Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

makulinka
14. bře 2009

já přišla na první zoubek včera, ale už je celý prožízlý, prostě na nás kouká, malé jsou 3 měsíce a 9 dnů. Byla 2 dny trošku mrzutější, ale né zas tak moc a hled nenapalo mě hledat už tak brzy první zoubek.

berus
15. bře 2009

tak my máme zoubek od 13.3.2009, jednička vpravo dole
a malýmu je 7 a půl měsíce 😉

dnada
15. bře 2009

many - zatím to nevypadá... 🙂 asi bude pauzička 😎

makulinka , beruš - gratuluji k zoubečkům !!! 😉

berus
15. bře 2009

dnada, děkuju 😵

makulinka
15. bře 2009

dnada díky, dnes se vyklubal i druhý, malinko to asi bolelo ☹ , ale nebylo to nějak drastické.

dnada
15. bře 2009

makulinka - to vám lezou zoubečkové rychleji než nám 🙂

scharfinka
15. bře 2009

Holky ja jsem z toho uz docela nestastna, je to cca dva tydny co se nam prorezali dva spodni zoubky a ja cekala aspon chvilku klidu, ale ono nic - malej breci prakticky porad, pokud ho teda nenosime na rukach, to je spokojeny jak zelva, kadi tez furt a nepomaha ani dieta a zvysenou teplotku mam taky porad, uz to bude 4 tyden, ze by lezli dalsi zuby? mely by ted vrchni jednicky ne? jenze tam ty dasenka vubec natekle nema, spis se mi zda, ze ma vic nabehlejsi spodni dvojky a spicaky, ale to neni mozne, aby lezly driv jak horni jednicky ne?ke vsemu jsme pres tyden prodelali asi nejakou strevni chripku, kdy malej blindil a vyskocila mu vysoka teplota....chjo, koblizci nasi malinci, proc musi ty zubiska tak trapit..... ☹

dnada
15. bře 2009

scharfinko - ono je celkem fuk,který zoubky lezou dřív a který dýl. U některých miminek se prořežou první třeba horní špičáky a vyjímečně to mohou být i stoličky.FAkt to má každé mimi jiné. A zuby některé lidi jako třeba mě trápí celej život☹

masacek
15. bře 2009

Ahoj,měli jste někdo vysokou teplotu když vám lezly zoubky?Naše Lucka měla v sobotu 40st teploty a dnes vůbec nic ani teplota ani jimé příznaky/rýma,kašel/.Ještě nemáme žadný zoubek!

masacek
15. bře 2009

ještě jsem nenapsala že nechce moc jíst jen kojit a dost často kaká může to být vše k zubům?

dnada
15. bře 2009

masacek - asi může,ale tak vysoká teplota ,no nevim,to už je dcela dost...a nemá trochu třeba průjem ? mohla by to být i střevní viroza 😒

alishia
15. bře 2009

masacek: ta teplota je moc vysoka na zoubky si myslim, ale jinak ostatni priznaky vypadaji na zoubky. nas taky nechce jist moc lzickou a spis jen z flasky.

masacek
15. bře 2009

No fakt byla vysoká ale jen jeden den to je zvláštní 😒 .Uvidím jestli bude mít i dnes večer.

alishia
15. bře 2009

treba to byla ta 6 nemoc. to je pry vysoka horecka jen jeden den mam pocit. nas malej ma zvysenou teplotu tak kolem 37,2 po odecteni.

makulinka
15. bře 2009

Ahoj holky, dnes sem jela do drog. dm koupit sadu zubních kartáčků cca 70,- kč, jsou tam 2 gumové a 1normální, jsou to mini kartáčky pro naše miminka, malá má 3 měsíce v pátek vylezl 1.zoubek a dnes se na svět klube další, masážička gumovým kartáčkem se jí moc líbila, tak to zkuste a uvidíte. větší děti si to určitě podrží samy já vzhledem k věku žmoulám midi kartáček a malá je moc spokojená 😀

alishia
15. bře 2009

makulinka: ta moje priserka si ted neda do pusy ani sahnout. mozna bud rad ze ji rostou tak brzy, a jeste se neumi poradne branit🙂 ja kdyz chci malymu namazat dasne gelem, tak sou to boje a rev. takze mam takovy pocit ze se mi na masaz vyprdne🙂 ale zkusim to🙂

dnada
15. bře 2009

maku - ty také máme 😀 a jelikož je malej už vetší a zkoumálek,tak se mu líbí ten kulatý a okusuje ho tam,kde jednou budou stoličky 😉 vykouklé zoubečky čistím tím gumovým ,ale malej chce sám 😀 takže dvakrát šmrdnu já a pak okusuje malej 😀

makulinka
16. bře 2009

dnada - co já bych za to dala, kdyby ho ukusovala, pořád má palec v puse místo dulíku a paleček je celý ohlodovaný od prvních zoubečků, pořád jí ho tam držet nemůžu, ale zatím ty zoubečky zvládá statečně, možná, proto že je ještě ak maličkááááááááá 😵

dnada
16. bře 2009

makulinko - ten paleček bych jí odnaučila co nejdříve 😎 Moje sestřenka si tak dokonale cucala a okusovala palec,že asi v 19ti prodělala plastiku☹ Měla na něm takovou lišej a nehledě na to,že pak prý i rostou křivě zoubky ☹ Zkus najít nějaké kousátko co se jí zalíbí,já malému koupila asi 8kousátek,než sem se konečně trefila a líbilo se mu 🙂 A to sem na to přišla náhodou u kamarádky,malej tam sebral kamarádky malému kousátko a nedal ho z ruky,tak semnelenila a jela ho koupit a oblíbené je dodnes,i když teď je někde ztracené ☹ Nemůžu ho zaboha najít.Naštěstí si oblíbil jiné okusovadla ,tak mě to zas tolik netrápí 😉

makulinka
16. bře 2009

tak to děkuji za radu, začnu pomalu zkoušet, hračky drží ale né moc dlouho vzhledem k jejímu věku, takže když ji něco spadne tak se ještě čeká než to máma nebo někdo jiný podá. zkoušela jsem jí tam dát i přes paleček ponožku, ale ta se dala ždímat 😵 , myslela jsem, něco na ptření nehtíků co se dává dětem co si okusují zoubky, ale na to je asi moc maličká. vyzkoušíme kousátka máme dostatek tak začneme střídat.díííky 😉

many
16. bře 2009

makulinka - no to je horší,ty máš ještě miminečko co tu hračku pustí no 😒 🙂

many
16. bře 2009

jinak vás všechny zdravím 😀

makulinka
16. bře 2009

many snad to nějak zvládnem, když se narodila byla v poho a palec v puse nepotřebovala, myslím, že začala když je tam začala ty zoubky cítit, to je taky trápení ve 3 měsících zuby 😖 . Zkoušely jsmesnad všechny druhy dudlíků a pořád to vyplijuje někdy se jí ztoho zvedá žaludek.

many
16. bře 2009

no tak to určo hned nějak nevadí ten palec v puse 😉 horší,kdyby ho tam měla rok,.. 😀 néé 😉 no už si ani nepamatuju,kdy Ladík udržel nějakou hračku,bych musela mrknout do albíčka 😉

dnada
16. bře 2009

makulinko - kousátka jí přidržuj,já to dělala také tak a pořád sem vyndavala ručičku malému z pusinky,ze začátku se rozčilovala,le pak to přestal dělat. Teď jak mu vykoukly zoubky,tak taky občas má ruku narvanou v puse a zkoumá zoubečky,dokud necumlá nebo nekouše,tak ho nechám,jakmile začne cumlat nebo kousat,vyndavám mu ji z pusiny a podám kousátko nebo dudlíka,do kterého kouše nebo si ho prohlíží 🙂 Máš ještě špuntíka,ale takhle blbý zlozvyk se pak špatně odnaučuje☹ My byli od začátku bezdudlíkový,jak píšeš,i malému se z dudlíku zvedal žaludek,tak ho prostě neměl,až teď když se mu začli klubat zoubky,přišel na to ,k čemu dudlík je,tedy že se dá použít i jinak než ke kousání 😀 A jinak,dudlík se dá zahodit(odnaučit) ruku nezahodíš☹ A hračku si už brzo v pusině udrží,mezi 3-4tým měsícem to většina miminek v pohodězvládá😉 Vydrž ,však on zjistí že je spousta jiných věcí lepších ke kousání,i když ruce sou ruce ,no 😀

many - asi se nám klube 4tý zub,ta druhá jednička dole,má pěkně vytvarovanou dásničku podle zoubku😉

scharfinka
16. bře 2009

no tak nam teplotka stale stoupa a zuby nikde, muze byt od zubu i teplota kolem 38 po odectu?

zoubek
16. bře 2009

scharfinka: Také nás teď trápila teplotka pouze jeden den vyskočila na 38,6 po odečtu a 3 dny zvýšená 37,4. Už čekáme na proříznutí druhého zoubku. Malinko již vidím pidi bílý zoubeček, 😀 tak snad už bude na chvíli pokoj. Měli jsme tu samou teplotu i u prvního zubu. Takže já věřím, že může taková teplota být u některých dětí. Uvidíš, za pár dní bude zub na světě 😉

scharfinka
16. bře 2009

zoubek, no prave ze my meli u prvnich dvou zubu jen lehce zvysenou tak tech 37,2 po odectu...minuly tyden jsme asi prodelali nwejakou virozu ci co kdy mel az 38,6, kajdil a zvracel....nebo to mozna mohlo byt i od tech zubu, pak byl ve ctvrtek jen do 37,5, v patek zas jen lehce zvysena a dneska to bylo tech 38.......a je chudacek takovy uplakany, ruce mam jak opice od toho vecneho noseni..... ☹

zoubek
16. bře 2009

scharfi: také kandíme a zvracíme. Vše co mu strčím do pusi ho okamžitě nakrkává. Ale nic jiného jsem nezpozorovala (rýma, kašel...) tak myslím, že je to od toho zubu.

scharfinka
17. bře 2009

zoubek:no prave ja na nem tez nic jineho nepozoruju, zadna ryma, zadny kasel....pro jistotu jsem ale rano sla k mudre, prot. jsme kontrolovani jeste kvuliva ledvinkam, nikde na nem nic nenasla-krev i moc dobry....no nicmene se ji nelibily ty prujmy a horecky a nasadila nam atb.....kdyz jsem se ji ptala jestli to nemuze byt od zubu, tak mi rekla, ze nejspis asi ne, ze at je mu co je mu, tak nasadime atb... z cehoz jsem trosku na rozpacich-pokud na nem nic neni, tak k cemu prasky?i kdyz osobne si myslim, ze to budou ty zubiska......dneska v noci skoro nespal chudatko moje male.....