• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

13. června 2014 
Ahoj mamči, náš domča je asi nějaká vyjímka, ale první zoubek se nám vyklubal ve třetím měsíci a roste nám další. O prvním jsem vůbec nevěděla až o druhém. Pobrekává a je protivka. Dávam homeopatika Chamomilla vulgaris 30ch. a můsím říct, že nám pomáhá.Výborná věc... Jinak pomáhá i na koliku, mám vyzkoušené. :slight_smile:
7. čer 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
marcaa,a ostatní maminy ráda bych se zeptala na to dávkování homeopatik, co jsem četla každý pes jiná ves a vůbec se v tom nevyznám, mám kartičku homeopatie mimi a tam je na zuby napsáno Chamomilla vulgaris 15 nebo 30ch 5 granulí co 10 minut a v lékárně nám řekli, že pak postupně ubírat, jak dávkujete vy?
My už máme 3. den až 39.1 teploty, máme spodní jedničky 14dní a klubou se nám horní jedničky. Na noc máme paralenové čípky.
Díky Mangaldéví
18. čer 2008 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj marcaa, já myslím, že zas až taková výjimka nejste, prý existují i děti, co se se zubem narodily :sweat_smile: . Simči se už taky dva dole ve 4.měsíci prořezávaj a pěkně si to užívám :confounded: .
18. čer 2008 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
v 16,5 m stale jen dva dolni zuby
18. čer 2008 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak čistíte první zoubky? :confused: Díky G.
18. čer 2008 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
nevíte od kdy se začíná řešit to, že mimi nemá zuby?a taky jak se to řeší? Slyšela jsem různý historky o kapičkách, operativním zákroku atd atd. U nás nikde nic...mudra na 10ti měsíční prohlídce nic neříkala,ale já už začínám být trochu nervozní :sweat_smile:
18. čer 2008 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iza nedělej si starosti,pokud ji nic nebolí a nemá problém,že by se zuby tlačily ven a nešlo jim to,tak je to v pohodě.Neslyšela jsem,že by existoval člověk,kterýmu by nenarostly zuby. :grinning:
Nám na 10.měasíční prohlídce taky doktorka nic neřekla,že ještě nemá,a za týden už tam jeden byl.Casu je dost,aspon dýl vydrží. :wink:

Myslím,že kdyby tak ve dvou letech ještě nebyl ani jeden,tak už bych to asi začla řešit,do tý doby pohoda.
18. čer 2008 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iza jediná doba na zuby která je daná je že by dítě mělo mít všechny zoubky do 36měsíců takže času dost neřešila bych to :wink:
19. čer 2008 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, na prořezávání zoubků se dávají homeopatika CHAMOMILLA VULGARIS 30ch...
Dávkování: rozpustit ve stříkačce 5 kuliček a podávat stříkačkou každou hodinu po troškách. Na noc občas nurofen který je zároveń protizánětlivej.
30. čer 2008 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
a pomáhá to?nám zrovna rostou zuby a je to děs :confounded: :confounded:
30. čer 2008 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,Filíkovi vylezly min.týden dva zoubky dole,ani jsme o tom nevěděli,jak byl hodný...s těma homeopatikama ivulindo se hlavně posuzuje,jak se mimčo chová,ne pro každého je chamomila vhodná,co se týká zoubků,je asi 8 rostlin,které se na to dají použít,podle příznaků...viz homeopatie v pediatrii
30. čer 2008 v 17:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm tak nám první zoubky narostli ve 4.5 měsících :frowning2: A užili a užíváme si svoje, hlavně při kojení :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. čer 2008 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
CHAMOMILLA VULGARIS 30ch určitě pomáhá a dítko se po ní i dost uklidní... Myslím si, že není co zkazit a malému jsem to dávala i na koliku. Opravdu nám to pomohlo a momentálně nám to pomáhá i na zoubky. Samozřejmě má na to každý jiný názor, ale má zkušenost...není co řešit. :wink:
30. čer 2008 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj chtěla bych se zeptat dneska jsem si všimla, že se malému prořezali první 2 zoubky ,jak dlouho trvá než zoubek vyleze uplně celý?Děkuju za odpověď
30. čer 2008 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, myslím si , že u každého dítka je to jinak, ale u nás to trvalo tak tři měsíce. Jak se proříznou tak to roste docela pomalu... Holky, jak to bylo u vašich bejbátek?
30. čer 2008 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky hrůza první proříznutí zvládla jen jako mrzoutek no a druhý hrůza od nedělního večera do včerejšího absolutně nic nejedla v noci horečka a samosebou je protivka a zub už svítí ale ještě se neprořízl modlim se aby už vylez dneska přez den, no a ten první má 14dní a je tak 2mm venku takže fakt pomalu
1. črc 2008 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my máme ještě ne pořádně vyklubané 2spodní zoubečky a klube se už 14dní horní a dnes to byl tedy "děs,běs" :cry: :rolling_eyes: .A jen kňučíme,nechceme jíst a teď večer jsem si všimla,když malá z ničeho nic začala vzlykat,že má v pusence na horních dásních krev.Tak jsem jí tampónkem schladila vrchní dásnička,ale úplně jsem ztuhla,když jsem viděla krev.Má s tím někdo zkušenosti?!Je to normální?!
11. črc 2008 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak nam se klobou vrchni zuby a Misa ted dostal teploty 39, je uplne hotevej porad breci, dala jsem mu paralen na snizeni teploty a nejak to nepomaha. Prosim porad te co pomaha jo a zabaly jsem mu ted udelala a nevim co dal. Moc dekuji za rady
11. črc 2008 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, paralen moc nepomáhá! Dej mu Nurofen 2,5ml.... Zábal mu nědělej! Ten se dělá jen při hodně vysokých horečkách!
11. črc 2008 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čusík. Tak nám spodní jedničky vylezli na 4.měsíci-ty byli v poho, pak měsíc klídeček, pak vrchní jednička-jedna v poho, druhá už trochu bolela...tak jsem si říkala-bude chvílku klídeček-tedy o mě nešlo-malá trpěla i na prdíky, tak jsem si říkala,že by taky mohla mít chvilku klídeček(jinak naprosto pohodové mimi)....ale hned sme objevili vrchní dvojky-ještě teda nevylezli-ale už poplakáváme a byla trochu i teplota-paralen pomohl a je trochu mrzoutek.....a ještě jsme zjistili,že prosvítá zoubek dole-vypadá to ale na trojku-což je asi blbost néééééé? I když každé mimi to má jiné...
11. črc 2008 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambusek - Panadol sirup, nám taky Paralen nezabírá.
12. črc 2008 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dneska koupila nurofen a hned sla teplota dolu :slight_smile: . Jinak nam davaji pekne ty zuby zabrat, porad place je uplne hotovej a ja s nim nemuzu mu nejak pomoc :stuck_out_tongue_closed_eyes: . tak doufam, ze se brzo vyklubou. O dolnich zubech jsme vubec nevedely, ze vyrostly.
12. črc 2008 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
zoubky zvládáme díky nurofenu pro děti, dávám mu sirup, čípky nechce (zkoušeli jsme nurofen, paralen), babydent vodička nám pomohla při prvních dvou zoubcích, teď má raději chladivé kousátko, v 7 měs. mu vylezly 2 horní zuby a ty oplakal více než ty spodní
13. črc 2008 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nám bude 10 měsíců a zoubky nikde - už mi to začíná být divný... :grinning: ...ani nemá žádný příznaky, nic...nevíte, do kdy by tak měl vyézt první zoubek? 24. 7. jdem na kontrolu a zase se mě budou ptát KOLIK máme zubů a ne JESTLI máme zuby, je to fakt sranda....ale na druhou stranu je to zvláštní, že furt nic...
13. črc 2008 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, tak já jsem v sobotu u našeho 5,5 měsíčního kloučka našla druhý zub. Je asi jeden z těch šťastnějších, co je růs zoubků nebolí. Kéž by to tak bylo i u těch dalších zubů...
14. črc 2008 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jedna kamarádka má 11 měsíční holčičku a ještě nemá ani jeden zub. Naopak dítě jiné kamarádky mělo tzv. nultý zub už v jednom měsíci! Každé dítě je jiné, zoubky narostou, až nastane ten správný čas. :slight_smile: :wink:
14. črc 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já dnes v půlroce našla 4. zub.První 2 dole bylo peklo, o těch nahoře jsem vůbec nevěděla kdyby neslinil a neudělala se mu vyrážka kolem pusiny.
14. črc 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás byl první zoubek už ve 4 měsících a druhý v pěti.A kdyby neslintal tak bych ani nevěděla že mu narostl zoubek.Ale při kojení je to někdy hodně znát že už je tam má.Tak snad mu i ty ostatní vyrostou bez problému. :slight_smile:
14. črc 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlasim dnes paty zub :grinning:
14. črc 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jich mame 8 . Ale prvni byl az v 7 mesici
14. črc 2008 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek