malym smudlam hodne,hraju,ale kdyz se zacne vztekat a jecet jako kravka,ze na neco nedosahne,nebo ze jsem mu rekla ne nebo mu neco vzala,tak fakt se mi nechce hned mu vsechno podavat,to se z nej za chvili po... jak mi preroste pres hlavu:(

zelenaesmolda
7. srp 2018

@daisy07 a jak jinak ma dat najevo,ze ho neco trapi kdyz neumi mluvit?a vubec bych se nebala,ze ti preroste pres hlavu,kdyz zacne chapat muzes mu to vysvetlit

hanih
7. srp 2018

@daisy07 Ale to dítě neumí jinak komunikovat, teprve se to učí, stejně tak zvládání emocí. Ono prostě neví, jak jinak na to, než brekem a křikem. To se musí teprve naučit. Dceři budou brzy tři a i když jsem se vždycky snažila reagovat na její křik, zjistit příčinu a pomoct jí, není rozmazlená. V klidu si řekne, když něco chce. Učíme ji, že si musí poprosit, na což zatím často zapomíná, ale stačí jí to připomenout a hned se opraví. A někdy už si poprosí i sama. Občas se kvůli něčemu vzteká, to ano, ale je to ve chvílích, kdy je unavená,má hlad, není jí dobře... Věnujte miminku pozornost, a teprve postupně ho učte, co a jak má správně dělat. Všechno má svůj čas, musíte jen vysledovat, kdy už to dítě chápe, co se po něm chce. A ono, když uvidí pozitivní odezvu, to bude taky dělat. A samozřejmě je taky dobrý příklad v rodině - bude se k vám chovat tak, jak uvidí, že se chováte k sobě navzájem 🙂

daisy07
7. srp 2018

Děkuju🙂je pravda,ze ty modely z rodiny chte nechte vyplouvaji na povrch.prave,ze nechci, aby to bylo jako u nas,kdyz jsme byli deti.nic moc prijemny prostredi pro dite,ale prave,ze nevim jak na to,aby clovek byl na dite hodnej,ale nezavaril si do budoucna a vychovou... protože mam kolem sebe par deti,ktery uz jsou skoro školního veku a skacou mame a vsem okolo po hlave.ale tohle asi stejne nejde udelat "dobre" vzdycky

ivuska1986
7. srp 2018

@kat152 ahojky, též mame vzteklounku 💕 asi po mamince😂😇 no, jedine co se mi osvedcilo je ji okamzite zabavit nejakou hrackou nebo ji neco ukazat, proste rozptylit pozornost, casto pomuze jen i zmena tonu hlasu - podivej, co Ti ted ukazu- vi, ze se neco zacne dit a přestane. Urcite bych netrestala, jsou to jeste prtarka nemaji rozum. Hlavne vzdy pochovat. Mala ma deset kilo, ja padesat a taky furt nosim a tulim😇 je to takove moje klíště, vjesim pradlo a mam malou v nositku-jinak by byla scéna, a to fakt velka, nemam to srdce. Takze delame jen, to co spolu zmaknem, zbytek pocka na vecer ci az se manzel vrati. Rikam si, ze je mala mrnava jen jednou, tak proc ji ten cas nevenovat, pak uz me nikdy tolik potrebovat nebude.